«gssisss 1 punt afgepakt 1 punt verspeeld 0 punten Ongelijke strijd Koen Verhofstadt stopt ermee Ajax jeugdwerking loopt bijzonder vlot Brabo Denderbelle leider Wie had dat verwacht Experimenterend HBC Dendermonde c» 26 -1.2.1991 - De Voorpost HANDBAL 1' Nationale Heren Eynatten 21 H.K. Waasmunster 20 Eén punt afgepakt en één punt afgege ven was de synthese van Eddy De Vlie- gher na de vierpuntenmatch in Eynat ten. Een punt verspeeld omdat H.K.W. een 16-19 en 18-20 voorsprong liet ver loren gaan in de slotfase en één punt afgepakt omdat het 21ste doelpunt van de thuisploeg duidelijk na het eindsi gnaal werd gescoord. Het scheidsrecht- ersduo ontvluchtte inderdaad zijn ver antwoordelijkheid toen een dolgewor den thuispubliek het terrein innam en liet de beslissing over aan de tijdwaame- mer - van Eynatten - en meteen kreeg H.K.W. zeker niet wat het verdiende. Want H.K.W. speelde in de heksenketel van Eynatten een sterke wedstrijd, leed vrijwel geen balverlies, bleek bereid de wedstrijd te spelen op het scherp van de snee in verdediging en ook bij de afwer king werd een meer dan behoorlijk ni veau gehaald. Luypaert speelde zijn sterkste wedstrijd van het seizoen en eigenlijk speelde de ploeg - met De Vlieger 60' op het terrein - kollektief op een hoog niveau. Het wedstrijdbegin viel nochtans fali- kant uit voor de Waaslanders want na een gelijkopgaand begin (3-2 na 12') kon Eynatten een 6-2 voorsprong op bouwen. Na een kwartier nam Van Ren- terghem dan de plaats in van W. De 2C Nationale Ajax Lebbeke 28 E.V. Aalst 14 Het derby tussen Ajax Lebbeke en E.V. Aalst werd een triestige bedoening voor de bezoekers. Mistevreden en ook ge kwetste spelers maakten dat Eendracht nauwelijks over dertien spelers beschik te om de twee wedstrijden te spelen zodat veteraan Trienpont 120' op het terrein stond Meteen begrijpt u dat Ajax de klus zon der veel problemen afmaakte al dient gezegd dat Aalst tijdens de eerste helft via een sterke De Troch de thuisploeg lang in het vizier hield. Het was die De Troch die de score opende en via de bal lang in eigen rangen te houden klampte Aalst zowat 20' aan (6-4). Ook al omdat een zenuwachtig geworden Lebbeke te vlug ging afdrukken als het dan toch eens in de aanval geraakte. Een knappe doelman Mertens beperkte de score in de eerste helft tot 9-5. In de tweede helft was het Aalsterse liedje dan vlug uitge zongen. Ajax ging nu veel efficiënter afwerken en het is de verdienste van de Lebbekenaars dat zij nooit hun wed strijdconcentratie lieten verzwakken. Enkel De Troch bleef gevaarlijk voor de 4jax-defensie maar Lebbeke, echt supe- ieur, dreef de voorsprong stelselmatig Dmhoog. Het werd 13-7 na 38' en een /ermoeid Aalst werd daarna regelmatig <gepakt» in tegenaanval wat een 21-9 score tot gevolg had na iets meer dan driekwart wedstrijd. Bij Ajax kregen de wisselspelers dan ruim speelgelegen- tieid want van een echte wedstrijd was allang geen sprake meer. Via 22-11 10' voor het einde kwam Eendracht er «van af» met een 28-14 nederlaag. De laatste twee wedstrijden werden ook gewonnen door Lebbeke maar de cijfers lagen toen heel anders: 22-18 in de finale van de Oostvlaamse Beker en 19-25 in de heen wedstrijd. Meteen blijkt nog maar eens dat E.V. Aalst het bijzonder moeilijk gaat krijgen om de degradatie te ontlopen, geeft de laatste weken een goede indruk en moet nu ook tegen sterkere tegen standers kunnen bewijzen dat zij tot de top van tweede nationale behoren. Het zal dan wel J. De Man moeten missen die voor weken out is met een enkelkwetsuur. