GSBEBH Patro-C verliest een punt Nationale veldloop voor dames 4 in Lebbeke p Lebbeekse jonge liefhebbers bekroonden kampioenen Dynamica A zakt verder weg! 24 - 1.2.1991 - De Voorpost ATLETIEK DUIVENSPORT VW Hamme-Kapellen 2-2. Hammenaar Van de Velde was steeds in de aanval (vh) op bezoek en dat leverde hun opnieuw weer een puntje op. Voor Vlierkouter C een ontgoocheling want ze aasden nog altijd op de titel in deze afdeling. Hugo Colson was bij de thuisploeg de beste man. Terwijl bij de bezoekers Van de Walle en Van de Vijver mogen terugblik ken op een goede wedstrijd. In de 5e afdeling D is Eendracht F de baas gebleven van het bezoekendeJuve- nes G met ruime 7-3 cijfers. Het was alleen op het einde van de ontmoeting dat de bezoekers nog iets konden afpeu- teren van de thuisploeg, In deze reeks ook een pak grote over winningen. Zoals Opwijk A dat een 2-8' overwinning ging weghalen bij Erpe B. Bij de lokalen was het alleen Hilaire De Corte die voor de tegenpunten zorgde. Dezelfde uitslag lukte Erpe A bij hun B formatie. Christof Ringoot was het beste element bij de winnaars. Hij won alles.J Juvenes C van zijn kant deed het pro bleemloos bij de komst van Erpe C. Een vlotte 10-0 zege. Die duidelijk de sterkte van de Juvenes G ploeg onderstreept. Tenslotte was er nog Wetteren B dat op Sterke Stut C de bloemetjes buiten zette en een 2-8 liet optekenen. De Schrijver en Johan De Clercq waren niet te ver- »v, slaan bij de bezoekers. In de le afdeling van de KVKT kompetitie begint het donker te worden voor Dyna mica A. Ze zijn teruggedrongen naar de voorlaatste plaats. Op verplaatsing bij het toch al niet zo sterke Madeion Opstal kwamen ze niet verder dan een draw. Oosterlinck en Gerlo wonnen wel elk twee wedstrijden, maar hun derde man Joris Seghers kon niets in winst afron den. Gelukkig haalden ze het dubbel binnen, zodat ze toch nog een puntje konden thuishouden. Bij Madeion luk ten Wastiels en Roel Baeck elk ook twee overwinningen. Datzelfde Madeion A zou thuis zorgen voor een stevige weerstand bij het be zoek van de leiders BAC A. Gelukkig hadden de bezoekers een goede Van Dorsselaere opgesteld en deze knaap zou met zijn drie overwinningen ervoor zorgen dat ze zonder kleerscheuren de ze klip konden omzeilen. Guy Meer- schaut zorgde voor twee overwinningen en daarmee zat BAC bijna in de goede vouw. Bij Madeion was Remi Vergauwen ongetwijfeld het beste element. Sterke Stut A kwam thuis met zijn sterkste opstelling opdagen en dat bete kende dat Dynamica A meteen zijn kof fers kon maken. Ze werden met 9-1 uitgeteld. Tegen Dirk Hellebaut, Guy Den Dooven en vrienden was er hele maal niets te halen. Het was Geert Gerlo die de eer kon redden bij de bezoekers door De Moor te verslaan. In de tweede reeks doet Wetteren A het goed. Zonder veel moeite gingen ze in Buggenhout een forse 0-10 wegpakken bij Madelon. De thuisploeg kwam er omzeggens niet meer bij ie pas. Herle ving A Dendermonde bleef netjes de baas van Pardaf A. Vooral Dirk Van der Vreken deed het flink en scoorde drie maal. Marcel De Bruyne en Roger Tecq- menne deed de rest. In het begin van de ontmoeting had Pardaf A gezwind een forse 1-3 voorsprong genomen. Maar dit zou evenwel even later wegsmelten als sneeuw voor de zon. Stekene A liet niets aan het toeval over en haalde een 8-2 binnen bij de komst van BAC B, Tim Wymeersch en Jeroen Van Poucke wa ren bij de