Zele snoept Roeselare een set af Vlotte winst voor Berlare Erembodegem verrassend onderuit H-di Leider Buggenhout gaat door Oudegem aan de winst Krappe winst voor Rumbac Volleybalkalender De Voorpost - 18.11991 - 29 58» OM# wasa£ ■KXWm VOLLEYBAL Dames le provinciale Snuffel Grembergen K. Zulte 15-6 setwinst. De vierde set verliep, net Opnieuw een duidelijke overwinning Alhoewel Snuffel zich gedurende zowat de ganse wedstrijd de evenknie toonde van de bezoekers werd het een 1-3 ne derlaag die evengoed net andersom kon geweest zijn. Positief aan dit verlies is wel dat Snuffel duidelijk in progressie is maar daartegenover staat dat het weer persoonlijke foutjes zijn die op cruciale momenten de balans in het voordeel van de tegenstander deden overhellen. In de eerste set ging het via 7-7 langs K. Depouillon naar 12-13 maar dan ging de thuisploeg een paar geschenken uitde len die hen de set kostte (1-15). In de tweede set ging het na 4-4 totaal fout bij de receptie wat naar een tweede verlie- sbeurt leidde (7-15). In de derde set akteerde Snuffel dan optimaal. Het trio Claes-Van Boterdael-Depouillon zorgde voor heel wat knappe aanvalsbewegin- gen en ook K. Baert en H. Van Haute draaiden goed mee en via 5-3 werd Zulte onder de voet gelopen. Via 13-5 werd het zoals de eerste, totaal gelijkopgaand. Om beurten namen beide ploegen de leiding maar bij een 9-10 stand liet Snuffel zich opnieuw betrappen op en kele persoonlijke fouten en als de twee volgende opslagbeurten buiten de lijnen belandden was het opnieuw Zulte dat het laken naar zich toe kon trekken. Via 10-12 ging het naar 10-15. Het blijft dus moeilijk voor Grembergen maar tegen het degelijke Zulte werd nog maar eens aangetoond dat allés nog mogelijk is. De reserven verloren hun wedstrijd met 0-3 voor Snuffel-scholieren die na winst te gen Oudegem (3-0) en Oostakker (1-3) ook geplaatst zijn voor de 1/2 finale van de Oost-Maamse Beker. Tegen Temse raakte de thuisploeg moeilijk op gang in de twee eerste sets. In de eerste set was het Temse dat met 7-9 leidde maar daarna onder de voet werd gelopen door de thuisploeg (15-9). In de tweede set kon Temse opnieuw een 4-6 voorsprong opbouwen maar weer was het Snuffel dat via 8-8 naar 14-8 stevende en de tweede deelbeurt won met 15-9. In de na een zeer verdienstelijke wedstrijd derde set domineerde Snuffel tot 13-4 (cfr setstanden 13-15, 12-15 en 12-15). maar enkele wissels schaadden de cohe- Voor Snuffel speelden K. Baert, C. Claes, sie in de ploeg waardoor Temse vrij K. Depouillon, De Ridder Sj., A. Stuyven, onverwacht kon gelijkstellen (13-13). V. Van Aerschot, A. Van Boterdael, H. Van Haute, I. Verbeken, N. Verheyden, M. Waegeman. Jeugdvolleybal SNUFFEL GREMBERGEN 3 V.C. TEMSE 0 Met Quintelier aan de opslag werd dan orde op zaken gesteld (15-13). Snuffel speelde met A. De Lentdecker, L. De Smedt, K. De Wolf, S. De Wolf, K. Quinte lier, G. De Mangeleer, E. Vermeir, H. Verhelst, E. Van Maele, G. Dierick, A. Pieters, A. Van Den Bossche. EVA ndt (II »l| Ze (16-17,15-13,15-5, 15-8) eerste set. De gastheren stapelden dan nek omgewrongen. Zele erg zenuwach- Zele dat hun Roemeense aanwinst Fer- in naam van De Cock de receptiefouten tig miste zelfs drie opslagen, maar Roe- val rariu, moest missen slaagde erin op het op. De lokale coach wachtte tot 13-12 om selare bleef klungelen in de receptie en nederlaaS afgesloten. Het slechte preste- arbj terrein van de Belgische bekerwinnaar in te grijpen. De thuisploeg liet dan nog Zele kon de eerste onverwacht en dit na ren van-de ploeg werd loe8eschreven vat een set af te snoepen. Nochtans kondig- drie setballen op rij liggen en Zele kwam een grote achterstand binnenhalen kat de het begin van de eerste weinig goeds bij 14-15 en ook bij 15-16 onder impuls De thuisploeg bleef maar aan modderen won aan voor deOostvlamingen De thuis- van Stoian aan de setbal. Een resem en de bezoekers profiteerden hiervan ndst ploeg kon vni vlot tot 1365 uitlopen inde setballen werden aan beide kanten de om bij te blijven Onder impuls van spelverdeler Symoens