Derde provincialers in Erpe-Mere Floris Verstraeten Hoyaux verknalt alles *n cen^ra^e ro^ Knokken voor de tweede plaats Lutterzele klaar voor derby Ongelukkig verlies \feij 1 Lebbeke - Lede 3-0 endracht Zele - Francs Borains 2-4 Haaltert - Rp. Lebbeke 2-0 Buggenhout - Oordegem 4-0 Bazel - Lutterzele 1-3 iSCHEl .KieiHNu lon'\ \l VOETBAL De Voorpost - 1.2.1991 - 19 staan de tricolores en trainer Rudy Jaleydt nog zware tijden te wachten. «ral de Eendrachttrainer stond er na J loop zwaar aangeslagen bij. De vast- p elling dat opportunist Michel Moyaux i iet de lange zwarte paardestaart na de rust te eel vrijheid genoot lag hem raar op de maag. De onderlinge plaats- issel tussen de twee achterspelers mny Vervaet en Geert Christiaens kon ar niets meer aan verhelpen. Het is erg dat één speler de wedstrijd beslecht, jammerde hij. Twee zijn we erin geslaagd onze achter- te halen. Het was te verwachten dit geen derde keer kon. Alhoewel, heeft zich tegenover Moyaux te opgesteld. Over de inzet van de kan ik niets dan lof vertellen. De waarop we doelpunten slikken is De toestand is ernstig on- de beperkte schade in de klasse- De strijd om de degradatie lijkt zich dan ooit toe te spitsen op een kandidaten waar we jammer ge noeg bijhoren.» Eendracht pakte nog maar eens naast de punten na een wedstrijd van behoorlijk niveau. Een puntendeling was recht vaardiger geweest. Men kan immers niet voorbij hun betere eerste helft en de inzet na de pauze. Borains toonde zich een sterk en snel geheel. Mare Bourdeaud'hui tekende voor een bere sterke partij, scoorde tweemaal waaron der een ongelooflijke afstandstreffer maar bleef bijwijlen te lang in balbezit. Mohamed Toujani kende voor rust geen geluk toen zijn poging tegen de dwarslig ger keilde en Patrick Maache knalde van dichtbij over. Eendracht stuitte in de tweede helft op de paraatheid van de Waalse doelman Maiolino en keek lijd zaam toe op de snelheid waarmee Moyaux door de Eendrachtdefensie raasde. Zijn raids smoorden de illusies van de Zeienaars op enig puntengewin definitief in de kiem SK Lebbeke leverde tegen Jong Lede een flinke verrichting die resulteerde in een verdiende overwinning. Floris Verstrae ten vertolkte in de middenlinie een cen trale rol, maar ook Marc Pringels was één van de sterkere pionnen. «We begonnen de match zonder Guy De Baere, wat toch wel een handicap bete kende, zegt clubleider Willy Meert. Guy had last van een kleine spierscheur in de kuit en durfde het risico niet aan. M'Rabet debuteerde voor het eerst na vele weken. In het derde kwartier werd hij opnieuw gekwetst. Jurgen Baert heeft zijn rol toen overgenomen. Even tevoren waren we op voorsprong gekomen langs Jurgen Triest. In het begin van de tweede helft ondernamen de bezoekers initia tieven met het oog op de gelijkmaker. Binnen de kortste keren werden we opnieuw meester van de situatie, wat resulteerde in twee doelpunten die tel kens van degelijke makelij waren en vrijwel op identieke wijze werden ge scoord. Een eerste keer zette Floris Ver straeten een rush op van in de middenli nie en schakelde enkele opponenten uit. Mare Pringels nam hier een voor beeld aan en deed even later net hetzelf de. Ik hoef niet te zegen dat we tevre den zijn met het resultaat. Nu maar hopen dat we zondag ook de moeilijke klip die Denderleeuw is, in de beste omstandigheden kunnen omzeilen.» (e.g.) SK Lebbeke-Lede 3-0. De Leedse doelman wordt afgeschermd door zijn verdedi gers (foto guy) SK Lebbeke-Lede 3-0. De Lebbekenaars deden een goede zaak maar voor Lede wordt het steeds slechter (foto guy) oetbal. Jong Lede krijgt het nog zwaar in deze kompetitie (foto guy) Rapide Lebbeke leed bij Racing Haaltert een 2-0 nederlaag. De beide doelpunten kwamen ongelukkig tot stand. Dat is de mening van trainer Frank Van Den Bergh. «Na vijf minuten viel een carambolegoal die er eigenlijk niet had mogen komen. We werden van toen af verplicht om in achtervolging te gaan, wat tegen een ploeg als Haaltert, die vooral aan huis zijn fysische kracht laat gelden, niet gemakkelijk was. Twee keer kwamen we dicht bij de gelijkmaker langs Frankie Verheyden en Dirk Van De Sompel. Te gen de gang van zaken in kwam de thuisploeg omstreeks het halfuur een tweede keer tot scoren. Het lag toen in de lijn van de verwachtingen dat we het biezonder moeilijk zouden krijgen. Toch bleef ik erin geloven en tijdens de rust maande ik de spelers aan om dat ook te doen. Na de hervatting hebben we de match gedomineerd. De lokalen kwa men er niet eens meer bij te pas, maar we verstonden de kunst om een degelij ke afweer op te bouwen. We zijn er niet in gelukt om de vesting te doorboren. Nu zondag aan huis tegen TK Meldert moe ten we onverwijld twee punten nastre ven. (e.g.) Sparta Buggenhout blijft oog houden voor de tweede plaats. Na afloop van de kompetitie wordt er een eindronde