Eerste provincialers in het Aalsterse Derby met derbyuitslag Tweede Provincialers in het Aalsterse Borsbeke - E. Houtem 1-1 mmm - mmm -s - iff hi i i tat 20-1.2.1991 - De Voorpost \)NDE 210419 SI Gtllts MH-» VOETBAL Lebbeke 3 Jong Lede 0 Voor Jong Lede begint het er steeds benarder uit te zien. De Ledenaars maakten alweer een slechte beurt na de belangrijke nederlaag aan huis tegen Ertvelde. Op Lebbeke hadden de groen- hemden alweer niet veel in de pap te brokken, zoals de eindscore nu ook terecht laat vermoeden. Voor Lebbeke was het voor de wedstrijd echter al slecht begonnen. Tijdens de opwarming viel Guy De Baere uit en dit deed het wantrouwen in de goede afloop toene men. Zij vervanger M'Rabet viel na een halfuur eveneens uit maar dit belette niet dat Lebbeke de overhand behield. Rond het halfuur werd dit overwicht tevens uitgedrukt met een treffer. Prin- gels bracht zijn vrijschop tot bij Triest die voor blijdschap zorgde in het thuis- kamp. Na de rust ging de thuisploeg rustig door en bleef het geregeld de Leedse kooi onder vuur nemen. Toch duurde het vrij lang vooraleer de kente ring er kwam. Twintig minuten voor affluiten verdubbelde Verstraeten de lo kale voorsprong en stelde meteen de thuisoverwinning veilig. Lede was niet bij machte om terug te slaan. Daarvoor waren de bezoekers vast veel te ongevaarlijk. Pringels zou in de 82e minuut het lot van Lede nog na drukkelijker bezegelen. Bij zijn slalom ging iedereen gewillig opzij zodat hij rustig kon binnenknallen. De voorlaatste plaats in de klassering was voor Lede onafwendbaar. De degra datie is zeker nog geen feit maar men zal toch hard moeten knokken wil men niet dieper in het moeras wegzakken. Eine Meldert Het laag geklasseerde Eine heeft van Eendracht Meldert, derde in de stand, een aardig pak voor zijn broek gekregen. Meldert pakte meteen sterk uit en scoorde in de aanvangsfaze reeds langs Roelands. Meldert kon nu rustig afwach ten en Eine moest komen. Dat probeer de de thuisploeg ook maar opende zo veel deuren voor de gretige bezoekers. Via strafschop zou Roelands halfweg de eerste speelhelft de Eendracht-voor- sprong verdubbelen. Eine verloor ook nog een speler in die periode. De Rijcke kon voortijdig onder de douche en dit maakte het allemaal nog eenvoudiger voor Meldert. Voor de rust werd het zelfs 0-3 toen MamLx Van Synghel de bal in eigen doel deed belanden. Na de rust ging Meldert gewoon door. De bezoekers walsten Eine gewoon weg. De thuisploeg kreeg alweer een doelpunt langs de oren via Roelands. Doelman Tonnelier zou dan een handje toesteken zodat Nic Van Renterghem de Einse eer kon redden. Vooral geen paniek bij Mel dert want in de slotfase scoorden Ver- meir en Roelands nog. Roelands scoor de maar liefst vier keer, vergeet dat niet. Meldert bevindt zich nu samen met Geraardsbergen op een derde plaats. Toch wel knap als men weet dat Ge raardsbergen in het transferbeleid de geldbeugel bovenhaalde. Voorlopig doet Meldert het nog even goed als het dure Geraardsbergen. Een heuse verdienste. (nicolle) In het teken van de degradatie had deze wedstrijd zeker zijn belang. Vooral Borsbeke-E. Houtem 1-1. Uiteraard speelde Houtem de pannen van het dak. E-Houtem, °Og Steeds twee punten Hier moeten De Meerleer en De Pauw verdedigen. Neckebroeck zit in de tang nunder telde dan