Bij Patro wapperden de vlaggen! Patro-A bleef overeind K.V.K.T.-Bekerkompetitie 32-11.1.1991 - De Voorpost TAFELTENNIS Zondag organiseerde de Hamse tafelten nisclub Patro Hamme haar 31e tomooi in sporthal Meulenbroek. Het is een daverend sukses geworden. Patro mocht echt de vlaggen laten wapperen! In de kleine reeksen waren ze weinig van tel. Maar in de hogere reeksen hebben ze het daverend gedaan. Drie reekswin naars: recreatie: Van Driessche Rudy, Mike D'Hollander (reeks D) en Dirk Stallaert (reeks C). In de hoofdreeks haalden de Patro's zes plaatsen bij de eerste zes: 3. Johan Van Hecke, 4. Pierre de Schoesitter, 6. Carl Goossens, 7. Mes- sagie Frans, 9- Stallaert Dirk, 10. De Block Guido. Van een echt sukses ge sproken. Het is duidelijk dat de inspan ningen van trainer Flor de Boes hun vruchten beginnen af te werken. Niet dat er geen kwaliteit was op het tomooi. Vier spelers met een A-klasse ment Van den Broeck Werner (Balder Berlaar), Wim en Bob op de Beeck (Bouchoutse) en Louis Heremans (Pi- poka Kapellen). Patro kreeg voor hun tomooi 552 in schrijvingen. Dat was juist geteld 19 meer dan verleden jaar. Maar er zaten duidelijk meer inschrijvingen in. Een paar clubs hadden hun inschrijvingen te laat ingezonden. En eens 29 december 12 uur voorbij is KVKT onverbiddelijk. Te laat. En het is maar juist ook. Opmerke lijk is het ook dat omliggende clubs het vertikken een delegatie te zenden naar het Hams tomooi. Moesten deze clubs ook een inspanning leveren dan zal men ongetwijfeld naar de zevenhonderd in schrijvingen gaan. Een opvallend feit is wel het mindere aantal speelsters. Maar de provinciale kampioenschappen die in de provincies op deze dag plaats hebben zit er duidelijk voor iets tussen. In de rekreatie kwam de eerste Hamse zege op het bord. Rudy Van Driessche haalde het hier. Wat zeker een goede prestatie is. Paul De Schoesitter bij de veteranen met 23 deelnemers kon een tweede plaats vastleggen. Dat Paul dicht zou eindigen was geweten. Verleden jaar won hij de reeks. Nu was het tweede. Paul verbetert als de wijn. Komt er wel ooit sleet op deze vent? Als we zo wat rondscharrelen in de kleine reeksen vind men daar geen en kel lokaal geluid. Heren NG en heren jeugd NG, Heren E en F. helemaal niets te rapen voor Hamme. Tenzij daar er gens een 16e plaats voor Patrick Glas (Patro) in de E reeks. Bij dames jeugd NG een derde plaats voor Inge de Waele (Patro). Een mooie beloning voor zoveel inzet voor de tafeltennissport. Maar in de D reeks begon al de vlag van Patro te wapperen. Het is een geweldige en zenuwslopende finale geworden tus sen Mike D'Hollander en Guy Meer- schaut (BAC Hamme). De eerste set ging naar de Patro-boy, maar zijn tegenstan der stelde gelijk 1-1. In de derde set moest het dan gebeuren. Mike begon meteen slecht 1-4. Maar op 5-5 kwam alles weer samen. En zo ging het naar 10-10. De Patrospeler liep dan meteen weg 15-10 en 17-13- Er scheen geen vuiltje aan de lucht te zijn. Meerschaut kwam echter terug 20-20. Een dubbeltje op zijn kant. De zenuwen speelden een grote rol 21- 21,22-22 en 23-23. Wat ging dat worden. Met een puike smash liet Mike