Stedelijke Gezinsraad achter BRT-aktie 'Kom op tegen Kanker' Jeugdraad doet mee met 'Levenslijn' Derde zege Op de sukkel Kontrastrijk Nieuwjaars-aperitiefkoncert in K.TJL 2 Dendermonde 32 - 18.1.1991 - De Voorpost id ISQiATIE so ïrsfsi fOlATIt «oi5r#tè? BASKETBAL Zowel de BRT als de kommerciêle zender plannen voor dit jaar een aktie voor een goed doel. De BRT herneemt de aktie 'Kom op tegen Kanker' en bij VTM zweert men trouw aan de aktie 'Levenslijn' waarvan de opbrengst dit keer ten goede komt aan de hart- en vaat ziektelijders. Beide instellingen hebben de gemeentebesturen aan geschreven voor medewerking. De keuze was dus uiterst moeilijk, want welke politicus zegt nu 'neen' tegen een medium als radio en/of televi sie. De gemeentelijke overheden zaten dus opgezadeld met een probleem. Achter welke aktie moet men zich scharen? Kan men beide initiatie ven steunen? In Dendermonde werd in 1989 de BRT-aktie 'Kom op tegen Kanker' voor honderd procent gesteund. Dat was toen geen probleem, want VTM stond nog in de kinderschoe nen en had geen dergelijk initiatief. Via allerhande manifestaties werd in Dendermonde geld ingezameld voor de BRT aktie en op 30 januari van vorig jaar kon men dan ook fier een bedrag van 1 miljoen overma ken aan de 'Kom op tegen Kanker' aktie van de BRT. Ondertussen startte VTM met zijn 'Levenslijn' en werd aan de stad de vraag gesteld om mee te werken. Men dat dat toen niet zitten. Twee caritatieve akties met een gelijklopend doel op korte tijd, dat was van het goede teveel. De vraag werd doorgespeeld naar de stedelijke gezinsraad en die advizeerde in 1990 negatief. Onder tussen werd zowel door de BRT als door VTM een nieuwe vraag ge steld voor een caritatief doel'Kom op tegen Kanker' enerzijds en 'Levenslijn' anderzijds. Ook nu werden beide verzoeken doorge speeld naar de Stedelijke Gezins raad en die besloot om de BRT-ak tie 'Kom op tegen Kanker' te steu nen. Om verschillende redenen, zo stelde de Gezinsraad. 'Kom op te gen Kanker' heeft steeds soberheid, etische zuiverheid en integriteit in haar vaandel gevoerd. De Gezins raad kan zich trouwen volledig scharen achter de doelstellinghet sensibilizeren en informeren van het grote publiek over alles wat met kander te maken heeft. Daarbij komt nog eens dat de VZW een open boekhouding voert en dat de opbrengst uitsluitend ten goede komt aan kankerpreventie en kan- derbestrijding. En 'Kom op tegen Kanker' is niet zo maar een inzame- lingsaktie. Men wil ook de bevol kingsgroepen bereiken die niet door de traditionele fundraisingak- ties aangesproken worden zoals be drijven. Een tenslotte is er de lang ere spreiding van de aktie (van 27 april tot het einde van 1991). De Gezinsraad vindt het spijtig dat er op nationaal vlak bijna gelijktij dig twee akties worden gevoerd. 'Een humanitaire aktie verdient beter' zo zegt de Gezinsraad. Voor deze aktie 'Kom op tegen Kanker' werd een speciale werk groep opgericht. Men gaat zich niet alleen toeleggen op een gewone geldinzameling, maar ook en vooral de nadruk leggen op de informatie verstrekking, de sensibilizering en de preventie. In de werkgroep GVO, samengesteld uit leden van de Stedelijke Gezinsraad en de Ver eniging van Huisartsen van de Me dische Eenheidskring Dendermon de, werd reeds de preventie als doelstelling besproken. De aktie 'Kom op tegen Kanker' steunt ook dergelijke lokale initiatieven. Een deel van de door Dendermonde verzamelde fondsen kunnen zo aan gewend worden voor eigen projek- ten. De Dendermondse werkgroep met als voorzitter de heer De Pae- pe, hoofdgeneesheer van het stede lijk ziekenhuis, is al begonnen met het leggen van de nodige kontakten. De Gezinsraad schaart zich achter de BRT aktie. En het spreekt van zelf dat het stadsbestuur aan het hele opzet zijn medewerking ver leent. Maar wat blijkt, het college van bur gemeester en schepenen heeft on dertussen ook besloten mee te wer ken aan de 'Levenslijn' aktie van VTM door de verkoop van zelfkle vers. De