VK Den Bos en FC Corner bevestigen Minivoetbal in Berlare Sportwereld verslaat leider De Kroon! Walivo 't Zolderken Berlare - Essen ZAALVOETBAL Hamse zaalvoetballiga Zaalvoetbal - 2de nationale 24 - 18.1.1991 - De Voorpost I vermoeid! Tijl mistel te werd hetf at een ver- VOETBAL Zaalvoetbal in Berlare. 't Zolderken-Essen 3-5 (berfo) 't Zolderken kreeg vorige vrijdag leider Essen op bezoek, een moeilijk te klop pen ploeg. Reeds tijdens de opwarming kon men zien dat de thuisspelers ge spannen waren, wat logisch is. De studieronde verliep voor beide ploe gen vrij rustig maar onzeker. Toch kon den de bezoekers reeds scoren in de derde minuut omdat de verdediging een groot gat had gelaten. Wantrouwig als ze waren, speelden ze niet te snel, beide ploegen hielden de bal zo lang mogelijk aan de voet, wat ongebruikelijk is in zaalvoetbal. Essen liet 't Zolderken tel kens komen om dan de tegenaanval op gang te brengen, wat steeds gevaar mee bracht voor het Berlaarse doel. De doel man werd dan ook dikwijls in het nauw gedreven en zo werd het 0-2 langs een kopbaldoelpunt, waaraan geen houden was. 't Zolderken op zoek naar geschikte ATLETIEK kombinaties, kon dan toch uithalen langs Frank Verhelle, die een loeier afvuurde. Nu kwamen de bezoekers wat in verdrukking en door een hoekschop maakte De Kneef er 1-2 van. Essen liet niet begaan en vergrootte opnieuw de kloof: 1-3- Ondanks vlot spel bleef deze stand lange tijd op het bord. Na de rust miste Franky Van Hauwermeiren op een haar na maar toen begon Essen aan de press. De "witte' Verley maakte er 1-4 en 1-5 van, zeker geen katje om zonder handschoenen aan te paleken. Een zeer mooie aktie van De Kneef bracht nog een doelpunt op en hijzelf maakte er na een solonummer nog 3-5 van. Allicht had 't Zolderken er beter aan gedaan om vanaf het beginsinjaal reso luut in de aanval te gaan maar tegen een leidersploeg is dat toch wel een té ge durfd initiatief. Atletiek. Het keukenpersoneel tijdens het eetfestijn van A.C. Lebbeke (foto guy) Atletiek. Deze medewerkers zorgden voor de bediening in de zaal tijdens het eetfestijn van A.C. Lebbeke (foto guy) In Walivo's eerste volledige voetbalka lender na de jaarwisseling hebben de resultaten weinig of geen verrassingen opgeleverd. De reeksleiders hebben' meestal bevestigd en alleen vooraan in de zondagse eerste afdeling werden de posities gewijzigd. Opvallend ook tijdens het jongste weekend waren de talrijke uitsluitingen. In de zaterdagse eerste afdeling een duidelijke bevestiging van DVL Avanti als reeksleider. Die ploeg won zelfs met een ruime skore van FC Oud Geel en het team van sponsor Kris Van Eynde heeft blijkbaar terug de konditie te pakken uit het roemrijke verleden. Daarmee zijn VKDen Bos en FC Corner ook verwittigd. Deze Hamse ploegen zijn de voor naamste belagers van DVL Avanti en alleen FC Corner had het vrij gemakke lijk om de beide punten te veroveren. Tegen een nochtans moedig FC Hof van Grembergen werd vijfmaal geskoord met William Merckx (2), Guy Rooms, Luk De Clippeleir en Frangois Verstap pen. In deze sportieve match werd door FC Hof Van Grembergen nog een straf schop onbenut gelaten en skoorde Ge rard Verhelst tenslotte nog het verdiende zegepunt. Veel moeilijker had VK Den Bos het bij FC Puivelde en in die match zou de spanning nooit wijken. Eerst klommen de Wuitens op winst door een own-goal van Peter De Keyzer en FC Puivelde stelde terug gelijk met een strafschop van Geert Elewaut. VK Den Bos nam toen weer het voordeel met een doelpunt van Frank Van Goethem en een afstandsschot van Stefaan Gee- rinck zorgde nogmaals voor het even wicht. Een misverstand achteraan bij FC Puivelde werd door Frank Van Goethem nog afgestraft en het krampachtig aan dringen der