Knappe thuisploeg Genietbare partij Achterstand weggewerkt Zele kan stunt niet herhalen Bruine Beren te sterk voor De Molen Volleybal kalender Opslagmissers Thuisploeg in het verweer VKS-nieuwj aars- tornooi van V.C. Contra Heusden te sterk Vlotte winst Probleemloos Hamse Volleyballiga 24 - 11.1.1991 - De Voorpost VOLLEYBAL Derde provinciale - Heren Oudegem Lokeren Alhoewel Lokeren een 0-3 overwinning behaalde bij Oudegem was het wel een beste partij van de thuisploeg. Bij Oude gem kan de komst van een nieuwe trainer hiervan aan de basis liggen. De thuisploeg kan nu weer op de diensten rekenen van W. Dhooms die ook vroeger nog het Oudegemse team trainde. In de eerste set kon Oudegem blijven aan klampen tot 6-7 en dat was dan vooral te danken aan een goede receptie bij de thuisploeg. Aanvallend moet er nog bij gewerkt worden. In de tweede set vlotte het beter bij Oudegem dat nu aanvallend beter naar voren kwam zodat er nu met een beste bezoekende ploeg gelijke tred kon gehouden worden tot 10-10. Maar verder konden ze het niet brengen want Lokeren dat over een sterkere aanval beschikte, kon uitmaken met 11-15. De derde set was dan de beste van de thuisploeg. Lange tijd hield ze een voor sprong op het bord zodat het uitkijken was naar setwinst voor Oudegem. Zeker na een voorsprong van 12-8. Plots stokte de aanval van de thuisploeg nadat Loke ren met een time-oud orde op zaken stelde. De bezoekers slaagden er in eerst langszij te komen en ook door te gaan, 12-15. (a.) Eerste provinciale - Dames Aalter 3 Oudegem 1 Oudegem heeft bij Aalter een tie-break zo maar uit handen gegeven. De kans om de vierde set te winnen was heel groot. Bij een 13-14 slaagde Oudegem er maar niet in om de setbal te verzilveren. Het was na vijf setballen dat Aalter kon doorgaan om de vierde set met 16-14 te winnen. Oudegem was te Aalter heel Volleybal. VC Oudegem, dat uitkomt in derde provinciale (a) sterft van start gegaan en won de eerste set met 6-15. In de tweede set bleef het ook spannend en hier won Aalter met 15-11. In de derde set was het dan 15-10. Bij Oudegem had men geen woorden voor de onmacht die men ten toon spreidde in de vierde set om de bal over het net te slaan. De spanning was blijkbaar te groot. (a.) Derde provinciale - Dames Gilvoc Dendermonde 1 Leeuwerik Lede 3 Bij Leeuwerik Lede sprak men over een mindere prestatie van de kopploeg in derde provinciale. Men was gewoon niet tevreden over de prestatie in de derde set waar Gilvoc het voor mekaar bracht om met 15-11 deze set naar zich toe te halen. Voordien was het Lede dat met 8-15 en 5-15 voor een 2-0 voorsprong had gezorgd. In de vierde set was het dan weer een rustig meesterschap van de bezoekers die met 7-15 set- en matchwinst haal den. Voor Gilvoc was het dan een bewijs dat het team beter kan dan hetgeen het in deze kompetitie reeds liet zien. Een set halen tegen de leider in de kompetitie bracht meteen het bewijs. De Dendermondse volleybalklub V.C. Contra organiseert een VKS- tornooi dat zal plaats hebben op zondag 13 januari in de sporthal van 12 heren- en 12 damesploegen zul len er strijden voor de eer en de eerste plaats in hun respektievelij- ke reeksen. Het damestornooi begint om 9 uur. De heren treden aan om 11 uur. Het eindklassement zal bekend ge maakt worden rond 18u30. Wie ge ïnteresseerd is in een spannende partij volleybal moet zeker eens komen kijken. Derde provinciale - Heren Heusden 3 Oudegem 1 Oudegem heeft het op