PORT De beste eerste helft van het seizoen Exit Toon Pfaff Eendracht Aalst zeker niet gemakkelijk I Zelfs na Pfaff is er nog leven! Champagne K.A.V.Dendermonde - Wijnegem 3-0 De Voorpost-18.1.1991 -17 VOETBAL Een mooie beloning voor een speler die na twee jaar tot volle ontplooiing komt in deze ploeg. Welk een werkkracht straalt die man uit... Kortom, die eerste helft hebben de sup porters eindelijk thuis hun hart eens kunnen ophalen. Deze eloge mag echter niet verdoezelen dat Wijnegem ondertussen goed mee speelde. Na de rust werd het iets minder. Aanvan kelijk leek het erop dat KAVD met één spits ging verder doen, wat al direkt kwaad bloed zette in de tribune, maar dat bleek toch niet zo. Uiteraard kwam Wijnegem nu meer aan bod en KAVD koncentreerde zich eerst op het konsoli- deren van de kleine voorsprong. Toch zat er nog steeds veel gevaar in de counters van paarsblauw. We konden de off-sides niet meer tellen maar het wa ren er een hele hoop, niet altijd terecht maar het wijst erop dat KAVD op vinken slag lag. Vooral Van Nieuwenhuyse liep voortdurend in de buitenspelval. We vra gen ons eigenlijk af waarom, want deze speler, die zeer gevaarlijk kan zijn, heeft af en toe schrik voor de tegenstander sinds hij ooit eens ernstig gekwetst is geraakt. Het werd dus spannend en Wijnegem drukte fel langs de twee blonde spitsen. KAVD kwam even in moeilijkheden. Toch lag de bedrijvige Van Roy voortdu rend op de loer en bij een solo werd hij moorddadig gepakt, wat de destroyer een rode kaart kostte. Met tien tegen elf dus en Goemaere naar de kleedkamer. Kusto nam diens plaats in en het spel- beeld veranderde. Marek deelde weer haarscherpe passen uit en het zou er toch van komen. Alweer een vrij verwar de fase voor doel met een doelpunt van de steeds aanwezige Wygonik tot gevolg. Een eigenaardige passage ook terwijl de ref een thuisaanval volgde. Ergens op het achterplan werd een Wijnegemse speler gepakt en bleef liggen. Er waren twee Dendermondse spelers bij de fase betrokken en het leek op een soort wraakaktie want die Wijnegemse spits had volgens sommige KAVD-spelers al genoeg van zijn oren gemaakt en ieder een in blauwe shirt op het veld zowat KAVD-Wijnegem 3-0. Goemaere schiet op doel. Seghers had blijkbaar een pass verwacht (vh) bedreigd met woorden en gebaren. Plots lag de blonde man op het gras te kronke len en de lijnrechter wees De Kinder aan als dader van de aanslag. De ref was kategoriek en wees de jongen van het veld, hoewel die niet eens wist waarover het ging. Volgens de tribune, niet steeds objektief natuurlijk, waren er twee spe lers in de buurt van de snode daad: De Coninck en Van de Graaf. Zeker De Kinder niet. We vragen ons af waarom de lijnrechter steevast bij zijn oordeel bleef. Als toemaatje kregen we dan nog een copybook-goal van Van Nieuwenhuyse, de mooiste van de wedstrijd, maar toen had Wijnegem zich al bij het verlies neergelegd. Uit deze match hebben we veel dingen geleerd. KAVD kan vechten én toeslaan zoals in de eerste helft. Wygonik blijkt wél een aanwinst te zijn en de jongeren in de verdediging kunnen vechten voor hun plaatsje. Van de Antwerpse ploegen die we hier al hebben zien spelen was Wij negem zeker de beste niet, al kenden ze wel de professionele truukjes om de ref om de tuin te leiden. Een ref die zelf nog een botsing met Van de Perre uitlokte. Eigenaardig aan deze overwinning is dat noch Heyrman, noch Cooreman, Jacobs en Tom Rijdant beschikbaar waren en dat zijn toch vaste waarden in het KAVD-geheel. Een teken aan de wand? EG/MDB Te Aalst heerst tussen de Eendracht-aanhang een ware euforie. Zwart-wit doet het