candela f— CVP Moorsel dringt aan op fietspad The Classic brandde uit Eerste kwartaal Aalsterse Seniorenakademie is klaar tiliïoiigp NIEUW lustrerie Brusselsesteenweg 275, Wetteren 091/69.29.88 (oude baan Gent-Brussel) verlichting 2-11.1.1991 - De Voorpost Nieuwe modellen design-luchters zijn aangekomen De Aalsterse Seniorenakademie kon met enige fierheid het pro gramma van het eerste kwartaal voor dit jaar voorstellen. Zoals steeds hebben de bijeenkomsten plaats in het kultureel centrum De Werf. Het aanvangsuur is steeds 14.30 uur. Dinsdag 15 januari is Euro-parle mentslid Raf Chanterie te gast. Hij spreekt over het verenigd Europa en de weerslag die het zal hebben op de burgers. Daarop aansluitend, omstreeks 16.30 uur, volgt een nieuwjaarsreceptie voor alle aan wezigen. Dinsdag 19 februari spreekt e.h. Collin, sekretaris-archivaris van het Zondagmiddag brak brand uit in de Taverne 'The Classic' aan het Kei zerlijk Plein 1 te Aalst. De Aalsterse brandweer merkte als eerste een enorme rookontwikkeling op en spoedde zich onmiddellijk naar de vuurhaard. De grote rookontwikkeling werd veroorzaakt door het piepschuim dat in de meubels van de taverne werd gebruikt. Op het ogenblik van de brand was de taverne gesloten en was de uitba ter, Jeannine Van Daele, afwezig. Naar alle waarschijnlijkheid is de brand toe te schrijven aan een kort sluiting in de kerstversiering. De schade loopt in de honderddui zenden. De inboedel van de bene denverdieping werd vernield. De verdieping met woonvertrekken werd gered, alhoewel hier ook rook schade is. (JMH) Aalst. Driekoningenfeest AKV. Een nokvolle Sint-Annazaal waar uitbundig werd gevierd a Aalst. The Classic brandde zo goed als helemaal uit (a) Aalst. De brand in de Classic bracht heel wat volk op de been (a bisdom Gent, over priester Daen De betekenis van Daens is zei groot geweest. Het is tragisch d een goedmenend mens en volkslii vend priester zo heeft moeten lijde voor een rechtvaardige zaak en d hij eraan ten onder is gegaan, same met zijn medewerker. E.H. Colli die een doctoraatstesis voorbereii over dit onderwerp, zal de beteki nis van Daens verder toelichten. Op 19 maart behandelt men hett ma 'het voorkomen vi ouderdomskwalen'. Inleider is L Van de Ven, Gerontoloog. Hij verbonden aan de universitaire n kenhuizen van Leuven en zal vod namelijk uit zijn ervaring en met q kennis over de problematiek aaflf nen dat oud worden niet gelijk aan ziek worden en dat gezon heidspreventie geboden is. Dinsdag 16 april komt E. Schoupp direkteur-generaal van de Nation le Maatschappij der Belgisd Spoorwegen, praten over de supt snelle trein in België. Is dat maatschappelijke noodwendighei zo stelt hij de vraag. Omwille van zijn funktie wordt d heer Schouppe gekonfronteerd ra alle problemen die bij dit projei komen kijken. Hij zal trachten all aspekten, zowel de teoretische al de praktische, te benaderen en d besluitvorming van de betrokkc I instanties te kommentariërei (JMH) Opcmnputrn alle djfcn v hm: u en van H 3<UV u ij I Zaterdag 101 IX u g Zondag \an I.V30-IX u of op afspraak Dinsdag geiloten Door de CVP-sektie Moorsel werd een projekt uitgewerkt rond de Lei- rekênsroute. De konklusies hiervan werden over gemaakt aan het stadsbestuur van Aalst als volgt: Moorsel wenst vlug een fietspad langsheen de Leirekensroute. Omtrent de verdere aanleg van een fietspad op de spoorwegbedding van de Leirkensroute is reeds heel wat te doen geweest. Aangezien deze problematiek heel gevoelig ligt bij de inwoners van Moorsel en Baardegem heeft de CVP-sektie Moorsel hierrond een projekt opgezet. Om de huidige toestand te verken nen werden een fietstocht en een wandeltocht georganiseerd. Op zondag 6 mei 1990 fietste men van Moorsel en Baardegem naar Steenhuffel langsheen de Leire kensroute. De 140 deelnemers wa ren vol lof over deze fietstocht. Op zondag 1 juli had een wandeling plaats onder begeleiding van twee natuurgidsen. Het ging van Moorsel naar Baardegem-station. Ondanks de ongunstige