Verrassend Aalst gaat Nieuwe walk-over voor toch onderuit Attila Temse Brabo omzeilt Ieperse klip Uit de brand gesleept Ajax Lebbeke op een drafje Squadra Lebbeke wint probleemloos Degelijk weerstand HANDBALKALENDER Het wordt moeilijk Allo Dyor Club op levende plaats gestationeerd 30-18.1.1991 - De Voorpost HANDBAL 2e Nationale Provinciaal Afdeling E.V. Aalst 13 Kapekla 17 E.V. Aalst, duidelijk in puntennood, zorgde zaterdag ei zo na voor de verras sing door het sterke Kapekla gedurende zowat 45' te gaan domineren. Het is uiteindelijk anders afgelopen en nu nog begrijpen wij niet goed het hoe en waar om van de totale afgang tussen de 48e minuut en het eindsignaal. Want in die korte tijdspanne incasseerde Eendracht een 0-9 zodat de 13-8 voorsprong wijzigde in een 13-17 nederlaag. Nader hand zeggen hoe dit kon vermeden wor den lijkt ons niet realistisch, al is het duidelijk dat Aalst in die periode ver waarloosde het hoofd koel te houden. In ieder geval wat Eendracht in de eerste 45' presteerde opent perspectieven in verband met de strijd tegen de degrada tie. Het wederoptreden van K. Bomon is beslist een versterking al is het duidelijk dat Bomon niet alle ploegautomatismen beheerst. Trienpont startte met een voor ons verrassende opstelling met T. Welle- kens (knappe wedstrijd) en F. Van Ey- gem in de basis. De trainer-coach bleef zelf 60' op het terrein en R. Bayens speelde op de linker hoek. Deze voor ons experimentele ploeg speelde zeer gedisciplineerd en met doelman Mer- tens in grote doen werd Kapekla zeer goed opgevangen in verdediging en aan vallend maakte Eendracht nauwelijks een foutje. Zo werd het 3-1 na 8' en ondanks het feit dat de bezoekers kon den gelijkstellen na 24' (4-4) was het Eendracht dat met treffers van De Troch, Weliekens en De Ketelbutter kon gaan rusten met een 7-4 voorsprong. In het begin van de tweede helft verscheen W. Bomon dan op het voorplan en een harde periode in overtal leverde Aalst een 9-4 voorsprong op. De Antwerpe naars gaven zich echter niet gewonnen, naderden tot 10-8 na 40' en er was een grootse Mertens nodig om verder onheil te voorkomen. Wanneer Aalst dan terug greep op de wedstrijd kreeg leek het pleit beslecht met een 13-8 voorsprong 13' voor het einde. Maar plots ging het totaal fout bij Aalst, balverlies en «paniek» zorgden voor 13-13 5' later en zowel verdedigend als aanvallend klapte de thuisploeg in elkaar. Nog maar een Aal- sters balverlies betekende de genadeslag 3' voor het einde (13-15), en Eendracht incasseerde nog twee tegentreffers in de slotminuut die een 13-17 eindresultaat op het scorebord brachten. Uiteraard kwam deze wedstrijdwending zwaar aan voor de Aalstenaars maar als men enke le voor de hand liggende konklusies hieruit wil trekken mag de wedstrijd tegen Kapekla als een positieve ervaring bekeken. E.V. Aalst: Mertens, Moens, Arijs 1, R. Bayens, Trienpont, T. Weliekens 2, Van Eygem, Van Der Borght 2, De Troch 2, De Ketelbutter 2, K. Bomon, W. Bomon 4. Beloften: E.V. Aalst - Kapekla: 7-8 Hardnekkig betwiste wedstrijd waarin de wederoptredende W. Bomon een bijzon der sterke indruk liet. Beide verdedigin gen bleven baas - rust 2-2 - en ook in de tweede helft kwam men bijzonder moei lijk tot scoren. Via 5-7 werd het 7-8 met een late