Taak als premier voortzetten Roland (Van Campenhout): blues met vleugeltjes Wi)-Jeugdtoneelafdeling in goeie doen Kunstgroep Nele danst op Koningsfeesten Wilfried Martens eregenodigde op CVP nieuwjaarsreceptie Honky Tonk Jazzclub Dendermonde Een afgeladen volle Ros Beiaardzaal in het stadhuis van Dendermonde, waar de CVP van het arrondissement verzamelen had geblazen voor een nieuwjaarsreceptie met als eregenodigde premier Wilfried Martens. On der de talrijke aanwezigen natuurlijk een pleiade aan lokale CVP tenoren, maar ook gemeenschapsminister Lenssens, senator Cooreman en besten dig afgevaardigde De Cuyper. Al moesten zij, net zoals alle andere aanwe zigen wel wat geduld uitoefenen eer de premier zyn verschijning maakte. Ondertussen speelde The Mardi Gras Jazzband enkele mooie nummer tjes. Plaatselijk voorzitter Gaston De Schryder kreeg de eer om het talrij ke publiek te verwelkomen. Of schoon 1991 nu niet bepaald goed is begonnen, toch hoopte hij dat ie dereen er het beste zou van maken. 'We rekenen op iedereen van u, al leen zo kunnen we door deze moei lijke periode heen geraken', zei hij. Arrondissementeel voorzitter Leo nard Segers was heel wat humoristi- scher in zijn toespraak. Hij wees op de grote verantwoordelijkheid die de politici dragen, vooral in deze tijd. In sommige landen worden de politici niet verkozen, maar voor een goed bestuur, een demokratie, is het een allereerste noodzaak dat de beleidsmensen via rechtvaardige en eerlijke verkiezingen worden aangeduid. En toen hij premier Martens als gelegenheidsspreker inleidde, zei hij 'Martens heeft ons in Romeinse cijfers leren tellen. We zijn nu al aan VIII'. Pleidooi voor Europese Unie Het werd stil toen Wilfried Martens het woord nam. Hij blikte terug op het voorbije jaar die ons het einde van de koude oorlog bracht en de hoop op een wereldvrede meer dan ooit deed toenemen. Helaas, het mocht niet zijn. Op 2 augustus 1990 werd de wereldvrede bedreigd door de inval van Irak in Koeweit. Toch is er veel veranderd, aldus de premier die het had over het voor hem grootste moment van 1990. Dat was op de top van Parijs, waar een zeer emotionele Russische lei der Gorbatsjov het verdrag voor een nieuw Europa signeerde. De belofte die daar werd gedaan, is niet voorbij. Integendeel. Premier Mar tens stelde dat we nu werk moeten maken op de beginselen die in het handvest van Parijs liggen vast ge legd, waar te maken. Hij had het over de belangrijke rol die de Euro pese Gemeenschap en ook ons land in dit kader kunnen spelen en pleit te voor een Europese Unie. 'Het is een plicht een Europese Unie te worden: ekonomisch, sociaal, poli tiek en monetair', aldus Martens die daar wel aantoevoegde dat de Twaalf pas echt een Europese unie zullen vormen wanneer zij zich als een geheel opstellen. De krisis in de Golf heeft aangetoond dat dit niet altijd het geval is. Door versnippe ring komt de Europese Gemeen schap helaas te weinig aan bod.'We r~. I Ti- A,f moeten met een stem spreken om Dendermonde. Premier Marlens is de vrede te bewaren of te herove- ™lSende 'e ren. We moeten ook de derde we- letden <f°"> Ple' reldlanden betrekken bij onze Die invloed zal nog toenemen, wan- inspanningen', zo vervolgde pre- neer Europa het eensgezind is en mier Martens die vroeg dat ieder- een alles op alles zou zetten opdat een vreedzame wereld, waarin meer rechtvaardigheid zou heersen, tot stand zou komen. kan meespelen in de wereld. Tk zal mijn taak als premier blijven voort zetten, wanneer de kiezer dat toelaat', verklaarde Wilfried Mar tens die daarmee voorgoed de ge ruchten de kop indrukte als zou voor hem een Europese politieke loopbaan zijn weggelegd. Met deze uitspraak was hij aanbeland bij het laatste tema van zijn toespraak: de parlementsverkiezingen die men nu al stilaan moet voorbereiden. De regering heeft het niet slecht ge daan, oordeelde hij en hij somde op het terugdringen van de werkloos heid en van de inflatie. Dat beleid moet nu worden doorgetrokken, maar ook vernieuwd waar nodig. Belangrijk bij dit alles is en blijft de aandacht voor de samenleving en voor de menselijke waardigheid. 