Moderna Lebbeke doet iet stap voor stap Nog eens winst voor VC Zele jValst haalt set binnen op verplaatsing Hoopvol 'Hopeloos' Volleykalender Kangoeroes Aalst verliest nipt Talent en verstandhouding Opdracht volbracht iaj Samse Volleyballiga Uo Voorpot 1 ir^,i VOLLEYBAL nst n o KFVOK Nieuwkerken - VK Aalst 3-1 [5-9,14-16,15-7,15-5) De {iv°k Nieuwkerken houdt reeds jaren h2 en ijzersterke thuisreputatie hoog. Ook q ging het de voorbije week iets minder q lot, zondag ging een nochtans in pun- reu :nno°d verkerend VK Aalst voor de bijl. n egen Aalst speelden de Waaslanders dinl erc*er mat' 'n eerste sets draaiden de juinen mee tot 9-9- Pas dan kon de iuisploeg het verschil maken. Tijdens e tweede set kon Aalst de deelzege linnen halen en dit onder impuls van 'ascal Boeykens en Ivan De Groodt die ider hun beiden met keiharde opsla- en de lokale receptie pijn deden. In de lerde set gaf spelverdeler Jos Muylder- nans het startsein voor een non-stop rffensief. In de vierde set ergerden de «zoekers zich aan tussenkomsten van le scheidsrechter. Luc Van Huffel keek zijn uitlatingen tegen een rode kaart an. Het zal moeilijk worden voor de ialsterse spelers om zich in tweede livisie te handhaven en dit gezien de >eperkte kern waarover de Ajuinen be- chikken. IDEC spelers volleybalmoe idee speelde tegen Wachtebeke een angename partij voor de toeschouwers, 'och moesten de Adec boys de duimen :ij het dan met heel gering verschil. De laatste twee sets weren met 14-16 verloren. Voor het zelfde geld kon Adec met de winst aan de haal gaan hetgeen niet betekent dat de thuisploeg de overwinning verdiende. De Baas- roodse spelers tonen tijdens de wedstrij den maar weinig vechtlust en ze laten doorschemeren dat ze berusten in de toestand. Ze kunnen niet meer degrade ren en voor de wekelijkse trainingen komt men met allerlei redenen aandra ven om zich aan de trainingen te kun nen onttrekken, hetgeen toch in de wan delgangen de ronde doet. Nochtans heeft het bestuur niets onver let gelaten om in de beste voorwaarden aan het nieuwe seizoen te kunnen be ginnen. Eind vorig seizoen zat men in de Adec kringen in zak en as, dat samen met de tuimeling uit de landelijke divi sie, nog geconfronteerd werden met een financiële put. Ondanks dit alles bleef men niet bij de pakken zitten. Een nieuwe voorzitter werd aangetrokken in de persoon van Karei Moens. Wat het financieel debacle betreft was het pompen of verzuipen en daarom werd een trio aangesteld om de finan ciën gezond te maken. Alle problemen zijn nu van de baan. Voor Adec moet divisievolleybal niet, maar wanneer de gelegenheid zich voordoet zal men de kans niet laten liggen. iets loderna Lebbeke - VOK Wetteren -0 SP" 15-11,15-6,15-5) Je reserveploeg van Moderna heeft deze traa eek de duimen moeten leggen met 1-2. de eerste set kwamen ze er niet aan pas, maar vanaf de tweede set speel- p ze goed mee. Het verlies met 1-2 was wijten aan het uit handen geven van en 11-2 voorsprong in de derde set le[ 5-15, 15-12, 11-15). De hoofdwedstrijd e ad andere allures. De bezoekers gemo- veerd en heel enthousiast hadden ver kneden week een van de topploegen in ieb erde provinciale met name Leeuwerik w ede met 3-0 verslagen zodat Lebbeke net een bang hart aan deze wedstrijd egonnen was. Wetteren staat niet op de laats die ze toekomt. Weken aan een n 4 tuk door moesten de bezoekers vier a ijf basisspelers missen wegens kwetsu ren en nu staan ze opnieuw volledig rïjj odat ze nog koppen zullen laten rollen. n de eerste set moest Lebbeke het I ezelschap dulden van de tegenstander, j ladat Moderna in eerste instantie tot j n 5-0 kon uitlopen, moesten ze na een jt eeks persoonlijke fouten van de thuis- pelers toezien hoe de gasten met de