Sterk Aalsters middenveld Afwerkers gevraagd^ De taktische zet van Daniël De Paepe 'Het wordt voorzeker knokken in Berlaar' Ontgoochelend Gent Daniël De Paepe (Hamme) Selekties E. Aalst - RC Jet-Waver 2-1 Eendracht Zele 0-3 Wervik Hamme - Bornem 2-1 Kamillekes - DVK Gent 2-0 18-18.1.1991 - De Voorpost VOETBAL Vierde klasse B KAV' Dendermonde Het duo Kusto-Van Boven dat voor lopig de trainingen leidt, gaf geen definitieve opstelling vrij. Veertien namen: Van Meirvenne, Cooreman, Moens, Rijdant, Van De Graef, Van De Perre, Van Roy, Van Troos, Segers, Goemare, Wygonic, Jacobs, Kusto, Robbrecht. Eerste provinciale SK Lebbeke Floris Verstraeten treedt weder op. Frans Peeleman is geschorst en M'Rabet blijft onbeschikbaar. De ploeg: Tonnelier, Van Langen- hove, Eeckhaudt, Vermeulen, Ver straeten, Cooreman, Pringels, Van Heek, Muysewinokel, De Baere, Triest (Baert, Elskens, De Ridder). Robur Moerzeke Benny Huylebroeck is terug uit schorsing. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Croeze, Van Bogaert, Dauwe, Van Den Eede, Ost, Van Hauwermeiren, Benny Huylebroeck, Eddy Huyle broeck, Ferket (Hans Vereist, De Graef, Patrick Verhelst of Michiels). Tweede provinciale FC Baasrode Rik D'Haen liep vorige zondag een enkelbreuk op. Hij blijft zes weken in het gips maar zal niet meer aantreden vermits hij eind februari uitwijkt naar Zimbabwe. De ploeg: Baert, Michiels, Van Lancker, Michel De Man, Van Dor- pe, De Cock, Gijssens, Verheyden, Reid, Bancheri, Van Hamme (Wou ters, De Smet, Daelemans). Rapide Lebbeke Rudy Van Den Broeck is gekwetst en treedt voorlopig niet aan. De ploeg: Janssens, Van De Velde, Matthijs, Heyvaert, Van Puyvelde, Van De Sompel, Verheyden, Carlier, Ringoot, Vercauteren, Rogiers (Gaudeus, Moens, Keppens), De thuisploeg kende een blitz-start. De match was amper 60 sekonden oud of Eendracht stond al op voorsprong. Chunga zette met een meesterlijke schijnbeweging Adriaens in de wind, bediende Limpens met een droompas en die leverde een perfekt grondsche- rend schot af in de verste hoek. Aalst kreeg nadien nog een tweetal gave kansen langs Szabadi en Mandiangu, terwijl op de 19de minuut doelman De- tienne een uitzonderlijke reflex moest opbrengen om een knal van Chunga te stoppen. De bezoekers moesten in die eerste helft doorgaans de wet van de sterkste ondergaan en kwamen aanval lend in het stuk niet voor, mede door het feit dat Limpens een uiterst sterke wed strijd weggaf en Wittebole toen stevig in de greep zat van mandekker Derijck. Achteraan stond Rac Jet-Waver eveneens op lome benen. De bezoekende defensie werd op drie minuten van de rust totaal van de wijs gespeeld na een doordachte beweging via Szabadi en Limpens, waar na Mandiangu met een lage kopbal de stand kon verdubbelen. De tweede helft was slechts een flauw afkooksel van wat we in de eerste helft te bekijken kregen. Wel kreeg Aalst de beste kansen langs De Wolf, Lathouwers en Mandiangu maar naarmate de wed strijd vorderde kwamen de bezoekers sterker in de wedstrijd, zonder echter gevaarlijk te zijn. RC Jet-Waver kreeg op een zestal minuten van het einde nog even hoop nadat Wittebole dan toch zijn goaltje lukte maar het was uiteindelijk te laat om Aalst nog van de verdiende zege te houden. Scheidsrechter: Hus Toeschouwers: 4.000 E. AALST: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peeters, limpens, Mandiangu, Lathou wers, Chunga, Eeckhout, Szabadi, Droe ven (78' Nijs). RC JET-WAVER: Detienne, Slosse, Ad riaens, Wintacq, Bonfond (69' Ukage- bu), Jonckheere, Jaspers (23' Lerat), Wittebole, Kindermans, Logist, Deom. Doelpunten: 1' Limpens 1-0, 42' Man diangu 2-0, 84' Wittebole 2-1. Gele kaart: Deom, Slosse, Wintacq. Ondanks een moedig verweer dat vooral na de rust een aantal doelkansen ople verde is een te fel