Rode Roos speelt haasje-over met Nieuwe Wijk M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal Nieuwkomer Rode Lantaarn Steeds van de partij De Voorpost-11.1.1991 -29 eindstand ''immers gi ieit Nieuwe e'jjpe talrijl nlni LIEFHEBBERSVOETBAL liefhebbersvoetbal. En deze kerels zijn steeds van de partij (da) Cyriel en Gustaaf zijn steeds van de partij op de wekelijkse wedstrijden van het WTSA-verbond, weer of geen weer. Ze Ihebben keuze genoeg want het MTSA is één der grootste liefhebbersverbonden fan Vlaanderen. Gustaaf bekleedt trou wens twee belangrijke funkties: hij is voorzitter van de scheidsrechtercom missie en bestuurslid. Voor Gustaaf is voetbal steeds zijn vrij etijdsbesteding geweest. Van 1970 tot 1980 was hij aktief als fluitenier, Het was een mooie tijd en hij deed er veel erva ring op. Toen had men nog respekt voor de man in het zwart. Dat is nu veel verminderd. Het spel is trouwens heel- wat brutaler geworden en de sfeer is minder vriendschappelijk, aldus Gu staaf. Dirk Beeckman van Tiger Pub, gekoncentreerd voor de Wijk-Rode Roos 0-1 talrijk opgekomen supporters zagen ploegen die het beste van zichzelf Samen met die 22 akteurs was R. Impens in beste doen floot een schitterende wedstrijd, ge- door zijn kollega's Bossaer en heyiVelge. Deze wedstrijd kon alle kanten :ke uit. In de eerste twintig minuten viel er jye weinig verschil te merken tussen beide ord ploegen en de doelmannen moesten attent zijn om hun kooi ongeschonden te houden, In de 22ste minuut gebeurde rte| het dan. De aanval begon bij Jan Gee- >1^ roms die A. Romero bediende. De lokale ^ort|verdediging werd in snelheid genomen pel en Romero bediende Mare Rombout, ma die zich rond zijn opponent draaide en 1jepinet een schuin grondscherend schot de lokale portier het nakijken gaf: 0-1. Een juweeltje van een doelpunt, waarover nog lang werd nagepraat door vriend en tegenstander. Iedereen bleek het erover ud eens dat deze voorsprong niet onver re diend was. De thuisploeg kwam moei de zaam over deze opdoffer heen en de ny< lokale defensie bleef paniekerig uitver- or< dedigen zodra er een bezoekende aan- iwc val Ier in de buurt was. Zo moest er een f 5- resem hoekschoppen toegestaan wor den, maar die kenden geen sukses. Aan ou(jde overzijde moest doelman Eric De f 5. Vriendt een wonder verrichten toen hij lonieen schot, afgevuurd vanop één meter, :ke met een krachtexplosie over de doellat •sel kon boksen. Dit was echter alles wat Van ,mJ )riessche en de zijnen nog konden in- jrengen zodat de ruststand tevens de eindstand werd. De tweede helft werd mmers gedomineerd door de bezoe- "°%ers maar die overmacht werd ook niet '('ei n doelpunten vertaald. Zo mochten de )0°' tezoekers verdiend met de punten naar 'uc' tuis en nemen zij de leidersplaats over amban de Hofstadenaars. Real Familial-Gipak 5-0 ™e( )e bezoekers hadden duidelijk de ein dejaarsfeesten nog niet goed verteerd want op de natte grasmat waren ze nergens. Dat kon de thuisploeg een zorg wezen en die ging dan ook op zoek naar de zege. H. Van Renterghem (2), G. Cornand (2) en L. Arts bezorgden Gipak een kater van jewelste. Poreistompers-Amapola 2-6 De Brabanders begroetten hun Aalsterse tegenstrevers met nieuwjaarswensen, wat die met sympathie in ontvangst na men. Eens op het veld werden er echter geen geschenken meer gegeven, inte gendeel. Bezoeker Mare Daelemans trakteerde zijn ploeg op een fraai cadeau door maar liefst viermaal de lokale net ten bol te zetten. R. Ceuppens, die in onmin leeft met zijn zaterdagploeg Bouw, bevestigde nog eens zijn waarde door de andere twee treffers voor zijn rekening te nemen. De