Aangenaam kijkstuk 't&MnSflk Moderna wijst konkurrenten terug Leeuwerik Lede naar de top Slecht beloond Ware ramp Rumbac Waasmunster, kandidaat voor de titel 28-18.1.1991 - De Voorpost '^«SgfjK te iMS, i M -M. A rwst»»» XIUt»'l«S>« fit Hi»!,. J '<it> i "I, ,<y> "lit*? J Zwarfl Fotoland Jacques :x SPORT] VOLLEYBAL Tweede Provinciale Dames Kangoeroes Aalst 3 Meerbeke 0 15-9; 15-10; 15-13 Een verdiende overwinning voor de da mes van Kangoeroes. De zege werd hen zeker niet in de schoot geworpen. Er werd hard voor geknokt en de tegenstan ders uit Meerbeke verdienden mis schien wel beter dan een droge 0, waar mee het huiswaarts keerde. Een aange naam kijkspel, mede dank zij een op merkelijke scheidsrechter Vergauwen. Nochtans zag het er aanvankelijk voor Kangoeroes niet al te best uit. Wegens omstandigheden moesten een aantal speelsters verstek laten gaan. Daardoor verscheen de Aalsterse coach Vandries- sche met welgeteld zeven speelsters op het terrein. Zeven dames die minstens zes setten zouden mogen opdraven. Geen rooskleurige vooruitzichten dus. En toch een pittige reservewedstrijd liet uitschijnen, dat het de thuisploeg me nens was. Er werd met 3-0 gewonnen: 15-7, 15-1 en 15-8. Er bleef alleen de vraag of het niveau zou gehandhaafd kunnen worden voor de hoofdwedstrijd. Coach Van Driessche koos in elk geval voor een 2-4 systeem, dat er zou moeten voor zorgen dat het maximum rende ment uit de aanval werd gehaald. In de eerste set namen de gastvrouwen het initiatief in handen en het werd 6-0 in een handomdraai. Dan pas eisten de Meerbeekse meisjes hun recht van ant woord. Dat groeide uit tot een heftige discussie. Met zowel uitvoerige interpel laties, rally's als snedige replieken. Aan weerszijden werd er gestreden. Maar het bracht Meerbeke nooit dichter dan op twee punten. Tot 12-9 konden de bezoe kers Kangoeroes Aalst nog aan de praat houden, het moment waarop de Meer beekse coach zijn troepen naar de zijlijn riep. Maar zijn inbreng bracht maar weinig zoden aan de dijk. De Aalsterse De Smedt en Lammens waren in de aanval niet meer te stuiten. Bij 15-9 werd er van kamp gewisseld. In de tweede set weerspiegelden de prestaties op het terrein zich getrouw in een gelijk- opgaand spel. In het kat en muis spel werd moeilijk gescoord omdat de opslag met de regelmaat van een klok van kamp wisselde. Het moeizaam verwor ven opslagvoordeel moest worden prijs- gegCTen Toch 6-6 en dan 10-10. Hel spelonderdeel waarin Kangoeroes zich reeds van bij de start superieur had getoond, met name de opslag kon nu zelf de beslissing afdwingen. Naast de killeropslagen waarmee Houtekeete re gelmatig uitpakte had de Meerbeekse receptie al evenveel moeite met de plaatsballetjes van Gabriels. Zij liet zich opmerken in zowel alle posities: aanval, set-up en opslag. Het was o.a. met een serie opslagen van deze laatste dat Kan goeroes met 15-10 kon uitmaken. Tus senstand was 2-0. Deze voorsprong had veel inspanning gevergd. Zou men nog een derde set kunnen standhouden tegen een strijdlu stig opponent. Of hield Meerbeke nog iets in petto? Meerbeke had blijkbaar nog iets in petto, reservespeelsterVisser. Coach Vierendeels begon met deze jon ge talentrijke speelster de set. Hoewel Aalst voorkwam met enkele opslagen van Oste werd het 4-0 en loeiers van Houtekeete; was het Meerbeke dat het licht overwicht behield tijdens de vol gende balwisselingen. Resultaat was dat Meerbeke vervaarlijk kwam opzetten. Aalst weerde zich als een duivel in een wijwatervat, maar moest Meerbeke la ten voorgaan: 9-10. Toch nog een vierde set?? In de finale van de derde set werd de supporters nog een suspens voorgescho