Ren I BËLl De Voorpost Jean Heuninck eerste laureaat Prijs Industriële Archeologie Vlaanderen ro Portugal, klein land met groot verleden Trefweekend Jonge Kerk groepen Aktiviteiten Kamer voor Handel en Nijverheid Dendermonde Uitgeverij De Cuyper n.v. HEBT U EEN HUIS TE KOOP T*\ TéTJi t Vlieg mee Echt alles is gratis. Reis heen en terug, verblijf in het luxe hotelpark Ten-Bel, met zicht op zee, de heerlijkste gerechten wijn en champagne, zoveel je lust. GROTE WEDSTRIJD VAN 7 JANUARI TOT 12 MAART 91 Win nü zo'n droomvakantie Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Bekroond als redder van Scheepvaartmuseum in Baasrode DE 3 KLOKKEN Op vrijdag 8 februari om 20.00 uur heeft in het stadhuis van Dender- monde op initiatief van de Konink lijke Belgische Touringclub in de reeks 'toeristisch-kulturele infor matie-avonden' een filmvoorstel ling plaats over Portugal. Paul De Schutter draaide deze film en gaf Weekblad van Dender-, Durme- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand 1.150 F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481-36 hem als titel 'Portugal, klein land met groot verleden'. Een toepasse lijke titel, want Portugal heeft in derdaad een grote geschiedenis achter de rug. Anderhalf jaar heeft de kineast aan deze film gewerkt. Men ziet beelden van het witte en verkeersvrije stadje Obidos, van Marvao en Monsaraz, stuk voor stuk steden waar de tijd is blijven stilstaan en waar het leven nog steeds de middeleeuwse grootheid uitademt. Ook de patriciërshuizen op de markt van Evora met het mooie Dianatempeltje, de schitte rende architektuur van de paleizen, Uitslag van de winnende paren van donderdag 24 januari richting noord-zuid 1. Lucien- ne De Visscher en Albert Maes en Magda Weymans en Jaak Van der Straeten; 3. Mark De Decker en Michel Matthijs. Richting oost-west1. Georges Korte en Hubert De Troch; 2. Dirk De Meyer en Kris Deho- rez; 3. Andre De Saeger en Werner Cornell's, Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in lokaal 'De Drie Klokken', Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis Dender monde. kerken en kloosters in Belem (Hi- eronimosklooster), Lissabon en an dere steden is uniek. En wat te den ken van het kasteel van Sintra, de onvoltooide katedraal in manue- lijnse stijl Batalha, de reusachtige katedraal van Alcobasa. De schitte rende natuur in het noorden met machtige bergen of het altijd uitno digende strand in het zuiden, in Al- garve. We maken ook kennis met het ver leden van Portugal. Met de ontdek kingsreizigers en de ontdekkingen, de musea en de merkwaardige en vaak ongekende aspekten van zo wel de moorse als de gotische kui tuur. De aandacht gaat ook naar de ambachtelijke bedrijvigheid van de kunstzinnige pottenbakkers, de marktkramers, de vissers, de tapijt- wevers, de kurkoogst en jawel, ook een stierengevecht is er te zien. Paul De Schutter is een Lierenaar die lid is van de raad van beheer van de Club van Vlaamse Explorators en van het Koninklijk Aardrijkskun dig Genootschap van Antwerpen. - Hij is een pionier van het avontuur- lijke autotoerisme met verschillen de reizen naar Iran, Afghanistan, Pakistan, India, Saoedi-Arabië, Je men, Ethiopië, Noord-Afrika, de Verenigde Staten van Amerika,, Mexiko, Alaska, Noordkaap, Egyp te, Indonesië, Nieuw-Guinea, Grie kenland en Turkije. In 1976 bereik te hij als eerste Belg Jemen met de wagen. Hij maakte films over de Vikingen, Egypte, Jemen, Mexiko, Turkije en Nieuw-Guinea. De toegang tot deze voorstelling in het stadhuis van Dendermonde is gratis. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 2 011-AS Overdag zalig zonnen en lekker luieren onder wuivende palmbomen. Zwemmen, surfen, diepzeeduiken, tennissen, turnen, wat je maar wil... De subliemste plekjes van dit subtropisch paradijs verkennen, 's Avonds spetterende shows en naar hartelust dansen, een autentieke 'Noche latina', een diner-spectacle... Samen met bekende Vlaamse vedetten. Het kost je niet één peseta Da s spotgemakkelijk Doe mee met de gratis wedstrijd van TV-Ekspres. Tweehonderd geluksvogels vliegen dit jaar op onze kosten naar Tenerife en genieten er, zeven dagen lang, van een onvergetelijke, gratis droomvakantie in het hotelpark Ten-Bel. TV-Ekspres. Haal hem vliegensvlug in huis 16-1.2.1991 - De Voorpost Naast de zakenlunch met de vice- voorzitter van de Vlaamse deelre- gering en gemeenschapsminister voor middenstand, energie en eko- nomie Norbert De Batselier op maandag 25 februari, heeft de Den- dermondse Kamer voor Handel en Nijverheid nog heel wat aktiviteiten Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Van vrijdag 