thuisploeg niet te houden. Datzelfde BAC B zou nog eens de les worden gelezen op Eendracht B, Daar werden ze echt vernietigd verslagen met grote 9-1 cijfers. Dirk Van den Branden kon alleen voor BAC de eer redden door Luc Raedemackers te verslaan in twee volle sets. In 3e afdeling werd Vlierkouter B onver wacht van de zege gehouden op Sint Pauwels A. Aanvankelijk deden de Ham- se knapen het geweldig en konden ze een vlotte 2-4 voorsprong vastleggen. Maar naderhand kwamen ze er niet bij te pas en werden ze weggedrumd. Filip de Neve en Alex D'Hondt waren daarvan de grote bewerkers. De thuisploeg kon hiermee met het kleinste verschil een 6-4 overwinning op zak steken. Een ploeg die momenteel goed doet is Tene- ramonda A die thuis toen Triumf A op bezoek is gekomen een forse 7-3 over winning vastlegde. In het begin verliep alles gelijk 2-2. Maar dan plots pakte Teneramonda A flink door en Triumf A ging door de knieën. Vooral Detlef Stei- vastgenageld. Ze haalden een punt bin nen uit de ontmoeting tegen het vooraan geklasseerde Eendracht C 5-5. Eric Ver- donck en Nico Schelfhout zorgden voor elk twee overwinningen en dat was de eerste stap naar een draw toe. Later wonnen ze het dubbel en meteen was dat goed voor één punt. In 5e Afdeling C speelden Patro G tegen hun H ploeg en dat was een vlotte overwinning voor de eerstgenoemden die gemakkelijk wonnen met 8-2. Patro G, de leider in deze reeks, verloor toch onverwachts een puntje op Herle ving B. Het is daar een spannend duel geworden waarin kapitein Jan Water schoot het goede voorbeeld gaf en drie maal won. Maar veel hulp van zijn me- dematen kreeg hij niet. Maar via het dubbel konden ze toch nog een draw afdwingen. Een puntje is tenslotte beter dan niets. ger en Patrick D'Haese waren de groot ste figuren uit deze wedstrijd. Bij Triumf A liep Neyt meest in de kijker. Opnieuw een nederlaag van KWB A dat nu in eigen midden werd verslagen door Juvenes B. In het begin scheen het een gelijkop- gaande ontmoeting te zijn. Zo wat half weg een 3-3 score. En dan werd de plaatselijke KWB A ter plaatse gelaten. Want ze wonnen geen enkele wedstrijd meer. Ze werden meteen getrakteerd op een flinke nederlaag. Het heroptreden van Karei Mestdagh bij Juvenes lag wel licht aan de basis van deze flinke Juve nes overwinning. In de 4e afdeling A stond Stekene B en C tegenover elkaar. Het waren de eerst genoemde die het haalden met forse 7-3 cijfers. Vooral De Beleyr en Van Lande- ghem waren de grote bewerkers van .deze overwinning die al van in het begin van de ontmoeting werd opgebouwd. Ook Pardaf C en B keken elkander in de ogen. Het was de B formatie die het flink haalde op hun C-vrienden met grove 3-7 cijfers. Stefan De Clercq en Sven Palet waren de grondleggers van deze over winning. Terwijl bij de C-ploeg Bart Bo- gaert en Freddy Van Strydonck voor de tegenpunten zorgden. Een kleine 6-4 overwinning van Juvenes C op Okapi B. Vooral Wim Kesteleyn was de bewerker van deze zege. Na een 4-2 score kon Juvenes na de enkels al een 5-4 noteren. Het dubbel moest dan uitsluitsel geven. En daarin was het duo De Bock-Keste- leyn niet te houden. Ze wonnen vlot en dat betekende dat Juvenes C meteen de volle buit kon meepakken. Juvenes D en C stonden tegenover elkaar en hier had de D ploeg niets in de pap te brokkelen. Een 1-9 overwinning voor de C formatie. In 4e afdeling B kon Vlammers nog eens «vlammen» in eigen zaal tegen het be zoekende Ons Huis C. Aanvankelijk kon den de bezoekers wel hun woordje mee praten 2-2. Maar dan plots knakte de bezoekende weerstand af en gingen de lokalen naar een grote 8-2 overwinning. Leo Rooms en Jozef D'Hauwe waren door niemand te verslagen. In het derby tussen Ons Huis C en B te Baardegem was het een spannend duel tussen twee ploegen die elkander op een prikje ken den. Na een 3-3 score zou het verder gaan tot 4-4. Maar in de twee laatste wedstrijden gingen de overwinningen altijd naar de B-jongens waar Willy Van Ransbeeck ongetwijfeld het beste ele ment was. Hij won alles. Een verrassend resultaat kwam van Sterke Stut B dat op Lede B een kleine 4-6 overwinning mee pakte. Vooral in het begin van de ont moeting was de bezoeker het best en ze konden dan ook al een 2-4 voorsprong vastleggen. Maar met de tijd hebben ze alle zeilen moeten bijzetten om die voorsprong te behouden. In de laatste wedstrijden kon Sterke Stut dan toch hun kleine voorsprong behouden vooral via de sterke prestaties van Johnny De Moor. Teneramonda B haalde het vlot van hun eigen C formatie met grote 8-2 cijfers. Bij de verliezers was het Quintin die zorgde voor de twee tegenpunten bij de C-formatie. In 5e afdeling A ook al een derby tussen de twee ploegen van Sint-Niklase A en B. Een spannend duel dat wel. Die uitein delijk met winst afsloot voor de A-for matie. Maar echt veel verschil zat er niet op 6-4. Kockelberg Kristien met drie overwinningen deed het best. Op eigen terrein liet Opwijk A zich in de lurven leggen door de bezoekers Erpe C. Vooral in de vier eerste wedstrijden lag de thuisploeg in een knoop. Het werden allemaal nederlagen. En met 0-4 achter stand was het duidelijk dat Opwijk nog weinig kansen hadden. Toch bleven ze naarstig verder doen en sneuvelden nog vlak op de meet 4-6. Deze flinke terug komst had meer verdiend. In 5e afdeling B een derby tussen Triumf C en D. Laatste genoemden haalden het onverwachts en dat kwam via de goede prestaties van Filip Van der Vreken en Tino De Veerman die elk twee overwin ningen vastleggen. In 5e afdeling C een vlotte 10-0 overwin ning van Vlierkouter C op hun eigen D-formatie en dat lag wel in de lijn der verwachtingen. Herleving B doet het de laatste tijd goed. Ze kregen Vlierkouter C Atletiek Club Lebbeke organiseert haar Jaarlijkse Nationale Veldloop voor da mes - Grote Prijzen der gemeente Leb beke op zondag 17 februari 1991 op het Gemeentelijk Sportcomplex Albert I- straat te Lebbeke met aanvang te 14.30 u. Programma Benjamins 84/83 - 1000 m. Pupillen 81 - 1000 m. Miniemen 79 - 1200 m. Kadetten 77 - 2000 m. Scholieren 75/74 - 3000 m. Juniores 73/72 - 4500 m. Seniores 1971 en vroeger 5500 m. Veteranen 1955 en vroeger 4500 m. Benjamins 82 - 1000 m. Pupillen 80 - 1000 m. Miniemen 78 - 1200 m. Kadetten 76 - 2000 m. Reglement Voor alle aangesloten atlete bij de Vlaamse Atletiekliga en de Franstalige liga. Alle niet voorziene gevallen worden beslist door de heer scheidsrechter. Clubrangschikking Voor alle categorieën per drietal. Algemeen klassement door optelling der punten behaald in de verschillende wed strijden vanaf kadetten tot de veteranen inbegrepen. Inschrijvingen Worden verwacht op het secretariaat der club tot vrijdag 15 februari. Liefst w groepsinschrijvingen op de dag der wed strijden. Secretariaat-omloop In de chalet van de club op het sport