gehandicapt Een dracht er niet in geslaagd de nederlaag af te wenden. Door deze tweede nederlaag op rij hebben de tricolores de start gemist in deze belangrijke terugronde. „Ondanks deze handicap hebben we een behoorlijke prestatie neergezet," wist Rudy Haleydt. „Doelpunten van Britse makelij langs de flanken voorbe reid deden ons de das om alhoewel we de evenknie waren van een theoretisch sterkere tegenstander. De partijdige lei ding van Casaer speelde ons parten. Hij beoordeelde vrijwel elk duel in ons na deel. Zo lag een niet toegestane hoek schop waarbij de bal minstens een halve meter de doellijn overschreed aan de basis van het tweede Wervikse doelpunt. Een goal van Fiers is op een betwiste wijze afgekeurd. Desondanks waren we de meest aanvallende ploeg en creëer den we de beste doelkansen. De gebrek- lijl kige afwerking verontrust me. Ijfs sterkste wapen van vorig seizoen zjj, thans het grote probleem. Wie i scoort kan niet winnen. De oorzaak i deze twee opeenvolgende nederlajjo, dient hier gezocht." In de herschiga defensie speelde vooral Ronny Ven |0^ als gelegenheidslibero een uitstekei partij. De Gentenaar kon niet verhip #p ren dat het Britse spitsenduo Benn Woodruff evenwel vernietigend uiths de. „Mijn keuze viel op Ronny vern !n hij momenteel op een goede kond ie teert. Hij kan overigens op de mee ve ervaring bogen en beschikt zowel o ,n een goed doorzicht als positiespel. 0 e de vastberadenheid van Geert Chile, tiaens bleef niet onopgemerkt. Ge dj, meldde zich als een uitstekende doub )n re die trainer Haleydt dit seizoen w licht nog vele diensten kan bewijj m vooral nu de kern zo fel is uitgedum (AJ E. Aalst-RC Jet-Waver 2-1. Chunga zal een hoekschop trappen onder het E.Aalst-RC Jet-Waver 2-1. Alweer waren de talrijke trouwe supporters van den waakzaam oog van de supporters (da) Eendracht op post (da) We kregen 2 ploegen die gehandikapt in het veld moesten treden. Bij Kamillekes ontbrak spelmaakster Myriam Van Slembrouck, geel geschorst, Marijke Buyse (ziek) en Pascal Flamion (ziek). Bij Gent was Nicky Vercauteren gekwetst en Annick Coolen geel geschorst. We kregen een eerste helft met weinig kan sen en veel middenveldspel. Toch sluit de scheidsrechter 3 minuten voor tijd de ogen, na zware penaltyfout op Katleen Stevens. Drie minuten voor de koffie neemt de man in het zwart dan toch zijn verant woordelijkheid na handspel in de ge vaarlijke zone. Renilde Clompen zet echter de strafschop net naast het doel. Wc gaan dan toch nog met een 1-0 stand naar de kleedkamers. Ann Eeckhout bedient Renilde Clompen, die hard voorzet en via het lichaam van Clam Mertens de bal in doel ziet verdwijm De tweede helft krijgt men een h andere Kamillekensploeg dat tech sche en fysisch sterker is dan de Str pen. Er is een steengoede Gentse go Thomas nodig om pogingen van d Scheerlinckx, Ann Eeckhout en Katlc Stevens te neutraliseren. Toch moet zich gewonnen geven na knap voor reidend werk van Ann Eeckhout, Katleen Stevens bereikt en die laag o de grond de bal in doel devieert (2- Gent speelde een ontgoochelende w strijd en verkeerde echt in een off-( Zaterdag spelen Kamillekens Aalst verplaatsing tegen fyimtich. De ppo' ciale en de jeugd spelen thuis vrie schappelijk tegen Beerse. JM Heyn Robur-Meldert 0-0. Huylebroeck kopt naar het bezoekende doel (vh) Voor de Hamse vierdeklasser staat zondag de verplaatsing naar Rita Berlaar het programma. Het wordt voorwaar geen makkelijke klus. Dat is althans dl k mening die oefenmeester Daniël De Paepe er op nahoudt. «We hebben de toekomstige opponent twee keer ontmoet. Een eerste bonjourde hij ons uit de beker. De heenmatch, op eigen terrein, kende betere afloop. We wonnen met 5-1 cijfers. Mag ik onmiddellijk aan de raad geven om zich niet blind te staren op