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 3, Vlassenroot 2, Christiaens 5, Pultau 4, Verlinden 2, Bosman 3, Van Ransbeeck 7, De Decker G., De Hauwere 1, N. De Decker 1. E.V. Aalst: Mertens, Podevijn, Trienpont 1, T. Wellekens, Van Eygem, B. Arijs 2, W. Van der Borght 5, De Troch 5, R. Arijs, Bosman 1. Beloften Ajax Lebbeke 15 E.V. Aalst 9 Leider Ajax toonde zich duidelijk te sterk voor een nochtans flink van zich afbij tend Aalst dat in de tweede helft de schade kon beperken. Langs Van Den Borre werd het 2-0 maar Trienpont zorgde voor 2-1 na 10'. Een opportune N. De Decker zorgde dan voor een 8-1 voorsprong voor de thuisploeg die ging rusten met een 11-2 score. In de tweede helft kon Aalst via 12-7 na 45' de schade beperken. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros sem, De Hauwere 2, Bosteels, N. De Decker 7, Paermentier, De Bruyn, Hey- vaert 1, De Lathouwer, De Man, Cley- mans 2, Van Den Borre 3. E.V. Aalst: Podevijn, Mertens, P. Van Den Borght, Steenhout 1, Bosman 1, M. Bayens 2, R. Arijs, Trienpont 5. feval Grave in het H.K.W.-doel en met treffers van Roels en Luypaert werd het 8-6 na 21'. H.K.W. was nu duidelijk de betere ploeg op het terrein en De Bode en vooral Agneessens zorgden voor een 9- 10 voorsprong aan de rust. In de tweede helft kreeg W. Roels een bewaker opge plakt maar Luypaert zorgde ervoor dat via 14-14 H.K.W. opnieuw een 14-16 voorsprong kon opbouwen. Even later werden De Bode en Luypaert - die dan gekwetst uitviel - bijzonder zwaar gepakt en dan al deinsden de scheidsrechters ervoor terug het dolge worden publiek te trotseren. Toch kon H.K.W. langs Borgers verder uitlopen tot 16-19 acht minuten voor het einde maar diende, konstant in ondertal spelend, het eindoffensief van Eynatten op te vangen. Het werd 18-19 maar een uit braak van Roels leek de zege veilig te stellen. Hij maakte er 18-20 van 3' voor het einde. H.K.W. verloor daarna echter Agneessens met een rechtstreekse dis- kwalifikatie en in de laatste minuut kon Eynatten gelijk stellen (20-20). Er bleef nog één seconde te spelen als de thuis ploeg een hoekworp mocht nemen. De bal werd boven het doelgebied geworpen maar op het moment dat de inspringen de thuisspeler de bal onder kontrole kreeg was de seconde voorbij. Eynatten scoorde nog, de scheidsrechters be weerden het eindsignaal niet te hebben gehoord, lieten de beslissing dan over aan de tijdwaamemer van Eynatten en uiteraard verklaarde die het doelpunt geldig. Jammer voor H.K.W. dat nu za terdag beslist moet winnen van Kortrijk wil het nog een kans bewaren om de degradatie te ontlopen. H.K. Waasmunster: K. Van Renterghem, W. De Grave, Luypaert 6, Roels 3, Bor gers 4, Agneessens 4, De Bode 2, San ders 1, De Groote, T. De Grave, Vermeu len, De Vlieger. Beloften Eynatten H.K. Waasmunster 12 H.K.W. speelde defensief een sterke par tij maar liet enkele wenkende doelkan sen onbenut tijdens het eerste kwartier (0-2). Het werd toch 2-6 aan de rust maar Eynatten naderde tot 4-6 3' in de tweede helft. Via 6-8 kon Waasmunster dan een logische 7-12 overwinning bij een werpen. H.K. Waasmunster: Maes, Van Renterg hem, Desseaux 3, De Clercq 2, Sanders 3, Goossens 1, De Groote 3, Verhelst, Willaerts 1, Van Uden en De Meersch- man. (eva) 3e Afdeling H.B.C. Dendermonde Houtem I.T.B. Lokeren 29 Brasschaat 19 Lokeren boekte een probleemloze over winning tegen hekkensluiter Brasschaat maar toch was de stemming enigszins bedrukt. Inderdaad, Koen Verhofstadt was er niet meer bij want een telefoontje van Koen voor de donderdagtraining meldde het definitieve verdikt. Dokter Verhofstadt kan wegens te drukke be roepsbezigheden niet meer trainen en zet dan