jimlach de achterstand wegwerkten. i'an dan afkonden de bezoekers tot 11-11 211 lanklampen. De strijd was evenwichtig ,nn tn de skore gelijkopgaand. Enkel in de eindfase die spannend verliep, kon Leb beke in één ruk uitmaken. In de begin fase van de tweede set zorgden de bezoe kers voor degelijk weerwerk, met een heel goede receptie en een heel beweeg lijke verdediging zowel aan het net als in het achterveld dwongen ze de gastheren tot een heel gevarieerd aanvalspatroon. Wanneer Lebbeke het ritme opvoerde brak de veer bij de tegenstander. Het sterke wapen van de thuisploeg is het opvoeren van het spelritme waar de tegenstander problemen mee heeft. Het bewijs dat de Lebbeekse spelers kondi- tioneel op punt staan. Tijdens de derde set was de tegenstand volledig weggeëbd bij de bezoekers. De lokale coach kon een beroep doen op zijn twee jonge rekruten, Bruno Fransaert en Bart De Pauw. Lebbeke draait momenteel op volle kracht en ze bieden de toeschouwers spektakel tijdens de wedstrijden. Elke week verrassen ze de supporters bij het uitvoeren van ingestudeerde aanvalsak- ties. Het jong Lebbeke is gewapend voor de zware opdrachten die nu aankomen na de moeilijke en gevaarlijke verplaat sing naar Wontergem. Moderna prijkt momenteel alleen op de eerste plaats na het onverwachte verlies van Deinze te gen Juvenes Zele. i j Bij de dames was dit keer Hopeloos de bn, P'oe8 van de dag. Tegen rechtstreekse ^rivaal ATN waren ze duidelijk de betere. Enkel in de 2 aanvangssets waren de v0 ploegen aan elkaar gewaagd (15-11 en 12-15). In de resterende 2 sets liep ja Hopeloos vrij vlot uit via 15-9 en 15-5. he He beide leidersploegen The Pool en JEF n d wonnen zonder problemen met 3-0 res- ini cctievelijk tegen Coconut en Contra. BGJG kon een plaats winnen via een w overwinning tegen het hogergeplaatste 't gn pieken. Het werd vrij gemakkelijk 3-0. Stand dames: The Pool 2. JEF 3. Hopeloos i Coconut 5. ATN 6. 'tMoleken BGJG 8. Contra 9. Zwart. Panters damesploeg om de forfaitnederlaag te ontlopen. In deze samenstelling waren ze geen partij voor de Bruine Beren. BGJG speelde 2 sets vol karakter tegen KWB Moerzeke. Na verlies in de eerste set (15-13) en een walk-over (15-2) in de tweede set konden zij zelfs de derde set naar zich toehalen (10-15). Met die setwinst was BGJG tevreden en KWB won via 15-3. In de onderste regionen won Contra de strijd tegen WAS voor de 9e plaats. Een vijfde set moest beslissen over winst en verlies. De eindstand illustreerde de ge lijke waarde van beide ploegen 14-lo in 8 8 0 16 het voordeel van Contra. 8 8 0 16 9 5 4 14 9 5 4 13 8 4 4 12 9 3 6 12 10 3 7 12 9 2 7 11 8 17 9 Stand heren: 1. Bruine Ber. 2. KWB Moerz. 3. De Molen 4. 't Moleken 5. Blauwe Hoek 6. Zwarte Panters 7. Hamme Center 8. BGJG 9. Contra 10. WAS 11. Topfloor 10 10 0 20 10 8 2 18 9 8 1 17 10 6 4 16 11 5 6 16 10 5 6 16 10 5 5 15 11 3 8 14 10 3 7 13 11 2 9 12 10 1 9 11 Volleybal. De scholieren van VC Berlare in aklie tegen Erwetegem. De thuisploeg won met 3-0 (berfo) I mntYfi <#pon mBmz Sport Heren Ereafdeling 2.2 20.00 VC Zele - Zellik Tweede VW Divisie A 3.2 18.00 VK Aalst - Assenede Derde VIV Divisie A 2.2 16.00 De Haan - B.H.Hamme Eerste Provinciale 2.2 19 30 V. Kruibeke - A.Baasrode 20.00 Wachtebeke - W Temse Tweede Provinciale A 2.2 20.00 Stekene - T.Berlare 16.00 Juvenus - St.Laureins Tweede Provinciale A B 2.2 19.15 Buggenhout - Wetteren 20.00 RJ.Lokeren - Kruishoutem 20.00 Wontergem - M. Lebbeke 3.2 18.00 M.Lebbeke - Wetteren 19 30 L.Lede - Wetteren 10.45 Juvenus - Heusden Dames Volleybal. De juniores van Berlare doen meer dan hun streng trekken in deze kompetitie (a) Marke - VC Zele 1-3 (9-15,11-15,15-13, 9-15) Een belangrijke wedstrijd voor beide ploegen in het kader