weer opperbest, heeft zich door een reeks opmerkenswaardige prestaties opgewerkt tot leider in het tweede periodekampioenschap en hierdoor is de publieke belangstelling weer in grote mate toegenomen. Oefenmeester Fazekas steekt het niet onder stoelen of banken dat hij de eindronde viseert, maar hij weet ook heel goed dat hij hiervoor op Zwarte Leeuw niet mag falen. Fazekas«Het wordt alleszins in de Kempen geen gemakkelijke klus. Zwarte Leeuw is de jongste weken in opmars en maakt ook nog een kans om de tweede periodetitel in de wacht te slepen. Ik zag dat team aan het werk tegen Diest en het maakte op mij een zeer goede indruk.» Fazekas wou voorlopig nog niet kwijt hoe hij zijn volgende tegenstander gaat aanpakken. Hij rekent beslist op de totale inzet van zijn poulains, op een vroeg doelpunt en een blijvend zelfvertrouwen in de ploeg. Ondertussen is men bij Eendracht onzeker over het aantreden van Philippe Droeven, die tijdens de wedstrijd tegen RC Jet-Waver diende vervangen te worden omwille van een spierverrekking. Die kan uiteindelijk nog vervangen worden door Nijs of Lamin. Op links heeft Fazekas minder problemen maar op rechts, na het uitvallen van Godtbil, zit Eendracht wat krapper. Nu maar afwachten of zondagnamiddag a.s. de «Ajuinen» hun positieve lijn verder kunnen doortrekken. Toon Pfaff heeft begin deze week zijn ontslag aangeboden als trainer van KAV Dendermonde. Dinsdagavond om kwart na zes kwam hij afscheid nemen van ii de spelers. Anderhalf uur later was hij bij zijn nieuwe werkgever, S.V. Temse, f aan de slag. Het tijdperk Pfaff dat bijna vijf jaar heeft geduurd is dus achter de rug. Over het besluit van Pfaff om bij KAVD op te stappen doen intussen allerlei geruchten de ronde. Het is niet onze taak om met de Dendermondse voetbalkeuken bezig te zijn. Over de recente gebeurtenissen geven we dan ook geen verdere kommentaar. Deze week werden de trainingen, althans ten voorlopigen titel geleid door het duo Marek Kusto - Raymond Van Boven. Algemeen wordt verwacht dat er dezer dagen een opvolger voor Toon Pfaff zal worden aangesteld. Er zijn verschillende kandidaten. Pfaff zelf kwam dinsdag avond afscheid nemen van de spelers en lichtte in korte bewoordingen de reden voor zijn besluit toe. De Dendermondse voetbalkringen voelen zich een beetje door de Waaslander in de steek gelaten. f Dat er echt moeilijkheden zouden geweest zijn met bepaalde spelers, daar KA VD- Wijnegem 3-0. Van Nieuwenhuyze in duel terwijl Wygonik toekijkt. Dirk zou de mooiste treffer van de match aantekenen (vh) werd ik pas zondagvoormiddag door de trainer over ingelicht, zegt voorzitter Nijs. Een maand geleden was hij uitgenodigd bij de Beheerraad. Hij heeft toen geen enkel probleem aan het licht gebracht. Ik ben de mening toegedaan dat hij eieren voor zijn geld heeft gekozen, nadat in Temse de plaats van trainer vrijkwam, en hij deze funktie blijkbaar aangeboden heeft gekregen. Het behoud in vierde realiseren hield voor Toon een uitdaging in die hij blijkbaar moeilijk aankon. Ik heb over hem en het werk dat hij in Dendermonde heeft geleverd, geen enkel negatief woord te zeggen, al ben ik er niet blij mee dat hij ons zo plots in de steek heeft gelaten De sportieve resultaten waren de laatste weken nochtans hoopgevend. Ik wil allerlei geruchten over laattijdige betalingen aan de spelers de kop indrukken. Nooit is bij ons iemand opgestapt vooraleer hem de laatste frank waar hij recht op had, werd uitbetaald! De (waarschijnlijke?) ploeg: Van Meirvenne, Moens, Rijdant, Van De Graef, Van De Perre, Van Roy, Van Troos, Seghers, Goemaere, Wygonic, Jacobs, Kusto, Robbrecht. EG Er werden na afloop van de match tegen Bornem in de Hamse kleedkamer een aantal flessen champagne ontkurkt. Op de winst tegen de naaste buur, en in Hamme's ogen de belangrijkste titelkandidaat, mocht een glaasje geklon ken worden. De vierdeklasser beëindigde de wedstrijd als een verdienstelijk winnaar al heeft hij voor de punten moeten knokken. In de eerste helft was hij trouwens op achtervolgen aangewezen nadat de Kleinbrabanders uit één enkele kans een doelpunt puurden. