PORT Vigor Wuitens blijft leider achtervolgen C Een belangrijk winstpunt Hamme tegen versterkte defensie Eendracht Aalst: Winnen is een must Weer een moeilijk karwei voor KAVD Hamme - Kapellen 2-2 Selekties Dessel - KAVD 1-1 De Voorpost -1.2.1991 -17 VOETBAL Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Het gelijkspel tegen Kapellen wordt in de Hamse voetbalmiddens als een succes maar tevens ook als een logische weer gave beschouwd. Voor de pakweg 2.500 toeschouwers werd het een aantrekke lijk kijkstuk. Omwille van zoveel propa ganda werden de spelers na afloop van de match door voorzitter Van Den Broeck beloond met de winstpremie. «Ik ben tevreden over het resultaat, zegt oefenmeester Daniël De Paepe. Vooraf had ik mij tegen de spelers ook in die zin uitgesproken. Een ploeg als Kapellen, W Hamme-Kapellen 2-2. De Borger was net iets sneller dan zijn tegenstander (vh) e vierdeklasser VW Hamme blijft in de tred van de leider en wil dal de mende weken ook zo houden. Indien hij de kans ertoe krijgt, zal hij .eraard niet aarzelen om haasje over te springen. Iet zal zeker niet makkelijk zijn om een ploeg als Kapellen van de troon te jtoten, zegt Peter Van Caelenberg. We hebben vorige zondagervaren hoe sterk je leider wel is ingesteld. De competitie is natuurlijk nog lang. W'e moeten om fe beginnen naar onszelf kijken en zien dat we ons op geen slippertjes laten jüttappen. Zo mag de trip naar het in degradatiegevaar verkerende Vorselaar tot worden onderschat Ploegen die punten nodig hebben, zijn in eigen ting niet makkelijk te verschalken. Ik kan mij voorstellen dat we het erg jeilijk krijgen indien we er op achterstand geraken. In de heenronde hebben re trouwens een uur lang moeten knokken vooraleer we de afweer konden topen. Eens er een doelpunt was gevallen, ging het veel vlotter. Het komt er thter steeds op aan om eerst zien te scoren en dal zal wellicht de zwaarste pdracht wezen.» 'eter Van Caelenberg hoopt dat het niet tot de laatste speeldag duurt, vooraleer I teerlingen definitief zijn geworpen. ÜVee dagen voordien treed ik in het huwelijk. De plannen werden vorig jaar HÉ gemaakt. Ik hield rekening met de kalender maar de kompetitie zal net een eek langer duren dan verwacht.» e ploeg: De Peismaecker, D'Hondt, Verbruggen, Van Der Stock, De Borger, tl Caelenberg, Vergeylen, De Paep, Van Houcke, Stalpaert, Van De Velde (Van ïnelrijck, Joos, Blommaert) (e-g-) indracht staat zondagnamiddag voor een uiterst zware opgave tegen Harelbe- te, dat de jongste weken fraaie resultaten boekte. «'iet alleen blijft deze wedstrijd primordiaal voor het tweede periodekampioen schap maar bovendien is datzelfde Harelbeke reuzesterk in eigen vesting. De Testvlamingen zullen bovendien extra-gemotiveerd zijn om hun ex-trainer een hak te zetten. Klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck heeft over deze belangrijke ontmoeting volgend kommentaar: 'Er is op Harelbeke geen ander alternatief: we moeten er winnen. Indien Eendracht onderuit gaat en Beieren het tweede periodekampioenschap haalt rest ons alleen verder te knokken voor een valabele plaats in het klassement. Dus te Harelbeke moeten de poulains van Fazekas er alles uitpersen'. Ondertussen heeft Fazekas zijn taingingsschema aangepast aan de weersomstandigheden. Door de plotse koude is trainen op een hard veld niet de ideale voorbereiding, ook al om kwetsuren te vermijden. Dus werd er maar geoefend in de zaal. Chunga, die dinsdag niet op training verscheen door een lichte kniekwetsuur, was voor de rest van de week toch paraat. Alleen Godtbil, de linkerschouder nog stevig