gastheren bleef nadien hele maal vruchteloos. Bij de achtervolgers moest FC Portaels Sport een punt laten bij FC Bondgalm. In Hamme werd het een gelijkopgaande eerste helft met de betere kansen echter voor de plaatselij ken. Een tiental minuten na de rust geraakte FC Portaels Sport op voor sprong langs Dirk Ysewijn. De lokalen zouden nadien duidelijk aandringen en Peter De Heyn raakte zelfs tweemaal de dwarsligger. Aan de overzijde speelde doelman Van Buyten zich dan duidelijk in de kijker. Op een uitstekende manier voorkwam hij telkens een nieuw bezoe kend doelpunt op pogingen van Johan Van den Berghe en DirkYzewijn. Opeen tiental minuten van het einde kwam er dan toch de verdiende gelijkmaker voor FC Bondgalm met een afstandsschot van Ferdi Van Hese. Een afgetekende winst voor FC Welkom tegen FC Milano en voor de Hammenaars is dat al de vierde match zonder nederlaag. In de zaterdagse tweede afdeling A was FC Stille Vrienden vrijgesteld. Daar van heeft FC Sportarena gebruik ge maakt om de leiding te nemen en de ploeg uit Waasmunster behaalde tegen SK Moerheide nogmaals met ruim ver schil de beide punten. In die reeks wordt de strijd om de derde plaats ook nog bijzonder spannend. Die wordt momen teel door FC Wazoo ingenomen dat thuis tegen een verdienstelijk FC Liliane Boys toch een puntje moest afgeven. Ook FC Briel bracht het niet verder dan een drawn en voor VK Leopoldstad wordt het toch weeral de vierde match zonder nederlaag. Kandidaat voor de derde plaats blijft eveneens FC 1000 Appels. Die ploeg won ook nog eens de beide punten en alhoewel AVC De Vlasbloem vijfmaal skoorde was dat duidelijk on voldoende om FC 1000 Appels van de zege te houden. Na een minder goede kompetitiestart heeft FC De Kroon zich volledig herpakt. De paarsen speelden ook al een reeks van negen matchen zonder nederlaag en de jongste winst werd zonder veel problemen bij FC Tri poli behaald. Samen met VK Trappen Steels ook de twee zwakste teams uit de reeks en de Belselenaren inkasseerden er thans een zestal bij RC Grembergen. In de zaterdagse derde afdeling heeft FC Venco de leidersploeg van VK Woodstock 66 niet kunnen afremmen. Nochtans hebben de Denderzonen een stevige repliek geboden en ook een paar doelkansen afgedwongen. Meestal door overhaast werden deze echter niet benut en in de tweede helft zou de betere fysiek van VK Woodstock 66 de doorslag geven. Aan het uur skoorde de leiders ploeg tweemaal kort na elkaar langs Dirk De Breucker en Johan Nijs. Op die achterstand kon FC Venco nog nauwe lijks reageren en de ploeg uit Nieuwker- ken had tenslotte nog sukses met Gun- ther Van Hove. De achtervolgers blijven echter op dezelfde afstand en voor FC Nelis bedraagt die kloof drie punten. De Zeienaars wonnen door een forfait van VK Den Helder en zijn voor de titel bijlange ook niet afgeschreven. Een wijziging aan de top van de zon dagse eerste afdeling. Bepalend daar voor werd de drawn van FC Van de Voorde bij FC De Cock en het verlies van FC Cado in de topper tegen FC Oud Geel. In de strijd om de titel worden de regio- ploegen helemaal niet betrokken. Vroe ger was dat voor FC Bondgalm helemaal anders en de Hammenaars behaalden de titel toen zelfs viermaal na elkaar. Thans behoort FC Bondgalm tot de de gelijke middenmoters en de resultaten worden er met ups en downs afgewis seld. Vorige week werd het winst tegen FC Wijnveld en volgens de klassering ook een logisch resultaat. Een vrijge steld VK Den Bos staat bijna op dezelfde hoogte als FC Bondgalm en het nog altijd bedreigende VK Siera had tegen VK Were Di voordien al een drawn afgedwongen. In de zondagse tweede afdeling A behaalde Jong KWB Elversele de dubbele cijfers tegen FC Oostberg. Die ploeg blijft dan ook in het