nul AALST Cijferdans in jaarverslag van Erpe-Mere Davidsfonds- Erembodegem met spetterende dia-show Vlaanderen mijn land» Verkeersbeleid en Verkeersveiligheid in deelgemeenten van Groot-Aalst? COV Aalst huldigt trouwe leden Er komt schot in Dender- dossier Rode Kruis postzegel in Erembodegem in voorverkoop Stedelijke uitleendienst ging 4 - 18.1.1991 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 forse stijging van de echtscheidin gen dat in 1988 nog 34 bedroeg maar in 1989 al 45. Werkloosheid De werkloosheid in Erpe-Mere blijft nogal stabiel met 549 werklo zen eind 1989 wat slechts één dop per minder betekent tegen in 1988. Vergeleken met andere gemeenten van het arrondissement is er daar een sterke daling waar te nemen waaruit men kan besluiten dat de nieuw gevestigde bedrijven niet die weerslag hebben op de werkgele genheid zoals men het soms voor stelt. Patrimonium De gemeente Erpe-Mere beschikt over een openbaar en een privaat patrimonium dat uitsluitend uit on roerende goederen bestaat. Het grootste gedeelte ervan vindt men te Bambrugge waar het administra tief centrum gevestigd is. Toch zijn de goederen gelegen in de deelge meente Burst en Mere niet onbe langrijk. Brandweer Vermits de gemeente over geen ei gen brandweerkorps beschikt doet men beroep op de groep van Aalst waarvoor de bijdrage in 1989 op 6,2 miljoen geraamd was. Tot de voor naamste interventies behoorden zoals elk jaar het verdelgen van wes pen, een aktiviteit die de brand weerlui vooral tijdens de periode van mei tot oktober naar Erpe-Me re bracht. Verder ging het van hulp bij verkeersongevallen over het blussen van allerlei lichte branden tot het redden van een paard uit de beek. Wegen waterlopen Erpe-Mere heeft op zijn grondge bied 320 km wegen waarvan bijna de helft door de buurtwegen in beslag genomen wordt. Minder bekend zijn de waterlopen en van sommige heeft men zelfs nooit gehoord tenzij men in de on middellijke buurt woont. Als voor beeld pikken we er slechts enkele uit per deelgemeente en zo hebben we in Aaigem o.a. de Grep, Han- brug, Hullebroek, Mijngracht en Oliebeek; te Bambrugge loopt de Smoorbeek en in Burst noemt men de waterlopen o.a. de Duikeraar- loop, Speltkoornloop, Brembo- sloop en Hellegatloop; zowel in Aaigem als in Erpe loopt het Zijp maar deze laatste wordt ook be vloeid door de Rambeek, de Eek- hoornbeek, Brekbeek, Krombeek en Engelandbeek, in feite 19 in to taal. De Kokelaarbeek bevloeit Ot- tergem, Vlekkem en Erondegem, en in Mere kent men het Neckers- gat, de Heurtenbosbeek, Groot- straatloop en Bavo Kouterbos. De meeste waterlopen zijn echter niet door iedere inwoner bekend vooral omdat ze van minder belang zijn voor de waterhuishouding. Industrie Op het industrieterrein waren in 1989 ruim dertig bedrijven inge plant die samen 1.379 personen te werkstellen, een lichte stijging zelfs ondanks het feit dat Wang een van haar afdelingen verplaatste. Geluk kig kwamen zich nieuwe bedrijven vestigen die het verlies compen seerden. Dit jaar zullen er zich twee nieuwe bedrijven vestigen nl. Bis- cuiterie De Kroon en het veel om streden Savim-Savita waarvan men hoopt geen milieuhinder te onder vinden zoals men stellig beloofd heeft. Ook nog andere firma's hebben hun oog laten vallen op het industrieter rein van Erpe-Mere dat zeer aan trekkelijk gelegen is: de etiketten- weverij