kombineerde Ze- Volleybal. Het herenteam van Leeuwerik Lede speelt een hoofdrol in derde provinciale (a) Erembodegem dat als nieuwkomer in tweede provinciale een spektaculaire seizoenstart kende, maar de laatste we ken pech kende verloor verrassend te gen hun naaste achtervolger Overboela- re. De twee voorgaande wedstrijden tij dens de heenronde werd ook met een van Volleybal. De Kangoeroes in aktie (da) een 0p VYWi -.1 Volleybal. Het degelijke scholierenteam van VC Oudegem a le aardig aan het net. De Roemeen Stoian was de rots in de branding? Zowel in de receptie als in de aanval blonk hij uit en hij was de beste speler op het terrein. Zele kon tot 11-13 uitlopen maar wanneer Stoian tweemaal achtereenvol gend werd afgeblokt zakte Zele stilaan weg. Al duurde het nog twee uur voor aleer Zele voor de matte Westvlamingen moest buigen. Derde Provinciale Heren Heusden-Buggenhout 1-3 Ook Heusden heeft de opmars van Bug genhout niet kunnen stuiten. Alleen in de eerste set stonden de bezoe kende pionnen nog niet op hun plaats zodat Heusden de eerste set kon op zak steken met 15-9. In de volgende sets was de spanning er dan wel uit en was het een rustig mees terschap dat de bezoekers demonstreer den. Met 4-15 voor de tweede set en iets meer tegenstand in de derde (10-15) kregen we een 1-2 in de setstanden. De vierde set was een loutere formaliteit en werd door de bezoekers gewonnen met 2-15. De volgende wedstrijd voor leider Bug genhout is een verplaatsing naar Dron gen, wat normaal geen probleem mag zijn voor de Boskrabbers. André aan het feit dat de spelers de laatste twee weken niet hebben kunnen trainen om dat de hun beide oefenzalen tijdens de eindejaarsfeesten waren gesloten. In de receptie lukte nog wel het een en het ander maar in de aanval werd het een echte ramp. De van Liedekerke overgekomen Dirk Courteaux bereikte zijn normaal peil. De tegenstander daar entegen begint na een stroef begin voet aan grond te krijgen. Overboelare dat aan de top hoopte mee te draaien, kreeg in de heenronde een 3-0 pil te slikken van nieuwkomer Erembodegem. Het sterke blok en ook de aanval van Erem bodegem, waar ze zo prat op gaan, werden nu omzeild door de goede opsla gen van hun tegenstrever. Zelfs met gevechtsvolleybal kon Erembodegem geen vuist maken. Derde Provinciale Heren De Oudegemse herenploeg heeft zondag weer met de zege aangeknoopt en Zele aan huis geklopt. Alleen de derde set leverde een spannend vertoon want Zele haalde deze set binnen met 16-14. Voordien kende Oudegem weinig tegen stand want de eerste set werd 9-15 en de tweede werd zelfs een verpletterende 0-15. De vierde set kregen we 9-15. Een wedstrijd waaraan we geen waarde verhouding kunnen koppelen. Wel zijn we benieuwd hoe het Oudegem se team met zijn nieuwe trainer Dhooms het in de komende wedstrijden zal doen. De sfeer is nu prima en dat is alvast de eerste stap. Tweede Provinciale Zowel de lieren als de dames wonnen De dames, op bezoek bij Watervliet, hun wedstrijd op verplaatsing. De dames waren op bezoek bij Water vliet en de heren wonnen hun wedstrijd op het terrein van Gent. De heren speelden op Gent een sfeerlo ze wedstrijd wat dan wel een groot ver schil was met de derby die zij vorige week speelden tegen Zele. Ja, Berlare- Zele mag een topper genoemd worden in het sportgebeuren van Berlare. Vol leybal zit duidelijk in de lift en de grote kenden wat meer tegenstand maar kon den het toch met een 1-3 winst afslui ten. In de eerste set slaagden de dames er in om 0-8 uit te lopen maar Watervliet kwam terug. Verder dan 13-15 kon het niet komen. Het einde van de eerste set waarop Watervliet sterk terug kwam kreeg zijn vervolg. In de tweede set ging de thuisploeg op haar elan door en het waren de bezoekers die nu op achtervoi- massa sportmensen die nu steeds weer gen waren aangewezen en niet konden de weg naar de sporthal vindt voor een volleybaltreffen is daar het beste bewijs van. Nu moest de Berlaarse ploeg te Gent met zeer weinig publiek van start gaan. De eerste twee sets hadden weinig om het lijf want daarvoor was het bezoekende team te sterk en we kregen 6^15 en 7-15 op het bord. In de dercle set werd dan speelgelegenheid gegeven aan de reser ven en dat mondde uit in setwinst voor de thuisploeg. 