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd al hadden de lokale spitsen voordien gelegenheid gehad om op zijn minst de gelijkmaker op het bord te plaatsen. Na de hervatting speelde oefenmeester De Paepe een aantal taktische kaarten uit, met sukses overigens. Binnen de kortste keren werd de opponent in verlegenheid gebracht en volgden twee doelpunten die de volle inzet opleverden. «Ik voel mij doelgelukkig en meen niet dat we de punten gestolen hebben, zegde Erwin Van Houcke. Het werd een topmatch op hoog niveau, die bovendien vaak werd betwist op het scherp van de snee. Geloof mij vrij dat Bornem een dikke ploeg is en blijft. In de eerste helft hebben zij enige tijd onze motor ontregeld. We wisten toen niet welk recept wij moesten toepassen om hen van antwoord te dienen. Bovenop hebben we een paar kansen niet waargenomen. Tijdens de rust stelde de trainer meteen voor om dadelijk met drie spitsen op te trekken. De opponent werd er een beetje door van de wijs gebracht en werd genoodzaakt om andere principes te huldigen. Ik mag wel zeggen dat we de ganse tweede helft het meesterschap opeisten, de beste kansen kregen en uiteindelijk twee keer tot scoren zijn gekomen. Het resultaat strekt ons tot eer. We hebben er alles aan gedaan om een nederlaag te ontlopen en meteen in de tred van de leider te blijven.» «Petje af voor de inzet van het ganse team, voegde Daniël De Paepe toe aan ons gesprek. Iedereen heeft uitgevoerd wat van hem werd verwacht. In de tweede helft heb ik alle aanvalsregisters opengetrokken die maar mogelijk waren. Met Philip De Borger, Peter Van Caelenberg en Rik Van De Velde vooraan en daar Guido Vergeylen onmiddellijk achter, nam ik risiko's. Ik rekende op een reaktie van mijn Bomemse collega, in die zin dat hij een wat minder offensieve kaart zou trekken, wat hij trouwens onmiddellijk deed toen hij merkte met welke inzichten wij van stapel liepen. We zijn bovendien zeer gekoncentreerd gaan voetballen, wat op de duur resulteerde in doelpunten en een overwinning. Dat we dit treffen tot een goed einde hebben gebracht geeft recht op een feestje (c.g.) Toon Pfaff heeft na afloop van de match tegen Wijnegem aangekondigd dat hij als oefenmeester opstapt bij KAVD, wat betekent dat paarsblauw zonder trainer zit. Daarover meer in een kaderstukje. Toch gaat het de Dendermondse ploeg de laatste wedstrijden voor de wind. Op verplaatsing naar Oude God werd een onverwachte 0-2 behaald en deze week won de ploeg van voorzitter Nijs vrij vlot tegen rechtstreekse konkurrent Wij negem. Het verschil met Wijnegem, dat derde laatste gerangschikt staat, is on dertussen opgelopen tot vier punten. Toch heeft datzelfde Wijnegem de thuis ploeg danig het vuur aan de schenen gelegd. De eerste helft werd een stuk fraai voet bal. Opnieuw waren het dezelfden die uitblonken. Van Roy speelde werkelijk op topniveau en Wijnegem had last om Geert aan banden te leggen, dat moest hij in de tweede helft aan der lijve ondervinden. Van de Graaf, Moens, Van de Perre, Seghers, Van Troos en zelfs De Kinder ontlokten spontaan applaus van de tribune. De anders zo sceptische supporters