Ook tegen Hechtel duurde de wedstrijd te lang Ajax Lebbeke lost de rol Kosa Aalst in andere gedaanten Handbalkalender W. Roels en W. De Graeve geselekteerd voor Portugal Jeugdhandbal Lokeren kreeg het nog moeilijk 26 -11.1.1991 - De Voorpost HSCHAP Handbal. Robuco Buggenhout (foto guy) (leur foto KOS ftj KOSA HANDBAL HK Waasmunster 19 Hechtel 24 Net zoals in verschillende andere wed strijden dit seizoen moest HKW de pun ten prijsgeven tijdens de tien laatste wedstrijdminuten. Meteen gaan er stemmen op dat Waasmunster fysiek zou te kort komen. Naar onze mening is dat zeker niet het geval, het is bij HKW eerder een gebrek aan maturiteit dat met zich meebrengt dat de mentale druk niet kan verwerkt worden en tot gevolg heeft dat alle collectiviteit uit eenspat als een zeepbel. Want ook tegen Hechtel was het bevreemdend te zien op welke "afgrijselijke" manier de ploeg in elkaar klapt eens men onder tijdsdruk komt te staan. Het is dan ook een magere troost steeds weer lovende woorden te mogen ontvan gen van de tegenstander want ook Hech tel vertelde na de wedstrijd dat zij het ontzettend moeilijk hadden om HKW van zich af te schudden. In ieder geval zaterdag won de ervaring van enkele Limburgers het van een collectief ster ker HKW dat vooral in de eerste helft een zeer degelijk niveau haalde. In de beginfase was het vooral Agnees- sens die de Limburgse verdediging on der druk zette maar de Pool Urbanski zorgde ervoor dat Hechtel bleef aan klampen. HKW kwam steeds een doel- puntje vóór (3-2, 4-3, 5-4) maar dan dreigde het even fout te gaan als een spelerswissel voor vervanging zorgde en De Bode voor verzorging naar de bank moest op hetzelfde moment. Balverlies leidde naar 5-5 in de 16e minuut maar Roels in aanval en een weer hard wer kende Vermeulen in verdediging, zorg den toch voor 7-6 na 20'. Maar dan al bleek dat Hechtel taktisch en mentaal sterk stond. De Limburgers bleven de HKW druk opvangen met lang op balbe zit te spelen en steeds was Urbanski daar om de score in evenwicht te brengen. Zo werd het 7-7 en nochtans in ondertal wist strateeg Wilanowski Hechtel voor het eerst op voorsprong te brengen 2' voor de rust (7-8). Het was Roels, mis schien te weinig in het spel betrokken op zijn linkerhoek, die voor de 8-8 rust stand zorgde. In de tweede helft plaatste Hechtel een dubbele mandekking op Agneessens en Roels maar normaliter was dit in de kaart gespeeld van HKW dat in een vier tegen vier situatie rekende op De Bode-Borgers, Luypaert en T. De Graeve om de vrijgekomen ruimte te benutten. Maar daar al ging het fout. Eerst konden De Bode en Borgers nog doen wat van hen werd verwacht nl. scoren maar er werden teveel kansen gemist om Hechtel op achterstand te plaatsen. HKW zorgde er weliswaar voor steeds gelijk te stellen (9-9, 11-11, IS IS) maar dan zat het even niet mee als De Bode op de deklat besloot en Hechtel uit die tegenaanval kon scoren. Het werd nogl4-15zowat 10'voor het einde maar Hechtel zorgde dan voor 14-16 langs Wilanowski en de paniek sloeg toe bij de thuisploeg. In een minimum van tijd werd het 14-19 want bij HKW was ervan collectiviteit plots geen sprake meer en Wim Roels werd gewoonweg verwaar loosd. In een holder de bolder sfeertje kon De Meerschman nog driemaal scoren maar bij HKW bestond er geen meer zodat de 19-24 nederlaag geen verbazing moet wekken. Gelukkig blijft men bij Waasmunster nog altijd geloven dat tijdens de terugronde orde op zaken kan worden gesteld maar het gebrek aan een leider op het terrein zien wij niet zo vlug opgelost worden. HK Waasmunster: Van Renterghem, De Graeve, Roels 5, Borgers 3, De Bode 3, De Meerschman 3, Luypaert 1, W. De Groote, Desseaux 1, T. De Graeve, Ag neessens 3, Vermeulen. Beloften: HK Waasmunster 20 Hechtel 13 Nu HKW zowat alle gekwetsten kon recu pereren werd het een overtuigende over winning waarin de Waaslandse beloften al hun talent bevestigden. In de eerste helft zorgden De Groot en Desseaux voor een 10-6 ruststand via 6-4 na 16'. Het tweede wedstrijdgedeelte stond in het teken van een efficiënt afwerkende W. De Groote en de wederoptredende Leu- nis. Het werd 16-810' voor het einde