Driekoningen geef me nen nieven hoed Mare De Luyck een verfijnde karnavalist Eva, Gregory en Els de jeugd van de Lodderoigen T' er és mor ieen oilsjt T ER ÉS MOR IEEN OILSJT 6 -11.1.1991 - De Voorpost Aalst. Mare De Luyck (a) Mare De Luyck is al drie jaar lid van ner goed ligt. Voor hem vormt H AKV De Toerebijoekes. Dank zij hele karnavalgebeuren een grol zijn broer Filip liet hij zich aanslui- geheel waarvan hij liefst zo weid ten bij deze karnavalvereniging. mogelijk wil missen. En ook hij kj Binnen de groep legt hij zich toe op de tranen maar moeilijk bedwing! Aalst. Driekoningenfeest. Kandidaat prins Yvan werd door Keizer Kamiel aan Aalst. Driekoningenfeest. Gewezen prins Enrico liet zich niet pramen voor een het meer verfijnde specialisten wanneer de popverbranding e het publiek voorgesteld (a) optreden (a) werk. Dat is iets wat Mare biezod- feit is. (da) Aalst. Driekoningenfeest. De Drakeniers waren ook van de partij en lieten dat Aalst. Driekoningenfeest. Uittredend prins Kris en Keizer Kamiel in een gezellig Q0^ (a\ onderonsje (a) Aalst. Eva, Gregory en Els van de Lodderoeigen (a) Aalst. Driekoningenfeest. Keizer Kamiel met een halve voetbal op zijn hoofd, Aalst. Driekoningenfeest. Herman Louis zoals steeds van de partij met verfijn- "e voor zijn rekening (a) de humor (a) Showtalent Bart Marcoen, zoon van karnavalist Johny, bracht naast het gekende ;Just say Hallo' en zeer gekende Aalsterse karnavalsong. Bart volgt les in de showbizzschool in Oostende en heeft duidelijk ta lent. Kris De Poorter, prins karna val, zong vervolgens zijn campagne lied 'Mé de groeten van de Kris'. Tussendoor kregen we nog inter views met Jef Van de Steen, Kurt en Boelens. Ook de twee kandidaten voor de prinsentitel kregen hun kans. Mi- chelleken verklapte dat een cam pagne zo om en bij het half miljoen kost en slechts mogelijk is dank zij sponsoring en grote eigen financië le inspanningen. Yvan betreurde dat men moet overgaan tot dergelij ke financiële uitspattingen en men gewoon als karnavalist niet getak- seerd kan worden. Voor beide kandidaten is deze cam pagne ook de laatste die ze doen. Yvan De Boitselier verzette zich ook tegen het houden van pre-se- lekties bij de prinsenverkiezing om dat er op 'den duur' geen kandida ten meer zullen zijn. Nadien zongen beide kandidaten hun karnavallied. Vooral het liedje 'Madja of a badja' van kandidaat Yvan ligt goed in het oor. Toch moet gezegd worden dat Michelleken tijdens de laatste twee jaar aan podiumvastheid won en duidelijk kan rekenen op heel wat steun van de Aalsterse karnavalis- ten. Een pronostiek wagen voor de komende prinsenverkiezing is niet zo eenvoudig. In elk geval wordt het op zaterdag 26 januari een verkiezing op hoog niveau. Een Europese karnavalstad waardig. Allen naar de Keizershal- len dan en duimen maar voor Mi chelleken of Yvan. (JMH) ontreden Aalst. Driekoningenfeest. Keizer Kamiel heeft de twee prinselijke kandidaten Met veel spanning kijkt dit jeugdig navalisten. Zijn moederstaat Michelleken en Yvan bij zich geroepen (a) trie) uit naar de dolle dagen. Eva is voor de kostumering. Voor Els de dochter van de huidige AKV wordt het de allereerste deelnam voorzitter. Zij is al twaalf jaar lid Zij heeft dan ook hoge verwachti van de karnavalgroep. Ze nam voor de eerste keer deel aan het karnaval in 1978. Gregory neemt voor de tweede keer deel aan het karnaval. Zijn ouders zijn ook al bekende kar- gen. De popverbranding heeft nog nooit meegemaakt. Voor ha is karnaval een grote familie. O misbaar en vol betekenis. Voot voor de Aalstenaars. (da) Karnaval wordt traditioneel ingezet met het Driekoningenfeest. Aalst kan daarvoor zeker niet bogen op de reputatie van buurtgemeenten als Kerks- ken en Denderhoutem. Verleden jaar kwam de afschaffing van het Drie koningenfeest reeds ter sprake op het feestkomitee. Dit jaar werd het hele Driekoningenfeest een erg lauwe bedoening die op sterven na dood is. Waar is de goede tijd van het Driekoningenfeest met hutsepot in de bovenzaal van het Belfort. Rond 21.00 uur verwelkomde pre sentator en animator Kamiel Ser- gant de aanwezigen in zijn typische stijl. Petrus De Troch werd verkeer delijk als voorzitter aangekondigd ten nadele van Odilon Mortier. Ook verwelkomde hij speciaal ex-kul- tuurschepen Chris Lievens-Borms en Hilaire Lievens. Een uitstapje naar Dusseldorf van de voorzitter Odilon Mortier met Betty Lam- brecht, sekretaresse van het feest komitee, deed Keizer Kamiel, Gra- cienne Van Nieuwenborgh, kui tuurschepen van de stad, alleen ver welkomen. Burgemeester De Maght nam vorig jaar deel aan de bekende televisie- kwis 'Tien voor Taal'. Tijdens het Driekoningenfeest bracht Keizer Kamiel samen met Johan Matthieu en Ledenaar Frank De Swaef een presiflage op dit programma. Jean- Marie Heyman, lid van het feestko mitee, serveerde het 'Amylumbier' en hekelde hiermee de sponsoring van de firma en de pre-selektie van de prins karnavalverkiezing. Herman Louis, ook een lid van het feestkomitee, speelde in op de ak- tualiteit en bracht een anti-alkohol- Traditioneel ter gelegenheid van Karnaval geeft feestkomiteelid Jean-Marie Heyman een karnavalsticker uit. Vorig jaar gaf hij iedere Aalstenaar de raad een hart te hebben voor karnaval, hierbij speelde hij in op de minder goede samenwerking van de groepen met de organisatoren. Gelukkig heeft men deze wijze raad begrepen en is men nu tot een optimale samenwerking gekomen. Dit jaar in het teken van de Europese karnavalviering ontwierp hij nu een sticker met als tema 't er és mor ieen oiljst. Hierbij wil hij de Ajuinen oproepen om tijdens de karnavalviering hun eigenheid niet te verliezen. "Europa komt naar Aalst kijken en moet zien hoe men hier vastelauved viert" is zijn boodschap. De sticker is te koop in alle goede dagbladwinkels, cafees... aan 30 fr. JM Heyman

De Voorpost | 1991 | | pagina 6