leken voor dit KAVD gewon nen terwijl Toon Pfaff, zoals gebruike lijk, vanuit de dug-out zijn krachtige stem liet horen. Vooraan drukte vooral de Pool Wygonik zwaar op de bezoeken de defensie en traag is die kerel hele maal niet. In een frisse spurt over zo'n dertig meter was hij veel sneller dan de bezoekende verdediger. Bovendien kan men hem nooit zonder bewaking laten zodat er gaten moéten vallen. KAVD kreeg in die eerste helft kansen met hopen, maar de bal wou er niet in, al plaatste Wijnegem ook wel een schot tegen de lat. Keeper Van Meirvenne heeft echter duidelijk zijn vertrouwen volledig herwonnen en bij zijn tussenkomsten was hij zeer akkuraat. K/VVD drukte dus vanaf het tweede kwar tier de bezoekers tegen hun eigen doel en dat resulteerde in zeer veel kansen. Een goede bezoekende keeper, de lat, de paal en té zwakke schoten van Van Nieuwenhuyse deden de stand toch niet veranderen. Uiteindelijk kwam het er dan toch van. Na een uiterst verwarde fase kon Van Roy de bal binnentikken. De geruchten zijn dan toch waar. De match tegen Wijnegem is de laatste geweest die Toon voor paarsblauw geleid heeft. Net nu het een beetje begon te gaan in bevordering stapt hij op. Niet omdat hij in onmin leeft met bestuur lóf spelers, neen dat niet. Toon is blijkbaar niet akkoord met enige inmenging van buitenaf in zijn sportief beleid. Pfaff blijft dus niet tot het einde van het seizoen, zoals eerst was aangekondigd, maar gaat inderdaad naar KSV Temse, waar men trainer Ysewyn de bons gaf. Voorlopig blijft de oor/aak van Pfaffs ontslag nog vrij duister, althans voor wie niet direkt aan de pot zit in de interne keuken van KAVD maar er werd al enkele weken gefluisterd in de wandelgangen dat er iets kon gebeuren. Door het vertrek van Pfaff sluit KAVD een tijdperk af. Hij is gekomen toen paarsblauw in eerste provinciale duidelijk in nesten zat en Borré, zijn voorganger die hier ook jarenlang vertoefde, geen raad meer wist. 'Door' hem werd de degradatie vermeden en wat bleek? De volgende jaren zat KAVD steeds mee in de running voor de titel. Alleen een onverkwikkelijke omkoopzaak belette de ploeg om vroeger door te stoten naar bevordering. Toch had Pfaff het niet gemakkelijk. Een KAVD zonder échte eigen jeugd en zonder overvloe dige geldmiddelen moest elk jaar opnieuw een 'ploeg' kopen met spelers die voor één jaar werden aangetrokken. Een degelijke verdediging met uiteraard Jacobs en Cooreman was de steunpilaar van het geheel. Noch Jacobs, noch Cooreman blijven eeuwig jongen stilaan werd vaste waarde én Dendermonde- naar Alain Moens op zijn taak voorbereid. De eerst frele speler werd een rots in de branding. Als KAVD dan nog de transfer van zijn leven doet door Van De Graaf binnen te halen dan zit het geheid in mekaar. Voor de aflossing achteraan is gezorgd, al willen we hiermee zeker niet beweren dat de 'Zelenaars' hebben afgedaan. Zeker niet, maar dit jaar genieten ze van een vrije transfer. Ze kunnen hun eigen waarde op de voetbalmarkt nog bevestigen. Pfaff had dus elk jaar opnieuw met een ploeg te maken die er eigenlijk geen was. Hij moest steeds proberen om er een geheel van te maken en ook nu scheen het stilaan te lukken tot er een kink in de kabel kwam. Een trainer die zijn eigen sportief beleid niet meer kan voeren, kan beter opstappen en dat heeft Toon ook gedacht. Exit Pfaff dus en KAVD zonder trainer. We horen het al zeggen. Neem Kusto of Van Roy, die zijn er toch, maar zo eenvoudig gaat dat niet. We zijn er vast van overtuigd dat de KAVD-dirigenten al een ganse week slapeloze nachten beleven.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17