van de strijd tegen de elfde en rechtstreekse degradatie plaats. De thuisploeg moest winnen om de laatste kans op het behoud gaaf te houden. Dat de gastheren moesten win nen zou men niet gezegd hebben omdat coach De Fauw zijn twee buitenlanders op de bank hield gedurende de twee eerste sets. Het genomen risiko van de lokale coach viel slecht uit zodat de Westvlamingen zich bij de nakende de gradatie mogen neerleggen. Voor de tweede opeenvolgende maal bleven de buitenlanders bankzitter, maar de thuisspelers kan geen gebrek aan inzet verweten worden. Ze hebben gestreden tot de laatste bal. Gelukkig voor Zele kan het rekenen op een onstuitbare Koen Van den Eynde. De gastheren namen in de eerste set wel de beste start maar onder impuls van Van den Eynde en Symoens nam Zele het initiatief over. De Oostvlamingen sloegen bij 6-11 de eerste kloof om nadien gemakkelijk de eerste deelzege binnen te halen. Tot 8-8 kon Marke in de tweede set aanklampen, maar een slechte receptie deed hen de das om. Opnieuw was het Van Den Eynde nu geholpen door Bruno Vandezande die aan het net niet te Rumbac dat verleden week een verras- stoppen was. Na een 0-2 voorsprong in sende nederlaag leed, was tijdens deze de setstanden mochten de buitenlan- Wase derby nog niet bekomen. Tegen ders opdraven en zij zorgden ervoor dat reeksgenoot kon het maar één set stand- de thuisploeg op het nippertje in de houden. Rumbac keek in de openings wedstrijd bleef. Zele had wat tijd nodig set tegen een 11-3 achterstand aan. Na om zich aan deze nieuwe opstelling aan een knappe remonte strandde het bij te passen. Zele toonde zich tijdens de 14-13. Vanaf de tweede set bood Waas- vierde set duidelijk sterker, hoewel de munster nog maar weinig weerwerk en Oostvlamingen maar liefst vijftien set- tijdens de derde en laatste set kon het en matchballen nodig had om het lot amper tot 7-7 aanklampen, van de thuisploeg definitief te bezegelen. Ondanks de winst tegen Marke zijn de play-offsdromen van Zele voorbij. Na hun ontnuchterende nederlaag tegen Roeselare moesten de Zeienaars met beide voeten op de grond terechtkomen en voor winst zorgen tegen Marke wilden ze in plaats van de playoffs niet in degradatiegevaar komen. Hetgeen een zware ontgoocheling voor de klub zou Ereklasse 2.2 19.00 Thiminster - VC Temse Tweede VIV Divisie 2.2 16.00 Maldegem - Juvenus Eerste Provinciale 2.2 19.45 Oudegem - R.Waasmunster 3.2 16.30 Appelterre - S.Aaigem 19.00 P.Kruibeke - S.Grembergen Tweede Provinciale A 2.2 18.00 S.St.Niklaas - Mad-Hamme 3.2 16.00 Zelzate - VC Berlare Tweede Provinciale B 2.2 19.15 Buggenhout - Steenhuize 17.45 B.Erembodegem - KAalst 15.30 Geraardsb. - M.Lebbeke Derde Provinciale B 3.2 16.00 Gilvoc Dend. - Borsbeke 16.00 L.Lede - Wetteren Jeugd Jongens kadetten 2.2 17.00 Stekene - T.Berlare 3.2 16.00 Assenede - Juvenes Zele Meisjes scholieren 2.2 15.00 Nieuwkerk. - S.Grembergen 15.30 P.Kruibeke - VC Temse 10.30 VC Oudegem - S.Aaigem 3.2 10.30 S.Sinaai - M. Hamme Tweede provinciale dames Ename - Kangoeroes 3-2 (15-11,15-6,15-5) betekend hebben, die zwaar investeerde Kangoeroesaanhang was men er om binnen de eerste acht te eindigen en van overtuigd dat de verplaatsing naar daarom ook twee Roemenen aantrok. Ename een zware dobber zou worden, Voor het mindere seizoen kan Zele ver zachtende omstandigheden inroepen, wegens allerlei kwetsuren van vele basisspelers. Beker van Oostvlaanderen Melsele - Waasmunster 3-0 (15-13,15-8,15-10) want de thuisploeg zou zich willen wre ken voor de zware 3-0 nederlaag in de heenwedstrijd. Met een bang hart be gonnen de bezoeksters aan dit duel en met zo'n ingesteldheid kon het niet van de thuisploeg manipuleerde de on bekwame scheidsrechter zodat de thuis ploeg tot 