Nominette; Hydro-Chem, instrumentatie voor wateranalyse en gasdetectie; M. Cannoot, fabri catie van industriële poorten, rol luiken en vouwdeuren; Redant, keukenmeubelen. Onderwijs Alhoewel Erpe-Mere nog slechts vier gemeentescholen rijk is (of arm) telt het toch nog 23 leden on derwijzend personeel met daarbij nog eens zes bijzondere leermees ters in een of andere discipline. De ze mensen geven les aan 341 leerlin gen wat een gemiddelde van onge veer 12 leerlingen uitmaakt. In het kader van de sport werden ook op gemeentelijk vlak heel wat aktiviteiten georganiseerd. De sportbeoefening wordt trouwens in tens beleefd. Soms is het wel een dure aangelegenheid zoals de bouw van de nieuwe sporthal achter het administratief centrum waarvan de ruwbouw alleen al op ruim 57 mil joen geraamd wordt. Daarnaast mag men stellen dat er toch veelvul dig gebruik gemaakt wordt van de sporthal te Mere en in 1989 was ze maar liefst gedurende 2.494 uren bezet. JV «Met december 1990 eindigde voor het Davidsfonds ook een feestjaar. 115 is een klein lustrum, dat toch op verschillende plaatsen werd ge vierd... Een klein lustrum zet ook aan om even achteruit te kijken en te zien of alles wel zo goed was. In vergelij king met vijfjaar geleden is het Da vidsfonds gegroeid op velerlei vlak ken. Het aantal afdelingsaktivitei- ten voor 1989-1990 is nog niet tot de laatste eenheid gekend, maar het bedraagt vermoedelijk zowat 1.000 meer dan 5 jaar geleden (5.545 in '84-'85). Het aantal gezinnen dat lid was van het Davidsfonds, steeg in dezelfde periode met 1.793 (van 76.550 naar 78.343). Het jongste werkjaar alleen al was er trouwens een aangroei met 909. De dragende kracht van dit geheel zijn de Davids- fondsbestuursleden. De vorige vijf jaar werden niet alleen de openge vallen plaatsen ingenomen, het to- O II 1 Al taal aantal bestuursleden nam toe met 269 (van 6.569 naar 6.838). Ui teraard situeert deze groei zich vooral bij de jongeren. Naast deze uitbouw op plaatselijk vlak is er een toename van het aantal nationale initiatieven... «Cultuur naar mensen brengen en mensen naar cultuur»: de talloze actieve medewerkers van het Da vidsfonds hebben hun opdracht de jongste vijfjaar echt waar gemaakt». Aldus dhr. Norbert D'Hulst, secre taris-generaal van het Davidsfonds in «Omtrent», (maandelijks maga zine van het Davidsfonds! van no vember 1990. Ook in Erembodegem zetten aktieve Davidsfonds-afde- lingsbestuursleden zich reeds ver scheidene jaren met kracht in om verder «cultuur naar mensen en mensen naar cultuur te brengen». Davidsfonds-Erembodegem nodigt thans uit op een spetterende dia show, opgeluisterd door tientallen traditionele en hedendaagse liede ren en gedichten met als titel «Vlaanderen mijn land». Deze diashow is een realisatie va DF-Brugge St.-Pieters in same; werking met foto- en diaclub Imag met steun van de ASLK. Dit audii visueel schilderij van Vlaanderen een show van 810 dia's en 33 liedi ren opent met eenh montage va Will Tura's Vlaanderen mijn lam Maar speels trekt ook Lou Neefs'Poppenstoet voorbij en is zowel aandacht voor de duizen soldaten van Willem Vermandei als voor Preud'hommes Verzo< ningslied. Dat is slechts een gree uit de tientallen traditionele en h< dendaagse liederen en gedichte die dit panorama van Vlaandere vroeger en nu muzikaal en poëtisc omkaderen. Dit prachtig audiovisueel