De Aalsterse karnavalgroepen 2 - 1.2.1991 - De Voorpost De Sjatrellen Pretensje-Berrevoesj Hier is Yves De Waegeneer de voorzitter en Bart Soetinck is de sekretaris. Tijdens de kamavalstoet kan men 'beter naa as te loat' zien. Pretensje en Berrevoesj willen terug naar de natuur, naar de onbezoelde natuur wie te verstaan en daar kan men beter nu aan beginnen dan te laat. Ze pakken de laatste kans die wordt geboden, nemen hun valies en zij nodigen iedereen uit om mee te gaan. Vorig jaar ging de groep voor een keer niet de politieke toer op met 'Weir zieng ze vliegen'. Men werkte een fase uit de luchtvaartgeschiedenis uit. Een vliegtuig met lynn Wesenbeeck en Walter Capiau aan boord en beide vedetten trokken een warmeluchtbal- lon voort waarin Zaki en Willy Sommers hadden plaats genomen. De Destereers Voor de mannen van voorzitter Koen Vandooren en sekretaris Willem Van Wilderode is het duidelijk dat de zwarten Aalst ondersteboven lopen. De Cooperation Oilsjt-Roewandeis is daar een bewijs van. Onze para's gaan zogezegd op oefening en terwijl iedereen spreekt over de Golf wordt Afrika vergeten. Om de vriendschapsbanden tussen Aalst en Rwanda aan te halen, hebben de Sjatrellen een groep uit Rwanda uitgenodigd. Die kan dan zien en meemaken hoe 'Oilsjt doagen me eer cirk omoeig lept'. Om het allemaal mogelijk te maken heeft men de genaamde coöperatie opgericht. Vorig jaar was het onderwerp 'Oiljst brandt, Sjaat blist'. De Sjatrellen gingen mee in de stoet met een ludieke, karnavaleske brandweeruitrusting en slaagden er zelfs in het publiek te laten meeleven met het wel en wee van de Aalsterse brandweermannen. Oiljst bradde weer, stoat a kot in de fik, hangt a vraa on den eletrik, zitje eir kat in de kornis, ne wespennest in a brievenbis, hangt eiren otot vol me bommen, lotj ze ten mor kommen. En 'ze' dat is dan de brandweer. Lossendeirdeveirdeirdeir LDVD-voorzitter is Jan Van Goethem die geruggesteund wordt door z sekretaris Erik De Naeyer. Voor LDVD staat het vast dat Aalst dit jas nog en voor Brussle de hoofdstad van Europa wordt. Let wel, de karnavs hoofdstad en dat is nog andere koek. Omdat Aalst nu onder de voet wor gelopen door vreemdelingen, is het de hoogste tijd dat de echte Aalst naars in de tegenaanval gaan. Onder de leiding van Kwein Janetta bijgenaamd de Voile, trekken de Aalsterse voil jeanetten erop uit om( rest van de wereld te veroveren. Dat het een ongelijke strijd zal wordt daarvan is men overtuigd. Maar zeg nu zelf, wie durft er ook maar.e moment twijfelen aan de Aalsterse suprematie. Vorig jaar oogstte de groep heel wat bijval met de Boerenommegang üf Ros Beiaardstoet die in Dendermonde zou uitgaan. In een eerste de konden de toeschouwers zien hoe het Ros Beiaard door de keizerlijl stede van Aalst trok, waarna een enorm hemelbed volgt met daarin merrie Beiaard en het Ros Balatum. Het resultaat van deze ontmoet! was te zien in een derde deel: een twintigtal kleine rosjes met heemskim ren. Het is zowat voor iedereen duidelijk gewordenin Aalst staat het karnaval voor de deur. En nu men met zekerheid weet dat het feest in volle hevigheid kan doorgaan, dachten we er goed aan te doen even een tocht te maken langsheen verschillende karnavalgroepen om te weten wat zij voor de komende 63e kavalkade in petto hebben. Een eerste reeks passeert deze week de revue, volgende week komen anderen aan de beurt. En dat in de zoete hoop dat we niemand hebben overgeslagen. Maar dat weet je pas De Voortkapoenen Met de fantasieën van Suske, Wiske, Jerom, Lambik en Sidonia willen de mannen van voorzitter Jurgen Rydant en sekretaris Rony Pauwels de fanatsiewereld van Willy Van der Steen in de bloemetjes zetten. De Rode Ridder zal ook van de partij zijn. Vorig jaar had de groep aandacht voor de laatste keizer van China en puurde inspiratie uit de gelijknamige film. Dc wagen werd uitgebouwd tot een rijdende tempel met daarop heel wat boeddhabeelden. En wie het zich nog herinnert weet dat die beelden voorzien waren