16-14. beletten dat Watervliet de set won met 15-13. In de derde set ging het dan weer vlot voor Berlare dat met 7-15 een 1-2 op het bord prikte. De vierde dan weer wat spanning maar het waren toch de be zoeksters die met 13-15 de winst op zak staken. Zaterdag wacht voor beide teams een thuiswedstrijd die de sportliefheb bers een spannende avond kan bezor gen want om 19.45 u. krijgen we BER- LARF.-BEERVELDE en deze tegenstander Liefhebbersvolleybal. VC Contra uit Dendermonde organiseerde een VKS-vol- eytornooi in de sporthal van Oudegem (foto Piet Hermans In de vierde set werd dan weer naar de krijgen zowel de dames als de heren sterkste opstelling gegrepen en dan was tussen de lijnen. Supporters op post! er meteen weer weinig spanning tussen André de lijnen en Berlare kon uitmaken: 9-15. Volleybal. VKAalst-Kemzeke. De trouwste supporters met hun kinderen terwijl vader op het terrein staat (da) Eerste provinciale Pardaf Kruibeke Rumbac Waasmunster (14-16,13-15,12-15) Een te zware nederlaag voor de thuisploeg als men de setstanden analyseert Pardaf bood verdienstelijk weerstand aan de leider in eerste provinciale en de gastvrouwen hielden drie sets goed stand tegen Rumbac. Waasmunster keek in de openingsset zelfs tegen een 6-1 achterstand aan en tijdens de tweede set moesten zelfs een 561 achterstand goed maken. Telkens beende Waasmunster bij en ze kwamen bij in de eerste set om nadien met 9-12 te leiden. De tweede set duur het iets langer want bij 12-13 beet Pardaf erg van zich af. Pardaf kreeg bij 14-13 zelfs de eerste setbal in handen maar maakte van de geboden gelegenheid geen gebruik. Tijdens de tweede set kwam Rumbac bij 565 langszij en ze gingen door tot 8-12. Een goed weerstand biedend Kruibeke kwam nog eens aan de leiding bij 13-12, maar de gastvrouwen zagen hun inspanning niet bekroond. In de derde set zag het er benauwd uit voor de Rumbacmeisjes wanneer Pardaf de wedstrijd in handen had en een riante 11-6 voorsprong hadden bereikt. Hier dient de inzet en de weerbaarheid van bezoeksters onderstreept die nu uitpakten met een sterke verdediging en aan het net ook iets sneller gingen akteren. Verdiende zege voor Waasmunster hoewel de 0-3 uitslag gevleid kan genoemd worden. Heren Eerste provinciale 19.1-20.00 W Temse - Ursel 20.1 - 20.00 Adec Baasrode - Wachtebeke Tweede provinciale A 19.1 - 19.45 Thunderballs Berlare - Beervelde 19.1 - 18.00 Waarschot - Juvenes Zele Tweede provinciale B 19.1 - 19.00 Gavere - Kangoeroes Aalst 19.1 - 20.00 Zottegem - V.K. Erembodegem Derde provinciale B 19.1 - 20.00 Drongen - VC Buggenhout 20.1 - 17.00 Moderna Lebbeke - Juvenes Zele 20.1 - 19.45 VC Oudegem - Wontergem 19.1 - 19.00 Wetteren - Leeuwerik Lede Dames Tweede VIV Divisie 19.1 - 15.30 Stekense - Juvenes Zele Eerste provinciale 19.1 - 18.15 Rumbac Waasm. - St. Amandsberg 19.1 - 20.15 Scorpio Aaigem - VC Oudegem 20.1 - 18.15 Snuffel Grembergen - Melsele Tweede provinciale A 19.1 - 19.45 VC Berlare - Beervelde 19.1 - 19-45 Madavoc Hamme - Heusden Tweede provinciale B 20.1 - 20.00 Moderna Lebbeke - Michelbeke Derde provinciale B 19.1 - 15.00 Nazareth - Leeuwerik Lede Jeugd Jongens kadetten 19.1 -10.00 Juvenes Zele - Stekene 19.1 - 16.00 Thunderballs Berlare - Oostakker Jongens scholieren 19.1 - 10.20 Blauwen Hoek B - Juvenes Zele 19-1 - 15.30 Beveren - Blauwen Hoek Hamme A Jongens junioren 19.11 - 13.45 Thunderballs Berlare - Zulte Meisjes kadetten 19.1 - 13.45 VC Berlare - Watervliet 20.1 - 14.00 Evergem - Madavoc Hamme Meisjes scholieren 19.1 - 14.30 VC Temse - Sinaai 19.1 - 15.30 Rumbac Waasmunster - Pardaf Kruibeke 19.1 - 16.00 Madavoc Hamme - Snuffel Grembergen 19.1 - 13.45 VC Berlare - Ename 19.1 - 17.00 Scorpio Aaigem - Geraardsbergen 191 - 16.30 Borsbeke - VC Oudegem Meisjes junioren 19.1 - 16.00 VC Berlare - Maldegem 19 1 - 10.30 VC Oudegem - Wetteren

De Voorpost | 1991 | | pagina 29