koördinatie van deze aktie werd toevertrouwd aan de Stedelij ke Jeugddienst. En daar blijft het niet bij, want men gaat een eind verder dan de verkoop van zelfkle vers. Op 2 maart doet de 'Levenslijn' trein Dendermonde aan en dan kan men een aantal ve detten van Vlaamse bodem aan het werk zien. Met de organizatie van 'Kom op tegen Kanker' toe te vertrouwen aan de Stedelijke Gezinsraad en de ze van 'Levenslijn' aan de Stedelijke Jeugddienst' doen de Dendermon de politici het meeste profijt. Want vroeg of laat moet de opbrengst van deze akties worden overgemaakt, liefst tijdens een korte plechtigheid en dan is de pers aanwezig, met fotografen erbij. Zo komt men twee keer in het nieuws. Zele. Julienne I Berckmoes en Andre II Van Hecke werden de nieuwe kamavalprinsen in Zele (vh) Dubois (°1930), de «Suite sur de thèmes populaires Roumaines» va onze Belgische komponist en pe dagoog Jean Absil (1893-1974). W< veronderstellen dat dit eerste dee besloot met een «Valse» van d Franse pianist en komponist Fran cis Poulenc (1899-1963). We «veron derstellen» zeggen we, want wij ge raakten tijdens dit eerste deel echr de tel kwijt: om kwart over elf kwal men nog steeds «muziekliefhebj bers» hun plaats innemen, van som mige vierdelige komposities werdej er slechts twee of drie gespeeld, werd geestdriftig geapplaudiseer# bij iedere pauze (hoe miniem ook tussen twee delen... Maar laten we het even over di uitvoeringen hebben... Techniscl waren de vier muzikanten schitte rende musici. En bij de kompositie Dendermonde. Koncert in KTAII. Belangstelling genoeg (foto Piet Hermansdie origineel voor saxofoonkwarte geschreven waren, kregen we eei prachtig klankidioom met een eri De heer F. De Smedt, direkteur van het Koninklijk Technisch Atheneum m0oie sonoriteit te horen waarbi 2 Dendermonde, had vorige zondag vrienden en sympathisanten van het het klankpalet van de sax-famili< Gemeenschapsonderwijs uitgenodigd voor een Nieuwjaars-aperitiefkon- ten voue tot zijn recht kwam. cert in het Auditorium M. Van Onsem aan de Begijnhoflaan. j^et de «Valse» van Poulenc wen het eerste deel besloten. En dan was Vermits, dit koncert om 10.30 uur licht-klassieke stukken (meestal in er koffie. En wij repten ons naar he van start zou gaan en het aperitief- een bewerking) en jazzkomposities Dendermondse stadhuis voor weet koncert in het Stadhuis gepland was (idem). een ander aperitiefkoncert... Wa om 11 uur, trokken we eerst naar het Even voor elf konden de muzikan- tiert de muziek welig in onze Den Auditorium M. Van Onsem. Niet ten eindelijk het mondstuk aan de derstad! alleen omdat dit chronologisch het lippen zetten voor het eerste num- Het tweede deel oogde duidelijk best leek, maar ook omdat we mer «Air», een van de nummers uit iets «lichter» met populairdere wer »u nieuwsgierig waren wie hier zou de derde suite van J.S. Bach (origi- kenvanNestico, Albeniz, Florenzo spelen. Inde prachtig gedekoreerde neel alleen voor strijkers en conti- Scott Joplin, Williams, Tyssens er zaal bleken vooraan vier lessenaars nuo, maar toch ook al zo vaak ver- Mancini. én vier stoelen geplaatst, het moest kracht!), een nummertje duidelijk Een delicieus verzorgd aperitie i c dus wel een kwartet zijn dat hier om de aandacht van het publiek met lekker-ogende en lekker-sma 'al optrad. Meer dan nieuwsgierig ke- (Aha-Erlebnis!) te trekken. Nadien kende hapjes rondde ook dit kon ken we het programma in, maar ook volgde tijdens het gedeelte voor de eert af. We hopen dat dit initiatiel hierin vonden we geen uitsluitsel pauze het «meer ernstige werk» met een traditie wordt, hopelijk komt ei over de uitvoerders. Het werd ten- achtereenvolgens «Premier Qua- dan meer coördinatie voor het be- slotte toch vijf voor elf voordat de tuor op.52» van de Belgische violist apelen van een datum én meer aan- presentator van dienst alle nieuws- en komponist Jean-Baptiste Singe- dacht voor het muzikale gedeelte, gierigheid wegnam en wist te vertel- lée (Brussel 