van de kop van gekende Aalsterse figuren. Vooral op de tweede wagen kregen dc plaatselijke politici er van langs. Allei-Joep Voorzitter is Rony De Brouwer en sekretaris Ingrid Van Geit. Voor 199 pakt Allei-Joep uit met een ontvangstkomitee dat Europa en zijn kindere verwelkomt. Welkom aan alle Europese toeristen, wij kijken naar u op',? luidt de boodschap. Vorig jaar stonden Kamiel en zijn Lambabillekens het centrum van de belangstelling van Allie-Joep. Het werd een prachti ode aan de unieke keizer Kamiel en zijn Kamillekens die voor de gelege heid op de lambada-toer gingen. D'Okkosjeprotten De voorzitter van D' Okkosjeprotten is Anne Rottiers en haar sekretaris is Veronique De Backer. Dit jaar pakken ze uit met 'alle sardientjes zijn onze vrienden. De Dender al eens anders gezien?' Vorig jaar luidde het onderwerp 'One Night in Bangkok'. Daarmee maakte men een zinspeling op de vele politieke vluchtelingen. D'Okkosjeprotten waren voor een dagje op de vlucht en bereikten het verre Thailand. Daar wilden ze een ander leven gaan opbouwen. Maar hoe schoon en kleurrijk Thailand ook is, er gaat niets boven ons Belgenland. K'Weitn Ni Voorzitter Emiel Cleemput en zijn sekretaris Achiel Serlippens en hun manschappen willen dit jaar hoog scoren met de Prinsengarde. 'De Prinsengarde zeit, zonder peren gon't weir probeiren'. In 1990 hadden ze de verhuis van het oud naar het nieuw hospitaal in beeld gebracht. De hele inboedel werd toen met alle denkbare middelen vervoerd. Voorzitter van deze groep is Hans De Wolf die in Guy Groebbens een uitstekend sekretaris heeft gevonden. Zij kozen voor 1991 voor het tema 'E klein groepken zennen droeim'. En met dat klein groepken bedoelen ze de elite van de koningen. Er zijn koningen met een groot hart, vooral in het kaartspel. De groep leeft in de droom van'een klein kind. Vorig jaar was het migrantenbeleid het uitgebeelde tema. De Destereers waren van oordeel dat veel te veel politici zich mengden in dit debat waarbij de mens waarom het gaat totaal over het hoofd werd gezien. Dat vele vreemdelin gen met pak en zak terugkeren naar hun moederland, is dan ook niet zo Korosje Voorzitter is Wim Ghysels en serketaris Tom Calloens. Voor 1991 keuze op de 'seksloinen ver dan RTT'. Een vorig jaar maakten ze Eendracht Aalst de grote sprong naar eerste klasse (of naar derde?) spelers van Eendracht Aalst werden in de buidels van kangoereos en met deze kangoereos moest de sprong naar de hoogste mogelijk zijn, oordeelde Korosje De Matotten Onder het voorzitterschap van Jean-Pierre De Wael en met Herman De Neef als sekretaris gaan de Matotten dit jaar op bedevaart. 'Le big Pijoe de Saint Pisjeloe' is hun tema. De meest gekende bedevaarder in het kader van 1992 is het Brussels Manneke Pis. De Matotten gaan dus de nationale en zelfs internationale toer op. Vorig jaar was voor hen 'Attak Bobby' het tema. Daarmee stak men de draak met Eendracht Aalst en het voetbalvan dalisme. Bij de Eendracht, zo oordeelden de Matotten, werd het geld door deuren en ramen gegooid om vreemde spelers aan te trekken, al dan niet met sukses. De echte Aalsterse supporter blijft echter naar 't Heilig Hart trekken braafkes met z'n sjerp en tettemuts. Vanadalisme kent men bij den Eendracht niet, maar vermits het karnaval is, mag dat wel eens. De Aalsterse 'oeligans' worden toch vlug bij de kraag gevat. Zonder Eir Goget Oeik Voorzitter is Alfons Vereecken en sekretaris is Suzanne Van Broeck. Ht onderwerp voor de stoet van 1991 is "t Is ier aal soep, cirk en cinema Zonder Eir Goget Oeik wil aantonen wat voor een soep ze er in Aalst va maken en wat voor een cinema zich aan de Golf afspeelt. En dat allemai omdat de rest er toch ook een cirkus van maakt. Vorig jaar was 'Lejong op zoek naar een nieuw onderkomen'. Ook tot stelde men vast dat ze in Aalst de aap uithangen. Lejong deed er dus goe aan voor zichzelf te zorgen en Zonder Eir Goget Oeik wilde hem daarfc graag helpen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 2