zijn tegenstander kansloos 24-23 en dan meteen 25-23 voor D'Hollander die me teen een daverend applaus kreeg. Een zegen dat Mike zaterdag nog ziek te bed Tafeltennis. De ploeg uit Oudegem tijdens het tomooi in Hamme (vh) Tafeltennis. De tafeltennisploeg van de KWB tijdens de 31ste Ster van het Waasland in Hamme (vh) Tafeltennis. Ook Eendracht uit Buggenhout stuurde een afvaardiging naar d Ster van het Waasland in Hamme (vh) lag. In deze reeks vinden we nog een paar leuke Patro uitslagen. 4. Paul de Schoesitter, 6. Behiels Thomas, 7. Mario de Smet. Het kan moeilijk beter. Dannu Ruys werd door Guido Moens (D2 Virtus) uitgeschakeld in de 1/16 finale en Walter de Rijcke kreeg al iets vroeger de bons van Boyen Georges (Sta- belino). De C-werd een Hamse Patro overwinning. Dirk Stallaert kwam in de finale oog in oog te staan met Paul van Camp (CO Tecemo). Een echt boeiend spektakel waarin beiden tot het uiterste gingen. Na een 1-1 score bleef het in de beslissing een tijdje gelijk opgaand. Maar Dirk Stallaert versloeg Van Camp met 21-15 en meteen pakte Hamme hun derde titel. Geweldig was dat! In deze reeks nog wat Patro geluid met een vierde plaats voor Mare Stallaert en een achtste voor Pierre de Schoesitter. In deze reeks verloor Mario de Smet van Van Poeyer Patrick (Vlapiposch Schaar beek), Van Cauteren Davy van Leo Luyck (Stabeiino Deume) en meteen konden ze hun koffers pakken. In de 1/4 finale moest Pierre de Schoesitter wijken voor Mare Stallaert. Willen we eerst eens kijken wat de Patro vertegenwoordigers deden in de hoofd reeks. Pierre de Schoesitter won eerst van Luc Colpaert (KBTS Mortsel) dan van Patrick Verhelst B2-StabeIino) en later van Bob op de Beeck (B2 Bou choutse) en Van Dorselaer Steven (BAC Hamme). In de halve finale sneuvelde hij tegen Patrick Petit (Vlapiposch) met 2-0. Mare De Keyser versloeg verrassend Werner van den Broeck (Balder Ber laar) en dan tegen Huykens Mario (Vla piposch) maar sneuvelde daarna tegen Steven van Dorselaer (BAC Hamme). Mare Stallaert klopte Benny Poppe (Lange Wapper), Peeters R. (Triumf) maar stuite dan op Bob op de Beeck en Stallaert was uitgeteld. Carl Goossens begon goed won van Jo han van Camp (Sint Martinus), Van Poeyer Patrick (Vlapiposch) Wim Jans- sens (B2 Sint Antonius Brecht). Maar tegen Patrick Petit was hij kansloos. Thomas Behiels deed zich opmerken in de tweede ronde. Eerst had hij Davy Wuyts het lachen verleerd. De grootste verrassing was toen hij Benny van Bo- gaert (C6 KWB Kruibeke) neerhaalde. Maar begrijpelijk tegen Wim op de Be eck (A) sneuvelde hij. Johan van Hecke leverde een opmerke lijke prestatie. Klopte zo op een rijtje Steve van Opstal (D6 Leugenberg), Geert Janssens (CO St. Antonius), Wim op de Beeck (A Bouchoutse) en dan zijn eigen clubmaat Frans Messagie met 2-0 (13 en 12!). In de 1/2 finale verloor hij van Heremans 2-0 (laatste set toch 22-20). Frans Messagie versloeg eerst Roland De Clercq (Temet) later zijn ploegmakker Bart Van Couwenberghe, Koen Comelis- sen (B4 Sint Martinus) maar dan was zijn liedje uitgezongen door Johan van Hecke. Francois van Dender won wel van Tim Gevers (Schilde) maar