Heusden niet kunnen waarmaken, daarvoor kregen de mannen uit de filosofengemeente een te sterke tegenstander voor zich. Na twee verliessets konden de bezoekers in de derde set de wedstrijd weer kleur geven door te winnen. De thuisploeg kon nog wel nog aanklampen tot 7-7 maar moest dan de rol lossen en de set aan de bezoekers laten met 10-15. In de eerste twee sets kwam Oudegem vooral aanvallend niet aan zijn trekken. Waar men voordien zo goed kon uitha len werden ze nu keer op keer een halt toegeroepen door een stevig thuisblok. De vierde en beslissende set was dan ook een formaliteit voor de thuisploeg die met 15-4 aan de winnende hand bleef. Voor Oudegem is het nu wachten op een volgende tegenstander om ons te bewij zen dat het wat meer in zijn mars heeft. (a.) Tweede provinciale Derde provinciale - Heren Kruishoutem 0 Leeuwerik Lede 3 Voor de heren van Leeuwerik'Lede werd het een wedstrijd zonder geschiedenis. De thuisploeg werd er met 3-15,2-15 en tenslotte met 7-15 in de vernieling ge speeld. De klus had alles bij elkaar slechts drie kwartier geduurd. Een zeke re maatstaf uit deze ontmoeting kunnen we niet halen, daarvoor was de tegen stander Kruishoutem te zwak. In alle spelonderdelen was Lede de betere ploeg en de thuisploeg kon zich alleen maar verdedigen tegen de steeds maar weer aanrollende aanvalsgolven van de jonge ploeg uit Lede. Ere-klasse VC Zele - Maaseik 0-3 6-15, 0-15, 7-15). Maaseik nam geen enkel risico en hun trainer-coach liet gans de wedstrijd zijn basisploeg op het terrein. Zele dat in een vorige ontmoeting met de huidige leider voor de verrassing zorgde kon nu na een lusteloos gedoe geen vuist maken. De leiders hielden een schitterende alge mene repetitie voor de komende Euro pese opdracht. De Limburgers bewezen dat de Oostvlaamse ploeg nog niet rijp is voor topvolleybal. Zele dat lang zonder officiële wedstrijden ontdoken werd kan een gebrek aan kompetitie ritme inroe pen. De thuisploeg kon nog altijd geen beroep doen op Marc Comelis en Bruno Van den Zande. Kris Arents hersteld van een verrekking van de dijspier werd in de derde set even gebezigd. Hij bracht enkele opmerkelijke tussenkomsten op zijn aktief in de aanvalDe Zeelse spe lers kan echter geen gebrek aan goede wil verweten worden. Zele had een on bestaand blok en de Limburgse interna tionalen Praets en Kempeneers waren aan het net niet te passeren. In de eerste set kon Zele in de beginfase gelijke tred houden tot 2-2. De bezoekers drukten even op het gaspedaal en de bordjes wezen 2-9, waarna ze even stoom afblie zen. Tijdens de tweede set werden de gastheren vernederd, de gasten hielden hun Zeelse collega's in een ijzeren wurggreep. Zelfs de laatste set leek over bodig want tegen een ontketend Maaseik was geen kruid gewassen. Volleybal. Het team van Erembodegem is nu aan de slag in tweede provinciale (arch) Oudegem 1 Stekene 3 Setstanden: 13-15, 10-15, 15-11, 10-15 Oudegem heeft in zijn bekertreffen met Stekene een beste wedstrijd voor het voetlicht gebracht. Om dan uiteindelijk met 1-3 te verliezen na een wedstrijd waar ze om de inzet zeker meer verdien den. Op belangrijke momenten van de wedstrijd nam de ref dan enkele dubieu ze beslissingen waardoor de bezoekers dan een handje werden toegestoken. Zo ook in de eerste set waar Oudegem met knappe kombinaties en een beste aanval de bezoekers steeds op achtervolgen aanwezen: 4-4, 7-5, 10-8 en ook 13-12 kwam op het bord. In die periode konden we