ge speeld tussen alle ploegen uit derde provinciale die als tweede eindigen. Een aantal onder hen promoveert. «We zullen zeker voor die tweede plaats knokken, zegt klubleider Van Den Broeck. Het verschil met de ploeg die momenteel deze positie bekleedt, be- i draagt amper een punt. We hebben dus redenen om in onze kansen te blijven geloven. Tegen Oordegem waren we doorlopend de betere ploeg en kwamen we vier keer tot scoren. Eric Van Belle en Marc Van Der Jeugt namen ieder twee treffers voor hun rekening. Beide voetballers lieten overigens een flinke indruk. We werden door de tegenstrever nooit in verlegen heid gebracht. De 1-0 bij de rust was niet overdreven. De kloof had zelfs groter kunnen zijn. Na de hervatting zijn we in dezelfde zin blijven reageren. Toen het 2-0 werd was de kous af voor de bezoe kers. Zondag genieten we opnieuw het thuisvoordeel. Met Schellebelle als te genstander moeten we andermaal de volle inzet nastreven.» (e.g.) Burst O Erpe 0 Erpe is een onherkenbare ploeg gewor den voor diegenen die de zwakke presta ties uit de heenronde zagen. Nu is de ploeg een stuk weerbaarder en na een gelijkspel op het veld van leider Herzele, een overwinning aan huis tegen Oke- gem, werd nu ook Burst in bedwang gehouden. Geef toe, geen misse reeks. De cijfers liegen er niet om. In de heenronde (17 wedstrijden) werden amper drie punten gesprokkeld, nu haalt Erpe er uit drie wedstrijden vier weg. Dit na twee verplaatsingen, onge looflijk maar waar. Ondanks deze puike start blijft het ontwijken van de degrada tie een haast onmogelijke zaak. Burst diende zijn doelman Volkaert te vervan gen wegens afwezigheid inzake werkom standigheden. In het doel werd Dirk Perreman geposteerd. Geen problemen voor Perreman, het schaarse werk dat hij te verwerken kreeg knapte hij zonder problemen op. De betere kansen waren inderdaad voor Burst. Zo kwamen De Langhe en De Clercq oog in oog met de bezoekende portier maar zonder resul taat. Erpe bleef overeind. Aaigem 3 Hillegem 0 De eerste kans uit deze partij was voor Elaut maar hijmiste zijn inzet. Hillegem liet hier een unieke kans liggen om de partij een ander verloop mee te geven. Aaigem haalde stilaan het laken aar zijn kant en won de wedstrijd verdiend. Dit gebeurde evenwel met overdreven cij fers: 3-0. Tweemaal Peter De Vadder en Chris Scheeriinck zorgden voor de loka le doelpunten na een wedstrijd die wei nig te bieden had. Voor Hillegem zijn alweer kostbare puntjes gaan vliegen. Kerksken 1 Mere 1 Het tweede geklasseerde Mere liet allicht een belangrijk punt liggen op het veld van Kerksken. Herzele bleef immers de twee punten veilig thuishouden tegen Appelterre zodat de kloof nu niet minder dan vier punten bedraagt. Mere had het werkelijk moeilijk op het veld van Kerks ken. Voor de thuisploeg kwamen de kansen vlot uit de kast gerold. Van Key- meulen en Van Der Hoeven wisten die evenwel te verzilveren. In de 37e minuut was het echter wel raak. De thuisploeg klom verdiend op voorsprong na een treffer van De Muyter. Mere was even aangeslagen en kon voor de koffie niets meer ondernemen. Na de rust herstelde Mere het evenwicht wel. Uit een groot geharrewar voor het lokale doel wist Koen Van Impe de gelijkmaker te puren. Mere sleepte dus een puntje uit de brand. (nicolle) FC Lutterzele is enig leider geworden in derde F. Onmiddellijke konkurrenten als Vrasene en Zaffelare gaven een punt prijs. De Dendermondenaars behaalden de volle inzet in Bazel en dat werd zondagavond uitbundig gevierd in het lokaal «Bij Manske», de joviale waardin van het Lutterzeelse lokaal. Clubleider Paul Roels was een van de velen die ook een pint meer dronk op het sukses van de derde provincialer. «'t Is momenteel prettig in Lutterzele te vertoeven, verhaalde hij uitnodigend. Als het zo verder gaat dan spelen we volgend jaar in tweede. Er is geen mens in de buurt die daar ooit van gedroomd heeft. In Bazel hebben we een flinke prestatie neergezet. Zelfs tijdens de tweede helft, toen een nukkige spellei der ons een loer draaide door Ivo Van Keer uit het veld te sturen, zijn we overeind gebleven. Voor de rust kwamen we twee keer tot scoren langs Eddy Van Bosbeke en Ivo Van Keer. Dat de thuis ploeg na de hervatting zou reageren, lag in de lijn van de verwachtingen. We moesten dan ook een stormloop door staan en waren op de tegenaanval aange wezen. Daar hebben we munt kunnen uitslaan waardoor we thans als enig leider postvatten, aldus de Lutterzeelse clubleider. Nu zondag staat de derby tegen SK Gram bergen op het programma. Het hoeft niet gezegd dat het de bedoeling is van de huidige leider om de zegereeks verder door te trekken. (e.g.) Voetbal. Edixvelde-Nieuwerkerken: O-l (da) Edixvelde-Nieuwerkerken: O-l (da) oetbal. S.K. Lebbeke zoals het aantrad tegen Jong Lede (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19