progran ma wordt u aangeboden op zatei dag 26 januari 1991 te 20 uur, in he Parochiehuis van Erembodegen centrum. Toegang: 50 fr. individu eel of 100 fr. per gezin. Fijn als jij er ook bij bent! D.I Hierbij wil het AALSTERS FO RUM VOOR VERKEERSBE LEID een oproep doen naar alle deelgemeenten van Groot-Aalst om te helpen het doel: de verkeers veiligheid en de verkeersleefbaar- heid van stad Aalst en zijn deelge meenten te bevorderen, te verwe zenlijken. In de eerste plaats is er 'informatie' nodig in de brede zin van het woord, voor men een signaal- en alarm- funktie in dit verband kan aanwen den met langdurig effekt. Om deze 'informatie' te verzamelen wordt ie dereen, jong en oud, uitgenodigd om deel te nemen aan een prettige, eenvoudige en nuttige fotowed strijd. De minder DENDERENDE kant van stad Aalst en ook in elke deelgemeente, de hinderlijke toe standen van elke voetganger, elke fietser, elke minder mobiele bur ger... komt aan bod. Werkelijke toe standen, zakelijke, trieste of grappi ge, in verband met voetpaden, fiets stroken, signalisatie, hindemissen e.d. komen in aanmerking. Kortom, alles wat te maken heeft met de verontachtzaming van de zwakke weggebruiker. Wie zelf niet foto grafeert kan anderen ertoe aanzet ten. Tips kunnen doorgeseind wor den aan HET FORUM. Een selek- tie van foto's wordt later verzameld in een fotobrochure. Een aantrek kelijke prijzenpot wordt samenge steld. Een tentoonstelling van inge- stuurde situaties zal later opgezet worden. Verenigingen uit de Aalsterse deel gemeenten die door dit initiatief aangesproken worden zou Forum graag met hen zien samenwerken om 'Hinderend Groot-Aalst' daad werkelijk aan te pakken. Inlichtingen en wedstrijdreglemen ten zijn verkrijgbaar bij: HET FORUM, Vredeshuis, Zon- nestraat 26A, Aalst FOTOCENTER, Kattestraat 37, Aalst ;t Christelijk Onderwijzersver- bond (COV) huldigde in het Groen Kruis zijn verdienstelijke leden. Naast een syndikale funktie, biedt het COV ook nog vormingskursus- sen aan zijn leden aan. De personen die tijdens de recente bijeenkomst werden gehuldigd, maakten de ontvoogdingsstrijd van het katoliek onderwijs, eind van de vijftiger jaren mee. De Vos, e.h. Faes, Agnes Goube Martha Haeleydt, Anna Hanssei Gustaaf Keppens, Maric-Loui Kuppens, nestor Osselaer, Schollaert, Joseph Slagmole Louise Van den Berghc, Victorii Van Droogenbroeck, Agnes V: Herzeele. Kregen de medaille voor 60 ja lidmaatschap Madeleine De Bi vre, Maria De Jaeger, Albert Fl bert, Leontine Ketels, Martha La Op 25 februari geeft de regie der Belgische Posterijen twee nieuwe postzegels uit in de reeks speciale postzegels. Het gaat om twee zegels met toeslag en met als onderwerp het Belgische Rode Kruis. Op de eerste zegel die een waarde heeft van 14 fr en 3 fr toeslag wordt een detail uit het schilderij 'De bekoring van Sint-Antonius' van Jeroen Bosch afgebeeld. Dit schilderij hangt in het Museum Nacional de Arte Antiqua in Lissabon. De twee de zegel, die een waarde heeft van 25 fr met een toeslag van 6 fr brengt een detail uit de schilderij 'De boodschap' van D. Bouts. Dit schil derij is te bewonderen in het Museu Caloute Gulbenkian in Lissabon (het Gulbenkian koetsenmuseum). De zegels hebben een formaat van 35,1 op 45,7 mm en werden ontwor pen door Desire Roegiest. De opla ge is onbepaald. Ze worden vanaf 25 februari tot 30 