spoor van leider FC Portaels Sport dat afstand nam van SK Moerheide waarbij Tuur Verschelden nog werd uitgesloten. Voor een ereplaats won FC Real Witte Pen nogal duidelijk van de konkurrenten van FC Geywa en in die omgeving behield FC Briel de beide punten in een zeer spannende match tegen FC Wijnveld. De beide ploegen waren ook aan elkaar gewaagd en na het uur skoorde Frank De Block voor FC Briel. De gasten stelden nadien gelijk langs Walter Keppens en dezelfde Frank De Block lukte tenslotte nog de winning goal voor FC Briel.In Temse speelde F( 't Klokhuis tegen FC Progress Walivo': match van de week en in verband met d< titel staan de kansen van VK Siera ooi nog vrij gunstig. Een achterstand vai drie punten is trouwens niet onover komelijk. Kin Minivoetbal in Berlare. Sportieven-Katrolle 15-3 (berfo) Sportieven-Kaftrolle 15-3 Katrolle, dat slechts vier punten behaal de, stond allicht een zeer moeilijke wed strijd te wachten tegen Sportieven, dat nog geen enkel punt verloor. De thuis ploeg ging al direkt na de aftrap op zoek naar de zwakke plekken van de tegen strever. Tijdens deze studieronde werd het reeds 1-0, een doelpunt gescoord door Werner De Ridder. Toch probeerde Katrolle goed verdedigend te voetballen. Door de snelle aanvallen van Sportieven was het voor de bezoekende doelman echter onbegonnen werk om de ballen uit zijn kooi te houden. Bracke deed zijn best. Toen kon Katrolle ook nog zorgen voor gevaarlijke tegenstoten en af en toe moest zelfs Sportieven alle hens aan dek roepen. Via JP De Decker werd het in de 13de minuut 2-0 en kort daarna door een strafhoekschop 3-0 langs Van Uytvanck. Na de eerste break maakte De Decker er snel 4-0 van en dan was het weer Werner De Ridder die kon aandikken: 5-0, Katrolle begon de kontrole over het spel te verliezen door de steeds aanrollende aanvalsgolven van de tegenstanders, die geweldig pijn deden. Toen begon het doelpuntenfestival. De Ridder, De Dec ker en Van Uytvangh scoorden slag om slinger en snel stond het 12-0 Ook na de laatste rusttijd hield Sportie ven de bovenhand. Alleen Van Geert kon via strafcorner en strafschop de pil ver gulden tegen het einde van de wedstrijd/ Eric Bracke kon er zelfs nog 15-3 van maken. Aan inzet heeft het tijdens deze wed strijd zeker niet ontbroken. BDM-Tyl Spaarkrediet 6-2 De BDM-ploeg verkeert momenteel in een zeer goede periode, maar in het begin van de wedstrijd namen de Tijls- pelers een snelle start. Jacques De Bac ker brak onmiddellijk uit en stelde de BDM-doelman voor problemen. Zijn schot ging buiten maar BDM was verwit tigd. Kort daarop was het Serge Cornelis van Tijl die dat voorbeeld volgde. BDM kon reageren, al was het dan met een gelukstreffer. Tegen de gang van het spel in werd het dus 1-0. De wedstrijd kende een sportief verloop zodat de scheidsrechter een rustige tijd kende. BDM speelde rustiger en berede neerd, terwijl Tijl te veel wou forceren De broers De Meyer maakten er dan ooi 3-0 van. Tijl kwam even de neus aan venster steken, vooral via gouden ouwe Roger Van Hyfte maar Backer, Peter Verhaegen, Serge en doelman Aelbrecht Arbijn vermeld worden. Toch werd het langs een strafcorner en later 5-1. liet echter de moed niet zakken en een hansspel kon het 5-2 maken. Tijl Gustaaf Van Hecke inbracht de hoop nog even op maar dat was korte duur Bij die 5-2 werd aan derde periode begonnen. De heid liet zich reeds voelen en Tijl zelfs een strafcorner. tenslotte werd 6-2 in de laatste minuut, wat een diende uitslag is voor BDM. Minivoetbal in Berlare. BDM-Tijl Spaarkrediet 2-6 (berfo) De terugronde in de Hamse liga werd meteen met een topmatch ingezet nl. met de ontmoeting tussen De Kroon en Sportwereld. Dit lokte dan ook talrijke supporters en kijklustigen