treffer van M. Bayens. E.V. Aalst: Podevijn, Mertens, P. Van Der Borght, Steenhout 1, M. Bayens 1, W. Bomon 4, Bosman, R. Arijs 1, K. Bomon. EVA Attila Temse 28 Woluwé 11 Ook Woluwé bleek al dadelijk een te zwakke tegenstander voor leider At. Temse dat de bezoekers onmiddellijk in een handgreep plaatste. Na 10' leidde Attila reeds met 5-2 en met snelle en efficiënt afgewerkte tegenaanvallen van P. Van Hoeyweghen werd het 9-3 na 20'. Wanneer dan de rust aanbrak met een 11-4 score vond trainer-coach J. De Proft het allang welletjes. In de tweede helft liet hij dan vooral zijn jonge garde op draven en ook Lyssens en Vercauteren speelden zich in de kijker. De Rijcke zorgde voor 18-8 na 45' en topscoorder Milliau dreef de voorsprong op tot 22-8 10' voor het einde. Het werd dan een 28-11 eindresultaat dat voldoende aan geeft dat Temse voor een ruime walk over zorgde. Attila Temse: Van Buyten, D. Buytaert, De Rijcke 3, K. Van Hoywe- ghen 1, Heirbaut 1, Milliau 7, De Clercq 5, P. Van Hoeyweghen 3, C. Van Hoywe- ghen 1, P. Buytaert 1, Vercauteren 2, Lyssens 4. H.K. Waasmunster 3 19 Brabo Denderbelle 2 16 Het werd een degelijke partij tussen twee ploegen die duidelijk met heel wat wedstrijdmotivatie er tegenaan gingen. Vooral de thuisploeg met de «routi niers» Van Mele en D'Hanis gaf een krimp en uiteindelijk kon Brabo enkel rekenen op D. Van Goethem om te weerstaan aan de druk van de thuis ploeg. Na 18' had Denderbelle nog altijd uitzicht op de zege (5-4) maar aan de rust kon H.K.W. toch al een richtingge vende score op het bord plaatsen (10-7). In het begin van de tweede helft moest Brabo dan definitief afhaken. Het werd 16-9 na 40' vooraleer Denderbelle op nieuw aan zijn achterstand kon gaan knagen. H.K. Waasmunster: Segers, Maes 1, D'Hanis 1, Van Mele 3, G. Loier 2, D. Loier 1, Moestermans, Willaert 4, Vermeulen 3, Berckmoes 4. Brabo Denderbelle: Vermeiren, R. Van Keer, Guns 4, Vinck 6, De Smedt, D. Van Goethem 7, De Cock, Dan. Van Goethem 1, Van Der Poten 1, Van Den Abbeel. Leider Denderbelle won in leper op een verrassend gemakkelijke ma nier en meteen ligt een van hun moeilijkste wedstrijden op ver plaatsing achter de rug. Om dat te bereiken pakte Brabo uit met een collectief sterke prestatie waarin vooral de wedstrijdconcentratie in het verdedigingskompartiment nooit verzwakte. Dit valt goed op te maken uit het feit dat het schietgra ge leper amper 14 treffers lukte zodat doelman Jos Vermaesen zeker niet ontevreden mag zijn. Ook aan vallend ging het vlot want zelfs een uitstekende Ieperse doelman kon een twingier niet vermijden tegen een taktisch sterk Brabo. Het begon nochtans niet zo veelbelovend voor Brabo dat onmiddellijk tegen een 2-0 achterstand opkeek. Maar Hen- drickx stelde direct orde op zaken (2-2 na 7') en met treffers van Ver- meir werd het 4-4 na het eerst< kwartier. Maar dan ging Brabo bij zonder vlot kombineren en in eei ruk ging het naar 4-11 vooralee leper nog eens kon scoren. Met eei 5-12 voorsprong aan de rust ha< Brabo dan al de tegenstander op d< knieën gekregen. Na de rust wer< Denderbelle nooit meer in moei lijkheden gebracht. Het werd 6-1; na 40' en nu kregen alle wisselspe Iers ruimschoots de gelegenhei< hun hartje op te halen. Dichter dan 12-16 4' voor het einde