Borsbeke, mocht zich - geenszins permitteren de boot in te gaan. Borsbeke zou dankzij een over winning tevens een goede zaak doen. De ploeg zou meteen veel meer ademruim- te krijgen. Maar in de eerste helft stond er nauwelijks een thuisploeg op het veld. E. Houtem eiste het beste van het spel op en kwam nadrukkelijk op het doel van Eddy Belaey afstormen. Tal van kansen voor E. Houtem maar alle gin gen verloren. Rond het halfuur kregen wij de mooiste aktie uit de eerste helft voorgeschoteld. Eddy Maebe legde van heel ver aan. De bal zoefde schitterend richting winkelhaak maar Eddy Belaey had een schitterende redding in huis. Houtem bleef maar komen. Na een verre inworp richting Davy Moreels kon laatstgenoemde zich vrijmaken in het doelgebied maar schoot tegen doelman Belaey aan. Alweer een unieke kans weg. En er kwam meer. Dirk Neckebroeck ging aan de haal en in de rebound werd zijn schot alweer tegen Belaey aange schoten. De Borsbeekse doelman hield dus zijn ploeg nadrukkelijk overeind in een eerste helft waar Borsbeke nergens was. De tweede helft kende een ander ver loop. Borsbeke stak meteen zijn neus aan het venster en de eerste kans was meteen de goeie. De bal kwam vanop rechts en Hans Van Holsbeeck volleyde hem binnen (1-0). Je moet het maar kunnen, een eerste keer in de buurt van doelman Ernest Holderbeke, en meteen St.Gillis-Wiezje 1-0. Jurgen Van nuffel schiet op doel (vh) raak. Geen wonder dat E. Houtem nogal aangeslagen was. Niet voor lang echter want de bezoekers bleven in hun kansen geloven. In een evenwichtige tweede helft zou zelfs gerechtigheid geschieden. Chris Schamp, oud-speler van Borsbeke en niet zo geliefd meer bij de thuisaan- hang, kon het strafschopgebied binnen- duikelen en een licht duwtje van Franky Verdonck volstond omneer te gaan. Een lichte strafschop doch de scheids rechter aarzelde niet. Broer Hugo Schamp, tevens oud-Borsbeke-speler, voltrok het vonnis. Verder kwamen beide ploegen niet meer en dit was deels te wijten aan de zwakte en aan de grimmigheid waarin die twee de helft zijn beslag kende. De scheids rechter, die zonder lijnrechters diende te fungeren, had het echt niet gemakke lijk om alles binnen de perken te hou den. Vaak haalde hij de woede van de supporters op zijn hals maar niet altijd terecht. Het is werkelijk moeilijk wer ken wanneer zo'n ref de klus alleen moet klaren, zoveel is duidelijk. Borsbeke: Belaey, De Sterck, De Pauw, Van Hege, Van Der Steen, Van Dorpe, De Meerleer Eric, Johan De Meerleer, Hans Van Holsbeeck, Guy Dobbelaere, Franky Verdonck E. Houtem: Ernest Holderbeke, Jo De Saedeleer, Ronny Van Der Stricht, Hugo Schamp, Davy Moreels, StefaanVan Pae- mel, Jan Meuleman, Eddy Maebe, Mare Van Lancker, Dirk Neckebroeck, Chris Schamp. (nicolle) VW Hamme-Kapellen 2-2. Ook Vergeylen drong geregeld aan (vh) Burst-Erpe 0-0. Een strakke knal van Peter Van De Keere, maar alweer ge doelpunt. Het bleef 0-0 (nic) Burst-Erpe 0-0. Voor Gerd De Clercq is de bal hier onbereikbaar. Ook Johan Van Aerde kijkt achterin vruchteloos toe (nic) St.Gillis-Wieze 1-0. Remi De Brandt waagt zijn kans (vh) Borsbeke-Houtem 1-1. Borsbeke kwam in de eerste periode goed weg. Doelman Belouy speelde daarin een belangrijke rol (nic) Burst-Erpe 0-0.Spelmaker Eddy Pots werd streng bewaakt en dat maakte Burst vleugellam (nic) De