teld. Onder impuls van de onvermoeiba re Mattens en de onverstoorbare Van- derbiest trok Kangoeroes zich op gelijke hoogte bij 12-12. Even later is de weer stand definitief gebroken. Op dat ogen blik serveerde Houtekeete de beslissen de matchbal: 15-13. f. Een beeld uil de wedstrijd van V.K. Aalst tegen Kemzeke (da) Derde Provinciale Dames: Lede-Borsbeke 3-0 Heren: Lede-Drongen 3-0 Zowel de damesploeg als de heren zijn goed op weg om de titel te pakken in derde provinciale. De dames kenden de nederlaag nog niet en de heren staan op de derde plaats. Zondag speelden de dames tegen Bors- beke en dat was weer geen partij voor de thuisploeg die met 15-6 de eerste set nam. In die tweede werd het 15-1 en voor de derde schreven we weer 15-6. Meer weerstand wordt echter verwacht volgende wedstrijd want dan moet Lede naar Nazareth en dat is een team dat ook mee aan de top zit. Eerste Provinciale Oudegem-ATB St.-Niklaas 1-3 Oudegem speelde een goede wedstrijd tegen het Wase team ATB dat enkel met de service van de thuisploeg kon weglo pen. Aanvallend kon Oudegem goed wedijveren met de bezoekers. Ook in de eerste set liep ATB wel steeds uit maar de thuisploeg slaagde er telkens weer in om aansluiting te krijgen. De set ging met nipt verschil naar de bezoekers. In de tweede set liep Oudegem nu vlot uit, 6-13, en toch slaagde St.-Niklaas erin om nog terug te komen, 13-13- De spanning bleef wanneer het 14-13 werd en Oudegem de setbal miste. We kregen 14-14. Het laatste woord was dan toch voor Oudegem want met twee bloks van Annemie Gesquiere kregen we 16-14. (1-1) In deze aanvangsset hadden we kunnen kijken naar een puike Tania Caudron die aanvallend in de kijker liep. We begrijpen dan ook de Oudegemse coach niet en vele supporters met ons dat Tania er nadien zo maar werd uitgeno men en zelfs aan het net waar ze voor dien zo schitterend uithaalde. Wanneer dan ook Annemie Gesquiere naar de bank moest nam hij meteen zijn gestalte van het net weg. Wanneer hij achteraan een wissel doorvoerde zouden we er nog kunnen inkomen maar zeker niet zijn aanval onthoofden. De derde set ging dan ook met 8-15 naar de bezoekers. Oudegem, dat zonder Dina Van Mede- gael moest aantreden, heeft voor deze wedstrijd dan gekozen voor Christel Caudron op de pas. Christel, geruime tijd out wegens ziekte, heeft haar terug keer langs de grote poort gedaan. Even hebben we getwijfeld of ze het ritme zou kunnen volhouden maar Christel bleef maar vol inzet vechten. Een beste wed strijd ook van Christine Van Cauwen- berghe, aanvallend weer bij de zaak. Ook Marleen Gabriels mag vermeld wor den. In de vierde set kregen we vooreerst weer heel wat dubieuze beslissingen van de ref, wat de spanning er dan op slag uitnam. André Volleybal. Sjanne De Ridder nog altijd in de bres bij Snuffel Grembergen (foto Piet Hermans) (6-15,12-15, 9-15) De reserveploeg van Moderna hebben na hun masaker van verleden week tegen Deinze zich bijzonder goed her- De heren kenden al evenmin proble men want zij maakten er ook een zeer korte wedstrijd van. Alleen de eerste set was er weerstand maar nadien was de veer gebroken bij de bezoekers. 