Wandelsportvereniging De Kadees uit Aalst steeds op stap remeentelijke belastingen in Erpe-Mere Gerechtelijke onteigeningen voor bouw nieuwe Leedse biblioteek Lede neemt speelpleinwerking "De Speelmolen" over TA in Hostellerie Ter Linden Waterbedelingsnet van Lede wordt uitgebreid De Voorpost-11.1.1991 -5 er k sterk 00 eschikt i lodatie. ns letresta )e eerste wandeltocht van het nieu- heen de Leedse deelgemeente lm- der leiding van wandelmeester Va re jaar door de wandelsportvereni- pe. Men begon voorzichtig met een lery werd het een biezonder aange- jng De Kadees uit Aalst georgani- tocht van 10 kilometer. De start name en deugddoende wandeling, eerd, was een rustige trip door- werd genomen in Impe dorp en on- Op het verdere programma van de Kadees staan voor de komende we ken Op zondag 13 januari de Sint-Anto- niuswandeltocht met de wandel- flr afstanden 6,12 of 23 kilometer naar 5 keuze. Start en aankomst in zaal 'De Kletser' aan de Grote Baan 183 te Herdersem. Men kan starten tu- sen 8.00 en 15.00 uur. De wande laars moeten ten laatste tegen 17.00 uur terug binnen zijn. Er is een tro fee voorzien voor alle groepen met minstens 20 deelnemers. De wan delboekjes worden afgestempeld. Zondag 20 januari heeft met als ver trekpunt Baardegem de tocht 'Rondom de Meisberg Pannekoekentocht' plaats. Men start aan de kerk van Baardegem onder leiding van Etienne. Na de wandeling worden in het clublokaal 'Wembley' in de Bredestraat pan nekoeken geserveerd. Op zondag 27 januari staat er een 'droppingstocht' op het program ma. Men vertrekt aan het Beuken hof in de Langestraat. De afstand bedraagt 12 kilometer onder leiding van Bernard. Zondag 17 februari een wandeling in Bambrugge met vertrek aan de kerk van Bambrugge. De leiding be rust bij Wilfried. Het betreft een wandeling aan een rustig tempo. Wie wil deelnemen aan de 'frisseneuzenwandelingen' moet aan de vertrekplaatsen zijn om 14.00 uur. De inschrijvingsprijs be draagt 30 fr. Stevig schoeisel is altijd aangeraden en de afstand van deze 4a 1st. Wandeltocht van de Kadees. Nog even de wegbeschrijving doornemen wandelingen bedraagt steeds 10 ki- dan op pad (a) lometer (da) Aalst. Prins Arend 90 Dirk met zijn medewerkers op zijn afscheidsbal (a) .ede. De Kadees wandelden het nieuwe jaar in Impe in (a) In de Wijmenstraat te Lede, waar wegeniswerken aan de gang zijn, zal de gemeente overgaan tot inhuur- name van een strook grond, dit om dat een van de mede-eigenaars van het stuk grond nog niet meerderja rig is. De grond zal aangekocht wor den wanneer de betrokken persoon meerderjarig zal zijn. De scouts van Lede hebben een eenmalige steun gekregen van 100.000 fr voor de vernieuwbouw van hun lokaal. De KSA krijgt nu ook zijn deel door subsidiëring van de ophaling van oud papier en kar ton. De gemeente zal het bedrag die iet stemmen van gemeentebela- tingen en retributies gaf aanleiding •t heel wat tegenvoorstellen van de •positie die echter maar weinig hoor kregen bij de meerderheid. Irijke belastingen zullen voor vol- :nd jaar ongewijzigd blijven alhoe- 1 er toch een paar uitschieters zijn ►als de stijging voor het ophalen n het huisvuil, dit omdat de kost- irijs hoger ligt dan het bedrag dat Ie bevolking bijdroeg. Volgens de aming zal dit voor de gemeente in 1991 nog een verlieslijdende post be ekenen maar dan toch niet van larmerende aard. Een gezin zal bij- evolg 2.000 fr. per jaar betalen en J en alleenstaande gaat dit 1.250 fr. osten. >rat let aansluiten op het rioleringsnet vastgesteld op 15.000 fr. wat vol- ens raadslid J. De Vuyst overdre- :n hoog is en de aansluiting daar door door sommigen ontweken wordt, wat er op neerkomt dat er nog altijd illegaal zou aangesloten worden. Bij het vergelijken van het aantal aansluitingen en de ontvang sten zouden er volgens raadslid De Wolf bij het college kortingen toe gekend zijn maar dit strookt niet met de werkelijkheid. De reden hiervan moet men zoeken in het feit dat men na een aanvraag van bouw- verguning niet onmiddellijk bouwt maar vaak in een latere fase te wij ten aan allerlei omstandigheden. Bijgevolg kan deze belasting pas la ter geïnd worden en een andere re den is te zoeken bij de bouwers of