raakte lepei niet en even doortrekken was vol doende om de 14-20 eindscore op het bord te plaatsen. Brabo Dender belle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Ver| meir 2, Van Goethem 1, E. Van Keer 4j Walraevens 4, Batselier, Hendrickx 6L Van Damme 3, De Proft, Dan. Van Goe them, Van Den Abbeel. EVAD, Damme 18 H.B.C. Dendermonde 18 H.B.C. Dendermonde kreeg het ver rassend moeilijk om een puntje te oogsten in Sijsele. Belangrijkste re den hiervoor was wel de kleine zaal die geen tegenaanval mogelijk maakte en ook de home-getinte ar bitrage van een scheidsrechter die niet voor de eerste maal het de bezoekers moeilijk maakt. Maar een «goed» H.B.C. zou zich hierdoor niet van de wijs laten brengen maar zaterdag draaide het nu eenmaal niet vlot bij de ploeg van trainer Van Geel. Het wedstrijdbegin verliep nochtans veelbelovend voor de be zoekers wanneer P. De Swaef voor een 0-3 voorsprong had gezorgd na 12' maar H.B.C. liet zich dan verras sen door het potige spel van de thuisploeg. De scheidsrechter bleek heel wat tolerantie op te brengen voor de West-Vlaamse speelwijze en een zenuwachtig geworden H.B.C. liet zich hier duidelijk aan vangen. Zo raakte Damme 7-5 voor aan de rust en in het eerste kwartier van de tweede helft leek H.B.C. een vogel voor de kat. Een sterk spelende doelman Coppens kon niet vermij den dat Damme 13-9 voor raakte maar dan was «karakter-speler» Impens daar om nieuwe zuurstof aan zijn ploeg te schenken. Met drie treffers van Impens naderde H.B.C. tot 15-12 10' voor het einde en J. De Mayer zorgde voor 16-15 na 54'. Damme kreeg toen opnieuw de steun van een van de scheidsrech ters maar doelman Coppens redde toen de Dendermondse meubelen. Het werd 18-17 en in de laatste mi nuut scoorde Impens dan de gelijk maker die H.B.C. toch een duurbe- vochten punt opleverde. H.B.C. Den dermonde: Coppens, Claessens, Verhe len 1, Vereecken 2, De Mayer 3, De Swaef 3, Merckx 1, Impens 5, Van Lier 1, Hoorelbeke, Van Beveren 1, Van Steen 1. EVA Kiewit 14 R.B. Dendermonde 9 Het ziet er naar uit dat R.B. Dendermon de een moeilijke terugronde tegemoet gaat. Het uitvallen van K. Van Damme met een zware enkelkwetsuur laat diepe sporen na en aangezien de R.B. top- speelster voor het ganse seizoen onbe schikbaar blijft wordt het roeien met de beschikbare riemen voor trainster M. Van Den Borre. Tegen het Hasseltse Kiewit leek het er nochtans op dat Den dermonde de zege in het bereik had. Dankzij degelijk verdedigend werk en 3e Afdeling Robuco Buggenhout 9 Haachtse 2 12 Aangezien Haachtse zowat met zijn fa- nion-team uit tweede afdeling speelde werd het bepaald moeilijk voor Robuco. Vooral in de eerste helft moest de thuis ploeg afhaken. Het eerste kwartier werd afgesloten met een 2-4 resultaat en aan de rust leidden de bezoekers met 3-7. Maar in de tweede helft tapte Robuco verrassend uit een ander en beter vaatje. gedisciplineerd spel in aanval leidde*" R.B. met 4-5 aan de rust maar daarna ging het goed fout. Vanaf het ogenblikSii dat in het begin van de tweede helftho Kiewit de leiding overnam brak de veersp totaal bij H. Hofman en C° en in dieve; tweede 30' incasseerde Dendermonde-/ei een 10-4 resultaat. Zelfs van aan-Gn klampen was er toen geen sprake meer.i R.B. Dendermonde speelde met