(JBloed en tranen Robur Moerzeke geen stap vooruit Duo Muysewinckel - De Baere munt uit bij SK Lebbeke Kontent met een punt 'Spartagenoeg iian één doelpunt Mooi stuk voetbal Rapide Lebbeke neemt flinke start S.K. Overmere - F.C. Heikant 2-1 Baasrode - SK Aalst 0-0 Robur - Meldert 0-0 Lebbeke - Geraardsbergen 1-1 Onkerzele - Lebbeke 1-3 Lutterzele - Sint-Kruis 1-1 t zi luggenhout - Hofstade 1-0 De Voorpost - 18.1.1991 -19 VOETBAL Het historische derby tussen Overmere en Heikant is een sportieve wedstrijd geworden, ondermeer dankzij de goed leidende ref Behiels, die de touwtjes strak in handen hield, iets wat voor een derby noodzakelijk is. Heikant kende in het eerste halfuur tegenslagen meeval. Meeval vooral, om dat Rasschaert van S.K.O. een handje toestak door zelf een doelpunt tegen zijn eigen ploeg te scoren. Heikant daarente gen trof tweemaal de onderkant van de deklat en viel wel aan maar de raketten misten de juiste richting. Overmere speelde geen onaardige wed strijd en nadat de Heikantse storm was gaan luwen konden de S.K.'ers hun duivels ontbinden. De Heikantse keeper moest dan bruusk tussenkomen en Sergeant kon de straf schop omzetten in de 40ste minuut. In de tweede helft was er dus opnieuw spanning en het spel ging mooi op en neer tot Luypaert het welletjes vond en S.K. Overmere de broodnodige zege be zorgde. Al was Overmere tijdens de tweede helft meer aan de bal, toch mogen alle spe lers van beide ploegen geloofd worden voor hun inzet. M.T. Met een hele resem gekwetsten werd het FC Baasrode had mooi kunnen zijn, voor FC Baasrode een biezonder moei- ware het niet dat hij in de tweede helft lijke taak om een ploeg als SK Aalst op ernstig werd gewond. Een overbrenging afstand te houden. Guido De Leeuw en naar het ziekenhuis drong zich op, ver- )en zijn maats zijn daar toch in geslaagd, al mits het de algemene veronderstelling e (o.stte het loed en tranen. was dat het om een enkelbreuk ging.» ak <We hebben met de riemen moeten De Aalsterse trainer Romain Van Stichei r oeien die voorhanden waren», zegt de had ook zijn kommentaar over de ;cn'Baasroodse trainer. «Ergens was het match. *->rv ogisch dat we met een sterk Aalst op «Baasrode heeft zich met hand en tand 1 «zoek zomaar niet de poort gingen verdedigd. We hebben ten allen kante ,11" jpengooien, wat nu ook niet wil zeggen geprobeerd om hun doelvlak te doorbo- kt we ons helemaal hebben ingegraven, ren, maar dat is ons niet gelukt. Het is 't™ )e bezoekers hebben ons in feite geen moeilijk spelen tegen ploegen die enkel enjmkele keer in verlegenheid gebracht. In defensieve principes huldigen. Ik be- >nd iet slot kregen zij een kans en toen zijn grijp uiteraard dat FC Baasrode dat, naar nee aan een doelpunt ontsnapt. Ik moet ik vernam, heel wat onbeschikbare voet- 0 mderstrepen dat de spelers zich tenvol- bailers telt. In die omstandigheden kun e hebben ingezet. De opdrachten wer- je enkel de wapens hanteren die je het Lni len uitgevoerd zoals dat hoorde te zijn. best liggen. Nu zondag krijgen we Onker- Üichel De Man hield Van Den Berghe zele op bezoek. Wellicht zullen ook zij )U|] inder de duim en Rik D'Haen hield zich een stug defensieve stelling huldigen.» 