'Als we de krachten bundelen, dan kunnen we ook de grote waarden die de kristen demokratie voor houdt, bewaren, meer nog ze zullen overheersen', aldus de premier die stelde dat de CVP zich meer dan ooit moet affirmeren als een partij van kristen-demokraten. Hij sprak zijn groot vertrouwen uit in 1991, dat een positief jaar kan worden dat zelfs bepalend kan zijn voor de toe komst. Geen stap naar Europees mandaat Helaas, een nieuwe wereldorde lijkt nog niet voor morgen. Er is meer, het gevaar is groot dat een regionaal konflikt gaat uitdeinen tot een mon diaal. Voor eerste minister Martens wordt nog maar eens aangetoond dat een respekt voor de menselijke beginselen een conditio sine qua non is. Er moet zo snel mogelijk een einde komen aan het konflikt en daarbij moet ook de rol van de Pa- lestijnen, het probleem van Liba non en de situatie van Israël ter sprake komen. Net als de verdeling van de energiebronnen. Hij merkte op dat België aan in vloed wint en lang niet alleen omdat het nu lid is van de Veiligheidsraad. Poëzie met Viviane Vanstappen Op zaterdag 9 en zondag 10 februari wordt, ten huize van Kris Van Den Bos sche, Houtenmolenstraat 20, te Opdorp, 'Poëzie met Viviane Vanstappen' ge bracht. Op zaterdag gebeurt dat te 20ul5, op zondag te 10u30. Reserveren kan via het telefoonnummer 052- 33.38.02 Geboorten Cedric Verstuyft, Heuvel 5 te Schelle- belle, zoon van Wim Verstuyft en Anne Matthys; Lieselot Van Steendam, Mar- gote 14/4 te Wichelen, dochter van Al bert Van Steendam en Lutgart Teugels; Charlinc Impens, Bohemen 68 te Wi chelen, dochter van Franky Impens en Chris De Coensel; Samia Elouch, burge meester d'Hollanderlaan 17 te Schelle- belle, dochter van Ahmed Elouch en Radia Barghouti; Vincent Haentjens, Eetgoedstraat 11 te Scrskamp, zoon van Jacques Haentjens en Hilde Baeyens; Giovanni Roelandt, Wanzelesteenweg 28 te Serskamp, zoon van Freddy Roe- landt en Jacqueline Van Langenhove; Vanessa Lammens, Ertbrugstraat 5 te Schellebelle, dochter van Adolf Lam mens en Iris Lippevelde; Aurelia De Swaef, Anker 19 te Serskamp, dochter van Patrick De Swaef en Carine Cool- saet; Liesbeth Van de Voorde, Moleken 22 te Wichelen, dochter van Erik Van de Voorde en Beatrijs Van den Bogaert; Johnnie De Brandt, Dendermondse- steenweg 45/1 te Schellebelle, zoon van Lebbeke. Toneel Wij. De jeugd in aktie met 'Getuigenis niet gewenst' foto Guy) Lebbeke Dendermonde. The Mardi Gras Jazzband luisterde de nieuwjaarsreceptie van de CVP op (foto Piet Hermans) Rudy De Brandt en Catharina Peele- man. Huwelijksafkondigingen Pascal De Pauw, Lange Wegel 110 te Wetteren en Karine De Bruycker, Aard 19 te Schellebelle; Franky Van der Hae- gen, Krakeelstraat 3 te Serskamp en Kathleen Gyselinck, Blomstraat 81 te Lede; Eddy Baeyens, Dendermondse- steenweg 84 te Schellebelle en Greta Rubbens, zelfde adres; Gino Fransen, Moleneed 8/3 te Serskamp en Ann D'Herde, zelfde adres. Overlijdens Michael Gyselinck, 82 jaar, Bruinbeke- straat 13 te Schellebelle, echtgenoot van Adelina De Clippel; Leonie Van Leu ven, 84 jaar, Verhoogstraat 15 te Sers kamp, weduwe van Robert Vereecken; Suzanna Roels, 81 jaar, Bruinbekestraat 1 te Schellebelle, weduwe van Constant Van Wezemael; Maria Schockaert, 63 jaar, Moleken 25 te Wichelen, weduwe van