De Aalsterse karnavalgroepen Ann is Miss Bette 1991 De visie van Agalev over TIRA Pilootprojekt NMBS-NMVB in Aalst ff m De Voorpost - 1.2.1991 - 3 e Popollekes e groep wordt aangevoerd door voorzitter Gunther Kinnoo en sekreta- l is Paul Kinnoo. Zij streven naar een betere waterkwaliteit van de 'ender. Bedrijven lozen er hun afvalwater in en dat kan niet. De Dender- joiver moet herleven. En in de fantasie van de Popollekes zullen er zelfs blfijnen in de Dender zwemmen, kan men er tobbevaren en aan onder watersport doen. En Amylum moet de grootste opening van de Dender- piver brengen. Vorig jaar lieten de Popollekes Anny-O-Patra Enneer baar intrede doen in de stad. In gezelschap van haar soldaten. Die trokken Ie strijdwagen voort. De aanvoerder van de bende was Franciscus Water- Ook Odilius Mortirus was er bij maar die kreeg van Anny geen landacht meer. De Tettemoesjen Voorzitter is Hendrik Daelman die bijgestaan wordt door sekretaris Marie-Rose Van Pottelbergh. Voor 1991 kozen de Tettemoesjen voor een plaatsje op de Markt waar hun uitgangswagen kan gestationeerd kan worden. En voor wie het niet moest weten, die wagen is honderd procent in orde. Nu nog bier krijgen in het zwart en de muziek op volle kracht en men zit goed. In 1990 pakte men de talrijke Aalsterse eetfestijnen aan. Zelfs als men niet kan aanwezig zijn op dergelijk eetmaal, doet men er toch goed aan een kaartje te kopen, luidde de goede raad van de Tettemoesjen. Gelegenheidskoks en -kelners werkten ten aanschouwe van de toeschou wers een reuze groot menu af in tekenstijl. De verschillende besprekingen die het stadsbestuur van Aalst in het voorbije jaar voerde met de NMBS en de NM VB hebben er uiteindelijk toe geleid dat de NMVB in Aalst een pilootprojekt zal realizeren. Het projekt omhelst een preciesere aansluiting van de bus op het trein vervoer en omgekeerd. De NMBS direktie heeft de ontwikkeling van dit pilootprojekt toevertrouwd aan een prive-studiebureau. Een eerste keer kwamen de drie betrokken partijen bijeen half de cember,van vorig jaar. De vergade ring was bedoeld als een informatie ronde ten behoeve van het studie bureau. Op die bijeenkomst werden alle mogelijke gegevens en wensen naar voor gebracht. Op basis van deze informatie zal het studiebu reau een aantal voorstellen formu leren voor een betere aansluiting tussen de autobusdiensten en het treinvervoer. Heel wat aandacht zal worden geschonken aan de veilig heid en het komfort van de reizi gers. Het Stationsplein zal helemaal heringericht worden. Er komt min der plaats voor de bussen en meer ruimte voor de voetganers en de gebruikers van het gemeenschappe lijk vervoer. De voorstellen van het studiebu reau worden in de loop van de maand februari opnieuw door het stadsbestuur besproken. Het ligt in de bedoeling het totale plan in 1993 helemaal gerealizeerd te zien. Mo menteel wordt er druk gewerkt aan het stationsgebouw. Ook de per rons worden gerenoveerd, (da) Hier is Erik De Saeger de voorzitter en sekretaris Jeanne Van der .'hueren is de sekretaris. Voor 1991 wil men de acht regeringen van pilfried Martens in beeld brengen. Men koos voor kameleons die zoals len weet de goede eigenschap hebben van kleur te veranderen naar de omstandigheden. Dat is ook het geval voor de regeringen jartens. En vorig jaar ging men ook de politieke toer op met de perestroi- 8 in Aalst. Gorby heeft dank zij de peretroika voor het eerst van het alsters karnaval gehboord en zonder het vooraf aan te kondigen, bracht lij een bezoek aan de keizerlijke stede. Talrijke westerse staatshoofden jaakten van de gelegenheid gebruik om Gorbatsjov in Aalst te komen De tweede en derde wagen was bevolkt door Russische danse- die de Nobelprijswinnaar voor de vrede op de voet volgden. De Marcoentjes De Marcoentjes worden geleid door Johnny Marcoen en sekretaris is Patrik De Vleeshouwer. De Marcoentjes bekijken de fameuse Rosemon- tagstoet van Keulen door een Aalsterse bril. Het alaafkarnaval, het gooien van karamellen, de typische duitse klederdracht, de Duitse attributen en vooral de zo typische Oberbayernmuziek vormen de hoofdtoon. En vorig jaar waagde men zich aan het Rad van Fortuin, de miljoenendans van de stadskas en andere sprookjes. De Marcoentjes zetten toen de puntjes op de i en stelden vast dat wanneer de ratten de lambada dansen als de kat van huis is. Ann Keymeulen is door publiek en jury verkozen tot Miss Bette 1991 in Lede. Haar tegenkandidaten Mi reille en Ingrid moesten het tegen haar afleggen. Ann zal dus vanaf nu de Leedse karnavalwereld verte genwoordigen zowel op de karnava- laktiviteiten in Lede zelf als erbui ten. Ann bood zich aan als jonge bruid die op zoek ging naar de ge paste levensgezel en ging daarbij op zoek in de Leedse politieke en soci- aal-kulturele wereld. Blijkbaar geen sinecure, wat enigszins te begrijpen valt, want zij ging op zoek naar de gepaste bruidegom al met de witte bruidsjapon aan. De haast waarmee zij de man van haar dromen voor het altaar wou