dit resultaat. Het is de enige geweest in deze kompetitie dat Berlaar zo zwaar verloor Vergeet niet dat Herentals hebben verslagen en op Bornem een puntendeling realiseerden Tegen Kapellen verloren zij «maar» met 0-1. Je merkt al meteen dat het hie lp gaat om een ploeg die in staat is om krachtig te reageren en zich zeker tegel ei kopploegen weet schrap te zetten. Zelden verloren zij een wedstrijd met mea |t dan één doelpunt verschil. Vooraf gezien reken ik op een gelijkspel, al kan hei n< zijn dat ik zondagavond een andere beoordeling geef. Een match verloopt vaat cl anders dan je vooral verwacht. Iedereen is paraat Enkel Rik Van De Velde deze week last van een pijnlijke dij. De verwachting is dat hij paraat zal zijniH Ik hou in elk geval Philip Joos achter de hand indien er ter elfder ure wat zoi ei mislopen.» a De ploeg: De Pelsmaecker, Van Houcke, D'Hondt, Verbruggen, Stalpaert w Nardus, Van Der Stock, De Borger. Vergeylen, Van De Velde, Van Caelenbefl ro (Van Hemelrijck, Joos, Malfliet of De Paepe). (e.g.) K li VW Hamme-Bornem 2-1. Nardus zal deze bal bemachtigen (vh) Zo'n 2.500 toeschouwers zijn getuige geworden van een aantrekkelijk en spannend duel tussen VW Hamme, en Bornem dat geëindigd is in een niet onverdiende zege voor de thuisploeg. Hamme was niettemin geruime tijd op achtervolgen aangewezen maar trainer Daniël De Paepe pakte na de rust uit met een taktische gok die twee goals, ver scheidene doelkansen en twee punten opleverde. «Tijdens de eerste helft waren de bezoe kers bij momenten vaker bij de bal, lieten daarbij een uitbundige indruk maar konden zelden binnen de zone van de waarheid doordringen. Op een van de zeldzame keren dat het er dan toch van kwam, viel er verrassend een doelpunt. Een onortodox uitverdedigen lag er ei genlijk aan de basis van. Gunther Sterck aarzelde natuurlijk niet om de bal ver buiten het bereik en hoog in het doel van De Pelsmaecker te knallen. Hamme, op dat ogenblik toch goed spelend, was er een beetje door in verlegenheid ge bracht. In het derde kwartier volgde bijna de gelijkmaker toen de jonge Ron ny Stalpaert voor de kooi van Luc De Laet verscheen, maar de bal net te ver van de voet liet glijden. Hamme vatte de tweede helft aan met Peter Van Caelenberg, Rik Van de Velde en Philip De Borger in de spits. Guido Vergeylen bood bovenop een steuntje in de rug. Deze opvatting bracht de oppo nent binnen de kortste keren in de problemen. Op de 59e minuut werd Dirk Van Der Stock onderuit gehaald. Dat resulteerde in een logische straf schop en de gelijkmaker. Het sein stond meteen op groen voor een Hamse stormloop en op de duur ook de winning goal waar Guido Vergeylen weliswaar de auteur van werd, maar waar het puike voorbereidend werk van Philip De Bor ger moet worden onderstreept. De be zoekers waren toen niet meer bij mach te om tegen een entoesiast Hamme een vuist te maken. Enkel nog was er een kopbal van Frank De Bruyn die op een perfekte wijze door keeper Frankie De Pelsmaecker onschadelijk werd ge maakt. Alex Verniers en doelman Luc De Laet konden zich nadien gelukkig prij zen dat ze na een grove overtreding door de ref «maar» op een gele kaart werden getrakteerd. Hamme: De Pelsmaecker, D'Hondt, Verbruggen, Van Der Stock, Van Caelen berg (89' Malfliet), Vergeylen, Nardus, Van Houcke, Stalpaert, Van De Velde, De Paep (46' De Borger). Bornem: De Laet, Verniers, Arabat, Van Mieghem, Croes (77' Frederix), Vanden- wijngaert, De Visser, Dirix, Sterckx, De Bruyn, VW Hamme-Bornem 2-1. Van Caelenbergh gaat zijn tegenstrevers in snelheid nnplnnntpn- Stprrkx 0-1 W Van voorbij maar doelman De Laet ml redding brengen (vh) ,x,r st()ck (pc|)7(), Ver^y|en. VW Hamme-Bornem 2-1. Nardus zal De Bruyn uitschakelen (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18