^Dendermondse reserves breken score-record Dendermondse Rugbyclub blijft leider in le Nationale Druk bezet Lokers jeugdtornooi Dertiende Eetfestijn van A.C. Lebbeke 7-jarige Ellen Van den Berghe uit Lebbeke wint crosscup voor benjamins 'i DRC 2 - Standard 2 92-10 De Voorpost -11.1.1991 - 27 RUGBY Dat de Dendermondse Rugbyclub er voor het eerst in de geschiedenis in slaagde om de titel van herfstkampioen voor een Vlaamse club te verwerven is onderhand genoegzaam geweten. Dat die titel eigenlijk te danken is aan het feit dat de twee superfavorieten in eerste nationale, Asub Waterloo en RC Bos voorde, twee wedstrijden minder heb ben gespeeld, is ook al geen geheim meer. En dat Dendermondse, wil het nog enige hoop op de titel bewaren, geen steken mag laten vallen tegen de mid denmoters en de staartlopers, is de logi- j ca zelve. Het was dus met spanning uitkijken naar de confrontatie van voorbije zon dag, wanneer DRC het opnam tegen het, dit seizoen onwaarschijnlijk zwakke Standard Luik, een team dat in deze kompetitie nog geen enkele wedstrijd won. Met de smadelijke nederlaag tegen Ru- bes Edegem in het achterhoofd, werd er bij Dendermondse alles aan gedaan om de wedstrijd in zo optimaal mogelijke omstandigheden voor te bereiden. Ex- tra-powertrainingen, uitgebreide theo retische sessies, en een ultieme spelers- vergadering, niets werd onverlet gelaten om de schande van de nederlaag tegen aartsrivaal Edegem voorgoed naar het verleden te verwijzen. Ook aan de ploeg zelf werd enigszins gesleuteld. Op de derde pack-rij kreeg Opwijkenaar Koen Devos de voorkeur boven Jo Vertongen en als losschakel werd Paul Vande Putte verkozen boven de gekwetste Arun Cambier. Vande Putte 1 werd op zijn beurt als vleugelspeler ver vangen door Luc Vanderveken, die voor het eerst sinds lang opnieuw de fanion- trui mocht aantrekken. De eerste wedstrijdhelft werd gespeeld onder hektische omstandigheden. Een vernietigende zijwind maakte elk pas- I senspel onmogelijk, zodat er van func tioneel rugby weinig sprake was. Toch leek men bij Dendermondse niet te begrijpen dat enkel goed gegroepeerd spel van de voorwaartsen hier soelaas kon brengen. Keer op keer werd gepoogd de bal bij de driekwartlijn te brengen, en wanneer dat eens lukte zorgde de wind onherroepelijk voor miserie. Het was integendeel Standard Luik dat veruit de gevaarlijkste aanvallende ploeg bleek. De duidelijk gemotiveerde Luikenaars waren niet van plan de overwinning cadeau te doen. Niettemin zou het Dendermondse zijn dat, met een mooie penaltykick van aanvoerder Rik Casier, met voorsprong van kant wisselde (3-0). Het korte gesprekje van trainers Wauters en Vande Putte tijdens de wissel bleek meteen na heraanvangen bijzonder ef- fektief (boze tongen fluisteren dat ook de «thee-met-rum» van verzorger Livien Van Bockstal er voor iets tussen zit). Dendermondse concentreerde zich vol op op het spel van de voorwaartsen en van slag op slinger was de pijp van Standard Luik uit. Het begon met een overtuigende push- over-try van de Dendermondse scrum, die door Chris Sarens mooi werd afge werkt (9-0). En meteen bleek het hek van de dam. De toon werd aangegeven door kapitein Rik Casier die, naast enke le fraaie omzettingen, ook nog liefst drie tries voor zijn rekening wist te nemen. Dat volstond echter niet voor de twee Dendermondse zwaargewichten, de «props» De Velder en Van Moeseke. Op het