Vroege bezoekende flater Aalsterse defensie staat pal Voetbal uitslagen Voetbal uitslagen E. Aalst- digest Aalst-V. Geel 2-0 18-1.2.1991 - De Voorpost VOETBAL Met een 2-0 overwinning tegen rechtstreekse konkurrent V. Geel kon Aalst zijn kansen op de periodetitel gaaf houden. Eendracht heeft die overwinning te danken aan een vroege treffer na een reuze-flater in de bezoekende verdedi ging en aan zijn verdediging met libero Peeters als het ideale sluitstuk en de uitstekende performaties van de beide mandekkers, Derijck en De Wolf. Een gelukkige Fazekas zette na de wedstrijd het volgende op een rijtje: 'Voor mij is het belangrijkste dat we deze middag verdiend hebben gewonnen tegen een ploeg die sterk speelde op het middenveld maar tenslotte geen enkele kans kon kreëren in de zone van de waarheid. We hebben vandaag een rechtstreek se konkurrent uitgeschakeld. Ik meen dat de toeschouwers, vooral tijdens de tweede helft, een genietbare wedstrijd te zien kregen. Indien Eeckhout en even later Szabadi de zaken wat kalmer aanpakten bij het afwerken direkt na de rust, dan was de zege reeds vroeger in kannen en kruiken geweest'. Wat de vervanging na een uur van Mandiangu door Gino Nijs betreft, had de Eendracht-coach volgende uitleg: 'Het moet wel iedereen duidelijk geweest zijn dat de Zaïrees veel te statisch speelde. Ik stelde bovendien vast dat Chunga na een uur wat wegdeemsterde op het middenveld door vermoeidheid. Ik plaatste hem derhalve in de spits, waar hij minder hoefde te werken, maar toch nog bewees dat hij altijd een wedstrijd kan doen kantelen'. I 2de nationale Harelbeke-E. Aalst Moons 3de nationale A Charleroi-Zele Bechtholt Bevordering B Vorselaar-Hamme OD Beeck KAVD-Herentals Dero lste Provinciale Robur-Eine Van Exterghem E.Meldert-Ertv. VD Eecken Denderl.-Lebbeke Aelbrecht Lede-Temse De Decker 2de Provinciale C Lebbeke-Meldert D Mesmaecker Zottegem-Baasrode Marchand Bambr.-Wetteren V Droogenbr. SK Aalst-Haaltert Drieghe 3de Provinciale D Doggen-Herzele Goossens Wervik-Erpe De Wilde E.Houtem-Aaigem De Ruyck Terjoden-Kerksken Delmotte Mere-Lebeke De Smet Borsbeke-Burst VD Berghe 3de Provinciale E Heikant-Baardegem Teugels Schoonaarde-Melle VD Moortere Oudegem-HO Kalken Maes W.Moorsel-SK Overmere Siccard Hofstade-Serskamp De Wilde Gijzegem-Edeboys Van Boven Buggenh.-Schellebelle Behiels 3de Provinciale F Lutterz.-Grembergen Vercauteren 4de Provinciale D Eremb.-Iddergem Vercruyssen Ede-Edixvelde De Potter St.Ant.-FC Aalst De Vuyst 4de Provinciale E Westrem-S.Moorsel Verbustel Opdorp-Letterh. Bauwens Appels-Opstal VD Styien Vlierzele-Wichelen Verstraeten Herdersem-St.Gillis V Imschoot Wieze-Massemen Bruggeman Erondegem-Bavegem Bauters Smetlede-Boonwijk Dossche 4de Provinciale F Valentino's-Lokeren Boeckling VK Hamme-Daknam Hautman Berlare-Sinaai Gelas Eendracht kende een blitzstart. De wed strijd was amper 20 sekonden oud toen in de bezoekende defensie Syen en De Clercq een enorme flater demonstreer den. Szabadi was er als de kippen bij en scoorde waarschijnlijk het vroegste doelpunt uit zijn loopbaan. Aalst kon zich aan dat vroeg doelpunt optrekken en op de 6de minuut moest doelman Van Hoof zich extra reppen om een loeier van Peeters in hoekschop te ver werken. Na een kwartier kon Geel het wedstrijd beeld in evenwicht brengen en op de 16de minuut moest doelman De Schrij ver in de voeten van de doorgebroken Gijbels. De Eendrachtverdediging had nadien heelwat last met de beweeglijke Van de Weyer en de rushes van Van Bergen op de linkerflank. Aalst