thuisploeg kon de bezoekende doelman tweemaal het nakijken geven maar ging toch roem loos ten onder. Koszen-Pano 3-0 Het bezoekende Pano begon het nieuwe jaar in mineur en kon het niveau van voor de jaarwisseling niet halen. Het ging totaal de boot in en die zonk dan nog met man en muis. De gaten werden geboord door S. De Backer (2) en G. Boterberg. Sportkring gunde Park geen nieuwjaars geschenk en won met 3-0. De Kerpel (2) en de teruggekeerde verloren zoon, W. De Jonghe, zorgden voor een vlotte winst. Sunset had het klubuitstapje van daags voordien nog niet goed verteerd en werd als een gemakkelijke prooi verslonden door Star Boys met 1-6. Adelaars zette het jaar goed in met een 3-1 winst tegen Kastaars. Honda-Bouw 1-1 Het slechte weer deed de eventuele toe schouwers warmere oorden opzoeken Op deze kille zondagmorgen waren heelwat toeschouwers komen opdagen voor de wedstrijd tussen Nieuwe Wijk en Rode Roos. Ze werden daarvoor beloond want het werd een wedstrijd die iedereen kon bekoren. Real Familial kreeg Gipak op bezoek en stuurde het puntenloos huiswaarts. Ook Sportkring bracht de wedstrijd tot een goed einde. Sunset, dat de laatste weken goed presteerde, werd deze keer beschamend van het veld geveegd door het bezoekende Star Boys. Amapola ging de volle buit inpikken bij Poreistampers. In de derde afdeling wordt het spannend aan de top. Vorige week moest leider Bouw rusten en het zag de konkurrenten Rode Lantaarn en Honda een stapje dichterbij komen daar die hun wedstrijden wonnen. Op 5 januari kwam Rode Lantaarn nog wat dichter want Bouw moest op bezoek bij Honda en geraakte er niet verder dan een gelijkspel zodat de spanning te snijden is. Dit weekend zou de beslissing wel eens kunnen vallen want dan staan de nummers 1 en 2 tegenover elkaar met de leiding als inzet. Voor de pronostiekers een kans om het juiste formulier in te vullen. Ook in de hoogste afdeling ontbreekt het niet aan spankracht want de wedstrijden AZ 77-Snas, OC Aalst-Excelsior en Octopus-Camu zijn niet te versmaden en zullen heelwat publiek trekken. In de tweede afdeling mag Jong Timarcha geen hinder zijn voor het bezoekende Giwo zodat de leidersplaats allicht niet in het gedrang komt. zodat er voor deze topper maar een matige belangstelling was. Degenen die er toch waren konden zich niet opwar men aan het geleverde spel, want de wedstrijd bracht zeker niet wat er van verwacht mocht worden. De leiders wa ren naar Honda gekomen om minstens een punt mee naar huis te nemen en trad aan met een versterkte verdediging. Spits W. De Jonghe bleef in burgerkledij door een gele schorsing en Rudy Ceup pens ontwaarden we op de tribune daar hij in onmin is geraakt met zijn bestuur en niet meer wil spelen. Dat liet zich voelen want de Hondadoelman werd nauwelijks aan het werk gezet. Het wa ren integendeel de thuisspelers die op voorsprong kwamen. Een mooi opgezet te aanval belandde in de voeten van E. Guns en deze liet de kans niet liggen om de 0-1 op het bord te prikken. De bezoe kers waren snel over deze opdoffer heen en ei zo na werd het 1-1 maar J. Adam verkwanselde onbegrijpelijk de unieke kans. Dan volgden de kansen mekaar op en het leek erop dat de bezoekers niet meer langszij zouden komen. Toch breidde een bezoeker zich doorheen de verdediging, die liep te slapen, en een dwarrelende bal rolde over de lijn in de verste hoek. Kapitein Merckx en zijn kompanen konden juichen. Met deze stand floot ref A. Van de Velde de rust. De tweede helft hoefde niet meer want van goed voetbal was er nog nauwelijks spra ke omdat beide elftallen met dit gelijk spel tevreden waren. Tiger