kijken naar beste aanvalsspel van Tania Caudron en van Annemie Gesquiere. Toen de ref dan een beste opslag van Oudegem buiten gaf die op de lijn voor onze voeten neerviel. En even later een voetfout van de bezoekers onbestraft liet die meteen de poort openzette voor Stekene dat uitmaakte met 13-15- Eenzelfde spelbeeld in set twee. Oude gem kwam terug nadat het in de begin periode op achterstand was gespeeld, tot 10-11. Een plaatsbal van Christine Van Cauwenberghe alleen door de ref buiten gezien. Ook hier was Oudegem niet meer bij machte om nog een vuist te maken. De beste set voor Oudegem was dan de derde waar de thuisploeg tot 8-0 uitliep met eerst Marleen en nadien Dina Van Medegael aan de opslag. Bij 9-1 kregen we plots een wissel bij Oudegem die ook de supporters niet begrepen. Waarom juist nu, nu dat het zo dot draaide bij de thuisploeg, was de kommentaar. Steke ne kwam terug tot 11-7 met beste aan valsspel van Ann Van Hecke die steeds goed aangespeeld door passeur Griet De Ridder een beste partij speelde. Maar het Oudegemse blok belette echter dat Stekene verder kon uitlopen zodat deze derde set voor de thuisploeg werd opgeschreven. De vierde set was dan weer voor de bezoekers die enkel na 10-10 konden doorstoten. Voor Oudegem was dat me teen een prima partij tegen een ploeg uit tweede landelijke die nooit de eerste- provincialer van de vloer kon spelen (a.) Berlare 3 Zele 2 Berlare heeft deze onder ruime publie ke belangstelling gespeelde derby tegen Zele met nipt verschil gewonnen. Een tie-break moest de beslissing brengen. Bij Berlare liep het van bij de aanvang mis. Een zwakke receptie en dan ook een logische mindere aanval zorgden er voor dat Zele vlot op voorsprong kwam en bleef. Wel kon Berlare enige organi satie in de blokvorming brengen. Dat leidde tot heel wat opslagwissels, maar punten kon Berlare hieruit niet puren. Een zelfde spelbeeld in set twee en Zele kwam 0-2 voor te staan. In de derde set kregen we dan een andere thuisploeg aan het werk te zien dat nu wel aanvallend naar voor kwam en ook weer kon scoren. Zele hielp wel wat mee aan de remonte van de thuis ploeg met enkele out-aanvallen zodat Berlare de set kon pakken. Ook in de vierde set kregen we nog wel gevechts volleybal voorgeschoteld maar het bete re spel van de eerste sets van Zele kwam nu in het stuk niet meer voor. Berlare bleef met stevig opslagwerk de bezoe kende opbouw verstoren. Het kende zelf weinig of geen problemen in de receptie zodat ook de vierde set naar de thuis ploeg ging. In de tie-break onderging de bezoeken de ploeg vrij gelaten de wet van de sterkste. Zele slaagde er niet meer in Berlare nog te bedreigen dat onder oor verdovend applaus in een ware heksen ketel de matchbal tegen de grond sloeg. (a.) Tweede provinciale Buggenhout 3 Geraardsbergen 0 Buggenhout heeft met de komst van Geraardsbergen zijn plaats in de kop van de klassering kunnen behouden. De bezoekers moesten met 3-0 cijfers naar huis. Voor Buggenhout was het eerder een oefenpartij daar de bezoekers nooit enig gevaar vormden voor het prima geheel van de thuisploeg. Zowel aanval lend als in receptie kon Buggenhout op het voorplan komen en Geraardsbergen geen enkele kans geven. Voor de thuis ploeg zal het over twee weken dan heel wat meer spannen want dan wacht een bezoek aan Oudenaarde. Een wedstrijd tussen twee ploegen die dan weer een afscheiding Ion brengen in de bovenste regionen van de klassering in tweede