wasi mathematisch zeker: appels blijft in eerste! Handbalkalender Voor de 15e keer een complete rondgang door auto- en motorsportland! Rugbywedstrijd tegen Britisch opnieuw uitgesteld ttila Temse blijft alleen onverslagen Gretig Squadra Lebbeke Squadra Lebbeke laat nu Robuco geen kans i! 0É D£CKtf flQttMï it ".ti ntO£CK£r 1 (i««AC£ s Df 0ECBKS flOCKU De Voorpost - 1.2.1991 - 27 KORFBAL AUTOSPORT gg lankzij het behalen van één punt - de [lendermondenaars hadden echter be- verdiend - is Appels KC sinds vorig reekend zeker ook volgend jaar in de igste klasse van het zaalkorfbal uit te omen. m bewel het behoud in de hoogste reeks - an een kompetitie normaal gezien voor m pen al te grote euforie zorgt, toch zijn I re er vast van overtuigd dat in de schoot in Appels KC meer dan tevredenheid ;erst. Het is trouwens noch min noch leer dan een prestatie zich in een sport lie al decennia lang een hegemonie van ntwerpse klubs vertoont, als Oost- laamse klub bij de top te manifesteren. :ls maakt in het verleden reeds deel van die top, maar moest toen na één toen rechtsomkeer maken. Nu kwam bevestiging; een beloning van de inzet zowel de spelers als het bestuur en entourage. wedstrijd tussen ongeslagen leider «venen en Atlantis Lebbeke bevestig de hegemonie van de klub uit de ïtwerpse polders in vierde klasse A. De ebbekenaars moesten met 3-5 de dui- len leggen. go Aalst ging op Temse met 7-6 cijfers erliezen. Daar voerde de scheidsrech ter, naar onze zegsman verzekerde, een showtje op. De scheidsrechter die Leb- beke-Hoevenen leidde vertoonde op be paalde momenten trouwens ook fanta sietjes. En dan praten we nog niet over de ref die Appels te verwerken kreeg. Meeuwen - Appels KC: 8-8: Appels verdiende meer... Bij de rust wees het skorebord in de voor de mogelijke degradatie belangrijke wedstrijd tussen Meeuwen en Appels 4-6 aan. Kris Van der Steen: «Appels draaide goed en skoorde via Anneke Schuddinck (In- loper), Wim De Wilde (penalty), Edwin Borms (draaibeweging onder de korf) en Dirk Duym (afstand). Een stand die het Appelse overwicht illustreerde. Hoewel we aanvankelijk meenden dat Appels op zijn elan zou verder gaan - Veronique De Paepe maakte er 4-7 van - viel de Appelse skoremachine in de tweede speelhelft plots stil. De thuis ploeg daarentegen vond zijn shotkracht terug en skoorde vier korven op rij. Appels stond meteen één korf in het krijt. In de slotfase maakte Annette Verstrae- ten, via een doorloopbal, de stand alsnog Tevreden over de scheidsrechter waren we in geen geval. Hij keurde twee Appel se korven af wegens (vermeende) loop- fouten en onthield ons een drietal straf- worpen. De situatie nu in het degradatiedebat. Opnieuw Kris Van der Steen: Puur ma thematisch gezien loopt Appels nog al tijd het gevaar te degraderen. Maar dan moeten zowel Meeuwen als Mercurius - beide klubs tellen drie punten, Appels telt er zes - hun wedstrijd van volgend weekend winnen en moeten zij tijdens de slotspeeldag, wanneer ze tegen elkaar uitkomen, de punten delen. En dan moet er nog begonnen worden met be rekenen van het doelpuntensaldo... Praktisch gezien, blijft Appels dus in de hoogste zaalkorfbalklasse. Een prestatie om u tegen te zeggen! Atlantis Lebbeke - Hoevenen: 3 - 5: De leider bleef ongeslagen De wedstrijd tussen ongeslagen leider Hoevenen en tweede gerangschikte At lantis Lebbeke, werd een partij waarin hoofdzakelijk verdedigend spel tussen de lijnen werd gebracht. Daarnaast werd de wedstrijd die erg spannend verliep, ml. Ook Appels KC beschikt over een rekreantenteam (foto