willens-nillens een punt achter een knappe handballoopbaan. Voor Koen Verhofstadt toch wel een afscheid in mineur. Nood breekt wet, zegt men en daar heeft men ook in Lokeren alle begrip voor. Over de wedstrijd zelf valt niet zoveel te vertellen. Lokeren demonstreerde een duidelijk overwicht en met Van Hille in een zeer efficiënte rol als afwerker (13 doelpunten!) werd het al na 17' 7-3- Met een 15-6 rustscore was alles al lang beslist. In het begin van de tweede helft kwam de thuisploeg dan minder vlot uit de startblokken. Het bleef een 9 pun- ten-kloof na 40' (19-10) en met alle wisselspelers op het terrein kon Loke ren rustig blijven domineren. Via 23-13 10' voor het einde kwam Brasschaat er nog goedkoop vanaf met een 29-19 ne- I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, F. Baert, Bocklandt 2, Versele, Verguit 2, De Smedt 2, Van Cauwenberghe 2, De Pauw 3, Van Hille 13, Zaman 3, Wouters 1, Van Den Berghe 1. Reserven I.T.B. Lokeren 12 Brasschaat 10 De Lokerse reserven kregen meer tegen stand dan verwacht van de bezoekers. Met treffers van Van Den Berghe werd het weliswaar 8-6 aan de rust maar Brasschaat bleef ook in de tweede helft aanklampen. Lenaerts, Jamei en Versele zorgden er toch voor dat de overwinning nooit echt in het gedrang kwam. I.T.B. Lokeren: Baert, Van Vaerenbergh, Aerts 1, Van Den Berghe 3, Jamei 2, Scheir, Picqueur 1, Lenaerts 2, Van Den Bossche 1, Vermeiren, Versele 2, Ver- vaet. (eva) Aangezien Houtem met een speler te weinig aankwam in de Dendermondse sporthal was het al voor de wedstrijd duidelijk dat H.B.C. een vlotte overwin ning ging boeken. Coach Eddy Van Geel besliste dan maar er een doorgedreven oefening van te maken en om de wed strijdconcentratie niet te verliezen pakte hij regelmatig uit met experimentele opstellingen die de aandacht van de spelers opeiste. Houtem stelde daar een traag en op balbezit gebaseerd spelpa- troon tegenover wat hen toeliet de scha de te beperken. De thuisploeg liet echter niets aan het toeval over, bouwde on middellijk een 3-0 voorsprong uit langs Van Beveren en ging pas dan zaken uitproberen als Houtem op een doende geachte achterstand were plaatst. Zo werd het 12-9 aan de ru ook in de tweede helft, nu met Cop in het doel i.p.v. Claessens, bleef H rustig domineren. Automatismen den in een wedstrijdsituatie ingeoe maar Hoytem bleef rustig de bal r spelen zodat de kloof toch nooi groot werd. Via 15-11 na 40' wen 19-15 10' voor het einde maar dan de veer toch totaal bij de Westvlami die er toch nog een verdienstelijke 2 eindscore aan overhielden. HBC Dendermonde: Coppens, Cl sens, Vereecken 2, Verhelen 2, De M 2, P. De Swaef 3, Merckx, Impens 4, Beveren 5, Bouteille 3, De Smedt Jeugdh andbal 4' Afdeling Brabo Denderbelle 19 de overwinning tegen Merchtem alleen Merchtem 13 leider in de rangschikking. Een goede Aangezien co-leider Zwijnaarde één zaak voor de ploeg van trainer M. De punt achterliet in Damme is Brabo na Proft maar bij Brabo beseft men goed dat de strijd om de titel nog bijzonder hevig gaat worden. Zondag wacht hen reeds een bijzonder moeilijke opdracht met het bezoek aan het op de derde plaats gerangschikte Roeselare dat wel eens de derde hond kan zijn die met het been zou willen gaan lopen. Denderbelle hoopt voor die wedstrijd de gekwetste M. Hendrickx te kunnen reku- pereren want tegen Merchtem liet zijn onbeschikbaarheid toch sporen na. In de eerste helft zag het er na 20' nochtans naar uit dat Brabo naar een ruime overwinning stevende. Via 3-2 na 13' langs Van Der Jeught werd het 7-2 met doelpunten van P. Vermeir maar plots viel het stil bij de