1 februari vanaf 19.00 uur tot zaterdag 2 februari om 17.00 uur houden de Jonge Kerk-groepen Vlaanderen een vormingsweekend rond het tema 'De schepping is (nog) niet verloren'. Vrijdagavond om 19.00 uur komen de deelnemers aan dit weekend sa men in het Koetshuis van het do mein 'Verloren Bos' te Lokeren (Nijverheidsstraat 17). Na de pick nick die men moet meebrengen, leidt de kunstenaar Harold Van de Perre uit Dendermonde een ge sprek 'Scheppend omgaan met de dingen' plus verwerking. Zaterdag voormiddag staat er een geleide na tuurwandeling in het Molsbroek op het programma en in de namiddag 'scheppend omgaan met jongeren' en 'jongeren en gebed'. Meebren gen schrijfgerief, slaapzak. Deel name in de onkosten 450 fr. Ieder een die aan jongerenwerking doet is welkom. Voor meer informatie Se- kretariaat Jonge Kerk, Behijnhof 1 te 9200 Dendermonde (052/ 21.93.37. in de voormiddag) In Kortrijk heeft het afgelopen weekend voorzitter Adriaan Linters van de vzw Vlaamse Vereniging vot Industriële Archeologie (VVIA) de eerste prijs Industriële Archeologie Vlaanderen toegekend aan 65-jarige Baasrodenaar Jean Heuninck. Met deze nieuwe onderscheiding, die bestaat uit een erediplon en een bedrag van 20.000 fr, wil de WIA voortaan jaarlijks een persoon of organizatie bekronen die bli heeft gegeven van een uitgesproken persoonlijke inzet voor de studie en het behoud van het industrie erfgoed in Vlaanderen. Jan Heuninck is geboren in Baasrode en langs, moeders zijde is hij een afstammeling van het scheepbouwei geslacht Van Eetveldt. Twee jaar geleden nam hij de leiding over van het Baasroods scheepvaartmuseui Dankzij een biezondere inspanning en een goede samenwerking met zijn medewerkers, wist Jean Heunin het museum om te vormen tot een belangwekkend initiatief dat in 1990 ruim 24.000 bezoekers over de vloi kreeg. Volgens WIA-voorzitter Linters onderscheidde Jean Heuninck zich tevens door zijn inzet om de out scheepswerven Van Praet-Dansaert te behoeden voor afbraak. Volgens de jongste berichten heeft h< Oostvlaams provinciebestuur beslist een deel van deze scheepswerven te slopen ten behoeve van et wegverbreding. WIA-voorzitter Adriaan Linters 'Dat is een klap in het gezicht van Baasrode in h algemeen en van iedereen die zich inzet voor het industrieel erfgoed in het biezonder. We zullen in iedt geval voor het volle pond vechten, want een dergelijk typisch Vlaamse kleinzieligheid mogen we niet langt tolereren'. In zijn dankwoord vroeg laureaat Jean Heuninck steun in de strijd tegen het onbegrip va sommige overheidsdiensten in de hoop toch tot een oplossing te komen voor het industrieel erfgoed. Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de op het programma staan. Zo wordt er van 5 tot 7 april voor de vierde keer overgegaan tot de orga nizatie van de Kantoor- en Kompu- terdagen. Deze manifestatie wordt om ae twee jaar georganizeerd. Men kan er de bestaande en de nieuwe toepassingen inzake com puter, kantooruitrusting en -kom- munikatie komen bekijken. De be zoekersdoelgroep bestaat uit pro fessionele pc- en computergebrui kers, bedrijfsleiders en bednjfsver- antwoordelijken. De toegepaste formule voor de deelnemende bedrijven is en een voudig en praktisch: elke deelne mer krijgt een gelijkwaardige op pervlakte toegewezen, terwijl de praktische aangelegenheden zoals publiciteit, uitnodigingen, affiches, perskonferentie, receptie, door de organizatoren worden waargeno men. De Kantoor- en Komputerda- gen hebben plaats in de zalen van net stadhuis van Dendermonde. De officiële opening van de beurs heeft plaats op vrijdag 5 april en zaterdag 6 en zondag 7 april kan men er terecht telkens van 14.00 tot 20.00 uur. De Kamer brengt ook een prakti naslagwerk uit over de belangrijk bepalingen en reglementeringen verband met de BTW. Hierin vi men wie aan de BTW onderworf is, wie vrijstelling geniet, hoe aangifte moet gebeuren, het Bl registratienummer, de belastbi handelingen, de BTW op goedei en diensten, de BTW regeling bij en uitvoer van goederen en dl sten, de BTW tarieven, faktura aftrekregeling en de teruggave de BTW. Kortom een praktisi handleiding voor elke onden ming. Deze brochure die 144 bl zijden telt, kwam tot stand met i dewerking van BTW ambtenai en is derhalve sterk op de pralfl afgestemd. Geïnteresseerden kunnen dit v bestellen door overschrijving i 750 fr 50 fr portkosten op ningnummer 393-1845135-90 de Kamer met vermelding 'BTW initiatie'. Voor meer informatie kan steeds terecht bij de Kamer Handel en Nijverheid, Leopold laan 7 te 9200 Dendermonde (Ol 200.241 en fax 052/22.23.04).

De Voorpost | 1991 | | pagina 16