verbouwers die al een aansluiting hadden van vroeger. Deze uitleg volstond echter niet voor de SP- fraktie die niet akkoord ging en te genstemde. De algemene belasting ten laste van )e centrale raad van de autonome laad van het gemeenschapsonder wijs (ARGO) besliste het restau- Hostellerie Ter Linden aan de van de Boudewijnlaan en de Gentbaan aan te kopen, diende het KTA zich te met prefabpaviloentjes. uitbreidende Hotelschool nu over een ruime akkom- restaurant, de bar en de sanitai- installaties kunnen zonder meer gebruik genomen worden. Aan- keukens voor de opleiding de leerlingen worden voor de dienst gebouwen van de ARGO aangekocht. Het restaurant in villastijl ligt mid den een 20 are grote en verlichte siertuin. Het KTA liet zich onlangs nog eens speciaal opmerken tijdens de vie ring van het huwelijk jubileum van de koning en de Koningin, op de Heizei in Brussel. Ze schonk de ko ningin een slede in chokoladc en de enige echte Dirk Martenspralines. JM Heyman de bedrijven blijft eveneens onge wijzigd maar hier verzocht raadslid De Wolf om de belasting van 1.000 fr., opgelegd aan een bedrijf dat zonder personeel werkt, te schrap pen en integendeel de andere te verhogen omdat de eerste kategorie moeilijk als een «bedrijf» kan be stemd worden. Zijn voorstel werd echter door de meerderheid ver worpen. Nog verschillende andere belastin gen blijven ongewijzigd maar toch deed raadslid Fr. De Brouwer een voorstel om de retributie op het vis sen in de vijver van het gemeentelijk administratief centrum te schrap pen omdat het hier gaat om een vrijetijdsbesteding die een stimu lans verdient. Daarenboven be draagt de geraamde ontvangst slechts 80.000 fr. waarvan de renta biliteit aan de lage kant ligt. Deze ontvangsten worden thans gebruikt om zoveel mogelijk vis op de vijver te zetten en zijn voorstel werd met 15 tegen 8 verworpen. In verband met de opcentiemen op de onroerende voorheffing worden de 1900 opcentiemen van 1990 op 950 in 1991 gebracht. Dit levert nog een raming op van 50,882 mijoen wat een verhoging van 7,5 miljoen tegenover vorig jaar betekent. Raadslid J. De Wolf stelde voor om deze opcentiemen zelfs op 925 te brengen maar schepen Bliki kon moeilijk geloven dat de opbrengst dezelfde zal blijven en wil wel verla gen als in de toekomst lijkt dat de gemeente financieel ruim goed zit. Hij wees er tevens op dat er volgend jaar zware investeringen moeten doorgevoerd worden, zoals de bouw van de nieuwe sporthal zodat «voorzichtigheid geboden is». Het voorstel van De Wolf werd niet aan vaard, evenmin als zijn volgende motie om de aanvullende belasting op de personenbelasting van 7,9 procent op 7 procent te brengen. Volgens de raming is hier in 1991 een bedrag mee gemoeid van 91,8 mil joen wat 16,8 miljoen meer is dan vorig jaar. De tussenkomst hierop van CVP-fraktieleider D. Vinde- voghel die het voorstel van het col lege steunt, heeft bij zijn opponent J. Dc Wolf een verkeerde reactie uigelokt: «Collega Vindevoghel vindt het nu normaal dat het zo hoog is, iets wat hij vroeger zou afgekeurd hebben toen hij in de op positie zag». Met 15 tegen ach stem men blijft de belasting van 7,9 pro cent behouden. De retributie voor administratieve prestaties als planne, copies, jaar verslagen, trouwboekjes e.a. blijft ongewijzigd. Hierbij deed raadslid De Wolf het voorstel om ook de bevolking de kans te geven de ver slagen zowel als de kiezerslijsten te kunnen aankopen. Daarom wou hij een prijs laten vastellen «in het be lang van de openbaarheid van be stuur» en hij insinueerde dat nogal eens kiezerslijsten gratis het ge meentehuis verlaten wat door sche pen E. Lepage met klem tegen- esproken werd. Toch beloofde schepen Bliki dit voorstel te onder zoeken en het volgende keer op de agenda te plaatsen. Ook in verband met de retributie op huwelijksplechtigheden ging De Wolf niet akkoord omdat men nog slechts op vrijdag kan trouwen, nl. in de voormiddag tegen de prijs van 3.000 fr. maar na 17.30 uur gratis, waardoor men volgens De Wolf een onderscheid maakt tussen de socia le standen. Hij kloeg ook aan dat men slechts op één bepaalde dag kan trouwen maar volgens schepen JV de vereniging krijgt voor een kilo