11 lestendig met Keymeulen bezig. Rik was /e m an zijn laatste match toe. Hij vertrekt uni veldra naar Zimbabwe. Het afscheid van (AJ Robur-Meldert 0-0. Dauwe en Verhelsl blijven aan de winnende hand (vh) Robur Moerzeke behaalde tegen TK Mel dert een gelijkspel. Op zichzelf is dat geen slecht resultaat, ware het niet dat andere ploegen die in de onmiddellijke buurt vertoeven, ook punten op zak staken. Met vier eenheden achter op de derdelaatst gerangschikte, ziet de toe komst er voor de Moerzekenaars niet echt rooskleurig uit. «De rampzalige eerste acht wedstrijden zullen ons wellicht duur te staan ko men», zegt klubleider Freddy De Maere. «We behaalden toen slechts twee pun ten waardoor we een grote achterstand opliepen. Het ziet er hoe langer hoe moeilijker uit om die kloof te overbrug gen. We scoren bovendien erg moeilijk. Dat is vorige zondag nogmaals gebleken tegen Meldert. In geen enkel opzicht hebben we het onderspit moeten del ven. Bij momenten, zeker in de tweede helft, waren we beduidend het betere team. Het is niet mijn bedoeling om mensen te kwetsen, maar ik moet toch wel zeggen dat de bezoekers geen hoge indruk op mij heben gelaten. Wat zij kunnen, kunnen wij ook. We betalen nu de tol voor zoveel ellende in de aanvang van de kompetitie. De spelers, en ook de trainer, zijn van plan om er alles aan te doen om het behoud te verzekeren, al zijn ze er met zijn-allen van overtuigd dat dit erg moei lijk zal gaan. Zolang er leven is, blijft er hoop en die is er in het huidige stadium van de kompetitie nog altijd. Dat we zondag op eigen veld niet mogen verlie zen, is een belangrijke voorwaarde, ook al is het de leider die op bezoek komt. We gaan ons geenszins van het kastje naar de muur laten rammelen. Ieder een is en blijft gemotiveerd, ook in deze voor Robur Moerzeke zo moeilijke tij den», aldus Freddy De Maere. (e.g.) Lebbeke-Geraardsbergen. Wim Van Imschoot in duel met Rony Eeckhout (Iv) Rapide Lebbeke heeft de eerste wed strijd na de winterstop tot een goed einde gebracht. Bij Onkerzele op bezoek kwamen de manschappen van oefen- meester Frank Van Den Bergh drie keer tot scoren en dwongen bovenop nog een resem doelkansen af. «De hele ploeg heeft degelijk gepres teerd, zegt de Lebbeekse trainer. Onker zele behoort natuurlijk niet tot het gild van de sterkste teams maar al bij al is het altijd een prestatie om hen in eigen huis te overwinnen. In de eerste helft waren de teerlingen grotendeels gewor pen na doelpunten van Gino Ringoot en Danny Heyvaert. Zowel technisch als taktisch waren we duidelijk de betere ploeg en mits bijval zat er voor rust een goaltje meer in. Na de hervatting zijn we de zaken blijven domineren met doel kansen voor Carlier, Van Puyvelde en Vercauteren en een treffer langs Van De Sompel. Een gelukkig toeval bracht de thuisploeg een eerreddend doelpunt op. Met 20 punten uit 18 matchen hebben we als neo-tweede provincialer zeker geen reden tot klagen. Nu al kan gesteld worden dat het eerste jaar in tweede als geslaagd mag beschouwd worden.» (e.g.) Met een winstpunt bij Sint-Kruis-Winkel is men in de Lutterzeelse voetbalkringen best tevreden, al voegt men er dadelijk aan toe dat er meer had ingezeten. Daarbij wordt verwezen naar een open kans die Eddy Van Bosbeke kreeg. Hij trapte de bal over doel. «In de eerste helft hebben we ruim een half uur gedomineerd, zegt klubleider Paul Roels. Pas in het derde kwartier kwamen de lokalen met enkele gevatte counters uit de hoek. Er volgde een doelpunt. Na tien minuten in de tweede helft kon Bert Moens de gelijkmaker op het bord prikken. Daarna was er dan de kans voor Eddy Van Bosbeke om de match in een definitieve plooi te leggen. We blijven in elk geval lid van een peloton dat de reeks aanvoert. Het is duidelijk dat vele ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Wie kampioen zal spelen is