kwasi zeker van hoogste klasse St.-Joris Dendermonde opnieuw onklopbaar op de Oostvlaamse kampioenschappen Appels KC behoud in 4 maal goud en 1 maal zilver te Bazel 26 18.1.1991 - De Voorpost KORFBAL TURNEN Appels KC is er vorige zaterdagavond, in de vertrouwde Appelse sporthal, in ge slaagd, dankzij een overwinning op Mer- curius, het behoud in de hoogste klasse van 's lands zaalkorfbalkompititie kwasi te verzekeren. Hoewel rekenkundig nog alles mogelijk is, zal de strijd om de degradatie immers tussen Meeuwen en Mercurius verlopen. Het behoud in de hoogste klasse, waar traditiegetrouw en kel Antwerpse klubs aan hun trekken komen, zou voor de Dendermonde- naars de bekroning vormen van een knap seizoen. Atlantis Lebbeke, knoopte na een neder laag op Boomse, tegen Artemis Bras- schaat opnieuw ;met de overwinning aan. Ago Aalst slaagde er andermaal niet in, tijdens de thuiswedstrijd met Kalmt- hout als tegenstander, de nederlaag te ontlopen. Appels KC - Mercurius: 11-8 verdiende overwinning. Het treffen tussen Appels en Mercurius, twee teams die nog in aanmerking kwa men voor een mogelijke degradatie, werd door de bond beoordeeld als 'risicowedstrijd', wat naast de aanwezig heid van gereputeerd scheidsrechter De Quinnemaere, ook de afvaardiging van twee lijnrechters voor gevolg had. Appels startte veelbelovend: het kreëer- de een reuzenkans, maar Sandy Van den Broeck liet ze liggen. Toch zou de thuis ploeg erin slagen vrij vlug tot 2-0 uit te lopen, dit dankzij een afstandsworp die vanuit de handen van Frank Janssens vertrok en een worp van halfver van Ann Schuddinck. Bij Mercurius viel duidelijk het gebrek aan afwerking op. Aan beide kanten werd trouwens sterk verdedigd, wat re sulteerde in een periode van steriliteit. Pas in de 12de minuut slaagde Appels er opnieuw in te skoren. Auteur van de afstandsworp was Annette Verstaeten. Eindelijk slaagden de bezoekers erin te skoren, maar na een kwartier, wees het skorebord al 4-1 aan. Ann Schuddinck zette immers een doorloopbal om. De thuisploeg verloor toen enigzins de kon- centratie, wat Mercurius in staat stelde tot 4-3 terug te keren. Mede door het feit dat Wim De Wilde geen bijval kende met zijn afstandsworpen. De wedstrijd in tegenstelling tot het treffen met leider Sikopi, kende trou wens geen oogstrelend verloop: beide teams bleken zich wellicht bewust van het belang van de match en werkelijk knappe kombinaties kreeg het publiek niet te zien. Na 23 minuten wedstrijd werd trouwens een nieuwe start genomen, want Mercu rius slaagde erin gelijk te stellen. Niet voor lang echter, want enkele minuten voor rust zette Dirk Duym een strafworp om die hij zelf uitgelokt had. Na de rust sloeg Appels meteen opnieuw een tweepuntenkloof. Sandy Van den Broeck deponeerde de bal netjes in de korf en Annette Verstraeten skoorde vanop afstand. Dirk Duym toonde vervolgens zijn schutterstalenten, skoorde twee korven op rij, wat de stand op 9-5 bracht. Appels zou zelfs een vijfpuntenkloof slaan. Mede dank zij de medewerking van Mercurius, dat ver zuimde een strafworp om te zetten en een afstandworp van Edwin Borms, die van kwasi bij de middellijn vertrok. In de laatste tien minuten van de wed strijd zou Mercurius nog driemaal sko ren, Appels vond nog eenmaal de korf. Via een doorloopbal van Frankjanssens. In de slotfase liet ook de paal van één van de korven het weten. Appels boekte een verdiende overwin ning. Alle spelers hadden zich maximaal voor ingezet. Artemis - Alantis Lebbeke: 10-12: Makkelijk was het niet... Hoewel Atlantis Lebbeke erin slaagde vanuit Brasschaat met twee punten te rug te keren, toch zijn de Lebbekenaars door het oog van de naald gekropen. De voorbije twee wedstrijden draait het niet langer zoals dat tijdens de veld- en het begin van de zaalkompetitie het geval was. In de vakken ontbreekt de kohesie en op het vlak van de afwerking verkeren sommige spelers in een minder goeie "periode. Bovendien moesten we