grondoffensief ingezet, Lede mag er stilaan aan beginnen... telle loopt steeds verder uit Meldert heeft Status-quo aan de top |et wordt moeilijk >or SK Grembergen Vierde Provinciale E mbergen - Gerda 1-1 mM WÊÊÊSIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊBÊBÊÊÊKIÊÊÊm rde Provinciale E Eerste Provinciale OETBAL De vier topploegen in vierde E laten elkaar niet los, zoveel is wel duidelijk. Alle vier wonnen ze hun wedstrijd, de ene al wat overtuigender dan de ander. Sint-Gillis, de eerste uit het klassement, had het nog het moeilijkst, tegen Wieze. Reeds na één minuut stond de 1-0 eindscore op het bord. Alens tekende voor deze treffer; Sint-Gillis domineerde maar kon dat overwicht niet meer ver zilveren. Laat in de tweede helft werd een plaatselijke goal dan nog afgekeurd, nadat Wieze steeds meer druk had ont wikkeld. Opstal maakte korte metten met Boon- wijk, maar deed dat pas na de rust. Collewaert - twee keer -, De Smedt en De Vriendt maakten er 04 van. Ook Appels had het niet onder de markt tegen Letterhoutem. Pas een kwartier voor tijd konden de bezoekers met een floddergoal het verschil maken: De Mey scoorde de 0-1, waarna de thuisploeg reageerde met een tegendoelpunt. Ap pels kon toch nog de volle buit mee- graaien, na een verwarde fase voor het doel van de opponent, waarbij De Be cker de bal tegen de netten kreeg, 1-2, en Appels laat niet los. Wichelen laat het niet aan zijn hart komen: week na week maakt het brand hout van zijn tegenstanders, en het is wachten op de onderlinge konfrontaties om te zien of deze ploeg in staat mag geacht worden om ook de topploegen een kopje kleiner te maken. Met 3-0 werd het sterke Herdersem terugewezen. Ook hier werden alle doelpunten na de rust aangetekend. Hiervoor zorgden Spaerkeer, De Winter en een plaatselijke ongelukkige. Ver meldenswaard is hier ook nog de uit sluiting van kapitein Verpeten. In het klassement blijft alles bovenaan ongewijzigd: Sint-Gillis telt 33, Opstal 32, Appels 31 en Wichelen 30 punten. T.D.B. lembergen zal voorzeker moeten kken om het behoud te realiseren, groenwitten kwamen tegen Gerda ■Niklaas niet verder dan een gelijk- .Met vier punten achterstand op het ielaatst gerangschikte Vrasene is het a twaalf uur voor de derdeprovincia- worden zware weken», stelt voor- Herman Burghgrave. Op eigen veld hadden we tegen de Waaslanders twee punten moeten pakken. Het heeft er geruime tijd naar uitgezien dat ons dat zou lukken. Pas op drie minuten van het einde kon de tegenstander het gelijkstel lende doelpunt op het bord prikken. Ik voeg hier dadelijk aan toe dat de uitslac geenszins logisch is. Halverwege de eer ste helft bracht Bert Nobels ons op voorsprong. Hij benutte een dieptepass van Chris De Leenheer. Naarmate de rust in zicht kwam, begonnen de bezoe kers wat harder op het gaspedaal te drukken. We konden echter standhou den. Na de hervatting werden we tot een terugtocht verplicht. In de resterende minuten gebeurde het onvermijdelijke. Het is in deze kompetitie al vaker voor gekomen dat we helemaal in het slot een deel van de buit moeten prijsgeven, of helemaal de boot ingaan. (e.g.) Gillis-Wieze 1-0. Alens scoort het enige doelpunt van de wedstrijd (vh) Meldert vecht terug, na de klap die het vorige week van Zultse moest inkasse- ren. Tegen het weliswaar zeer beschei den Eine werd het een waar doelpunten- festijn: liefst zesmaal vond een Een- drachtspeler de weg naar het doel. Het begon al na vijf minuten, toen Roelands vliegensvlug de bal kon afsnoepen van een slordige verdediger en het leder in de kooi van de bezoekers kon trappen, 0-1. En Meldert ging door op zijn offen sief elan. Een kwartier