halfuur was het eerst Van Moeseke die, met drie Walen op zijn rug, de forcing voerde over zo'n dertig meter. Mare De Velder, goed gevolgd, moet gedacht hebben «als hij dat kan, ik ook!», en maakte de klus met veel panache af. Zelfs de driekwartlijn werd geëntoesias- meerd door deze prestaties, en met de enige mooie lijnaanval uit de wedstrijd kon ook Peter Vande Putte een try op zijn naam schrijven. Tussen al dat geweld kwam Standard welgeteld één keer tot scoren, zodat de eindstand werd vastgelegd op 33-4. Door de eigenaardige uitslagen in de andere wedstrijden stelt Dendermondse met deze overwinning nog nadrukkelij ker zijn kandidatuur voor een eindrang schikking onder de eerste drie. Voorlo pig blijft DRC echter aan de kop van eerste nationale prijken, en als het aan penningmeester Gert Van Den Steen ligt, blijft dat ook nog even zo. «Zondag op British (dat vandaag een eigenaardig verlies leed op FC Luik) moeten we bewijzen dat we inderdaad tot de drie beste teams van het land behoren», aldus Van Den Steen. «Nadien zal het niet alleen meer van ons afhangen of wij nog een rol van betekenis kunnen spe len voor de titel. We koncentreren ons dan maar op de bekerwedstrijd van zon dag 20 januari, thuis om l4u.30 tegen het gereputeerde Coq Mosan. De lief hebbers kunnen die dag overigens om 13 u. ook onze beloftevolle kadetten aan het werk zien tegen Black Star Charle roi. Ingang is, zoals steeds, volkomen gratis!» Kris Van Damnie Uitslagen 10* speeldag Bosvoorde - La Hulpe 10-0 Asub Waterloo - Rubes Edegem 25-4 Dendermondse - Standard Luik 33-4 RFC Luik - British 24-0 RCS Visé - Avia Kituro 15-7 Stand 1' nationale 1. Dendermondse RC 23 9 2. RC Bosvoorde 21 7 3. Asub Waterloo 21 7 4. Brussels British 20 10 5. Avia Kituro 18 8 6. RC La Hulpe 16 8 7. Rubes Edegem 16 10 8. RCS Visé 14 8 9. RFC Luik 14 10 10. Standard Luik 9 9 (tweede cijfer gespeelde wedstrij den) Rugby. De Dendermondse Rugbyclub is herfstkampioen, al moeten de dichtste achtervolgers nog twee matchen spelen. DRC heeft gezworen die eerste plaats duur te verkopen (vh) BADMINTON k o. imt. Mag het aan het eind van 1990 voor de Dendermondse fanions dan twee keer op rij zijn fout gelopen (tegen Asub en Rubes), de Dendermondse reserves blij ven bewijzen dat ze, wanneer ze zelf als autonome ploeg in kompetitie zouden aantreden, wellicht hoge toppen kun nen scheren. Dendermonde bewijst daarmee over wellicht de beste basis van gans rugby- spelend België te beschikken. Wie zon- na zondag de reserves aan het werk ziel, twijfelt daar al lang niet meer aan. Voorbije zondag was het de beurt aan de Luikse reserves om in de vernieling te worden gespeeld. Dat was niet in het minst te wijten aan de motivatie van enkele Dendermondenaars die naast een selektie voor het eerste team had den gegrepen, zoals Muyshondt, Cam bier en Vertongen. Anderzijds kon de reserveploeg niet re kenen op de verdienstelijke bijdrage van Sluys, Van Den Steen, Quintelier en Verschueren, die, omwille van lichte '"'l blessures, verkozen een dagje rust te nemen: zij zouden op een meer dan overtuigende manier worden vervangen Ejdoor drie beloftevolle jongeren, Demna- 1, Buyens en Michiels. Een wedstrijdverslag geven wanneer er zoveel punten werden gescoord is haast onmogelijk. Omwille van de uitzonder lijkheid van deze prestatie - nog nooit eerder scoorde een Dendermonds rug- byteam 92 punten - sommen we