weersomstandighe den waren een veertigtal dappere wandelaars heel opgetogen over de deskundige uitleg betreffende de unieke fauna en flora. Een derde luik in dit projekt was een informatie- en gespreksavond die doorging in de zaal Katolieke Kring te Moorsel op 31 augustus 1990. Een honderdtal geïnteresseerden genoten er eerst van een door Willy Perdaens verzorgde videovoorstel ling van de fietstocht en van de wan deltocht. Vervolgens gaven de panelleden een uiteenzetting over een aspekt van de Leirekensroute. Zowel voor als tegenstanders van de aanleg van een fietspad kwamen er aan bod. Het panel bestond uit schepen Dirk De Meerleer van Aalst, Bert De Clerck, voorzitter van vzw Leireken te Steenhuffel, Siegfried Van Nuf fel, Samenwerkingsverband Milieu- werkgroepen Denderstreek, Her man De Kegel, natuurgids van de Wielewaal Ninove en als moderator Fred Van Biesen, voorzitter van de CVP Moorsel. Uit het daaropvolgend gesprekwer- den volgende konklusies geformu leerd en door het CVP-sektiebe- stuur Moorsel goedgekeurd en overgemaakt aan het stadsbestuur: - De bevolking van Moorsel en Baardegem wil dat er dringend een fietspad komt als verbinding met Aalst. - Alle gesprekspartners zijn het er over eens dat niets een onmiddel lijke uitvoering van het trajekt tussen Aalst-Moorselbaan en Moorsel-Molenstraat, in de weg staat. - Bijna alle betrokkenen menen dat ook voor het deel tussen Opwijk en Moorsel-Spruithoek weinig of geen tegenargumenten kunnen worden opgeworpen. Enkel de heer Siegfried Van Nuf fel, als vertegenwoordiger van het 'Samenwerkingsverband Milie uwerkgroepen Denderstreek' is tegenstander van verharding van dit traject omwille van de verbin- dingsfunktie met 't Stockt. Het bestuur van de CVP-sektie Moorsel heeft het ook moeilijk om hier een pasklare oplossing voor te stellen. Indien echter moet gekozen worden tussen de veiligheid van onze kinderen en de verbindingsfunktie tussen de verschillende natuurgebieden langsheen de Leirekensroute, zijn we uiteraard geneigd te kiezen voor het eerste. Bovendien be twijfelen we ten zeerste of de aan leg van een fietspad een supple mentaire verstoring voor dit bio toop zou betekenen, want nu reeds rijden bijna dagelijks land bouwvoertuigen op het trajekt tussen Moorsel-Spruithoek en Baardegem-station. - Voor het gedeelte tussen Moor sel-Spruithoek en Moorsel-Mo lenstraat, waar zich een merk waardig natuurgebied bevindt, kan men eventueel zoeken naar alternatieve wegen. Indien dit echter een vertraging in de uit voering van het gehele fietspad zou teweeg brengen, opteert het CVP-bestuur voor een volledige doortrekking van Opwijk tot Aalst, maar dan alleszins op zulk- danige wijze dat de natuur er zo weinig mogelijk hinder van on dervindt. CVP Moorsel denkt dat iedereen ervan overtuigd is dat het fietspad dient uitgevoerd in een vocht- doorlatend materiaal en zeker niet in asfalt! Aan de aanleg van het fietspad dient een aantal maatregelen ge koppeld om de veiligheid van de gebruikers optimaal te waarbor gen en om alle gemotoriseerde voertuigen te weren. Natuurleerpad Leireken: Er be staat een mooie brochure van de Dienst Leefmilieu van de stad Aalst. Van de bordjes die in deze handleiding staan beschreven, is geen spoor meer te bekennen. CVP Moorsel dringt erop aan dat het stadsbestuur weldra dit leer- pad terug 'bruikbaar' zou maken. Het beheer van de spoorwegber men dient dringend aangepakt op een veroorloofde wijze, zoals in de brochure van de stad Aalst ook staat vermeld en in overeenstem ming met het Bermdekreet van het Vlaams Gewest. Het kan ge beuren door de Groendienst van de stad of door derden (vb. milieuverenigidngen) die hier voor worden aangesteld. CVP Moorsel hoopt dat het stads bestuur eerstdaags de nodige be slissingen neemt ter verwerving van de wegzate en zodoende een eerste stap zet in de goede rich ting. Aalst. Driekoningenfeest, het ging er zo te zien gezellig aantoe tijdens deze AKV organizatie (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 2