sleuren, zal wel me nige kandidaat hebben afgeschrikt. Naar Leedse traditie werd het be hoorlijk laat eer het verdikt viel. Het feit dat in Aalst de verkiezing van Prins Karnaval 1991 plaats had en daar nogal wat Leedse karnava- listen te bespeuren vielen, zal daar wel niet vreemd aan zijn. Eerst acte de préserice in Aalst en dan in vlie gende vaart naar Lede. Conny I Naar aloude traditie ging ook deze Miss Bette verkiezing niet voorbij zonder de nodige rel. Daar zorgde de uittredende Miss Bette 1990, Conny voor. Zij uitte in niet mis te verstane woorden haar ongenoegen over de Orde van de Leedse Ho vaardige boer, de organizerende vereniging van de Miss Bette ver kiezing. Zij verweet de Orde dat zij al onmiddellijk na haar verkiezing tot Miss Bette 1990 door de Orde nergens bij betrokken werd en to taal links werd gelaten. Freddy Mat- thijs, voorzitter van de Orde, repli keerde met de opmerking dat het al meteen na de verkiezing fout ging met Conny en dat er al meteen een breuk was, maar dat de Orde steeds is blijven doen wat ervan verwacht werd in verband met de persoon van de Miss Bette. De rel ebde weg in de kamavalambiance, wat als een goed voorteken voor het komende karna val mag beschouwd worden. Een rel mag er wel bij zijn, maar dat mag de vreugde niet drukken. 1)6 Prov'nc'e_overheid startte on- ém s ^JjSt r h 'angs een Tewerkstellingsinitiatief |yu# X S t ,4-A fJRBR Regio Aalst op. Agalev arrondisse- I fk nienteel formuleerde nu enkele be- ■R denkingen over het demokratisch karakter van TIRA. A8alev stelt best gelukkig te zijn met t* ^et 'n'tiatief> maar verdenkt de be- la stendige deputatie ervan dat par- HB tijpolitieke belangen primeerden bij van de en de twee ondervoorzitters. De Toerenbiejoekes Om dit te verdoezelen stelde men n Alfons De Mol voor die van buiten ost-west, zonder muur best zeggen de mannen van voorzitter Guy het arrondissement Aalst komt. tfaeten en sekretaris Guido Bulte. Nu de muur verdwnene is, kan de grote Ook over de samenstelling van Tira verhuis pas voorgoed beginnen. Wie wil weten hoe dat zal aflopen, die heeft men zijn bedenkingen. De mi- aoet er goed aan een kijkje te komen nemen naar Aalst karnaval. Iedereen lieubeweging is slechts met één ie mand vertegenwoordigd. ASO, wat staat voor Aalsters Soci aal Overleg, dat 150 verenigingen resulteert, werd niet eens uitgeno digd voor het departement sociale sektor dat daarenboven sterk ver zuild is. Ook kwa belangstelling van de res- pektievelijke gemeentebesturen skoort Tira niet hoog. Enkel Aalst en Denderleeuw uit ons arrondisse ment bleken geïnteresseerd. Tot slot kregen alle Tira-verant- woordelijken een nota van Agalev met daarin de kijk van de groenen op ekonomie en tewerkstelling. JM Heyman Schuimers herinnert zich nog de Euro Foeir die de Toerenbiejoekes vorig jaar in beeld brachten. Op vier aanhangwagens waren bekende kermisattrakties te zien een varoussel, een autoscooter, de rups en een oliebollenkraam. Europa 1992 had veel weg van een kermis, daarom dat tema. Pertotal De voorzitter van Pertotal is Guido Janssens en sekretaris is Werner Sergeant. Zij kozen voor 'Nen nest zweifteiven' die voor Pertotal onge twijfeld uit Straatsburg moeten komen. En vorig jaar lieten ze keizer Julius Cesar opnieuw door Aalst marcheren. In een gewijzigde versie want nu werden de troepen aangevoerd door burgemeester De Maght en ging de tocht regelrecht naar de Keizershallen. Voorzitter is Van Hespelgem en sekretaris Nadia Cleemput. Met 'Hoet- Be, Toetsie, pot a la Zwanza' gaat men de karnaval 1991 tegemoet. De premier, de koning, een paar ministers, allen hebben ze de afgelopen tijd snoepreisjes gemaakt naar Afrika. Rwanda was een van de uitverkoren plekjes. Exotische huisdieren worden opgejaagd en geheimzinnige brie ven worden besteld door hooggeplaatste postbodes. Kortom, de Hutu's en de Tutsi's vinden al die Belgische belangstelling maar vreemd, de grote vraag is 'wie zijn hier de zwanzers'. Vorig jaar gingen de Schoimers samen met een deel van het schepencolle ge op reis naar de Golf, meer bepaald naar Egypte. Daar kregen ze het izelschap van Patrick en Frank die er een strijd leverden met Simon 'Hondt. Als blikvanger werd een grote pyramide met een geheimzinnige inhoud getoond. >0( F :>i De Lodderoeigen De voorzitter van de Lodderoeigen is Herman Schelfhaut en sekretaris is patrick Daubechies. Het onderwerp voor 1991 is 'Der komt schot in' en dat gebeurt in acht schuiQesschot, Schot of inboorling; schots voor mal, raar en gek; schotvarken voor een mestvarken, schot en lod of zijn burgerlijke plicht behoorlijk vervullen, schots en scheef wat staat voor niet recht; er een schotje voorsteken of scheef en tenslotte schotten wat een doodeen voudig meervoud is. Vorig jaar vierde de groep haar 20 jarig bestaan op een gepaste wijze. Met 20 jaar Lodderoiegen en Les Cococ Chatrel. Het werd een reusachtig feest met reuze papegaaien, een samba sfeer, dans, muziek, show, pracht en praal, (ad)

De Voorpost | 1991 | | pagina 3