Franciscus Gillis. Op zondag 10 februari nemen de ruiters uit de Zwalmstreek deel aan hun eerste paar- denommegang van het nieuwe seizoen. Na de zegening van de paarden aan de kerk van Munkzwalm trekken de ruiters in stoet door Munkzwalm. Op zondag 10 februari kunnen wandellief hebbers in het Parochiaal Centrum in de De Coenestraat te Munkzwalm terecht voor de start van een 8 km lange wande ling. Men kan er dan gratis geutelingen proeven. Ook bij de moto's werd een positieve ver kooptrend genoteerdop jaarbasis bereikt de groei 23% of 9.031 inschrijvingen. De moto heeft een beter imago bekomen bij het publiek. Dendermonde. Talrijke vooraanstaanden woonden de nieuwjaarsreceptievan de CVP bij (foto Piet Hermans) Op 20 en 21 juli danst Kunstgroep Nele uit Grembergen op de Koningsfeesten op de Heyzel te Brussel. De meisjes van Nele treden er op zowel in de musical als met eigen nummertjes. Het wordt ongetwijfeld een van de hoogtepunten van de jaarwerking van Nele. Op zaterdag 16 februari van 13.30 tot 18.00 uur heeft in de gemeentelij ke jongensschool aan de Rootjensweg te Grembergen de traditionele opendeurdag plaats met doorlopend een reuze pannekoek- en wafel slag. Men heeft dan gelegenheid te over om kennis te maken met de verschillende leeftijdsgroepen van Kunstgroep Nele en met hun dan sopleiding. En tijdens het weekend van 18 en 19 mei (met Pinksteren) heeft de premiere van het nieuwe programma plaats. Maar daarover later Er zijn in Vlaanderen slechts enkele mensen, by wie de voornaam al volstaat opdat iedereen zou weten over wie het gaat. Roland is er zo een, Hij is sinoniem voor blues, de échte. Op zaterdag 23 februari a.s. is hij in de Honky Tonk Bunker voor een koncert samen met een vijfkoppige band. Lebbeke. Toneel Wij. De hele jeugdige groep (foto Guy) Het pleit voor een toekomstgerich te visie, wanneer je er als toneel kring kan toe komen een jeugdto neelafdeling in het leven te roepen. Toneelkring 'Wij', sinds enige jaren één der toonaangevende toneelver enigingen van Lebbeke, is daarin geslaagd. De uitbouw van de jeugdafdeling is overigens al zover gevorderd dat de afdeling over een eigen bestuur be schikt en vorige zondag andermaal, in de zaal van 'Hof ter Burst' nu, twee voorstellingen verzorgd wer- den. De jongsten zetten 'Het mon- ster in de put' op de planken en de oudere jeugd bracht 'Getuigenis niet Zeggen we maar meteen dat beide produkties een meer dan behoorlijk peil haalden. Vanzelfsprekend kan K - IINM je meteen merken dat ae ene al over "f&^RË&nJÊÉmÈÊÈimÊJÈÈ meer talent beschikt dan de andere. R^^B» m. JlplfL Vraag is bovendien hoevelen van hen die nu enthousiast op de bühne WtÊÊfflÊÜ" klommen, zullen doorzetten en Hp doorstromen naar de 'volwas- HÈ r - senafdeling'. Dat zijn echter vragen m. a voor later en mocht slechts tien pro- I ami M cent van de meisjes jongens die Hi 1 I 1 I JHi we zondaë aan hct WCfk zagen, RB» a mmm WÊÊ Bfl ^ill voorgoed door de toneelmicrobe I^HSMÉRRRriRilP^-'' gebeten worden, dan nog zijn de W/ I inspanningen van alle betrokkenen de moeite overwaard. Wat de jongsten betreft zagen we, in Lebbeke. Toneel Wij. De kinderen voerden 'het monster in de put' op (foto een regie van Hilde De Saedeleir, QUy) Koenraad De Cock, Goedele De Cock, Koen Van Hiel, Annelies Moeyersoon, Kim Mattijs, Glenn Janssen, Björn Troch, Jan Jacob, Marijke De Vis en Gertje Wachte- laer aan het werk. In een onderhou dend eenaktertje, 'Het monster in de put', waarin de bedrieglijke prak tijken van een bakkersechtpaar ont maskerd worden en het goede zege viert. 