zesde ediue van Move Up en he, boek De wereldproductie van bon, daal, snel. E, ■De 15 meesI gestelde vragen In een soUici- gb/nutdelde dal,ng van 3S,6 procent latiegesprek. Hoe beantwoord je ze?' wor- ons er fen daling met o. e den eertang voorgesteld. Move Up isgeves- ^oome dalmg doe, z,ch echter voor m ligd aan deAugust Reyerslaan 5S/8le 1040 Finland waar de pmduktie mei 60% is Brussel (021734.93.02.) gedaald. St.Gillis-Wieze 1-0. Kris Van Nuffel van Sint-Gillis zet de bal voor doel (vh) RC Wetteren 1 SK Aalst 3 Het lijkt wel een never-ending-story te gaan worden. SK Aalst en Zottegem blij ven hun wedstrijden winnen. Op het veld van Dyn. Beervelde haalde Zotte gem het met 9-2; steeds blijft SK Aalst verplicht om zijn partijen eveneens met winst af te sluiten. Aalst deed dat wel, alhoewel een verplaatsing naar Wetteren zeker niet van de poes is. De overwin ning heeft dan ook heel wat voeten in de aarde gehad. Voor de rust wou het al weer niet vlotten. We zagen een magere voorstelling die geen echte uitgespeelde kansen kende. Na de rust sloeg de vlam meteen in de pan. Aalst stond meteen aangeslagen. Van Hoecke bracht de thuisploeg op voorsprong en Wetteren stoomde meteen rustig door. Alweer gevaar voor de Aalsterse kooi maar de kopbal van De Langhe werd van de lijn weggeveegd. Toen vond Aalst het welle tjes. Bruno Cooman bediende Van Loke ren die de bordjes in evenwicht bracht. Aalst speelde nu nog overtuigender en Wetteren kwam in het stuk niet meer voor. Keymolen en Van Den Bergh maakten dan de klus af. Aalst behaalde een moeizame maar verdiende zege. TK Meldert 3 Meerbeke 1 TK Meldert heeft in zijn thuiswedstrijd tegen Meerbeke zijn tegenstander met een naar de keel weten te grijpen. Er waren amper twee minuten verstreken toen Meldert reeds de leiding nam. Dhauwers kopte raak op hoekschop van Segers. Verder kwam de thuisploeg niet in de tweede helft. Het was dus wachten tot na de koffie. Rond het uur was het al raak. Crockaert knalde nummer twee binnen vanop afstand. Een mooie treffer die voor Meldert alle twijfels wegnam. Het zou er gaandeweg zelfs beter op worden. Bombeke scoorde voor TK en de tegentreffer via Beerens verontrustte de thuisploeg niet meer. Nadat Ronny Lievens een strafschop tegen de dwar sligger had getrapt kon Beerens via de rebound de Meerbeekse eer toch red den. Verder dan dit kwamen de bezoe kers niet. eE. Onkerzele rui Bambrugge ons Onkerzele haalde een belangrijke o\11111 winning tegen Bambrugge. De thi |jj0 ploeg, die stilaan onderaan de klassern, verzeild geraakt, had de puntjes h nodig. Zoveel is zeker. Onkerzele wist bal het meest in de ploeg te houden zorgde ervoor dat Bambrugge nau lijks gevaarlijk kon zijn. De thuisplie kwam dan ook geenszins verrassend |u voorsprong. Dit al na zes minuten. P Goossens kopte de bal binnen maar lokale vreugde was van korte duur. tien minuten wist kapitein Chris briëls een strafschop te benutten na één van zijn ploegmakkers tegen I gras was gewerkt door doelman Step Ook deze wedstrijd was niet van de ru aanpak ontdaan. Danny Gaethoffs Rik Eeckhaudt zouden met een ro5.6, kaart het veld moeten verlaten. G thoffs had Onkerzele wel eens voor tweede maal op voorsprong geschot Dit was alvast het belangrijkste wap< feit van dit gebeuren. (nicolljl

De Voorpost | 1991 | | pagina 20