16-14 voor de eerste set maar 15-0 voor de tweede en 15-1 voor de derde zeggen voldoende over het klasseverschil van beide teams. Het jonge Leedse team moet dan ook volgende wedstrijd zonder problemen tot een goed einde brengen. Want dan moet men te Wetteren tussen de lijnen waar men VOKWA partij moet geven. André Volleybal. De dames van Kangoeroes moesten het opnemen tegen Meerbeke (da) pakt, want in het Waasland kunnen ze terugblikken op een goede prestatie, hetgeen een ommekeer betekent ten op- zichte van hun totale offday die alzo vlug vergeten is. Real Testa moest er met 0-3 aangeloven, hoewel de Lokerseboys zich niet lieten afslachten hetgeen dui delijk in de setuitslagen weerspiegelt (10-15, 12-15, 10-15). De konfrontatie tussen Moderna Lebbeke en Real Testa Lokeren was een duel tussen twee ploe gen die in vroegere glorietijden eikaar bekampten in de nationale afdelingen. Beiden moesten echter een sportieve stap terugzetten. Beide klubs vertrokken opnieuw met enkele oude getrouwen die aangevuld worden met jeugd die in eigen rangen zijn opgeleid. De spelers van deze twee verenigingen spelen nu een hoofdrol in derde provinciale B. Dit treffen stond in het teken van de tweede plaats. Wie van dit duel een hoogstaand treffen verwachtte kwam bedrogen uit want de bezoekers waren voor hun op ponenten te sterk. Het overwicht van Lebbeke was groot en in het bijzonder in de aanval. De gasten speelden gevarieer der aan het net hetgeen schril afstak tegen het stereotiep aanvalsspel van Lo keren. De gastheren kregen tijdens de eerste set dan geen enkele kans om in de wedstrijd te komen. Bij het begin van yt de tweede set kon Lokeren door een paar foutjes van de bezoekers enkele punten voorsprong nemen. Real Test] rook winstkansen en de lokale aanvalj Iers kregen meer vertrouwen. Lebbei had het even moeilijk om de tegenst: der in bedwang te houden en was ojl achtervolgen aangewezen. Tot een tus' senstand van 12-11 bleven de winstkan sen van Lokeren gaaf, zodat het er naa uitzag dat de thuisploeg de setstand ii evenwicht zou brengen. Een kwantitatie beter Lebbeke kon alsnog de wedstrijj in zijn voordeel doen kantelen. Tijden de derde set werd de zieke Dirk Val Kerckhove vervangen door Bruno Frai saert. Deze laatste speelt de laatste wei strijden zeer sterk en met een aanval: werk van honderd procent lag hij aan basis van een riante deelzege voor Lel beke. Na de winst van vorig weekeim tegen Deinze en dit ook met 3-0 cijfei en nu ook de zege tegen Lokeren hei Lebbeke hun twee rechtstreekse koi kurrenten voor de tweede plaats in rangschikking teruggewezen. Een goei morele opsteker voor de volgende oj drachten. Na de komst van Juvenes Zi wacht Lebbeke de zwaardere opdracl ten. Niemand wordt gevreesd. Va Rumbac Waasmunster zette vorig sei zoen voor de eerste maal sinds zijn bestaan voet aan wal in de hoogste provinciale reeks. Twaalf speeldagen la ter en na de 3-1 zege aan huis tegen buur Melsele staat deze Wase klub aan de leiding. Dit onverwacht sukses werd ver wezenlijkt door bijna dezelfde kern die vorig seizoen de kampioenstitel naar zich toe haaide. Het sukses van Rumbac is te wijten aan de mengeling van routi ne rijke speelsters gekoppeld aan de jeugd. De uitstekende ploeggeest wordt de klubs in de omgeving benijd. Een helpende hand werd de speelsters toege stoken door de speciale afmeting van de Waasmunsterse sporthal zodat elke be zoekende ploeg moeilijkheden onder vindt om zich aan te passen en dan is er nog de zevende man op wie als het de ploeg moeilijk vergaat ze een beroep kunnen doen. Als thuisploeg hebben de Rumbacmeisjes al een reputatie opge bouwd. Voor een thuisnederlaag moet men al terug gaan naar 8 januari 1988 in kompetitieverband weliswaar, want in bekerverband verloor Waasmunster vo rig seizoen. Tijdens de wedstrijd tegen AVO Melsele toonde Rumbac zich de sterkste in alle lijnen tijdens de eerste twee sets. Met onderlegde opslagen werd de bezoekende verdediging ontregeld zodat een gemakkelijke deelzege werd behaald met 15-7 en 15-10. In de derde set werd er bij Melsele speelsters gewis seld hetgeen een tijdelijke ommekeer teweeg bracht. Melsele