en zowel Maes als de later ingekomen De Graeve stopten elkeen 7-m worp. Ook P. De Clercq droeg zijn steentje bij in de afwerking en een collectief sterk HKW won met overtuigende 20-13 cijfers. HK Waasmunster: Maes, De Graeve, Desseaux 4, De Clercq 5, N. Verhelst, W. De Groote 8, Willaerts 2, De Meersch man 1, Leunis, De Vlieger. EVA 2e Nationale Handbal. De ploeg van Kosa Aalst (foto guy) Provinciale Jemeppe 25 Ajax Lebbeke 19 Na het verlies van de uitgestelde wed strijd tegen Jemeppe heeft Ajax wel defi nitief de rol gelost bij de kopgroep. Het objectief, een vierde plaats blijft moge lijk maar het is duidelijk dat Lebbeke ook dit seizoen de verwachtingen niet zal inlossen. De spelersgroep bezit nochtans genoeg individueel talent maar niemand lijkt in staat alle spelers op hetzelfde ogenblik naar hetzelfde gedachtenpatroon te leiden. Meteen komt men tot situaties die niet te begrij pen zijn zoals tijdens het begin van de tweede helft in Jemeppe. Maar laten wij beginnen met het eerste wedstrijdge deelte. Beide ploegen starten erggedeci- Na hun debuut met de Nationale ploeg ter gelegenheid van de European Trophy in december blijven de twee jonge HKW-ers Wim Roels en Wim De Graeve geselekteerd voor de kern van het nationale team. Maandag vertrokken zij met "Belgium" naar een driedaags tomooi in Portugal waar naast het gastland ook Roemenië en Italië aantreden. Dit in het kader van de voorbereiding op de C-wereldkampioenschappen waaraan de Belgische ploeg deelneemt in 1992. Voor beide spelers toch een sterke stimulans om hun sportloopbaan verder positief uit te bouwen. EVA Heren 2e Nationale Zond. 13/1 te 17 u.: La Hestre-Ajax Lebbeke Zat. 12/1 te 19 u.: EV Aalst-Kapekla 3e Afdeling Zond. 13/1 te 16.30 u.: Zandvliet-ITB Lokeren (uitgesteld) 4e Afdeling Zat. 12/1 te 17.15 u.: Damme-HBC Dendermonde Zat. 12/1 te 17 u.: Ieperse-Brabo Denderbelle Zat. 12/1 te 18 u.: Robuco Buggenhout-Zwijnaarde Provinciaal Reeks A Zond. 13/1 te 19 u.: Eeklo-HBC Dendermonde 2 Zond. 13/1 te 17 u.: Waasmunster 3-Denderbelle 2 Reeks B Zat. 12/1 te 18.15 u.: Temse-DB Woluwé Zond. 13/1 te 18.15 u.: K. Aalst-Berlare Dames 2e Afdeling Zat. 12/1 te 14.45 u.: Kiewit-RB Dendermonde Zat. 12/1 te 16.15 u.: Squadra Lebbeke-Gent deerd aan de wedstrijd, de mandekking van Vlassenroot op Crick lijkt vruchten af te werpen voor Ajax want vooral J. De Man zorgt ervoor dat Lebbeke na het eerste kwartier leidt met 2-5- Jemeppe, en vooral coach Strang, wordt erg agres sief en Ajax laat zijn voosprong ontglip pen als het 6-6 wordt 10' voor de rust. De tweede lijn van Lebbeke kan de verwachtingen niet inlossen, enkel Ver linden scoort regelmatig met zijn onder- armse worpen, maar toch ziet het er goed uit voor Ajax als drie Waalse spelers net voor de rust een 2' straf krijgen aangesmeerd. De 11-10 ruststand leek dan ook geen probleem want met zes tegen drie moest Ajax in staat worden geacht een paar doelpunten voorsprong te nemen in het begin van de tweede helf. Maar het ging totaal fout, verder dan 11 -12 raakte Ajax, dat zich bezondigde aan onbegrijpelijk balverlies, niet. Integendeel, eens Je meppe terug "kompleet" dirigeerde Crick zijn ploegmaats naar een 18-12 voorsprong na 40' en deze katastrofale 10' hadden Ajax natuurlijk de das omge daan. Het werd zo erg dat coach Van Uytfange beroep deed op enkele beloften en zijn teleurstellende basisspelers op de bank liet. Met Van den Borre en De Decker op het terrein en Van Rossem in het doel i.p.v. de "in de steek gelaten" De Bruyn, kwam er dan opnieuw even wicht in een wedstrijd die opnieuw het gebrek aan een "patron" op het terrein schrijnend aan het daglicht bracht. Het lijkt wel een chronische ziekte te zijn bij onze "topstreekploegen". Ajax Lebbeke: Van Rossem, De Bruyn, W. De Proft 3, Vlassenroot 2, Cristiaens 2, Verlinden 4, De Man 3, Van Biesen 1, Van Ransbeeck 2, De Decker 1, Van den Borre 1. Beloften: Jemeppe 11 Ajax Lebbeke 14 Opnieuw een knappe prestatie van de Ajax-beloften die hun riante voorsprong als leider in de rangschikking verstevig den. Jemeppe toonde zich nochtans een hardnekkige tegenstander want in de eerste helft moest Lebbeke tot het uiter ste gaan om de score in evenwicht te houden. Via 3-4 na een kwartier en 6-4 na 21' werd het 7-6 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef het tot 5' voor het einde erg spannend (11-11) maar met treffers van de talentrijke Van den Borre won een collectief sterk akterend Ajax toch nog met duidelijke 11-14 cijfers. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros sem, M. Vlassenroot, Van den Borre 8, N. De Decker 2, Permentier 1, De Bruyn, Heyvaert 2, Bosman, G. De Dec ker, Cleymans 1. EVA Robuco Buggenhout 2 11 Kosa Aalst 20 Het ziet er naar uit dat Kosa Aalst zijn zwakke prestatie uit de heenronde wil doen vergeten. Tegen Robuco Buggen hout speelden de Aalstenaars een sterke tweede helft en in die periode zag men het Kosa aan het werk dat vóór de kompetitie tot de titelfavorieten werd gerekend. Nu is het wel een feit dat bij Robuco de speelgelegenheid primeert op het resultaat maar in de tweede helft van de wedstrijd draaide het toch bijzon der vlot bij Aalst dat zowat 20' domineer de. Kosa begon ook sterk met doelpun ten van Van Malderen en D. Van Herre- weghe maar met een treffer van G. Moyersoons zette Robuco een rem op de Aalsterse druk en vanaf dan verliep de wedstrijd echt verdeeld. Via 1-3 na een kwartier werd het 6-6 5' voor de rust maar dan moest Buggit hout toch even afhaken zodat D. V Herreweghe (2x) en Bayens nog een 6 voorsprong afdwongen. In het begin v de tweede helft kon Robuco nog ev aanklampen (7-10) maar dan ging 1 in één ruk naar 8-17 in de 47e mini en via 9-18 10' voor het einde boel Aalst een overtuigende 11-20 zege teg een nochtans degelijk Robuco 2. Robuco Buggenhout 2: De Baerdem ker, Scholliers, J. Van Damme, Verbesj 1, P. Mannaert 3, De Donder 5, Segej St. De Swaef, Moyersoons 1, P. D Smedt, Pieters, Thijs 1 Kosa Aalst: Coen, E. Van Malderen, Van Herreweghe 6, L. Van Nieuwejj borgh, W. Van Nieuwenborgh 1, De L( ter 1, Van Durme, Bomon 3, De Dorii ker 2, Bayens 4, Van Malderen 3. KADETTEN Robuco Buggenhout 17 Zwijnaarde 16 Na Waasmunster zijn Robuco Buggen hout en Zwijnaarde zowat de sterkste formaties in de kadettenreeks. Het was dan ook te voorspellen dat de zege een dubbeltje op zijn kant zou worden. De thuisploeg, met Scholliers en Van Dam me aJs efficiënte afwerkers, leidde met 4-2 na 12' maar aan de rust bleef Zwij naarde toch aanklampen (6-5 rust). In het begin van de tweede helft nam Robu co een drie doelpunten voorsprong (14- 11) maar een korte periode in ondertal maakte een "retour" van de bezoekers mogelijk. De 16-15 voorsprong 5' voor het einde kon Buggenhout veilig stellen. Robuco Buggenhout: De Baerdem Dt ker, Scholliers 10, St. Buggenhout, Pi ters 1, V. Wauters, Thomas, Van Damr sp 6, Philips, W. De Baerdemaker, Th' mas. MINIEMEN Robuco Buggenhout Zwijnaarde Het ploegje van de bezoekers bleek o j genaakbaar voor de Buggenhoutse njamins die aan de rust met 2-12 in krijt stonden Ook in de tweede he bleef Zwijnaarde meester alhoewel o Veerle Wauters duchtig van zich afbe Robuco Buggenhout: Van Rossem, Wauters 2, D. Buggenhout 1, Phili Elleboog, Arijs, K. Arijs, Thomas, Baerdemaker 2, Verhelst. 3e Afdeling Handbal. Alex Verlinden van Ajax Lebbeke (foto guy) Lokeren 22 Mechelen 17 In tegenstelling tot wat kon verwacht worden heeft Lokeren het vrij moeilijk gekregen om het op een bescheiden plaats gerangschikte Mechelen van zich af te houden. De thuisploeg - met zijn volledige basiskem - ging nochtans bij zonder sterk uit de startblokken en met een vlugge 8-1 en 9-2 voorsprong leek Lokeren op weg naar een monsterscore. Maar zoals het nogal gebeurde bij de Waaslanders viel plots alles stil, een gebrek aan wedstrijdconcentratie na overrompelend begin wellicht en to de eerste 30' rond waren bleven er n amper twee doelpunten over van riante voorsprong. Rust: 11-9. Ook in |er tweede helft kwam de thuisploeg rno lijk op gang en Mechelen naderde i waar tot op één punt! Dit duurde tot 55e minuut waarna vooral P. Verguit balans dan toch definitief deed overh ge len. Ook J. De Pauw en K. Verhofsts droegen bij tot de 22-17 overwinning De qu le Nationale

De Voorpost | 1991 | | pagina 26