toch even de belangrijkste puntenscorers op. |o Vertongen (duidelijk iets te bewijzen) nam niet minder dan 5 tries voor zijn rekening, op de voet gevolgd door Ham- menaar Stefaan Dieleman (3). Gastspe- Ier Oberholzer, Raf Casier, Wilfried Ver meulen en Walter D'Hoogh waren elk goed voor twee tries en Muyshondt, Van Den Bossche en Van Hauwermeiren na men er elk eentje voor hun rekening. Een genot om zien overigens hoe de 'stl twee laatstgenoemde «anciens» uit de Dendermondse ploeg toonden dat ze qua verbetenheid, kracht en technische geenszins moeten onderdoen voor de Luikse beloften. Cambier plaats te niet minder dan acht conversies tus sen de latten (16 punten) en liet de twee laatste omzetten over aan de jonge Ka- rim Demnati (4 punten). Onder de ogen van een talrijk geïnteres seerd publiek heeft de Dendermondse reserveploeg zich dus weer eens van haar beste zijde getoond. De sleutelrol in deze wedstrijd was ongetwijfeld weg gelegd voor Dirk Muyshondt, die met een onwaarschijnlijke volwassenheid in zijn spel, keer op keer de toeschouwers wist te verbazen. Er gaan overigens meer en meer stemmen op om deze jonge landbouwingenieur uit Puurs ten volle zijn kans te gunnen in het fanionteam. Muyshondt zelf lijkt alvast het broodno dige zelfvertrouwen te vinden, en klaar te zijn voor het grote werk. Ere wie ere toekomt, we komen even eens woorden te kort om de dapperheid te beschrijven van Demnati en Buyens (allebei net 16) en van Jo Michiels (18). Als ervaren rotten mengden deze jonge beloftes zich in het debat op hoog niveau en voor insiders bestaat er overigens geen twijfel meer dat aan deze drie knapen nog veel plezier zal worden be leefd. Karim Demnati, Alain Buyens en Koen Van Hauwermeiren mogen zich overigens ook verheugen in de belang stelling van de nationale selektieheren, en spelen binnenkort wellicht ook hun eerste interland. Van kadetten gesproken: de Dender mondse jongeren gaan ook opnieuw van start. Op zaterdag 12 januari wordt een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de jeugd van Racing Jet en op zondag 20 januari wordt om 13 uur Black Star Charleroi partij gegeven. Sup porters worden met open armen ont haald. Kris Van Damme Lokeren - In samenwerking met de Lokerse burgemeester organiseerde Luc Kesbeke het tweede Durmse jeugdtor nooi. Sportfunktionaris Kesbeke is in de Lo kerse sporthal zeker geen onbekende. Naast curssusen voor beginners en ge vorderden op woensdagnamiddag ser veert hij nu een tornooi, waaraan ieder een aangesloten of niet mag deelnemen. Vijfenzeventig jongens en meisjes van 10 tot 18 jaar uit Lokeren, Gent en Dender monde namen deel aan dit tomooi. Ook de lokale club wil nu haar steentje bijdragen, en is naarstig op zoek naar een trainer om 's woendags de betere spelers klaar te stomen voor de ligator- nooien. Drie poules bij de miniemen. In de eerste was Bart Kesbeke uit Gent veel te sterk, zelfs Firas Alwani, die tweede eindigde, haalde tegen Kesbeke amper 2 punten op (15-2 en 15-0). Nico Pringels en Gil Drossart, beiden uit Lokeren, gaven elkaar geen haarbreed toe in poule 2. Pringels won uiteindelijk zeer moeizaam de onderlinge konfron- tatie met 17-14 en 15-12. Thomas Vandergucht (Lokeren) stak in de derde poule met kop en schouders boven zijn medespelers uit. De acht besten uit de drie poules speel den dan verder met rechtstreekse uit schakeling. Drossart, Kesbeke