guy) gekruid door enkele pittige persoonlijke duels. Van in den beginne was duidelijk dat wie over de sterkste verdediging beschikte de overwinning zou behalen. Atlantis vond het eerst een gaatje in de Hoevense defensie. Na zes minuten wedstrijd opende Carla Van Rossem, vanop af stand de skore voor de thuisploeg. Pas na twaalf minuten slaagden de bezoe kers erin gelijk te maken. De rest van de eerste wedstrijdhelft werd gekruid door steriel spel en een aantal fantasierijke beslissingen van de scheidsrechter. Toevallig steeds in het nadeel van de thuisploeg. Ook de tweede helft vertoonde hetzelfde spelbeeld. Hoevenen ging wel enigszins drukken en slaagde erin zelfs uit te lopen tot 1-4, o.a. dankzij een strafworp en een koncentratiefout van Cindy Meersman. De bezoekers kregen duide lijk meer vertrouwen, maar in de twin tigste minuut skoorde Sandra Van Ros sem, vanop afstand. In een spannende laatste vijf minuten slaagde Atlantis er nog in tot 3-4 terug te keren - Damien De Rouck zette een strafworp om - maar in de slotsekonden legde Hoevenen de eindcijfers vast. Eigenlijk een verdiende zege voor de bezoekers tegen een Lebbeke dat wel goed verdedigde, maar in één van de beide vakken onvoldoende uitverdedig de. Temse - Ago Aalst: 7-6: Hoe heette die scheidsrechter ook weer? Ago Aalst voelde zich vorige zondag ge flikt door de scheidsrechter. Voorzitter Steven Daelman: In de slotminuten lap te hij ons onterecht een strafworp aan het been. Geen van beide teams was overigens te spreken over zijn leiding. In de eerste speelhelft liep Temse uit tot 3-0, maar Rudy Hooft kon de skore milderen. Bij de rust wees het skore bord 4-2 aan. De tweede Aalsterse korf vertrok uit de handen van Koen Uytter- haeghen. De thuisploeg liep in de tweede speel helft uit tot 6-2, maar toen zetten wij een remonte in die resulteerde in vier kor ven op een rij. Ze werden geskoord door Koen Uytterhaeghen (2), Mare Sanders en mezelf. En dan, in de slotminuten, overkomt ons die strafworp. Een speler van Temse is me gepasseerd, struikelt over een been van een ploegmaat en wat doet de scheidsrechter? Juist, strafworp voor Temse blazen. Begrijpe wie begrij pen kan!% Pierre Van Rossem Op VRIJDAG 15, ZATERDAG 16 en ZONDAG 17 FEBRUARI aanstaande, is er in de VERWARMDE VEILINGHALLEN te HOOGSTRATEN, de 15e EDITIE van de gekende GLOSSO AUTO-MOTO RACING SHOW. Voor deze 15e editie werd er uitgekeken naar een extra motivator om de grote groep auto- en motorsportgeïnteresseerden te doen uitkijken naar deze Die werd gevonden in de V.T.M. actie 'LEVENSLIJN' R.T. GLOSSO wil op deze manier trachten om de motorsportkrachten te bundelen, om op die manier een steentje bij te dragen tot het goede doel. Uiteraard zal er weer heel wat te beleven zijn voor het koesterende kennersoog van de auto- en motorsportliefhebber. Over enkele interessante primeurs wordt momenteel nog druk gepraat, maar wat al wel vast ligt is een GRANDIOZE SHOWAVOND die zal plaatsvinden op 15 FEBRUARI in de hallen waar ook de show plaats vindt, en waar er zeker een aantal bekende Vlaamse hitmakers zullen te zien zijn. Dit is metéén het eerste intiatief dat volledig in het teken wordt gesteld van 'LEVENSLIJN' tijdens de driedaagse. Uiteraard is er nog plaats vrij, en dit niet enkel voor het sportieve racemate riaal, maar ook voor alle aanverwante handelsbranches. Want GLOSSO streeft ook dit keer weer de volledigheid na! Voor inlichtingen: R.T. GLOSSO, Schotelven 81, 2370 Arendonk, tel. 014- 67.73.15 Heet van de naald: op zaterdagnamiddag 16 februari zal