bijpassen tot 0,50 fr. Raadslid Hen- derickx (GL 2000) vond dit slechts een aalmoes en stelde voor om al tijd 0,50 fr bij te passen, ongeacht hoeveel er voor een kilo betaald wordt (tegenwoordig schommelt de kiloprijs rond 0,15 fr), dit om pa- pierverzamelen en -ophalen nog meer te bevorderen en als rugge steun en stimulans voor andere ver enigingen die plannen hebben om ook papier te verzamelen. Aanvan kelijk gingen verschillende raadsle den van de meerderheid akkoord met zijn voorstel, maar toen er ge stemd moest worden, werd het oor spronkelijke voorstel behouden en goedgekeurd. Raadslid Brantegem (SPdeed zijn beklag erover dat ook in dit dossier stukken ontbraken. Het jaarverslag 1990 werd ter ken nisname aan de raadsleden voorge- led en er werd over gestemd, wat niet nodig bij een 'kennisname'. De gemeente is volop bezig met het verwerven van gronden voor de bouw van de nieuwe Openbare bi blioteek aan de Kerkevijverstraat- Klemendorp. Twee vijfde van de beoogde gronden werden in der minnen verworven. De rest zal ver worven worden via gerechtelijke onteigening. De oppositie vroeg zich af of alle mogelijke middelen waren uitgeput om een minnelijke schikking te treffen en waarom bij de voorstellen tot vergoeding er zo veel verschillen waren. Ook ziet het ernaar uit dat de vooropgestelde 12 miljoen voor de gronden alleen, veel te laag geschat werd en men ruim 15 miljoen zal overschrijden. De lonen van de leden van de Vrij willige Brandweer van Lede worden aangepast in toepassing van het K.B. van 25 juli 1990 m.b.t. de herin dexering van de wedden, dit met terugwerkende kracht naar 1 janua ri 1990. Er zal overgegaan worden tot de aanwerving van een adjunkt- politiekommissaris. Lede, een ge meente van 17.000 inwoners heeft momenteel een kommissaris, een hoofdinspekteur, een inspekteur, negen politieagenten, een eerstaan wezende klerk en twee Geko-op- stellers in dienst. Ook is er een Rijkswachtkazerne gevestigd in Le de. De oppositie was van mening dat de politiediensten zeker niet on- derbemand zijn en stelde dat, in het kader van de besparingspolitiek van de gemeentelijke overheid, beter een politie-agent aangeworven kon worden, in plaats van een dergelijke hoge funktie uit te schrijven voor iemand die dan toch van buiten het eigen korps en zelfs waarschijnlijk van buiten de gemeente moet ko men omdat er momenteel niemand in aanmerking komt voor de funktie van adjunkt-kommissaris binnen het eigen korps. Het voorstel werd meerderheid tegen minderheid aangenomen. Een personeelslid wordt benoemd tot meesterknecht le klasse met de daaraan verbonden weddeschaal. De oppositie stemde tegen omdat volgens haar deze funktie gekreëerd wordt als belo ning omdat het betrokken perso neelslid bij de voorbije gemeente raadsverkiezingen op een lijst van de meerderheidscoalitie heeft ge staan en niet voldoende stemmen haalde voor een zetel als gemeente raadslid. De speelpleinwerking "De Speelmolen" in Wanzele, een initia tief van een vzw, zal door de ge meente overgenomen worden. Wel ke gemeentelijke diensten die taak op zich zullen nemen werd niet ge definieerd en daarover werd ook geen verklarend antwoord gegeven op vragen van de raadleden. De ge meente zal ook de speeltuigen die opgesteld staan op OCMW-gron- den en op grond van de familie Grepdon, alsook het werkingsmate riaal, overnemen. Dit punt werd eenparig aangenomen. breiden in een twaalftal straten, voorlopig beperkt tot Houwstraat, Keibergkerkweg en Tussenbeek- maar°( waar het KTA aktief is, veranderde onlangsyan straat en wordt het oorspronkelijk aravoorziene bedrag van 4,5 miljoen Omdat uitbreiding van het waterbe- teruggebracht op 1 miljoen Bij de dehngsnet met meer gesubsidieerd selektie werd rekening gehouden wordt door het Vlaamse Gewest, met de kostprijs per effektieve aan- worden de oorspronkelijke plannen sluitng. De oppositie vond dit crite- om het waterbedelingsnet uit te rium onrechtvaardig en had liever een berekening gezien op basis van de potentiële aansluitingen. Dit punt werd eenparig goedgekeurd Aalst. In de sportzaal van het Sint-Jozefscollege organizeert de VAB-VTB een kursus konditie en preski gym (a

De Voorpost | 1991 | | pagina 5