vaststellen dat wanneer Lebbeke een tegenstander te genover zich krijgt die opteert voor een potig korfbal, Artemis speelde boven dien echt op de rand van het toelaatbare, de ploeg zijn draai niet vindt. Ongetwij feld, normaal eigenlijk voor een in hoofdzaak jong team, een gebrek aan maturiteit. Artemis liep uit tot 0-2 en pas in de zesde minuut slaagde Damien De Rouck erin. Korfbal. Het fanionteam van Appels K.C. (foto Piet Hermans) Nadat ze op de gewestkampioenschap pen zowat alle medailles hadden ver overd werd met spanning uitgekeken naar de prestaties welke de meisjes van het Koninklijk St.-Joris Turngilde op de Oostvlaamse kampioenschappen zou den neerzetten. De kampioenschappen opgelegd werk vonden plaats te Oostakker op zaterdag 5 januari en de kampioenschappen vrij werk op zondag 13 januari te Bazel. Op de opgelegde kampioenschappen in de reeks 6-8 jaar was het na de eerste rotatie al duidelijk dat enkel pech onze jongste turnsters van een medaille kon houden. De eerste twee plaatsen werden op het einde van de wedstrijden dan ook broederlijk, of is het hier zusterlijk, verdeeld tussen Sigrid Persoon en Els Bombeke. Lindsey Claye die voor het eerst deelnam wist zich op 23 deel neemsters nog verdienstelijk 17e te klas seren. Bij de 9-10 jarigen schreef Dendermon de twee meisjes in. Lury Haegeman, eveneens voor het eerst van de partij werd prachtig 21ste op 35 deelneemsters terwijl Helga Persoon, vorig jaar nog 18de nu een verdienstelijke 6de plaats bij elkaar turnde. Bij de 11 en 12 jarigen noteerde we onder de 26 inschrijvingen 2 Dendermondse turnsters. Ilse Achtergael, vorig jaar nog Turnen. Sint-Joris Turngild uit Dendermonde behaalde mooie plaatsen tijdens jn een jongere reeks aan het werk was de Oostvlaamse kampioenschappen vrij werk in Bazel. 1. Cindy Van den hjer de revelatie. Zij bracht het voor Abbeele, 2. Rita De Kinder (xl) mekaar om meteen de bronzen medail le te veroveren. Tegep de prestaties van Annelies Bogman was echter geen kruit gewassen. Zij veroverde de gouden me daille met liefst 3 punten voorsprong op de tweede. Bij de 13-jarigen kende Rita De Kin der wel bijzonder veel tegenslag. De hoogste kwotering op de brug liet het beste verhopen. Een val van de over- wichtsbalk besliste er echter anders over. Alhoewel een pijnlijk gezwollen hand beet ze verder moedig van zich af en behaalde toch nog een schitterende 4de plaats. De kampioenschappen vrij werk vorm den een nieuwe uitdaging. Vijf van onze turnsters werden geselecteerd. Helga Persoon werd als enige Dender mondse turnster ingeschreven in de B- categorie 9-11 jaar. Zij nam voor het eerst deel aan een wedstrijd vrij werk en turnde zo perfect dat niemand bekwaam bleek haar te kloppen. In de wedstrijd A voor 9 en 11 jarigen was de spanning echter te snijden. Na de sprong stond Ilse Achtergael eerste, terwijl na de brug- oefening Caroline Leeman uit Waas munster de leiding overnam. Toch wist Ilse met een prachtige grondoefening het laken naar zich toe te trekken en bezorgde ze Dendermonde een tweede gouden medaille. De reeks 12 tot 14 jaar verliep al even spannend. Tot de laatste proef ging het om de eerste plaats tussen Annelies Bogman en Inge De Pryck. Voor de turnster uit ledeberg werd de grondoefe ning er teveel aan terwijl Annelies een serie salto's en schroeven op de mat toverde en hier 1,26 punt hoger scoorde. De 3de gouden plak was meteen binnen schot. In de reeks 15 jaar schreef St. Joris twee turnsters in. Cindy Van Den Abbee le begon met een sprong die haar me teen tot favoriet nummer één maakte. Overslag met salto voorwaarts is immers een sprong die internationaal 9,9 ople vert. Zij kreeg 9,3 van de jury. Rita De Kinder bewees op de balk dat haar val op de opgelegde wedstrijden geen trauma teweeg bracht. Haar balkoefening was goed voor 7,33 punten, meteen de hoogste score op dit toestel. Ook in deze categorie was St. Joris goed voor goud en zilver. Met 4 gouden en één