Eerste provinciale in het Aalsterse Tweede provinciale in het Aalsterse Derde provincialers in Erpe-Mere Wmm. 20 - 18.1.1991 - De Voorpost VOETBAL Eine 1 Jong Lede 0 Het duel stond natuurlijk rechtstreeks in verband met de degradatie. Enkel Ertvelde en Robur Moerzeke bevinden zich nog achter Eine en Lede. Beide ploegen hadden er dus alle baat bij om de partij te winnen. Voor Eine liep het avontuur dus gped af nadat de thuis ploeg rond het uur dankzij een geluks treffer de volle buit binnenhaalde. Voor Lede wordt het dus weer strijden tegen de degradatie. Na twee degradatiejaren is dit geen onbekend fenomeen voor de Ledenaars. De eerste helft van deze partij zat duide lijk klem onder de angst voor de neder laag. Er werd vooral aan de defensie veel aandacht besteed en offensief werd er nauwelijks wat ondernomen. Enkel een schot van Didier De Rijck tegen het doelhout werd opgetekend. Overigens was het allemaal maar slappe koffie. Lede bleef met een suksesvolle buiten- speival Eine van zijn doel houden. Doel man Uyttenhove werd natuurlijk be stookt. Er was maar één prangende vraag: wie zou hier kunnen scoren? Wel, Larno bracht hierop een antwoord in de 65e minuut. Hij was eerst Nic Van Ren- terghem komen vervangen en daarna lukte hij zijn lucky-goal. Larno wou allicht de bal voor doel slingeren maar die belandde naar ieders verbazing in de bovenhoek van het doel. Uyttenhove had geen verhaal. Lede moest nu wel iets ondernemen en verliet meteen zijn egelstelling. Succes bleef echter uit want de kansen werden verkwanseld. Midder nacht kopte een mooie kans over. Een nieuwe nederlaag voor Lede. Het jaar is niet zo best begonnen voor de groen- hemden. Het toeval wil nu dat volgende week alweer een regelrecht degradatie duel wordt uitgevochten. Lede ontvangt dan Ertvelde en kan via een overwinning een puiKe stap onder nemen in de richting van het behoud. In het andere geval wordt het zwaar knok ken om niet dieper in het provinciale moeras weg te zakken. Er staat dus heel wat op het spel. Robur Meldert Ook deze uitslag speelde niet in het voordeel van de Ledenaars die hekke- sluiter Robur nu ook een puntje zien naderen. Moerzeke moest punten sprokkelen en dat was de thuisploeg duidelijk aan te zien. De verdediging werd goed gesloten. Meldert, dat de laatste wedstrijden menige gereputeer de tegenstrevers het vuur aan de sche nen legde, werd nu duidelijk bedwongen in zijn aanvalsdrift. Het begon echter goed voor de bezoekers. In de allereers te minuut werd de eerste kans reeds opgetekend maar Vermeir besloot nipt naast. Wat toen nog een fait-divers leek zou later alvast betreurd worden. Een vroeg doelpunt had deze wedstrijd al licht een andere wending gegeven. Nu zat men in een ander scenario vast. Met een sterke fysieke inzet bleef Robur overeind. Meldert beet zijn tanden stuk op de lokale defensie. Vermelden we nog de kans van Dauwe om de volledigheid niet te schaden. De blanke score was dus niet eens verwonderlijk na een partij piet zeer weinig kansen. Robur won een puntje; het derde geklasseerde Meldert verloor er een. (nic.) Baasrode O SK Aalst O Leider SK Aalst heeft zich niet weten doorzetten tegen Baasrode, een minder goed geklasseerde middenmoter. Coo- man en Swinnen missen was voor de winnaars van de Beker van de Dender streek toch wel een verzwakking. Maar ook bij de thuisploeg waren enkele pion nen afwezig. Het lijkt wel of de winters top de kanonnen bij de beste ploegen heeft ontregeld, ai kan men dit jaar minder spreken over een Aalsterse win terstop. SK bleef inderdaad aktief in de Beker van de Denderstreek en won zelfs die begeerde trofee. Of dit nu geen sporen gaat nalaten blijft nu de vraag. De wedstrijd kende dus weinig kansen zoals de score ook al laat vermoeden. Het zat allemaal een beetje muurvast en het bleef wachten tot laat in de partij toen de eerste echte kans te noteren viel. Zes minuten voor affluiten kreeg Matthijs de kans van de wedstrijd maar hij miste. Ook treurig was het uitvallen van D'Haen die met een enkelbreuk het veld diende te verlaten. Dit alles na één uur spel. Dynamo Beervelde 2 Bambrugge 3 Het is de lezer al langer bekend dat Bambrugge het zeer goed doet in tweede provinciale. De ploeg heeft zich na ne