Jacques Vermeiren aanwezig zijn op de Glosso Racing Show! Kom en maak kennis met Vlaanderens grootste komiek! RUGBY Werd de wedstrijd tussen de Dendermondse rugbyclub en Brussels Britisch al eens uitgesteld wegens onbespeelbaarheid van het terrein, zondag kon de wedstrijd opnieuw niet doorgaan. Dit keer om een veel ernstiger reden. De kapitein van Brussels Britisch kwam bij een verkeersongeval om het leven en de Brusselse club vroeg om begrijpe lijk redenen dan ook om de wedstrijd uit te stellen en op een latere datum te mogen spelen. Verzoek waarvoorde Dendermondse leiders begrip toonden. DRC Dendermonde kan men wel op zondag 3 februari aan het werk zien. Om 13.30 uur treedt men dan aan tegen middenmoter Avia Kituro op het terrein van de Sporthal aan de Van Langenhovestraat. Maar vermits men in rugby zoals in geen enkele andere sport de tegenstander mag onderschatten, kan men ook nu de steun van de supporters best gebruiken. In het derde nummer van 'Weekberichten van de Kredietbank wordt de Belgische aandelen- en obligatiemarkt in 1990 be licht. Dat jaar wordt een van de beslissende overgangsjaren naar de modemizering van de marktstrukturen. Vanaf maart 1991 ligt de CD 'Dwarsbalken' beschikbaar voor hel pu bliek. Het gaat om een 'strijdplaat' met allemaal Nederlandstalige of vertaalde strijdliederen. De CD is verkrijgbaar bij de vzw Fonds Leo Magits, Keizerslaan 13 te 1000 Brussel (02/513.26.12. HANDBAL Jj' ovinciaal P< \u n hoewel Temse het voorbije weekeinde et speelde nam het twee punten voor- Ge fong op Ap. Kortrijk dat zich een is. rfail nederlaag zag aangesmeerd we ll i ns het opstellen van een niet spelge- i oo chtigde speler. Meteen een meevaller ebtor Temse dat nu de enige ploeg wordt nder verliesbeurt en in elk geval twee an «ten voorsprong telt vooraleer het op f7 februari het moet opnemen tegen Su enige titelkonkurrent. ÏC Dendermonde II 37 tkkein 20 geanimeerde wedstrijd waarin Rek- tm twee spelers zag opstappen met een de kaart. Bij Dendermonde speelde de nge P. De Lille zich op het voorplan en *dt samen met de nooit afgevende De Smedt topscoorder. Aan de rust jdde Dendermonde met 13-7 en via 0gj >-13 na driekwart wedstrijd boekte een 22, gelijke thuisploeg een 37-20 overwin- BC Dendermonde: Ravijts, De Schaep- 1,1 ijver, De Lille 8, Callaerts 2, De Smedt 0Ul Raemdonck 4, Verleyen 4, Merckx 2, jn Van Steen 2, Van Geel, Impens 4. lon abo Denderbelle 2 17 or fijnaarde 2 28 "g n matige prestatie van Denderbelle sa ?.n een weliswaar sterk spelend fijnaarde. Bij Brabo kon Danny Van M «them zich weliswaar laten opmer- n met 7 treffers maar de snelle bezoe- m ft hadden weinig moeite om de Bra- -defensie te omspelen. Langs Van Den «eel en D. Van Goethem kon Brabo 'n aanklampen (3-2) maar aan de v stwas de beslissing al gevallen (7-17). Het werd zelfs 9-23 en met een 17-28 nederlaag bleef Brabo deze maal toch onder de verwachtingen. Brabo Denderbelle: R. Van Keer, Dan. Van Goethem 7, Van Der Poten, Van Den Abbeel 5, Robbrecht, Vinck 3, P. De Smedt, De Cock, Van Den Steen, R. De Smedt 2. (eva) Dameshandbal - 2e Afdeling RB Dendermonde 3 Squadra Lebbeke 21 Squadra Lebbeke speelde in Dender monde een bepaald sterke wedstrijd. Snel in de aanval en efficiënt afwerkend ondanks de goede prestaties van M. Broothaers in het R.B.