ingepakt, dient nog steeds forfait te geven. Ondertussen is ook de nieuwe tereniging 'Aalst Sportinvest' van de grond, opgericht om nieuwe kapitalen te ^rgaren met het oog op de verdere uitbouw van de klub, wordt ze maandag avond om 20.00 uur officieel voorgesteld in het business-restaurant van Eendracht. Vierde klasse B KAV Dendermonde Geert Van de Graef is geschorst. Hij wordt opgevolgd door Mare Coo- reman. Ook Tom Rijdant blijft voorlopig onbeschikbaar. De ploeg: Van Meirvenne, De Kin der, Cooreman, Van De Perre, Moens, Jacobs, Van Roy, Segers, Van Troos, Heirman, Wygonic (Goemare, Kusto, Robbrecht), Eerste provinciaal SK Lebbeke Jurgen Vermeulen is opnieuw be schikbaar. Chris Van Den Meirsch en M'Rabet zijn gekwetst. De ploeg: Tonnelier, Van Langen- hove, Eeckhaudt, Peeleman, Prin- gels, Van Heek, Cooreman, Ver- straeten, Triest, Vermeulen, De Baere (De Ridder, Baert, Mangel schots). Robur Moerzeke Doelman Guido Laureys, die zich vorige zondag bezeerde, vat op nieuw post tussen lat en staken. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Croeze, Patrick Verhelst, Van Den Eede, Dauwe, Eddy Huylebroeck, Benny Huylebroeck, Van Hauwer- meiren, Ost, Ferket (Hans Vereist, De Graef). Tweede provinciale C Rap. Lebbeke Janssens, Van de Velde, Matthijs, Heyvaert, Van Puyvelde, Van de Sompel, Verheyden, Carlier, Rin- goot, Vercauteren, Rogiers (Gau- deus, Moens, Keppens) Baasrode Johan Verheyden is geschorst. Hij wordt opgevolgd door Luc Van der Vreken. De ploeg: Baert, Van Der Vreken, Michiels, Van Lancker, Ivan De Man, Gijssens, Van Dorpe, De Cock, Reid, Bancheri, Van Hamme (Wou ters, Michel De Man). die amper drie doelpunten toestond, mag je niet onderschatten. Neem van mij aan dat het zeer moeilijk zal zijn om hen van de leiderstroon te stoten. Het gaat om een degelijk georganiseerd team dat in geen enkele linie zwakheden vertoont. Tijdens de eerste helft waren we vaker in balbezit en kregen twee kansen die mits meer geluk doelpunten hadden kunnen zijn. In het derde kwar tier werd een individuele dekkinesfout afgestraft. Van toen af besefte ik dat het moeilijk zou gaan om de achterstand in te halen. Tijdens de rust wisselde ik met de spelers van gedachte en verzocht hen in dezelfde zin te blijven reageren. Ik stelde wissels in het vooruitzicht in geval dat zou nodig zijn. Toen we later 1-2 achter kwamen, bracht ik Philip Joos in de ploeg als derde spits en wisselde Mare D'Hondt voor Claudio De Paep. op dat ogenblik was ik verplicht om mijn ver antwoordelijkheid te nemen. Het is goed afgelopen maar het had ook anders kunnen zijn.» Erwin Van Houcke lag mee aan de basis van de gelijkmaker die twee minuten voor tijd tot stand kwam. «Ik gooide de bal zover ik kon, waar hij door Guido Vergeylen werd onder schept. Toen kwam het tot een scrimage voor doel. Een verdediger wilde de bal wegkoppen maar dat lukte niet. Rik Van De Velde moet er dan de beslissende stoot aan gegeven hebben. Ik meen dat we een verdienstelijke verrichting heb ben geleverd en tot de laatste minuut een algehele inzet hebben gedemon streerd. Niemand in Hamme heeft re den om te mopperen. Toch was ik niet gerust in de afloop op een ogenblik dat de bezoekers een eerste keer voor sprong verwierven.» Peter Van Caelenberg speelde een flinke partij al werd hij in de eerste helft met de vinger gewezen nadat hij een open kans had verkwanseld. «Ik zou ook gesakkerd hebben, had ik achter de omheining gestaan, zegt Peter. Iedereen zag mij voor een open doel- mond verschijnen. Op een ogenblik dat ik wou aanleggen, schoof de bal mij net iets te ver van de voet. Ik