naar sporthal De Wuiten. Beide teams konden voltallig aantreden en dit wees erop dat men een geweldige match te wachten stond. Het werd dan ook een topper, maar nu wel in het voordeel van Sportwereld dat gewoon niet te stuiten bleek. Tegen de aanvallen van Eeckhout en Van Bogaert had De Kroon geen verhaal, zelfs Sport wereld-verdediger Van Brussel drong zich mee op om de score op te drijven tot 2-5. De voortreffelijk spelende De Landsheer en De Ridder van De Kroon beperkten de schade aan de tot dan Vossenhoek-Lois 3-8 De jongens uit Grembergen hadden geen verhaal tegen Lois dat bij de eerst gerangschikten wil blijven. Een goed spelende Van Lokeren bezorgde Lois 4 doelpunten. Picca Friends-Verz. De Clippeleir 10-8 Opvallend veel doelpunten in een wed strijd uit 1' afdeling waar Picca Friends steeds op voorsprong bleef tegen een evenwaardig De Clippeleir. Van Ranst en Van Damme van Picca Friends scoorden samen 7 maal maar De Landsheer en De Vos evenaarden voor De Clippeleir. Cloet-Michta 6-6 Beide ploegen die de punten konden gebruiken hebben de winst eerlijk ver deeld en het kwam hen nog goed uit om zo weg te geraken van de bedreigde degradatiekandidaten. Deurdrijvers-Jumo 4-12 Een heel sportieve wedstrijd van beide ploegen, maar een ondankbare uitslag voor de goede aanwinsten bij Deurdrij vers nl. gebrs. Van der Veken die elk scoorden. Bij Jumo was Johan Van Den der met 8 doelpunten de man van de dag. Tisco-Atletico 3-3 Tisco heeft het niet meer zo makkelijk in tweede reeks waar ook andere titel kandidaten een woordje willen mee pra ten. Deze maal dwongen de Lebbeke- naars een verdiend gelijkspel af. Dolf Boys-Goalgetters 3-1 Een zure nederlaag voor Goalgetters die hoopten Dolt Boys m net Klassement vooriïij te steken. Maar deze geloofden reeds in hun overwinning wanneer ze bij de rust al een 2-0 voorsprong hadden. Van Damme gaf met de derde goal het genadeschot. Durmezonen-Muskusrat 7-5 Hoe is het mogelijk dat een ploeg met een 0-5 voorsprong bij de rust nog kan verliezen met 7-5? Dit was de vraag waar ook Muskusrat verstomt bijstond. Een enorm sterke Puylaert en Heirwegh draaiden de rollen om en gaven de overwinning aan Durmezonen. Donalds-Sportiv 4-1 Een verdiende overwinning voor Do nalds dat kon rekenen op Jan Van Gasse, De Kegel en De Kuiper. De Maseneir-Sportwereld 3-8 Sportwereld gaf weinig kans aan De Maseneir en stelde zich bij de rust reeds veilig met een 0-6 stand. De pogingen van Van Geem en De Rauw van De Maseneir konden alleen een hardnekki ge tegenstand bevestigen. Slag. Patrick-Bak. Robberecht 19-3 Voor de match zouden de slagers hun eerste nederlaag beleven, na de match bleek het een katastrofe voor de bakkers te zijn. Raemdonck en Weyn van Slagerij Patrick sloegen genadeloos toe en lieten geen enkele kans onbenut. Aboc-Sjotters 5-2 Het was een valse hoop wanneer Sjotters op halfwedstrijd een 0-2 voorsprong hadden. Gebroeders Huyck van Aboc zorgden voor deze ontnuchtering. De Linde-'t Smisken 3-13 Zo'n zware nederlaag had De Linde niet veracht, ze maakten kennis met de ka- nonschoten van Van Delsen en Oreel. j Bierhoeve-Five Stars 5-10 Een verdiende overwinning van Fi\#l Stars die nu wegkomen uit de laats geklasseerde. Lietbeka-Klokhuis é-3 Van bij het begin van de wedstrijd droni* Klokhuis zich op en een overwinninj zouden ze meenemen. Noice-Durmezonen 9-7 Geen gemakkelijke wedstrijd van Noice n t die fouten maakten in de verdediging jen Gelukkig kon Hermans, Van den Broech lri< en Willems de score hoog genoeg opdrij ven. KIJ Team-De Kroon Gremb. 4-3 P Flinke wedstrijd van KLJ dat werd verst-l oord in de laatste minuten door 3 gelei en 1 rode kaart van De Kroon Grember-f_ gen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 24