won verdiend met 9-15. In de vierde set mede dank zij de luidruchtige aanmoedigingen van de lokale aanhang waren de Rumbacmei sjes weer zichzelf. Een 6-1 voorsprong werd bijeen geserveerd. Waasmunster wist deze voorsprong stelselmatig uit te bgouwen tot 9-2,10-3 en 11-4. Bij 14-5 kreeg Waasmunster de eerste matchbal In handen maar zc hadden er not maar Liefliebberseolkybal. Deze KWB-pbeg uil Moerzeke won met 3-0 legen liefst zes nodig vooraleer ze konden Panlers ,n de Hamse L,ga (vh) afronden met 15-8. Volleybal. Na een goede start is Adec Baasrode wat teruggezakt in eerste provinciale (a) WAS Hamme 3 Topfloor 1 (15-13,15-3, 5-15,14-16) Topfloor, dat sinds de winterstop aan de eerste wedstrijd toe was en dit om WAS terwille te zijn omdat WAS op 6 januari aan een organisatie van hun eigen tor nooi toe was, kreeg in deze wedstrijd het deksel op de neus. Dit weekeinde werd een ware ramp voor de Dendermondse ploeg. Ondanks de betere technische bagage van Topfloor konden ze een nederlaag niet afwenden. Het zag er in de eerste set nochtans rooskleurig uit voor de Top- floorboys wanneer ze 2-7 en 9-13 voor kwamen. Wanneer de Denderzonen bij de receptie in de fout gingen kwam WAS dichterbij en de spelers van Topfloor konden zich niet aanpassen bij het gooi en smijtwerk van de Hamse ploeg. Tij dens de tweede set ging de malaise in de receptie verder ondanks een plaatswis sel van de ploeg. Een smadelijke 15-3 kon niet afgewend worden. Dat deze 2-0 achterstand in de sets zeker niet ver diend en volgens het spelpeil onver diend te noemen was nam Topfloor in de volgende set revanche, wanneer ze hun eigen spel opdrongen. WAS kwam op hun beurt er nu niet aan te pas. Tijdens de vierde set was de beginfase gelijkopgaand. Plots schoot Topfloor uit de krammen en ze sloegen een kloof bij 7-12. Opnieuw ging Topfloor met de tegenstander mee spelen waarmee de Hamse ploeg kon remonteren want de scheidsrechter liet het smijtwerk toe en Topfloor kon geen tegenzet toepassen. Nadat de beide ploegen om beurt aan de setbal geraakte was een niet goed geslo ten blok tijdens het laatste punt er de oorzaak van dat een werpbal van WAS niet kon gestopt worden. Ondanks alles moet het verlies in eigen rangen gezocht worden, want verliezen tegen WAS kan niet normaal genoemd worden en de spelers van Topfloor moe ten hun koncentratie bewaren en zich verder op de receptie toeleggen tijdens de wekelijkse trainingen. VC De Molen 3 Topfloor 0 (15-9, 15-3, 15-8) Topfloor dat twee wedstrijden op een dag moest afhaspelen kon maar weinig rapen tegen de tweede geklasseerde uit de Hamse kompetitie. j Tijdens de beginfase van de eerste sej kon Topfloor voor de verrassing zorgei door De Molen op een 1 -7 achterstand tj plaatsen en dit met een paar goedt opslagbeurten waarmee de spelers va] de Molen geen raad wisten en daarbj ook een paar geslaagde aanvallen val Alain Gobel aan het net. Deze laatste ka] als linkshandige nog van groot nut won den en zijn voor de Dendermondsj p ploeg, wanneer hij voluit kan trainen ru zijn knieoperatie. Wanneer De Molen oj volle toeren begon te draaien kon Top floor maar toezien hoe de aanvallers aai de overzijde van het net telkens het blol omzeilden. Tijdens de tweede set was d( malaise in de receptie opnieuw aanwe f" zig. Tijdens de derde set kon Topfloa opnieuw een 1-5 voorsprong versierej om nadien na verschillende rotatie geiij ke tred te houden tot 7-7 om nadiej door de knieën te gaan Al bij al een verdienstelijke en leerrijk dag voor Topfloor dat tot op heden ee gebrek aan wedstrijden had om zich b| te scholen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 28