Broo-f^' thaers, Bogaert, Verlackt, Hofman, Zo Eeckhout, Beyle, De Man, Simal enm. Lissens. bo EVA vei Dl Da in Nu was het de beurt aan Haachtse om de wet van de sterkste te ondeigaan en via 6-7 na 39' werd het 9-9 o' voor het einde. In de slotfase moest een moedigf] Robuco echter opnieuw afhaken wat* een 9-12 eindresultaat tot gevolg had. Robuco Buggenhout: Verschueren; Bouwmeester 4, Bleyaert 1, Ilse Calu-i waerts 1, L. Caluwaerts 2, De Freyne 1,11 Thomas. hva1!c «I0FTWARE - HARDWARE QMPUTERSUPPUES GROEP DEODAR Handbal. Geert De Decker van Ajax Lebbeke (foto guy Dames - 2e afdeling La Hestre 13 Ajax Lebbeke 7 Het dit seizoen naar 2e nationale gepro moveerde La Hestre heeft nu al zijn retourticket op zak. Dit is in elk geval de konklusie na de bijzonder zwakke te genstand die zij boden aan een gewoon degelijk presterend Ajax Lebbeke. De Waaltjes hadden nochtans enige hoop als men in aanmerking neemt dat zij aan de wedstrijd startten met een be waker bij Van Ransbeeck en ook J. De Man kreeg weinig bewegingsruimte. Maar hiervan maakte St. Vlassenroot onmiddellijk gebruik om na 5' een 0-3 op het scorebord te plaatsen en na 10' had La Hestre het begrepen. De bewa kers werden door de Waalse coach te ruggefloten maar dan sloeg Van Rans beeck toe en samen met een doelpunt van Pultau bracht hij Ajax 4-8 voor na 18'. Wanneer de rust er kwam met een 7-14 score had men het begrepen. De strijd was ongelijk, La Hestre maakte geen schijn van kans tegen Ajax. Het werd 8-20 na 43' en bij Ajax liet coach Van Uytfang ruim speelgelegenheid aan zijn wisselspelers. Ook De Bruyn stond zijn plaats in het doel af aan collega Van Rossem en nog demonstreerde Ajax een rustig meesterschap. De 13-27 cijfers kunnen nog gevleid genoemd worden voorde zwakke thuisploeg. Ajax Lebbe ke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 1, Vlassenroot 5, Christiaens 5, Pultau 2, Verlinden 1, De Man 2, Van Biesen 1, Van Ransbeeck 8, G. De Decker 2, Bosman. Beloften: La Hestre - Ajax Lebbeke: 10-24 De Lebbeekse leidersploeg kreeg een bijzonder rustige avohd tegen het zwak ke La Hestre. Reeds vanaf het begin- signaal demonstreerde Ajax zijn over wicht (rust 4-13) en in de tweede helft werden de teugels dan wat minder sterk gespannen. Ajax Lebbeke: Van Bosbe- ke, Van Rossem, M. Vlassenroot 1, De Hauwere 5, Bosteels, Van Den Borre 4, Paermentier 2, N. De Decker 2, De Bruyn, Heyvaert 1, Cleymans 4, Bosman 5. Hekkensluiter Gent slaagde er nooit in leider Squadra ook maar een strobreed in de weg te leggen. De ploeg van trai ner-coach B. Van Ransbeeck had dan ook enkel moeite om gedurende de volle 60' de wedstrijdconcentratie te be houden. Uiteindelijk slaagde de Leb beekse coach er toch in zijn ploeg op niveau te houden want het was ook niet eenvoudig voor de Squadra speelsters om de volle 60' partij te moeten geven aan een duidelijk zwakkere opponent. Het was Bijl die met drie treffers in het eerste kwartier de bezoekers onmiddel lijk terugsloeg (5-1) en via 9-2 werd het 11-3 aan de rust. In de tweede helft gaf Squadra dan speelgelegenheid aan de «young-stars» maar De Croock zorgde er toch voor dat de score steeds maar hoger werd opgedreven. Het werd 15-4 na 36' en alhoewel de Gentse goalie Temmerman veel meer deed dan van haar werd verwacht, dreef Squadra toch de score steeds naar omhoog. Via 18-8 na 52' werd het een 21-8 overwinning voor de thuisploeg waarmee het klasse- verschil tussen beide ploegen duidelijk tot uiting komt. Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuy- zen, Quarin, Van Boven 3, Bijl 4, Steppé 1, Van Den Broeck, Huygens, De Croock 6, Van Hove 1, Cooreman 4, Guns 2, Steppe. Robuco Buggenhout 16 Zwijnaarde 21 Co-leider Zwijnaarde bleek duidelijk sterker dan een zich flink verdedigend Robuco maar moest toch alle registers opentrekken om Buggenhout op afstand te houden. Het wedstrijdbegin verliep nochtans katastrofaal voor de thuisploeg die na 9' een 0-6 achterstand telde. Maar Robuco raakte toen toch op dreef, ging Zwijnaarde nu met open vizier tegemoet en als F. Mannaert het eerste thuisdoelpunt lukte na 10' zag men plots een andere wedstrijd. Buggenhout had zijn afwachtende houding laten varen en tot ieders verbazing werd het 7-7 na het eerste kwartier. Via 7-m worpen kon Zwijnaarde dan opnieuw de leiding ne men maar het verschil in kwaliteit tus sen beide ploegen bleef miniem (rust 8-11). Ook na de rust speelde Robuco nog een hele tijd goed mee (12-15 na 40') maar een agressief geworden Zwij naarde sloeg toen opnieuw een 13-19 kloof (45e minuut) en het was enkel naar het wedstrijdeinde toe dat Robuco nog aan zijn achterstand kon peuteren. In ieder geval een degelijke prestatie van Buggenhout dat het de leiders niet ge makkelijk maakte, Robuco Buggen hout: Van Sinay, De Baerdemaker, Scholliers 1, F. Mannaert 6, Van Dam me, D. Mannaert 6, Segers, Moyersoons, Thijs 3, P. Mannaert, De Smet, Verbes- tel. Heren le nationale Zat. 19/1 te 17.30 u. H.K. Waasmunster - Neerpelt 2e nationale zat. 19/1 te 19 30 u. S.H.C.A. Flémalle - Ajax Lebbeke zat. 19/1 te 20.15 u. ROC Flémalle - E.V. Aalst 3e afdeling zat. 19/1 te 17.30 u. Kiewit - I.T.B. Lokeren 4e afdeling zat. 19/1 te 16.30 u. VDK Zwijnaarde - H.B.C. Dendermonde zond. 20/1 te 17 uur Desselgem - Brabo Denderbelle zond. 20/1 te 20 uur Robuco Buggenhout - H.C. Damme Provinciaal Reeks A zond. 20/1 te 17 uur H.K. Waasmunster 3 - Dendermonde 2 zond. 20/1 te 19 uur Eeklo - Brabo Denderbelle 2 Reeks B Zat. 19/1 te 17.10 u. Merchtem 2 - Attila Temse Dames Beker van Oost-Vlaanderen zond. 20/1 te 18.15 u. Robuco Bugenhout - Squadra Fem. Lebbeke Jeugd Miniemen zat. 19/1 te 16 uur Kortrijk - H.K. Waasmunster 1 zond. 20/1 te 14 uur Gent - Ajax Lebbeke zond. 20/1 te 15.30 u. H.K. Waasmunster 2 - Squadra Lebbeke Kadetten zat. 19/1 te 17 uur Kortrijk - H.K. Waasmunster zond. 20/1 te 14.30 u. Izegem - Ajax Lebbeke zond. 20/1 te 16.15 u. Eeklo - Lokeren BOWLING Het gaat dus vrij goed met Bowlingclub Alloo Dyor Club. Nadat de ploeg een slecht* seizoensstart kende, is het herstel nu stilaan merkbaar. Tegen Deurne werd 4-4 gelijkgespeeld. Geen slecht resultaat dus als men ziet dat Eggermont Carlos vooi 545 punten zorgde, verder tekenden we voor De Deyn (543), Gorteman (530), De Thaey (522) en Van Meenen (520) geen onaardige score aan. De wedstrijd verliep in volle evenwicht zodat de eindscore dan duidelijk als billijk overkomt. (nicolle) On 10'; rtij' iel (in: ker ind dal van plo ën plo zal verl 199 af. ru teil. du. ief! gen i 'sli

De Voorpost | 1991 | | pagina 30