Bart, Pringels en Vandergucht speelden halve finale. Uiteindelijk bleven nog Bart Kes beke en Thomas Vandergucht over. Met een 15-13 en 15-9 overwinning kroonde Vandergucht zichzelf als beste miniem. Achttien deelnemers bij de kadetten, werden onderverdeeld in vier poules. Tom Claessens, Robby Bocklandt, Dimi- tri De Backer en Pieter Waegenaer wer den poulewinnaar. Maar weer kwamen de acht besten in de hoofdrol terecht. Uiteindelijk speelde Tom Claessens uit Destelbergen halve finale tegen dorpsge noot Pieter Waegenaer en speelden Daan De Vos (Lokeren) en Dimetri De Backer (Nieuwerkerken) de andere hal ve finale. Claessens had een zware partij aan De Waegenaer (17-15 en 15-6) maar De Backer won moeiteloos van De Vos. In finale overspeelde Tom Claesens zijn tegenstander volledig (15-9 en 15-0) Bij de meisjes kadetten was Tineke Lau- reyns uit Lokeren de betere. Hoewel ze tegen de nummer twee Sara Meersman toch drie sets moest spelen om de Poule te winnen (5-11,11-2 en 11-9)- Drie poules bij de scholieren jongens, waar Steve De Ridder uit Dendermonde halve finale bereikte tegen Andy Van Der Poorten (Overmere) en Dimitri Landuyt (Zele) de andere halve tegen Steven De Waegeneer uit Destelbergen. Met 17-15 en 15-12 werd Van Der Poorten eindoverwinnaar in een kwalitatief hoogstaande finale. Bij de junioren jongens speelden Patrick De Meirsman uit Hamme en Jurgen Kerre uit Dendermonde finale. Kerre had, naar eigen zeggen, in halve een zware tweede set moeten spelen tegen José Angel Perez Ratia uit Lokeren (15-3 en 15-13) en begon vermoeid aan de finale. ATLETIEK Na de eerste nipt met 15-13 te hebben gewonnen, bouwde Jurgen Kerre in de tweede een 12-0 voorsprong op. Te zeker van zichzelf liet hij De Meirsman gelijk komen en nog winnen. Uiteindelijk zou de Hammenaar ook de derde set pakken met 15-12. Eén samengevoegde poule meisjes scholieren en junioren waar Ann Van dergucht (Lokeren) eerste eindigde voor scholier Caroline Verdoodt ook uit Loke ren. (L.C.) Het bestuur en de atleten van A.C. Lebbeke nodigen iedereen uit op hun 'Dertiende Eetfestijn', dat gehouden wordt op zaterdag 12 en zondag 13 januari in de zaal 'HeidehofHeizijdestraat 14, 9280 Lebbeke. Op zaterdag kan men er terecht vanaf 18 uur en op zondag van llu30 tot 20 uur. Men verzekert een vriendelijke bediening en matige prijzen. De spijskaart begint met een stevig soepje en dan kan er gekozen worden tussen drie soorten steaks en een kinderschotel. Tong met madeirasaus of kip met sla staan ook op het menu. Telkens is er ook een kinderschotel. Achteraf kan men dan nog genieten van koffie met gebak of koffie alleen. Als toetje is er ook ijsroom. Aan de start van de 30ste veldloop in Ninove, tellend voor de Crosscup, stonden ook 26 benjamins. Ellen Van den Berghe (7 j) uit de Langestraat 57 te Lebbeke was één van hen. Van bij de start werd er flink doorgelopen en Ellen zat van in het begin mee voorin. Al moest ze dan hard op de tanden bijten, toch ging ze in de laatste 500 meter alleen door. Op het laatste werd ze nog licht bedreigd, maar toen was ze niet meer te kloppen. Voor haar eerste jaar als benjamin doet ze het vrij goed en A.C. Lebbeke. de klub waarbij ze is aangesloten, toont zich zeer tevreden over deze jonge kracht. De uitslag: 1. Ellen Van den Berghe (7), 2. Lore Cuvpers (8), 3. .An Van Hoorne (8). DRC 1 - Standard Luik 1 33-4

De Voorpost | 1991 | | pagina 27