-doel, werd er 21 maal gescoord. Defensief toonde Lebbeke zich gezond agressief wat resul teerde in amper drie treffers van de thuisploeg die met de gekwetste K. Van Damme op de bank echt een zwakke indruk liet. Dendermonde kon enkel in de beginfaze van de wedstrijd even aan klampen. Simal scoorde voor de thuis ploeg maar Bijl en De Croock maakten er onmiddellijk 1-2 van en langs een niet te stoppen M. Bijl werd het 1-9 vooraleer de thuisploeg nog eens kon scoren. Een 2-12 stand aan de rust gaf duidelijk de krachtverhoudingen weer. Ook in de tweede helft deed Van Boven de Lebbeekse aanval optimaal presteren en enkel langs De Man kon R.B. een knappe Van Nieuwenhuyse nog eens verrassen. Bij een 3-19 stand na 45' kon coach Van Ransbeeck al aan zijn ap- plausvervangingen beginnen. RB Dendermonde: Broothaers, Beyle, Verlact, Eeckhoudt, Hofman, Bogaert, Simal 2, De Man 1. Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuyse, Quarin, Van Boven 2, Bijl 7, Steppe 3, Van Den Broeck 1, De Croock 3, Van Hove, Cooreman, Bosteels 3, Haffner, Guns 2. 3e Afdeling Mechelen 2 Robuco Buggenhout 10 Een zwak Mechelen kon zelfs tegen een onvolledig Robuco geen vuist maken. In de eerste helft kon de thuisploeg de schade nog beperken (rust 0-3) maar het duurde tot de 37e minuut vooraleer Robuco goalie Verschueren zich een eerste maal moest gewonnen geven (1- 5). Caluwaerts, Bleyaert en Bouwmees ter zorgden dan toch nog voor een 2-10 overwinning. Robuco Buggenhout: Verschueren, Bouwmeester 3, Cooreman, Bleyaert 2, Ilse Caluwaerts 4, Arijs, Thomas 1. (eva) Beker van Oost-Vlaanderen Squadra Femina Lebbeke 14 Robuco Buggenhout 6 Na de verrassende 13-12 nederlaag een week vroeger heeft Squadra nu duidelijk de puntjes op de i gezet. Robuco werd geen schijn van kans gelaten door een geestdriftig en gemotiveerd spelend Squadra dat zijn opvallend talrijk sup- porterspubliek in de juiste stemming bracht. Na 12' leidde Lebbeke al met 4-1 treffers van Bosteels, Guns en Bijl en ook de ingekomen Y. Wouters kon niet verhinderen dat de Lebbeekse scorema chine optimaal bleef draaien. Het duur de tot de 26e minuut vooraleer Robuco langs Heyvaert een attente Van Nieuwen huyse nog eens in gebreke kon stellen (8-2) en het was De Croock die de 9-2 rustcijfers vastlegde. In de tweede helft gaf coach Van Ransbeeck dan ruim speelgelegenheid aan alle speelsters en hiervan kon Buggenhout gebruik maken om meer evenwicht in de wedstrijd te brengen. Het werd 11-6 na 53' maar met de basis opnieuw op het terrein zorgden Steppé, Van Boven en Bijl toch nog voor een 14-6 score in de laatste 5'. Squadra Lebbeke: Quarin, Van Nieu wenhuyse, Van Boven 1, Bijl 4, Steppé 1, Van Den Broeck, Huygens, De Croock 2, Van Hove, Cooreman 1, Bosteels 3, Guns 2. Robuco Buggenhout: Verschueren, Wouters, Bouwmeester 1, Heyvaert 1, Ilse Caluwaerts 1, L. Caluwaerts 3, De Freyne, Thomas. (eva^ H.K. Waasmunster - Kortrijk E.V. Aalst - J. Jemeppe Fr. Verviers - Ajax Lebbeke Izegem - l.T.B. Lokeren Desselgem - H.B.C. Dendermonde Roeselare - Brabo Denderbelle Robuco Buggenhout - Middelkerke H.B.C. Dendermonde 2 - A. Kortrijk 3 Brabo Denderbelle 2 - P. Gent 2 Eeklo - H.K. Waasmunster Robuco Buggenhout 2 - At. Temse Merchtem 2 - Kosa Aalst Groot-Bijgaarden 2 - Berlare 18.00 Robuco Buggenhout - Stehabo r Nationale zat. 2/2 17.30 2' Nationale zat. 2/2 19-30 zat. 2/2 16.15 3' Afdeling zond. 3/2 17.00 4' Afdeling zond. 3/2 17.00 zond. 3/2 15.00 zat. 2/2 21.00 Provinciaal Reeks A zat. 2/2 16.45 zat. 2/2 16.10 zond. 3/2 19.00 Reeks B zat. 2/2 19-30 zat. 2/2 17.10 zat. 2/2 19.40 Dames 2' Afdeling zond. 3/2 18.45 zond. 3/2 16.15 3' Afdeling zond. 3/2 18.00 Jeugd Miniemen zond. 3/2 16.50 zond. 3/2 14.00 zond. 3/2 14.00 Kadetten zond. 3/2 16.15 zond. 3/2 14.20 yzond. 3/2 15.00

De Voorpost | 1991 | | pagina 27