1812-Oostende 1875), L len dat we het saxofoonkwartet Sax- het «Quatuorpour saxophones» van reunion zouden kunnen beluiste- de Franse komponist Pierre-Max ren. Dit kwartet is ontstaan in de kamer muziekklas van het Lemmensinsti- tuut te Leuven. Het ensemble be stond uit Wim Thijs (sopraan en alt), Gerard De Clercq (tenor), Jan Vandemoortele (bariton) en nu ook Rudy Haemers (alt) die vast lid van het gezelschap Filip Demeyer ver ving. Na aanvankelijk te hebben ge studeerd bij de heer Jef Lauwers (twee jaar geleden jammerlijk ver ongelukt), behaalden de leden van Saxreunion er in 1987 een eerste prijs kamermuziek o.l.v. dhr. Ed Bogaard. Allen zijn als docent saxo foon verbonden aan diverse mu- ziekonderwijsinstellingen of als uit voerend musicus aktief. Het kwar tet koncerteerde reeds in het hele Vlaamse land, op het Wasbi-festival te Kortrijk en tijdens de Dagen van de Nieuwe Muziek in het Neder landse Utrecht. Hun repertoire be staat naast Belgisch werk ook uit Dendermonde. Koncert in KTA II. Lang niet alle aanwezigen waren h gewoon naar een koncertuitvoering te gaan (foto Piet Hermans) Zele 71 Langemark 69 De derde seizoenzege zorgt bij Zele op nieuw vooreen sprankeitje hoop. Indien zondag de inhaalwedstrijd tegen Deer lijk wordt gewonnen, dan wordt de ach terstand tot 4 punten verkleind. In de eerste helft had de thuisploeg met een kollektief sterke prestatie tien pun ten voorsprong verworven (28-18). Het ging de rust in met 41-34 en dat bood interessante perspektieven. In de tweede helft verliep het aanvanke lijk minder goed en aan de 26' minuut was alles te herdoen 50-50 en het werd zelfs 52-54. De ploeg was niet aangeslagen en bleef flink weerwerk bieden. Ondanks de af wezigheid van Van de Putte (enkelkwet suur) en de onbeschikbaarheid van Van Acker - Van Cauteren kwam Zele op nieuw met 69-61 voor aan de 3' minuut. Van dan af ging het zeer moeizaam in de aanval. Het werd 69-68 maar De Decker kon de verlossende korf scoren. De laatste van de laatste kans was het suk- ses van de totale inzet van een ploeg die ten allen koste nog de degradatie wil ontlopen. Punten: Zele: De Beule 7, De Decker 24, Paere- wijck 2, Boeykens 22, De Pieker 5, Christiaens 11. Langemark: Van Acker 21, Mestdagh 15, Van Heukelom 11. Beno Boogschieten De wipschutters van Berlare-Donk hielden een verbondsschieling die gewonnen werd door het sterke peloton van Sinl-Hubertus. André De Meyer (links) leidde alles in goede banen (mt) Hemaco Dendermonde 44 Leiedal 77 Het gaat zeer slecht met het College, dat rechtstreeks in de degradatiestrijd zit. Thuis een dertiger aangesmeerd krijgen tegen een lager gekwoteerde ploeg voor spelt weinig goed. Het ging initiaal mis toen de bezoekers onmiddellijk een 0-10 plaatsten. Half weg de eerste helft stond er 9-23 geno teerd en op dat moment mocht de thuisploeg het reeds vergeten. De ge kwoteerde afwerkers bleven in gebreke en 19-37 aan de rust liet weinig goeds voorspellen. In de tweede helft kwam er zeker geen beterschap en via 32-60 kon de thuisploeg de zware afstraffing niet vermijden. Het lijkt er op dat de jonge ploeg men taal doorslaat als ze tegen een recht streekse zakkerskandidaat moet spelen. Tegen hoger gekwoteerde ploegen is de repliek veel groter en is er meer vertrou wen. Het wordt stilaan moeilijk voor Hemaco, dat zondagnamiddag voor een cruciale match staat uit bij St.-Niklase, een ande re bedreigde ploeg. Punten: Hemaco Dendermonde: Van Acker 2-0, Baten 11-2, Platteau 0-10, Vermeulen 0-4, Melckenbeeck 2-1, De Koker 2-6, Verhulst 2-2. Leiedal: DeClercq 8-9, Comhaire 2-2, Mengé 6-4, Van de Gehuchte 21-22, Van Laecke 2-0. BENO Ha mme. De 50 jarige Herman Wau- Hamme. Met de 24 jarige Maria Saei ters toonde zich een sportieve verliezer rens heeft Moerzeke zijn eerste vrodf tijdens de pnns karnavalverkiezing in welijke kamavalprins (vh) Moerzeke (vh) Volleybal. Leeuwerik Lede is momenteel leider in derde provinciale (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 32