in de volgende ronde was het gedaan tegen Paul Van Camp (CO Tecemo). Een paar hielden het niet zo lang vol. Hilaire Straetman won van Wim Vaeren- bergh - Olve Antwerpen) maar tegen Danny D'Hollander (Vlierkouter) was het gedaan. Walter de Rijcke klopte Paul van den Branden (Sint Martinus) tegen Paul Smet (Olsea) was het afgelopen. Mario de Smet versloeg Patrick Verhey- den, maar Steve van Rossem (B6 Stabe iino) was te sterk voor hem. Patrick Glas versloeg Peter Baele (Leugenberg) maar Louis Heremans was begrijpelijk veel, te zwaar. Uiteindelijk kregen we dan als besluit een finale tussen Louis Hereman (Pipoka Kapellen) en Patrick Petit (Vla piposch Schaarbeek). Van spanning kunnen we hier moeilijk gewagen. De zwaar gebouwde Petit was duidelijk leeg- gespeeld. In de eerste set 21-13. In de tweede 21-13. Halfweg de derde set was er enige spanning 14-12 en 15-13- Maar Louis sloeg toe en won vlot 21-14. Duide lijke 3-0 cijfers. Meteen zette Heremans voor de zevende maal zijn handtekening onder Patro's Ster. Louis Heremans was in 1990 al wereld kampioen der veteranen 60-65 jaar in Baltimore in de staat Maryland in de VSA. Het jaar te voren was hij al gewon nen in Zagreb (Yoegoeslavië) en in 1988 in Arhus in Denemarken. Dit jaar is nederland de verzamelplaats en Louis hoopt zijn zege opnieuw te kunnen be vestigen. Tot ziens op de 32e Ster in 1992. van het Waaslai Tafeltennis. De deelnemers van het lokale Patroteam (vh) it E Tafeltennis. De organisatoren van de 31e Ster van het Waasland met als tweede van links duivel-doet-al Henri Couwenberghe (vh) is wegens de voorgift een moeilijke op dracht. De Hammenaars moesten steeds 14 of 16 punten voorgeven en zoiets kan dodelijk zijn. Het duurde een tijd voor er enige aftekening kwam maar vanaf 2-3 speelde de Hamse ploeg gewel dig en ze ging zonder verpinken naar 2-7. Messagie (2), Van Hecke (2) en De Keyser (2) wonnen voor Hamme. Een verrassende uitslag: Okapi-B was op Juvenes-B uitgelopen tot 1-4. Nog één overwinning dus en Okapi-B kon verder bekeren. Ondanks alle inspanningen van de thuisspelers kwam er geen enke le overwinning meer bij. Dat was voor Okapi-B een echte ontgoocheling: met 5-4 verliezen na zo'n ruime voor sprong... Een probleemloze wedstrijd voor Steke- ne-A dat thuis De Vlammers ontving. Het was van in het begin duidelijk dat de bezoekers weinig in de pap te brokkelen hadden. Jef D'Hauwe kon de eer van De Vlammers redden: 8-1. Stekene-B deed het even goed en klopte Pardaf-C. Hoewel er in het begin 2-2 op het bord stond, waren er ook hier geen problemen want zonder haperen werd het nadien 2-7. Alleen Freddy Van Stry- donck kon voor de tegenpunten van Pardaf zorgen. BZP ging in eigen zaal door de knieën voor Sint-Pauwels-B. Aanvankelijk lie pen de bezoekers uit tot 0-4 maar het zou nog een tijdje duren voor ze hun vijfde spel konden winnen en meteen R sl zeker zijn van de eindzege. Marcel Fr ckaert won uiteindelijk tegen André V de Voorde. 