kwam een tiental minuten voor de rust opnieuw sterker dreigen maar het bleek alras dat vooraan alleen Szabadi op enig niveau akteerde. In die periode liet de kaalgeschoren Chunga het bij een paar flitsen. Achteraan speelde libero Peeters weer beresterk en zette doorlo pend een domper op de aanvallende intenties van de Geelse spitsen die in feite geen enkele valabele kans konden afdwingen tijdens de eerste periode. Aalst kreeg na de kampwisseling direkt twee openkansen. Eeckhout kopte een voorzet van Chunga tegen de uitgestrek te arm van de bezoekende doelman. Later kanjerde Chunga tegen de paal en Szabadi schoot de rebound van dichtbij hopeloos over. Geel probeerde nadien wat te organiseren maar geraakte niet voorbij de honkvaste Aalsterse defensie. De bezoekers, in volle offensief, namen nu meer risiko's en dat paste volledig in het kraam van de sluwe Chunga. Op tien minuten van het eindsignaal toverde de Zimbabwees een tweetal tegenstanders van zich weg. Zijn gemeten laterale voorzet bereikte de ingelopen Lamin en die had maar in te tikken. Zeker een verdiende zege voor de thuisploeg, die daardoor haar kansen op de tweede periodetitel gaaf kon houden. Scheidsrechter: Sandra Toeschouwers: 5.000 Aalst: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peeters, Limpens, Mandiangu (63' Nijs), Lathouwers, Droeven (72' Lamin), Chunga, Eeckhoudt, Szabadi. Geel: Van Hoof, Van Bergen, Van Sons- beeck, De Clerck (28' Damen), Balog, Syen, Gijbels, Van Looy, Berrevoets, Kolb (54' De Graef), Van de Weyer. Doelpunten: 1' Szabadi 1-0, 80' Lamin 2-0 Gele kaarten: Van Looy, Van de Weyer. 2 de Nationale E. Aalst-Geel VW Hamme-Kapellen 2-2. Een gevaarlijk standje voor het Kapellense doel met Van de Velde en Vergeylen (vh) Hervé Godtbil heeft de trainingen hervat maar zal pas binnen een paar weken speelklaar zijn. Tijdens de reservenwedstrijd Geel-Aalst keek Kanu tegen een rode kaart (2 x geel) aan. Tijdens de weekend-stop op 10 fe bruari a.s. zal oefenmeester faze kas geen wedstrijd inschakelen. Hij vindt dergelijke vriendschappelijke ontmoetingen overbodig vermits zijn poulains al hard genoeg moe ten werken op de trainingen. VW Hamme-Kapellen 2-2. Nardus omspeelt Tanghe en Peeters (vh) VW Hamme-Kapellen 2-2. Een vrijschop van Vergeylen (vh) VW Hamme-Kapellen 2-2. Van Caelenbergh zit duidelijk in de problemen maar zijn maats snellen ter hulp (vh) E. Aalst-Geel 2-0. Door deze overwinning behoudt Eendracht zijn kansen op de tweede periodetitel (da) E. Aalst-Geel 2-0. Kapitein Derijck stuurt de hoekschop terug vanwaar hij kwam (da) 3de Nationale A E. Zele-Fr. Borains Bevordering B Dessel-KAVD Hamme-Kapellen lste Provinciale SK Lebbeke-Lede Eine-Meldert Zultse-Robur 2de Provinciale C 4de Provinciale D VW Hamme-Kapellen 2-2. Nardus probeert op doel maar Mestdagh redt (vh) Baasrode-Helde rgem TK Meldert-Mcerbeke Haaltert-R.Lebbeke Wetteren-SK Aalst Onkerzele-Bambruggc 3de Provinciale D Aaigem-Hillegem Burst-Erpe Lebeke-Doggen Kerksken-Mere Voorde-Terjoden 3de Provinciale E Schellebelle-HO Kalken Heusden-W.Moorsel Buggenhout-Oordegem C.Mellc-Oudegem Baardegem-Schoonaarde Edeboys-Heikant Serskamp-Gijzegem SK Overmere-Hofstade 3de Provinciale F Grembergen-Gerda Bazel-Lutterzele FC Aalst-Nederhasselt Edixv.-Nieuwerk. Woubr.-Erembodegem 4de Provinciale E Wichelen-Hersersem Boonwijk-Opstal Letterhoutem-Appels S.Moorsel-Opdorp Massemen-Erondegem St.-Gillis-Wieze 4de Provinciale F Lochristi-VK Hamme Meerdonk-Valentino's Daknam-Berlare V

De Voorpost | 1991 | | pagina 18