Pub-Rode Lantaarn 0-3 Deze wedstrijd begon met vertraging omdat scheidsrechter E. Van Den Bos sche niet kwam opdagen en kontroleur van dienst L. Van der Veken dan maar het spel moest leiden, met sukses overi gens. De thuisploeg speelde goed mee en ving de sterke bezoekers met sportie ve middelen op. Toch konden de gasten net voor de rust hun meerderheid uit drukken in een doelpunt langs W. Mid dernacht. In de tweede helft zetten de bezoekers de wedstrijd naar hun hand en ze scoorden nog tweemaal langs E. De Boeck en M. Verhofstadt. Door deze winst zijn de mannen uit Erpe tot op twee punten genaderd van leider Bouw, dat uit een ander vaatje zal moeten tappen als het dit weekend de leiders plaats wil behouden. In Denderhoutem maakte Pie Boys het al te bont bij gastheer Breughels zodat een perfekt leidende scheidsrechter F. Van Impe een moeilijke namiddag be leefde en maar liefst tien spelers tot de orde moest roepen, wat uiteindelijk re sulteerde in vier rode en zes gele kaar ten. Toch werden er nog heuse doelpun ten gemaakt en de wedstrijd eindigde op een 2-2 gelijkspel. Wembley kreeg het op eigen veld niet onder de markt om het bezoekende Half Maantje op de knieën te krijgen met 4-3. De lokale treffers werden gescoord door M. De Bruyn, P. De Wolf, J. Van Wese- mael enj. Van Eeckhoorn. Dressel, dat op eigen veld Melody ont ving, hield de punten thuis met 3-0 langs J. De Smedt, P. Van der Borght en F. De Frenne. Drievelden hield meer dan stand tegen het gerenomeerde Rode Duivels uit Denderleeuw en moest pas in de slotmi nuten bezwijken met 1-2. S. De Donck scoorde voor de thuisploeg en JP De Clercq met W. Mertens voor de gasten. Saf zette de telefoonboys een hak met 2-0. P. Van Damme mocht beide doel punten aan zijn palmares toevoegen. Torenboys en Animalia waren beiden tevreden met de 2-2. Volgend weekend is de winterstop voor de eerste- en tweede klassers voorbij en zo gaan we een spannende terugronde tegemoet. Hans Van Campenhoud Liefhebbersvoetbal. Een korte pauze tijdens de wedstrijd tussen Tiger Pub en Rode Lantaarn (da) Liefhebbersvoetbal. Stefaan De Nay er, de Tiger Pub-doelman is ook een fervent kamavalist (da) Deze neofiet in het MTSA is aktief in de Eind december 1989 werd een voorlopig derde zaterdagreeks. nHet was een bestuur opgericht en in 1990 werd aan- droom van Benny en Eddy om ooit eens gesloten bij de gemeentelijke sportraad een ploeg op te richten. Eind '89 kwam van Erpe-Mere. er plots schot in. De aanleiding was een Het bestuur: voorzitter Johnny Paere- simpel babbeltje aan de toog van het lokaal. Zij hingen een handgeschreven inschrijvingslijst aan het prikbord en de namen van de huidige spelers en be stuursleden kwamen snel op die lijst te staan. René, Will, Johhny, Jef, William en C° zetten het licht op groen. Voetbal. Ivan Merckx en zijn makkers zijn steeds op post (da) wijck, sekretaris René Schorree!. Het lokaal is gelegen in de Rode Lantaarn, Katelijnestraat te Erpe-Mere. Het terrein is gelegen op de Steenberg, Oudenaard- sesteenweg in Bambrugge. De kleuren zijn rood en zwart. (da) Liefhebbersvoetbal. Deze trouwe supporters van Rode Lantaarn hebben hun toevlucht gezocht in de kantine terwijl hun echtgenoten buiten de benen strekken. Het was immers veel te slecht weer om buiten te blijven (da) Liefhebbersvoetbal. Hofstadenaar Ivan Marckx is sekretaris van voetbalklub Pallieter die in de ATS speelt maar hij berperkt zich daartoe niet alleen. Hij volgt eerste en tweede klasse op de voet en uiteraard wordt er druk gediskuteerd over de uitslagen van Eendracht Aalst (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 29