derlagen tegen Zottegem en Sint-Lie- vens-Houtem nu goed hersteld. Op het veld van Baasrode werd revanche geno men voor de 0-3 nederlaag uit de heen ronde. De score laat nu alvast een boeiend verloop vermoeden en dat is het ook geworden. Veel doelpunten en span ning, de toeschouwer kan nauwelijks meer verwachten. Bambrugge begon de wedstrijd in zijn geëigende, ietwat En gelse stijl. Er werd resoluut voor de aanval gekozen en daar schrokken de lokalen wel wat van. Voor Bambrugge legde deze offensieve instelling alvast geen windeieren. In de 20e minuut was het al raak toen Eddy Van Gijseghem, de man in vorm, prompt de score opende. Hij zou dit kort na de rust nog eens herhalen zodat de weg naar een overwinning voor Racing wagenwijd openlag. Toch viel er nog roet in het eten. In een ruwer wordende partij werd Patrick Bael, na twee gele kaarten, uitgesloten. Racing moest nu met tien verder en kreeg het moeilijker. Beervelde geloofde weer voluit in zijn kansen en scoorde, kort na de uitslui ting, via Dhaemers. Er was dan een dik uur gespeeld en alles leek weer moge lijk. Bambrugge moest wijken. Beervel de liet twee nieuwe voorspelers in de arena los en Bambrugge moest achter uit. Gelukkig was er de behendige Eddy Van Gijseghem die een scherpe counter afrondde. Van Gijseghem bewees nog maar eens zijn klasse en dit met drie doelpunten. Van die uitzonderlijke klas se raakt nu iedereen stilaan overtuigd in tweede provinciale. Maar aan de overzij de was er een Dhaemers die de prestatie van Van Gijseghem probeerde te eve naren. Hij scoorde vijf minuten voor inrukken een tweede maal maar daar bleef het bij. Bambrugge won nadat het een zeer uitgekookte wedstrijd had ge speeld. Bambrugge zit op een mooie vijfde plaats, samen met Lebbeke. Bam brugge heeft dus alle vertrouwen in zijn volgende konfrontatie met Baasrode. Het seizoen kan nog nauwelijks stuk. TK Meldert SK Beervelde Dit duel van de betere middenmoot- ploegen verliet dus duidelijk in het voor deel van SK Beervelde. De bezoekers waren nu echt niet sterker dan de gast heren, wel produktiever. Dit was uitein delijk het verschil. Ook de uitsluiting van Van Bogaert was niet onbelangrijk. In een periode, waarin Meldert aan de remonte begon, kwam deze uitsluiting, na twee gele kaarten, bijzonder ongele gen. Everaert lukte nog wel de aanslui tingstreffer na doelpunten van De Mees ter en Sey, maar daar bleef Meldert steken. Zes minuten voor affluiten viel het doek over de partij: Sey nam alle twijfels weg. Zottegem Heldergem Zottegem wist, na een probleemloze overwinning tegen Heldergem, SK Aalst opnieuw bij te benen. Dankzij een over winning meer is Zottegem nu leider geworden in de tweede provinciale C. Tegen Heldergem kende SV nauwelijks problemen. De wedstrijd begon met een hele reeks hoekschoppen. Het werden er zowat zeven. Toch zonder sukses. Een mooie aktie tussen Deviaene, Mussche en tenslotte Van de Velde werd door laatstgenoemde wel suksesvol afgerond. Zottegem bleef goed kombineren en even later was Uyttenhove de afwerker van dienst. Zottegem stoomde langzaam door en Van De Velde zou de lokale aanhang na een halfuur nogmaals doen kraaien van de pret. Een heerlijke solo en een puike lob over de doelman, het kan moeilijk mooier. In de tweede helft nam Zottegem het wat rustiger op en bleef men wel keurig voetbal produce ren. Onkans verhinderde meerdere doelpunten. Uyttenhove besloot nog eens op de paal en een kopbal van Mussche werd van de lijn gekeerd. Hel dergem kon weinig ondernemen tegen dit lokale overwicht. (nic.) Borsbeke-T'erjoden 0-1. Kisela, wat verdoken achter een ploegmaat, was tijdens de match vrijwel onzichtbaar. Luc De Meerleer (12) komt niet in problemen (nic) Herzele-Erpe 0-0. Voetbal blijft toch onvoorspelbaar. Wie had nu durvt denken dat leider Herzele een puntje zou laten tegen hekkesluiterErpe. Toch ei ;n typisch beeld uit de partij: iedereen achterin (nic) Herzele 0 Erpe 0 Dit is meteen de verrassendste uitslag die genoteerd werd. Herzele, ruim leider in derde D, verloor een puntje tegen Erpe dat er nog maar drie bij elkaar had gespeeld. Een mogelijke verklaring ge ven is moeilijk. Ook in Herzele denkt men zich een breuk. Wel kan men stellen dat de lokalen het gedurende de