4-5 was de einduitslag. Ons Huis-A moest het derby spelen gen Ons Huis-C en dat leek niet z moeilijke opgave. Na vijf wedstrijt was het al in kannen en kruiken: 5 Dan kreeg de C-formatie wat m ruimte en kon ze de nederlaag i Vc verdoezelen met 6-3. Bij de C's d< w vooral Fred Guldolf zijn best. Ook weinig strijd bij Sterke Stut-A te| Ons Huis-B. De thuisploeg kende V( overrompelende start: 6-0. Meteen i g, de wedstrijd gespeeld. Ons Huis-B h te achteraf wat milderen. Filip Van Gre t, bergen was de meest opgemerkte figi in déze ontmoeting. Okapi-A had weinig moeite om Mai lon-C uit Buggenhout van de houden, al werd het eerst 2-2. Tosj klapte de bezoekende weerstand in n kaar en de thuisploeg stevende op duidelijke 7-2 overwinning af. Patro-C moest de eigen B-ploeg in u ogen kijken. Daar ging het er spanne jjj aan toe en nadat de C-ploeg eerst n f 3-1 voorkwam, beende de B-ploeg bij 3-2. Uiteindelijk werd het 4-4 en beslissing moest vallen in de laat wedstrijd, maar die was voor de C-plo 5-4 dus. Het ontbreken van Pierre Schoesitter heeft ongetwijfeld de z< van de C-ploeg in de hand gewerkt. °l Deze week werden de l/l6de finales gespeeld van de Beker. Zoals steeds viel er weer een portie verrassingen te note ren. Het derby tussen Pardaf-A en KWB-A was gauw beslecht. Na drie spelen stond Pardaf al met 3-0 voor. Die voorsprong werd teruggeschroefd tot 3-2 maar van toen af was er geen houden meer aan Pardaf-A, dat een 6-3 liet afdrukken. Vooral Kristof Saman lag aan de basis van deze overwinning. Juvenes-A kreeg een moeilijke opdracht mee op Pardaf-B. Het werd een felle strijd, waarin de bezoekers met een krappe 4-5 aan het langste eind trokken. Sven Palet en Geert Steur waren de besten in het lokale kamp. Het was te verwachten dat bij de bezoekers Kurt De Cock weinig zou oogsten. Men werkt niet gemakkelijk een voorgift van dertien punten weg. Toch kon hij één keer winnen. Door die voorgift zou ook Eendracht-A het moeilijk krijgen bij Teneramunda-A. Na een 0-2 voorsprong werd het bijge- beend bij 2-2. Dan liepen de Buggen- houtenaars weer uit tot 2-4 maar Tene- ramunda sloeg terug en 4-4. De Laatste wedstrijd moest dus uitsluitsel brengen en ondanks een voorgift van elf punten voor zijn tegenstander, kon Bart Ver- moesen nog winnen: 4-5. De E- en D-ploegen van Patro stonden tegenover elkaar. De D-ploeg kreeg het echter niet zeer moeilijk om een vlotte 2-7 te laten noteren. Francois Van Den der was de sterkste met drie overwinnin gen. Bij de tegenpartij kon alleen Mario De Smet bekoren. Patro-E moest in eigen zaal het beter geklasseerde Madelon-A bekampen. On danks het grote waardeverschil heeft de Patroploeg tot het einde flink gestreden maar ze sneuvelde op de meet met 4-5. Sint-Pauwels deed het probleemloos op KWB-B waar het 2-7 cijfers meebracht. Tom Vercruysse en Filip De Neve van de bezoekers lieten zich door niemand ver schalken. Hun drie overwinningen leg den de grondslag van de grote 2-7 zege. Dynamica-B werd op het nippertje uit de Beker gewipt tegen het bezoekende KWB-C met 4-5. Tot 3-3 bleef alles in evenwicht maar dan konden de bezoe kers het laken definitief naar zich toe trekken. Geert Huyghe en Wilfried Ver- schooren deden het geweldig met drie overwinningen. Patro-A moest naar Okapi-C en ook dat

De Voorpost | 1991 | | pagina 32