april in alle post in een persmededeling van volks vertegenwoordiger mevrouw Ne- lis-Van Liedekerke wordt gezegd dat gemeenschapsminister voor leefmilieu Kelchtermans de betoe- o1#-/»#»-#- laging heeft goedgekeurd voor de Villi. Slu.ll persleiding Gijzegem naar de wa terzuiveringsinstallatie. De over heidssubsidie bedraagt 9.138.000 fr. Ook het ontwerp voor de toevoer- kollektor 'Burchtdam - Ninove' werd goedgekeurd, waarbij een toe lage van 12.853.000 fr werd vastge steld. Voor meer dan 50 jaar lidmaat- schap werden vereremerktCamiel wereys, Florine MeerL Evelyi Bernagie, Maurits Cherreté, M. Van den Broeck, Paula Van D'Haese, Marie-Louise De Bruyn. Helst en Felix Wijnant. Marcel de Fruyter, Maria De De 94 jarige Anna Van Gijseghe Leeuw. Gabrielle De Schepper, werd gehuldigd omdat ze 70 jaarl Clementine De Schrijver, Robert js van het COV. (JMH) De vzw Dienstverlening aan het Aalsterse verenigingen en stedelki; Aalsterse Verenigingsleven, afge- ke adviesraden. kort vzw DAV, heeft de bedoeling het ruime veld van het verenigings leven te bedienen en deze uitleen- dienst uit te bouwen met de nood- Er wordt bij minister Kelchtermans wendigheden van de diverse orga- geregeld op aangedrongen dat het nisaties. v. in to L.indikatief investeringsprogramma Om een inventaris op te maken van kantoren te koop aangeboden en VOOr de waterzuivering van de Den- dc2e noodwendigheden wordt een van 25 februari tot 31 augustus zijn der nauwkeurig zou worden uitge- consultatievergadering gehouden voerd. (JMH) ke adviesraden. Deze bijeenkomst heeft plaats maandag 21 januari 1991 te 20 u in vergaderzaal (4de verdiepij van De Werf Mnlenstrant S1 Aalst. Deze twee baar zijn zullen in Erembodegem in voorverkoop verkrijg- ze verkrijgbaar bij de Dienst der Verzamelaars, Afdeling 1.1.4.2. Op 23 en 24 februari kan men de zegels in voorverkoop aanschaffen. Onder meer in de Parochiezaal Sint-Jozef aan de Geraardbergse- steenweg 79a te 9320 Erembode gem. Daar kan men terecht van 10.00 tot 17.00 uur. Andere plaat sen waar de zegels in voorverkoop op 23 en 24 februari worden aange boden zijn Pacheco Instituut, Vaartstraat te 1000 Brussel; Basis school Gemeenschapsonderwijs, Baron de Selleslaan 1 te 2650 Ede- gem; Ontmoetingscentrum "t Ghelandt', Waalvest te 8930 Me nen; Ecole Fondamentale, Place Destrée 47 te 6200 Chatelineau en Institut d'Enseignement spécialisé de l'Etat, Route de Lessines 27 te 7911 Frasnes-iez-Buissenal. met vertegenwoordigers van alle 2ish jbe. wer he van De Werf, Molenstraat 51 Aalst. In de stadsbegroting 1991 wordt li1'1 bedrag van 500.000 fr. voorz v< voor deze verdere uitbouw van stedelijke uitleendienst. Voorstellen van aankopen word verwacht op deze consultatiever| dering. Verenigingen welke in de onmi lijkheid verkeren aanwezig te kunnen hun voorstellen indiej bij het secretariaat door middel' bijgevoegd formulier. Het lidgeld voor 1991 van de DAV werd vastgelegd op 200 fr.j kan vanaf heden worden betaald] het secretariaat of door overscl ving op het rekeningnummer 2131744-02 van de vzw DAV, Grc Markt 3 te 9300 Aalst. Voor bijkomende vragen of inlit tingen kan je steeds terecht opl secretariaat van de uitleendien Kapellestraat 15 te Aplst (tel. 77.34.23). Aalst. Een nokvolle Sint-Annazaal ter gelegenheid van het afscheidsbal van Prins Chris (a) JM Ileym

De Voorpost | 1991 | | pagina 4