eerste helft wat licht opnamen. Het stug verdedigende Erpe was dan niet meer kapot te krijgen en de schrik steeg met de minuut. In de eerste helft waren er nochtans kansen genoeg voor de leiders. Verstuyft, Lebbeke-Geraardsbergen. Cooreman, De Baere en Vermeulen krijgen de bal niet in het bezoekende doel (Iv) De Bondt en Van Der Poorten vergaten te scoren. Erpe speelde bijwijlen bikkel hard en Herzele ergerde zich doordat de scheidsrechter vrij laks optrad. Toch zou hij in de tweede helft kordater zijn. Hij stuurde zowel De Boeck als Gallee wan delen. Toch wist Herzele het verschil niet te maken. Voorde 1 Doggen 0 Voor leider Herzele viel het dus allemaal wel mee toen men vernam dat Voorde het tweede geklasseerde Doggen had verslagen. Ook al een verrassing. Die winterstop heeft dus sommige ploegen parten gespeeld. Sommige teams schij nen moeilijk uit de startblokken te ko men. Op karakter wist Voorde het laken naar zich toe te halen na een fel betwiste wedstrijd. Het enige doelpunt viel in de 67e minuut toen Malfroiï na een aktie Dhauwers-Vroonhoven, scoorde. Som ber werd het helemaal voor de bezoe kers toen doelman De Smet gekwetst uitviel en door goalgetter Misotten tus sen de palen werd vervangen. Toen was het vuur van Doggen helemaal gedoofd. Aaigem Mere KA VD-Wijnegem 3-0. De Pool Wygonik kon enkele keren gevaarlijk aanleggen (vh) Een zeer belangrijke wedstrijd, die bu renstrijd tussen Mere en Aaigem. Wie verloor kon de titelambities definitief opbergen. De inzet was dus groot, ook al heeft deze burenstrijd nauwelijks meer motivatie nodig. In de eerste helft was Mere iets gevaarlij ker dan .Aaigem ook al was het verschil nauwelijks te merken. In de tweede helft startte Aaigem zeer gevat. De thuisploeg kreeg mogelijkheid na mogelijkheid maar was te overhaast. Doelman Yvan Bambust speelde overigens een gekon- centreerde partij zodat Aaigem proble men kreeg om te scoren. De eerste gevatte tegenstoot uit de tweede helft was het meteen raak. De Swaef bedien de De Saedeleer en 0-1. De partij werd nu zeer ruw en liefst drie spelers moes- Aaigem-Mere 0-1. Koen Bambust is voorbij Rik Verliefde geglipt maar doelpunt zat er ook nu voor Aaigem niet in (nic) mm* 0 Herzele-Erpe 0-0. Beuken en nog beuken maar de Erpse defensie gaf geen k (me) .on ten voortijdig het veld verlaten. De Vuyst en De Bolle aan Aaigemse zijde en Mere zag Geeraerts uitgesloten worden. Dit ontsierde het derby dus. Aaigem houdt dus een zware kater over aan zijn wed strijd tegen Mere. Burst 4 Okegem 0 Burst maakte een schitterende beurt in Aaigem-Mere 0-1. Peter De Vadder, nochtans een méér dan gevaarlijk hei een wedstrijd waar ook enkele spelers schap, werd vooral door goeie ouwe Rik Verliefde uit zijn normale spel gehoudt vroeger onder de douche mochten. Zo (n,c; werd in de eerste helft bezoeker Van Den Berghe uitgesloten nadat Angelo Dilo- renzo er reeds 1-0 had van gemaakt. Toen kregen zowel De Clercq als Perre- man de lans om te scoren vanop de stip. Hun strafschoppen werden echter ge stuit. Het vierde kwartier was meteen het belangrijkste uit de partij. Met twee treffers van Dirk Perreman, eenmaal via vrijschop en daarna met een kopbal, dikte men de voorsprong gevoelig aan. Okegem was vroegtijdig uitgeteld. Dilorenzo zou tenslotte het lot van de bezoekers bezegelen en de zware eind cijfers op het bord brengen. Borsbeke Terjoden Borsbeke speelde een meer dan ver dienstelijke wedstrijd tegen een op pa pier sterkere tegenstander. Toch was er op het veld zelf weinig te merken van enig klasseverschil. De ploegen waren duidelijk aan elkaar gewaagd zodat een puntendeling alvast billijker was ge weest. Rond het halfuur werd evenwel het eni ge doelpunt uit deze partij opgetekend. Aendekerk scoorde kalm en Terjoden zat meteen in de lift. Het gevatte weer werk van Borsbeke langs Sterck, Van Heghe en Van Dorpe leverde niets op maar dit was enkel ongerechtigheid. Borsbeke verdiende een puntje maar kreeg het niet na een wedstrijd waarin de «zwarte parel» Kisela volledig on- zichtbaar bleef Aaigem-Mere 0-1. Yvan Bambust kreeg het druk in de tweede helft. Toch k met sukses de klus klaren. Ook hier kwam hij gevat tussen (nic) (nic.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20