zilveren medaille op vijf inschrijvingen mogen de trainers van St. Joris Rene Van Den Abbeele en Marcel Peelman terrecht fier zijn te meer daar 4 turnsters voor het Belgisch kampioenschap werden geselecteerd en Cindy Van Den Abbeele voor haar presta ties op nationaal vlak door het provinci aal bestuur met een geschenk werd bedacht. Vermelden we nog dat St. Joris dit jaar reeds goed was voor 9 gouden, 4 zilveren en 3 bronzen medailles. Individueel Kampioenschap arti stieke gymnastiek - Vrij Werk Indeling: Naam, club, geb. dat., sprong, bru& balk, grond, totaal, plaats. f Wedstrijd B Reeks I 9-11 jaar Persoon Helga, Den, 19/10/80, 9.1? 1 6,26, 5,73, 6,13, 27,25,1 Wedstrijd A Reeks I 9-11 jaar I Achtergael Ilse, Den 07/01/79, 8,65 f 5,86, 5,80, 6,43, 26,72,1 Reeks II12-14 jaar Bogman Annelies, Den, 26.06.78,9,00 c 5,73, 7,00, 7,26, 28,99,1 r Reeks III 15 jaar Van Den Abbeele Cindy, Den 01/10/74 9,30, 7,76, 6,96, 8,40, 32,42,1 De Kinder Rita, Den, 20.09.73, 8,60 7,16, 7,33, 8,10, 31,19, 2 Uitslag reeks 1 1. (4) Persoon Sigrid, Denderm 28,41 2. (3) Bombeke Els, Denderm. 27.5; I 17. (5) Claye Lindsey, Denderm. 21,48 j Uitslag reeks 2 6. (30) Persoon Helga, Dend. 28,43 21. (29) Haegeman Livy, Dend. 23,4 Uitslag reeks 3 1. (4) Bogman Annelies, Dend. 41,23 3- (3) Achtergael Ilse, Dend. 36,03 Uitslag reeks 4 4. (30) De Kinder Rita, Dend. 40,5 i Korfbal. Appels-Mercurius. Wim De Wilde kan net niet bij de bal (foto guy) Korfbal. Appels-Mercurius. Veroni- que De Paepe (22) begeeft zich achter de korf. Edwin Borms (verdoken) kan niet bij de bal (foto guy) Ago Aalst - Kalmhout: 4-5: Sterke Aalsterse remonte vanop de strafworpstip; Steven Callaert zette de strafworp om. De scheidsrech ter zou in totaal zeven strafworpen flui ten: vier tegen de thuisploeg, drie tegen de Lebbekenaars. Artemis slaagde erin op gelijke hoogte te komen en dankzij een strafworp stond de thuisploeg na een kwartier op voor sprong: 4-3. Lebbeke dat op geen enkel vlak impo neerde, gebrek aan afwerking, een on voldoende uitverdideging, slaagde er toch in, dankzij een doorloopbal van Frank Veldeman. gelijk te stellen. Voor niet lang echter, want Artemis kwam opnieuw op voorsprong. Nog voor de rust stond dan weer Lebbeke aan de 'leiding: Steven Callaert tipte een bal in en Damien De Rouck zette een straf worp om. De eerste tien minuten na de rust waren volledig Lebbeeks getint. Korven van Daim De Rouck (strafworp), Steven Cal laert (doorloopbal) en Cindy Meersman (afstandsworp) brachten de stand op 6-9. Nog was de wedstrijd niet afgelopen, want Artemis verkleinde de kloof en verzuimde, ingevolge het missen van een strafworp, tot één korf te naderen. Wat Lebbeke betreft toonde Steven Cal laert nog eens zijn schuttercapaciteiten (7-10). De wedstrijd werd toen bitsiger: in de slotfase keken twee Artemisspelers tegen geel aan. De thuisploeg slaagde erin nog tot 9-10 terug te keren. Damien De Rouck rea geerde echter, bracht via een inleggertje de stand op 9-11. Tijdens de slotminuten slaagde elk team er nog in één keer te skoren; de Lebbeekse korf vertrok uit de handen van Alain Muysewinckel. Zondag gaat Lebbeke op bezoek bij Boe- chout. Hoewel Ago al bij al nog nipt zijn thuis wedstrijd tegen Kalmhout verloor, zag het er op een bepaald ogenblik van de wedstrijd allesbehalve rooskleurig voor de Aalstenaars uit. De bezoekers liepen na een ruststand van 0-2 immers uit tot 0-5. Voorzitter Steven Daeleman: Tijdens de Korfbal. De reserven van Appels K.C. (foto Piet Hermans) laatste zes minuten van de wedstrijd slaagden we erin nog vier keer te skoren. Via Jan De Roeck, Koen Uytterhaeghen, Hilde Praet en Rudy Hooft (strafworp). De einduitslag was in elk geval stukken beter dan de 12-1 nederlaag die we tij dens de heenwedstrijd te Kalmthout moesten slikken. Pierre Van Rossem Korfbal. Appels-Mercurius. Annette Verstraeten van Appels heeft de bal stevii te pakken (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26