later tekende Roelands, de bedrijvigste man op het veld, voor nummer twee. Een straf- schopfout lag aan de basis van dat doel punt. Toen een thuisspeler na een zware fout vervroegd de kleedkamers mocht opzoeken, leek het pleit beslecht. Vlak voor de pauze mocht Meldert een plaat selijk kadootje in ontvangst nemen, toen Van Synghel in eigen doel trapte. De wedstrijd was meteen gespeeld, maar omdat de toeschouwers betaald hadden om de twee helften te zien, draafden de 22 akteurs na de koffie nogmaals het veld op om de obligate 45 minuten af te haspelen. Meldert voelde zich niet ge roepen zich bij de 0-3 neer te leggen: het ging onverminderd voort met het besto ken van de Einese linies. Na een kwar tier in de tweede periode werd het 0-4, langs Roelands, die daarmee voor de derde keer scoorde. Een kleine smet op het defensief zeer sterk opererende Mel dert werd geworpen door Van Renterg- hem die er zowaar in slaagde om doel man Tonnelier, het anders zo betrouw bare sluitstuk van de Meldertse achter hoede, te verschalken. Dat dit doelpunt slechts door cynici «eerreddend» ge noemd kon worden, bleek toen Vermeir twintig minuten voor tijd de nummer vijf aantekende. Naar het einde toe lukte Roelands zijn vierde treffer van de dag, waarmee hij de eindscore van Eine-Mel- dert op 1-6 bracht. Het was een produk- tief middagje voor de bezoekers... Leuk om weten is dat Van Synghel, de man die in eigen doel verwerkte, een jubileum wedstrijd speelde: het was zijn 300ste match met het fanionteam van Eine. Sommige mensen doen toch echt alles om zichzelf in de kijker te spelen... In het klassement ziet het er voor Mel dert ineens een stuk beter uit: vorige week telde het nog zeven punten achter stand op leider Ronse, dat zijn er deze speeldag nog maar vijf. Olsene slaagde er vrij verrassend in om de leiders op eigen terrein te kloppen. Ook Geraards- bergen, de onmiddellijke konkurrent van Meldert, kwam niet verder dan een puntendeling bij Lovendegem, zodat Meldert in de stand opnieuw de derde plaats mag claimen. De toestand van Lede begint zo stilaan dramatische proporties aan te nemen. Kende de ploeg aan het eind van de heenronde een korte heropflakkering, dan gaat het nu van kwaad naar erger. Op het terrein van SK Lebbeke, één van de sterkere middenmoters in de eerste provinciale, kreeg het een 3-0 in de toch al zwaar beproefde maag gesplitst. Leb beke moest zijn trainer-speler en gang maker van het elftal, Guy De Baere aan de kant laten nadat die zich tijdens de voorbereidende warming-up had ge blesseerd. Dat dit uiteindelijk weinig effekt zou hebben op de verrichting die het thuisteam zou weggeven, kon men dan niet vermoeden. Na een klein half uur wist Lede waar het aan toe was, toen Pringels een vrije trap nam, die door Triest in doel werd verwerkt. 1-0 voor Lebbeke, en de gasten lieten meteen het hoofd hangen. Voor de rust waren er weliswaar een paar plaagstootjes, maar de thuisploeg kwam nooit in gevaar, meer nog, ze tekende zelfs voor de gevaarlijkste akties. Ook na de pauze hield Lebbeke het heft stevig in handen, zodat het onvermijdelijk werd, dat de score zich zou gaan uitdiepen. Met een mooi afstandsschot van Verstraeten kwam Lebbeke op 2-0. Daarmee was alle hoop voor de Ledenaars in rook opgegaan, en ondergingen zij gelaten het overwicht van de gastheren. Een paar minuten voor tijd maakte Pringels er nog 3-0 van zodat Lede met de staart tussen de benen de terugreis mocht aanvatten. Het wordt zo stilaan een be kend beeld voor Lede... De kwaal waaraan Lede lijdt, is het onvoldoende kreëren van kansen. Mis schien hebben ze daar geen spelers voor: dat kan. Maar dan wordt het wel dringend tijd dat die spelers worden gevonden. Met zeventien doelpunten is Lede - samen met staartploeg Robur - de slechtste afwerker uit de reeks. Het is dan ook geen wonder dat Lede met veertien punten op de voorlaatste plaats bengelt, met vier eenheden voorsprong op de rode lantaarn. Ertvelde en Eine, de ploegen die in de degradatiezone rondzwerven, zijn de ge- viseerden. Lede mag de precaire toe stand waarin het zich bevindt, ernstig gaan nemen. Tweede provinciale wenkt... T.D.B. 