2-2 naderde in de setstand. Ook de laatste set kon de thuisploeg winnen. Aalst kende een bliksemstart en ze leidden met 0-6. Ze hadden zich blijkbaar misrekend in verband met de vastberadenheid van de tegenstander Scholieren dames VC Berlare-Erwetegem 3-0 Trainer Rik Luytens, zowel als zijn speel- getraind en éénmaal wordt er aan po sters, hadden na deze positieve uitslag wertraining gedaan. Dat laatste werd uiteraard de glimlach van de grote dag- speciaal door de trainer ingelast om anders of Aalst moest de openingsset want bij de terreinwissel waren het de aan de gastvrouwen laten. Nochtans wa- thuisspelers die de achterstand hadden ren het de bezoekers die het spel maak- weggewerkt tot 7-8. Kangoeroes slaagde ten. Kangoeroes kwam 1-6 voor. Te vlug er nog amper in te skoren. Drie luttele werd de set als gewonnen gezien, want punten kwamen er nog op het skore- in twee opslagbeurten was het de thuis ploeg die de leiding nam met 12-9. De tweede en de derde set gingen dan naar de bezoeksters. Voor eenieder was de totaalzege voor de gasten want volgens het geleverde spel kon het niet anders, maar de talrijk opgekomen supporters bord en zo liet Aalst de eer aan de tegenstrever om dit zo belangrijke duel te winnen. De reservewedstrijd werd weliswaar door Kangoeroes gewonnen met 0-3,1-15, 4-15 en 9-15 maar dit is een pleister op een houten been. en. Hij kon ons vertellen dat hij zeer tevreden was over zijn zeer jonge ploeg omdat de speelsters weten wat échte teamgeest is. Niet alleen is er zeer veel talent aanwezig maar bovendien heerst er een voorbeeldige verstandhouding en dat belooft voor de toekomst, meent de trainer. Bovendien zegt deze 3-0 genoeg. Men mag echter niet te vroeg van de overbelasting van de spieren te voorko men, wat belangrijk is voor deze jonge speelsters. De Erwetegemse trainer wou ook wel even napraten. Zijn ploeg kende een moeilijke start, zei hij. Een poging om na het eerste setverlies terug te komen viel in duigen door het wegvallen van één van de steunpilaren uit zijn team. Derde provinciale: Dames volleybal hoge toren blazen met een jonge ploeg Tegen een dergelijk Berlare was echter als deze en voorzichtigheid blijft gebo- weinig te doen, meende hij. den. Setstanden: 15-8,15-12 en 15-5. Tweemaal per week wordt er in de zaal (Berfo) Vosselare - Leeuwerik Lede 1-3 In de provinciale kompetitie stonden er maar enkele wedstrijden op de affiche, maar voor Lede was dat een heel belang rijke verplaatsing. In de klassering van derde provinciale staat Vosselaere op de derde plaats zodat winst van de thuis ploeg gevaar betekende voor leider Leeuwerik Lede. zover is het echter niet gekomen want Vosselaere was slechts de betere ploeg in de derde set, voor de rst waren het de bezoekende meisjes die het laatste woord hadden. Lede pakte weer uit met een goede aanval waarte gen Vosselaere de gepaste tegenzet niet kon vinden. In de eerste set kon de thuisploeg wel uitlopen tot 7-4 maar dat was ook het enige op te tekenen wapenfeit. Lede sloeg gepast terug en eens de molen aan het draaien was er geen houden meer aan. Trui Schockaert, Conny Van Herze- le en Els Vandenbosch lieten de thuis ploeg geen schijn van een kans. Met vlotte kombinaties werd de set binnen gehaald. In de tweede set was het overwicht nog groter zodat de punten die de thuisploeg maakte missers waren van Lede. In de derde set gebeurde het, Vosselaere ging beter aanvallen maar ook een betere service zorgde ervoor dat het nu op voorsprong bleef. Leeuwerik kon nog weerwerk bieden tot 12-11 maar moest de thuisploeg dan laten gaan. De vierde set was weer een formaliteit voor de leidersploeg uit Lede. Setstanden: 8-15, 3-15, 15-11. 8-15. Aiulré

De Voorpost | 1991 | | pagina 23