kreeg hem niet voor honderd procent onder controle, vandaar de misser. Jammer, want tegen de leider had ik graag willen scoren. Wie niet trouwens?» (e.g.) VWHamme-Kapellen 2-2. Van der Stock zal deze bal nog kunnen bemachtigen (vh) VW Hamme-Kapellen 2-2. Van de Velde wint dit duel en zal scoren (vh) KAV Dendermonde heeft het onverdiend verlies tegen Tubantia Borgerhout ge deeltelijk kunnen goedmaken door in Dessel een punt uit de brand te slepen. Deze wedstrijd kan in twee schuifjes opgedeeld worden. KAVD was gedurende de eerste helft de meest dominerende ploeg en kon langs Thomasz Wygonic, die het balverlies van zijn belager perfect wist uit te buiten, even voor de rust op winst komen. Toen KAVD vijf minuten na de kampwisseling op een tegentreffer werd getrakteerd, na voorafgaand bui tenspel gevlagd door de lijnrechter, maar niet gevolgd door de ref, kreeg de Denderploeg het moeilijk en kwam na dien nog nauwelijks in het stuk voor. De paarsblauwe defensie, uitstekend ge groepeerd rondom Geert van de Graef, wist echter stand te houden. Het gelijk spel kon tevens op het scorebord gehou den worden dankzij een magistrale zweefsprong van doelman Kurt Van Meirvenne die een loeier van formaat over de dwarsligger kon wegwerken. Pa trick De Kinder, mede door de afwezig heid van Mare Cooreman, fungeerde als linkerflankverdediger en leverde een de gelijke wedstrijd af. Op het middenveld was Geert Van Roy de meest opvallende figuur en vooraan liet de Poolse aan winst Wygonic een zeer behoorlijke in druk. Intussen werd ons gemeld dat Mare Cooreman een volle wedstrijd met de invallers heeft gespeeld. Hij zal ko mende zondag in de basis aantreden en Geert van de Graef opvolgen die aan een schorsing toe is. (e-g.) Met de komst van titelkandidaat Herentals staat de Dendermondse vierdeklas ser andermaal voor een moeilijke opdracht. Niet verliezen is op zijn minst de boodschap, anders komt hij in een rechtstreeks degradatiegevaar terecht. In paarsblauwe middens beseft men dat het nog weken zou kunnen duren voor er al dan niet zekerheid komt over het behoud. Het is in deze kompetitie niet allemaal rozengeur en maneschijn. De perikelen die recent ontstonden naar aanleiding van het opstappen van Toon Pfaff, hebben gelukkig voor KAVD geen brokken gemaakt. De sfeer is er geenszins slechter op geworden. «Ik meen niet dat iemand te klagen heeft over de inzet die de jongste weken betoond wordt», meent doelman Kurt Van Meirvenne. «De wil om het behoud te realiseren is bij iedereen aanwezig. We moeten strijden met de wapens waarover we beschikken. De reeks verenigt ongetwij feld ploegen die vaardiger zijn. Dat wil echter niet zeggen dat we meteen kansloos zijn wanneer we er worden mee gekonfronteerd. Neem nu Herentals dat zondagnamiddag onze gast is. Weinigen zullen ons als een kanshebber vooropstellen. Afgaand op de rangschikking en als buitenstaander zou ik allicht hetzelfde doen. Als rechtstreeks betrokkene ben ik van mening dat we geenszins kansloos zijn. Er zal natuurlijk niets aan het toeval mogen worden overgelaten. Ik veronderstel dat Marek Kusto de zaken voorzichtig zal aanpakken. Tegen een ploeg als Herentals kan je geen risiko's nemen. Belangrijk is dat we ons niet op enig slippertje laten betrappen. Het zou een noodlottige afloop kunnen hebben.» Kurt Van Meirvenne heeft in deze kompetitie goede en minder goede verrichtingen geleverd. Hij is toe aan zijn vijfde seizoen in Dendermonde. Globaal over die hele periode heeft hij zich is een verdienstelijk voetballer opgeworpen. (e.g.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17