'tePl en ffs n G 3or hot stevent regelrecht op de titel af in E. Dat dit een waarheid is als een r uitgevallen koe, zal U ongetwijfeld ons eens zijn. Vooral door zijn grote maat heeft Melle nu al zo'n voor- ïg op zijn konkurrenien dat het moeilijk, zoniet onmogelijk zal de primus uit het klassement nog I te fluiten. Tegen Oudegem, een hallige en dus zeer gevaarlijke was Melle in de eerste helft de e. De 1-1 score aan de rust, na een lunt van De Meyer voor de thuis- en Vercauteren voor de bezoekers iit dan ook gevleid genoemd worden Oudegem. Na de koffie, wanneer de 'l n zowaar het initiatief overnamen, het dan ineens wel voor de leiders: S(1 "aele en Verstraeten scoordpn elk ezorgden Melle daarmee een 3-1 rinning. Melle, dat zowel het mees- js elpunten aantekende, als het mins- j n jelpunten inkasseerde, heeft met ^54 punten uit twintig wedstrijden zeven punten voorsprong op Ede- De champagne mag zo stilaan in :lkast. Oudegem gaat het uiteraard heel ninder goed. Na deze nederlaag is co'flertiende in de stand, met zestien tys, de runner-up in derde E, heeft n punt moeten prijsgeven. Tegen :d georganiseerde Heikant kwam verder dan een 0-0 gelijkspel. fs had last van die typische voet- lal, waaraan heel wat sterke ploe- 'en: het domineerde wel, maar er niet in dat overwicht in doel- om te zetten. Kansen waren er het is misschien overdreven te n van een overvloed aan moge- :n, maar Edeboys tekende toch een flink aantal van de offensieve - maar onder meer Goethals en konden de hen geboden scorings- ballen niet in de netten van de ikers deponeren. Het bleef dus bij lagere en weinig tot de verbeelding :nde 0-0, waardoor Edeboys uit wedstrijden 27 punten heeft ver- L Dat zijn er vier meer dan Hei- totnogtoe bij elkaar gesprokkeld jenhout, de derde in de reeks, kon tan profiteren om een puntje in te J op Edeboys. Dan moest het wel Jen van Oordegem, niet meteen een |om zonder handschoenen aan te I slaagde wonderwel in die e en het deed dat zelfs met spre kende cijfers: liefst 4-0 werd het. Wie Buggenhout aan het werk zag, vroeg zich voortdurend af waarom deze ploeg niet in staat was gebleken samen met Melle om de titel te strijden. Het overwicht dat de thuisploeg had, tegenover Oordegem, dat één van de sterkste verdedigingen uit de reeks heeft, was verbluffend. Het begon allemaal in de eerste helft, langs Van Belle, die voor de 1-0 tekende. In de tweede helft was die meteen goed voor de 2-0, en Oordegem kon niet anders dan zich bij die gang van zaken neer te leggen. Van der Jeugt maakte nog twee doelpunten en bracht de eindscore daarmee op 4-0. Opzienbarend, dat Oordegem veel min der doelpunten geïncasseerd had dan Buggenhout, tot op deze twintigste speeldag. Zelfs met deze vier goals erbij, blijft Oordegem ónder het aantal tegen doelpunten van Buggenhout - 25 tegen 27. In de stand blijft deze opdoffer voor Oordegem niet zonder gevolgen: Bug genhout blijft in het kielzog van Edeboys en Oordegem ziet zijn kloof met Bug genhout groter worden. Het verschil tus sen beide ploegen - die respectievelijk de derde en de vierde plaats bekleden in het klassement- wordt drie punten. Oordegem mag zijn klimmersaspiraties een