complex, waar de clubafgevaardigden worden verwacht vanaf 13 uur. Kleedkamers In het Gemeentelijk Sportcomplex Stortbaden zijn voorzien. Verantwoordelijkheid De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen - diefstallen die zich voor - tijdens of na de wedstrij den zouden voordoen. Prijsuitreiking In de kantine van A.C. Lebbeke en de Korfbalklub in de omgeving van de piste. Vele en waardevolle prijzen zijn voor zien. Receptie-uitslagen De receptie heeft plaats in de vergader zaal van het sportcomplex - waar de trofeeën en de uitslagen zullen overhan digd worden aan de clubafgevaardigden en de leden van de pers. In de le Afdeling van de KVKT kompetitie verloor Patro C op de meet van Een dracht A. In het begin scheen Patro C naar een overwinning te gaan 1-3, want de Patro ploeg vecht nog altijd voor hun behoud. Maar die voorsprong zou spoe dig wegsmelten onder druk van Bart Vermoesen en Frank de Hertog. Bij de Hamse formatie won wel Mare Stallaert, tweemaal. Maar veel hulp van zijn mak ker kreeg hij niet. Eindstand 6-4. Het duel tussen Patro A en B was een forma liteit. Een 8-2 overwinning. Van Hecke Johan en Guido De Block lieten zich door niemand verschalken. Alleen Mare De Keyser ging onderuit tegen Pierre de Schoesitter. In de 2e Afdeling blijft Patro E helemaal onderaan de rangschikking bengelen. Ze verloren nu opnieuw weer met 9-1 op Madelon B. Alleen Patrick Glas kon de eer redden door Nico de Haeck te ver slaan. Voor de rest werd Patro uitgeteld. Patro A deed een goede zaak in verband met een ticket naar de le Afdeling door hun belager Vlierkouter A te verslaan met nipte 6-4 cijfers. Het was alleen Erik Joos die bij Vlierkouter voor de punten kon zorgen. In het derby tussen Patro E en D heeft de eerstgenoemde formatie hard gestreden om een punt te halen. Maar dat lukte hun niet. ook al hebben ze de Patro D ploeg flink in het nauw gedreven. En deze knapen hebben moe ten wachten tot de laatste wedstrijd om uitsluitsel te krijgen. Gelukkig was Fran cois Van Dender ijzersterk en kon hij drie wedstrijden in winst ombuigen. In 3e Afdeling komt er beternis bij Patro F dat helemaal op de laatste plaats is Duivensport. Kampioenendag bij Rap of Niet in Schoonaarde (da) Duivensport. Veel bekende liefhebbers op de bonverkoop van Rap of Niet in Schonaarde (da) Vorig weekend werden in zaal Edelweiss de kampioenen 1990 van 'De jonge liefhebbers' gelauwerd. De resultaten: Oude - meeste prijzen: Paul Van Nieu- wenhove172 - eerste drie afgegeven: Frans Van den Abbeele 69 - eerste twee afgegeven: Frans Van den Abbeele 52 - eerste afgegeven oude: Frans Van den Abbeele 29 - asduif: Frans Van den Abbeele Jaarlingen - meeste prijzen: Jozef De Nul 101 - eerste drie afgegeven: Paul Van Nieuwenhove 67 - eerste twee afgegeven: Frans Van den Abbeele 51 - eerste afgegeven jaarlingen: Jozef Uyt- tersprot 26 - asduif: Willy Saeys Jonge duiven - meeste prijzen: Frangois Vermeiren 358 - eerste drie afgegeven: Achiel Vermeir 69 - eerste twee afgegeven: Achiel Vermeir 47 - eerste afgegeven: Jozef Leemans 24 - asduif: Jozef De Beys Algemeen kampioen: Frans Van den Ab beele (pvr) Liefhebbersvoetbal. Pierre De Bonte is de terreinverzorger van Siera-Hamme. Zoals Pierre zijn er ieder weekend vele mensen in de weer voor hun ploeg (Iv) Duivensport. De Lebbeekse Quiévrainkampioenen (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 24