thuisploeg. Doelman J. Vermeiren raakte gekwetst, de niet 100% fitte Vermaesen nam zijn plaats over maar aanvallend raakte Brabo niet verder dan 8-5 aan de rust. Direkt na de rust naderde Merchtem zelfs tot 8-6 en een opportune F. Van Gucht zorgde ervoor dat de bezoekers in het spoor van de leiders bleven. Met nog 5' te spelen (16-13) moest Merchtem dan toch afha ken wat Brabo toeliet toch nog een respektabele eindscore op te bouwen. Brabo Denderbelle: Vermeiren, Ver maesen, P. Vermeir 5, De Block 3, Van Goethem 1, Van Keer 4, Walraevens, De Batselier 1Van Damme, De Proft, Van Der Jeught 4, De Cock. (eva) Het ziet er naar uit dat Ajax Lebbeke bezig is zijn fundamenten te verstevigen. Net zoals in een niet zover verleden valt er opnieuw een levendige jeugdwerking te noteren en meteen betekent dit een pluim meer op de hoed van het gemoti veerd werkend bestuur en de jeugdtrai ners B. Van Ransbeeck en Nico De Dec ker. Deze werking laat zich nu reeds merken in de uitslagen want tijdens het voorbije weekeinde domineerden zowel de miniemen als de kadetten hun tegen standers uit Zwijnaarde. Miniemen Ajax Lebbeke 14 Zwijnaarde 8 De Ajax-miniemen, waarbij een achttal nieuwe gezichten werden opgemerkt, leidden aan de rust met 7-2. Van Pete- ghem en De Cock leidden hun nog jongere ploegmaats dan naar een 14-8 zege. Ajax speelde met Vanhendec Callebaut, B. Callebaut, Van Praet, Den Borre, I. Cooreman 1, Van Pe hem 6, De Cock 7, Van Herrewe Huygens en Goossens. Kadetten Ajax Lebbeke Zwijnaarde Een verrassend sterk Ajax liet de Gef0 tegenstanders helemaal geen kans. bijzonder vlotte eerste helft werd i sloten met een 9-2 voorsprong en oo p de tweede helft demonstreerde Lebbf°r_ een onverwacht groot overwicht. Voor Ajax speelden: Goossens, Van lnl ven, Van Biesen 1, K. Paermentier? Cock 1, T. De Cock 5, Van Den St n Van Keymeulen 3, Van Peteghem, Henden 1, Putteman 2. 1 •10 nd Ieperse 18 Robuco Buggenhout 30 Dat het jeugdige Buggenhout dit seizoen voor tal van positieve verrassingen zorgt bleek zaterdag nog maar eens in leper. Een kleine zege zou reeds een knap resultaat zijn geweest maar de Westvla mingen werden gewoon overklast door Robuco en dat had niemand kunnen voorzien. Langs F. Mannaert stond er direkt een 3-7 voorsprong op het score bord en op geen enkel ogenblik ver zwakte de greep van Robuco. Wanneer F. Mannaert dan een bewaker bij zich kreeg nam broer Didier de schuttersrol over en via 5-10 na een kwartier werd de Ieperse verdediging verder op een hoop je gespeeld. Robuco leidde met 11-17 aan de rust. Trainer De Vuyst waar schuwde zijn jongens ook tijdens de rust voor eventuele overmoed tegen nooit aflatend leper en direkt vloog buco zijn tegenstander opnieuw naar keel. Het werd 14-21 na 40' en mek was een eventuele terugkeer van II, onmogelijk. Ook in ondertal hield kollektief sterk spelend Buggenhoul wedstrijd in handen en als ook de in fanionteam debuterende De Don scoorde werd het 15-26 10' voor rij, einde. Thijs en P. Mannaert legden n de 18-30 eindcijfers vast waardoor B genhout opklimt naar een verrassw 5e plaats in de rangschikking. Robuco Buggenhout: Van Sinay, G. M naert, P. De Smedt 1, Verbestel, F M j naert 10, J. De Donder 1, D. Manna 10, Moyersoon 1, Thijs 3, De Swaef I Mannaert 3. (*$SU Va Handbal. Een foto uit de oude doos: twee broers ontmoeten elkaar op het terrein. Nu is het einde van een tijdperk gekomen. Ook Koen verhofstadt stopt ermee (arch) GROEP Handbal. Nico De Decker van Ajax Lebbeke scoorde uit 7 m-worp het laatste Ajax-doelpunt tegen E.V. Aalst (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26