jaartje opbergen... Schellebelle, dat een steeds jonger uit zicht krijgt, gaat onverdroten verder met het neerzetten van opzienbarende resul taten. Ditmaal moest Kalken er met 4-0 aan geloven. In de eerste helft werden de bezoekers eenvoudigweg aan een spiesje geregen: passief moesten zij erop toekij ken, hoe de thuisploeg over hen heen wervelde. Doelpunten van Van Den Hee- de, De Schutter en Bontinck verzilver den dit toch wel zeer grote overwicht. In de tweede periode lieten de bezoekers niet meer zo gemakkelijk over zich heen rollen en gingen ze zich zowaar bekom meren om de voorste linies. In de afwer king stonden ze echter nergens, en het was uiteindelijk Schellebelle dat er nog ééntje bijknalde - via De Wandel. Schel lebelle telt nu 21 punten uit twintig wed strijden, Kalken is de twijfelachtige ei genaar van elf schrale puntjes. Het verdict voor Gijzegem, op het terrein van Serskamp, was ongemeen hard. Pas in de slotminuut moest het in de thuis ploeg zijn meerdere erkennen: Corte zorgde dan met een schot van jewelste voor de beslissende treffer. Toch is de overwinning van Serskamp niet geheel onlogisch te noemen. Met een blitzstart slaagden zij erin om de 1-0 op het bord te krijgen: Menschaert zorgde daarvoor. In de tweede periode kon Gijzegem weerwerk bieden en Van Sinaey lukte de gelijkmaker. Iedereen had zich reeds bij die puntendeling neergelegd, toen Corte in de laatste minuut de Gijzegemse illus ies aan diggelen schoot. Voetbal kan soms hard zijn... In het klassement is Serskamp zevende met 21 punten, Gij zegem heeft er eentje minder en vinden we ook een plaatsje lager. Baardegem won moeizaam met 3-2 van Schoonaarde, de merkwaardige rode lantaarn in deze reeks. Ook nu lag Schoonaarde niet echt onder bij de thuisploeg, maar door een strafschop- doelpunt van De Valk werden zij defini tief teruggeslagen. Eens te meer trekt Schoonaarde aan het kortste eind tegen over een gelijkwaardige tegenstander. Uiteraard blijft het dus onderaan moe derziel alleen op de laatste plaats - met negen punten - en het begint er steeds meer op te lijken dat deze onkans Schoonaarde tot het einde van dit sei zoen zal blijven achtervolgen. Baarde gem doet het heel wat beter: het is negende, met twintig punten. Overmere moest het thuis opnemen tegen Hofstade en kreeg een 2-4 rond de oren. In de eerste helft was het zonder meer ridicuul, wat de Overmerenaars op het veld tentoonspreidden. Hofstade liep op kousevoeten uit tot 0-2, via Verleyen en Roeland. In de tweede periode had de thuisploeg zich herpakt en bracht het de bordjes in evenwicht: Oncelaer en Luy- paert tekenden voor de doelpunten. Toch zou het uiteindelijk nog 2-4 wor den langs Van Waeyenberghe, die twee bezoekende tegenaanvallen suksesrijk in doel kon verwerken. Hofstade telt 19, Overmere zeventien punten. Heusden en Moorsel maakten er een doelpuntenloos onderonsje van, waarin Heusden vooral in de eerste periode de sterkste ploeg was. Toch zou het onop portuun zijn te stellen dat Moorsel ver onder lag: in de eerste helft kreeg het een strafschop toegekend, die door de schopper van dienst tegen de paal werd gemikt en na de rust waren de bezoe kers misschien wel een ietsje sterker dan de lokalen. Het uiteindelijke verdict is dus niet geheel onverdiend te noe men: Heusden blijft in de onderste re gionen van het klassement hangen -met dertien punten- en Moorsel neemt met zijn achttien punten een komfortabele middenmoterplaats in. T.D.B. St.Gillis-Wieze 1-0. Wim Alens zal na deze faze tegen de staak schieten (vh) Voetbal. Een faze uit de wedstrijd Edixvelde-Nieuwerkerken: 0-1 (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21