onvoorspelbaar. Er komen hier ver schillende ploegen voor in aanmerking. Wij zelf rekenen ons bij de kanshebbers, al is de titel behalen geenszins een must. Doet zich de kans voor om er naar te grijpen, dan zullen we dat zeker doen. Zondag komt Hoogeinde op bezoek en dat is een gelegenheid om weer twee punten te veroveren. (e.g.) wbur-Meldert 0-0. Dit schot van Van Den Eede strandt op de paal (vh) lobur-Meldert 0-0. Een duel met Benny Huylebroeck (vh) Lebbeke-Geraardsbergen. Muysewinckel en pringelsproberen een aanval op te bouwen (Iv) r De match tussen SK Lebbeke en Ge raardsbergen eindigde op een gelijkspel en daar was men in beide kampen na afloop blij om. Gelet op het aantal kan sen langs weerszijden, hadden de cijfers ruimere proporties kunnen aannemen. Een 3-3 bijvoorbeeld behoorde tot de mogelijkheden. Zo'n keer of zes plofte de bal tegen het doelhout te pletter. Net voor rust overkwam dat bezoeker Mat- thijs en na de hervatting strandde een poging van de Lebbeekse speler-trainer Guy De Baere eveneens tegen de staan der. Het zal wellicht niet voor de lol geweest zijn, maar nadien volgde Chris Muyse winckel tot twee keer toe het voorbeeld. Samen met De Baere was hij in het Lebbeekse kamp een van de betere ac teurs. «Ik meen dat de kijker tevreden was over de wedstrijd in zijn geheel», zegde klubleider Willy Meert achteraf. «Er werd behoorlijk gevoetbald en beide ploegen trokken de offensieve kaart. Ik moet zeggen dat het niet onmiddellijk in de bedoeling van de gasten lag om zich hier bij ons in te graven. Wij hebben niet ons sterkste wapen ingezet. Frans Peele- man en Floris Verstraeten namen om wille van een schorsing niet deel. Ik stuur geenszins een verwijt naar de op volgers, maar in de regel is het toch wel zo dat wie titularis is, doorgaans het meeste talent aan boord heeft. We verwierven in de aanvangsminuten een voorsprong. De bezoekende speler De Ron stak hier een handje toe. We waren hem er niet ondankbaar voor. Nadien waren de gasten toch wel wat vaker bij de bal, al hebben zij ons in die eerste helft geen enkele keer in verle genheid kunnen brengen. Kort na de rust dan verscheen de gelijk maker op het bord en meteen was recht geschied. In het laatste halfuur zijn we niettemin de betere ploeg geweest en mits een beetje bijval had ons dat mis schien een goaltje meer opgeleverd. Al bij al meen ik dat het resultaat de juiste weergave is. We waren er niet ongeluk kig om.» (e.g.) :ee len ™parta Buggenhout is legen Hofstade tweede helft werden we korte lijd lot een gei en verdienstelijk winnaar geworden, terugtocht verplicht maar haalden na 'e® teer dan een uur was de thuisploeg een kwartier weer gelijke tred. Mits een he «cester van de situatie, dwong ook ver- beetje meeval waren er nog drie doel- "lende kansen af maar er werd maar punten op het bord verschenen. AI bij al en van benut. ben ik tevreden met het resultaat, maar 'in liet is geen makkelijke match gewor- ook met de inzet die door de spelers en, zegt trainer Wilfried Maes. Hofstade werd beloond. Niemand liet wal aan het ad op mij tijdens de heenronde een toeval over. In de moeilijke tijden die wc en imstige indruk gelaten. We verloren momenteel kennen is dat een prettige >e1 ""«ens een punt. Nu waren we duide- vaststelling. Nu proberen om er zondag jk de betere ploeg. Op het halfuur zijn ook in Moorsel wat van te bakken •g-!* tot scoren gekomen langs Van Belle. lier ging voorbereidend werk van Koen llaert aan vooraf. In het begin van de

De Voorpost | 1991 | | pagina 19