provinciale. (a.) In een uitgestelde wedstrijd die de 2 ongeslagen leiders tegenover elkaar zet te beloofde de 1' set heel wat. De Molen, zonder spelverdeler Claessens, hield konstant een kleine voorsprong op het bord en kreeg bij 12-14 de eerste setbal. Bruine Beren gaf zich niet gewonnen, kwam terug en won die eerste set met 16-14. Wie dacht dat de wedstrijd zo verder zou gaan kwam bedrogen uit. De Molen begon vierkant te draaien en de Bruine Beren, waarbij nog maar eens De Vos beresterk akteerde, hadden echt geen tegenstand meer. Met 15-6 en 15-4 wonnen zij de resterende sets. Meteen bestaat er nog weinig twijfel over dat Bruine Beren zichzelf op de kampioe- nenlijst zal opvolgen. Vorig weekend had De Molen wel gewon nen met 3-0 tegen Blauwe Hoek maar ook toen al liep het niet zo vlot, getuige de setstanden van de 2' en 3' set: 16-14 en 15-13. Datzelfde Blauwe Hoek won nu zondag eerder gemakkelijk met 3-0 tegen BGJG. Tegen de aanvallen van Vermassen en De Wilde kwam BGJG zoals steeds heel wat lengte tekort in de blokvorming en als Moernaut dan nog in een off-day verkeert heeft de Bondsploeg het moei lijk. Vorig weekend echter won BGJG dan weer met 3-0 tegen Topfloor. Ondanks de uitslag toch een spannende wedstrijd (17-16,15-9 en 16-14). Contra was goed gestart tegen Hamme Center (12-15) maar viel dan kompleet stil om met 15-1, 15-9 en 15-12 weer de boot in te gaan. VOLLEYBAL Heren Ereklasse 13 januari 17.30 Knack Roeselare-VC Zele Tweede VIV Divisie A 13 januari 18.00 VK Aalst-Kemzeke Derde VIV Divisie A 12 januari 19-00 Bellegem-Bl. Hoek Hamme Eerste provinciale 12 januari 20.00 Beveren-W. - W Temse 13 januari 17.00 Ursel-Adec Baasrode Tweede provinciale A 12 januari 16.00 Juvenes Zele-Kalken 16.00 Gent-Thunderballs Berlare Tweede provinciale B 12 januari 18.00 Kangoeroes Aalst-Meerbeke 19-00 Gavere-VK Erembodegem Derde provinciale B 12 januari 20.00 Real Testa Lokeren-Moderna Lebbeke 19.30 Heusden-VC Buggenhout 13 januari 10.45 u. Juvenes-VC Oudegem 19.30 Leeuwerik Lede-Drongen Dames Ereklasse 12 januari 20.00 VC Temse-Antonius Heren tals Tweede VFV Divisie A 12 januari 20.00 Juvenes Zele-Menen Eerste provinciale 12 januari 20.00 Pardaf Kruibeke-Rumbac Waasm. 20.15 u. St.-Amandsberg-Scorpio Aaigem 13 januari 18.15 u. Snuffel Grembergen-Zulte 19.45 u. VC Oudegem-ATB Sint-Ni- klaas Tweede provinciale A 12 januari 19.45 u. Madavoc Hamme-Eksaar- de 16.30 Watervliet-VC Berlare Tweede provinciale B 12 januari 18,00 Kangoeroes-Meerbeke 18.45 u. Wetteren-Moderna Lebbe ke 13 januari 17.15 u. Ename-Biekes Erembode gem 19.45 u. Oudenaarde-VC Buggen hout Derde provinciale A 12 januari 1530 VC Temse-Kemzeke 20.00 Real Testa-Zelzate Derde provinciale B 13 januari 16.00 Leeuwerik Lede-Borsbeke Jeugd Jongens kadetten 12 januari 15.30 Oostakker-Juvenes 14.30 Pardaf Kruibeke-Berlare Jongens scholieren 12 januari 10.20 BI. H. Hamme-Eeklo 10.00 Juvenes-St.-Laureins 13 januari 10.30 Beveren-BI. Hoek Hamme Jongens junioren 12 januari 16.30 Pardaf Kruibeke-Thunder- balls Meisjes kadetten 12 januari 14.30 Madavoc Hamme-VC Temse 17.15 Sigivok-VC Berlare 19.30 Denderhoutem-Scorpio Aai gem Meisjes scholieren 13 januari 17.00 Snuffel Gremb.-VC Temse 10.30 Sinaai-Rumbac Waasm. 12 januari 16.30 Madavoc Hamme-Nieuwker- ken 10,30 VC Oudegem-Merelbeke 13 januari 15.00 Erwetegem-VC Berlare Meisjes junioren 12 januari 17.15 St.-Gillis-W.-VC Berlare 10.30 Denderhoutem-VC Oudegem

De Voorpost | 1991 | | pagina 24