'Getuigenis niet gewenst', opgezet door de oudere jeugd, ging lichtjes de thrillertoer op. De aktie verliep via korte scènes, oordeelkundig be geleid door het licht. Op de planken - en daarnaast, want regisseur Jan Bosman maakte handig gebruik van de ruimte die hem ter beschikking stond - zagen we Barbara Putte- man, Elke Van de Moortel, Kris Van Oudenhove, Jeroen De Bac ker, Sybil Jacob, Anja Cooreman, Annick Buggenhout, Sandra Coo reman, Bart Aga, Roel Jacobs, Hil de Van Gijzeghem, Hilde Laureys, Els Menten, Joke De Schrijver, Kristel Cooreman en Katrien De Backer. De meesten onder hen zet ten meer dan geslaagde typeringen neer. Voor de belichting zorgde Rob Van Langenhove, Jan Dauwe had het geluid in handen en Chantal Ver- meir grimeerde. Keep on going, zouden we zo zeg gen. Pierre Van Rossem Hij werd als Roland Van Campen hout op 25 april 1944 te Boom gebo ren. Zijn enorme muzikale veelzijdig heid (en allicht ook zijn turbulente persoonlijkheid) dreven hem in de meest verscheiden eksperimenten en hielden hem nergens lang ge noeg vast om werkelijk de top te bereiken. Na een eerder woelige kindertijd thuis trok hij al vlug (amper 14) de wereld in, deed talloze kleine en kortdurende baantjes, voelde zich goed in het toenmalige beatnikmi- Fieu en kocht tijdens zijn legerdienst bij de marine een gitaar omdat de Ferre (nog zo iemand van wie de voornaam al volstaat) veel indruk op hem maakte. Na een toevallige ontmoeting met The City Ramblers te Gent, trok hij met deze Engelse skifflegroep mee op toernee door Duitsland en Frankrijk. Daarna kwam de eerste eigen groep, de William Roland Skiffle Group en al heel spoedig kwam hij onder de indruk van de echte blues en van muzikanten als Mississippi John Hurt, Robert Johnson, Lightnin' Hopkins, Big Bill Broonzy en andere Leadbelly's. Natuurlijk moest hij in de blues terechtkomen: zijn hele levensgeschiedenis is één en al blues... In '67 had hij als solist ontzettend veel sukses tijdens het Bilzener fes tival; rond die tijd werkte hij ook als begeleidingsgitarist bij Miek Roel. Even later zag hij dat ook al niet meer zitten en werkte achter eenvolgens met een hele rij mensen. Dat kumuleerde in zijn Bluesworks hop, een formatie die nogal zware blues speelde. Goed was het niet altijd, autentiek wel. Echte tophits heeft Roland nooit gemaakt. Hij geeft zelf de reden: "Als ik dat zou willen, zou ik mijn muziek moeten veranderen. De hit parade eist clichés; je kreativiteit en je originaliteit moet je weggooien. Wie een hit wil, moet zien op tie grootste gemene deler van de muzi kale smaak richten. Dat kan ik niet." Erg veel platen heeft Roland niel gemaakt. En plots lagen er vorig jaar ineens twee in de winkel: "The Last Tribe" en "Hole in my Soul" Een planning die er zijn mag! Nog steeds is blues de basis maar toch is de muziek kleurrijker en avontuur lijker geworden. Met muziek uit deze twee nieuwe cedees is hij in de H.T.-Bunker te gast op 23 februari om 21 uur. En hij brengt zijn nieuwste ensemble mee: het kwintet waarmee hij de opnamen maakte voor zijn muzika le tweeling. Pianist David Crage komt uit Los Angeles en speelt in die Bill Evans- stijl maar kan ook uit de voeten in klassieke en repetitieve muziekstij len. Bassist Mutsari komt uit Afrika; hij speelde veel salsa en uiteraard Afri kaanse muziek. Violist Philippe is thuis in het zigeuner- en klassieke repertoire. Drummer Cesar Jansen belandde via de Kids Blue Blot en Boogie Boy, J. Copeland e.a. bij Ro land en is aardig op weg om een van de nieuwe jazzcTrummers met kwali teit te worden. En dan is er nog saxofonist Jeroen Van Herzele. zoon van de oude bassist Clee, die enorm veel respekt koestert voor figuren als Coltrane. Wie deze samenstelling van de zm Last Tribe leest, beseft wellicht dat aan het bluesidioom wel een en an der zal worden toegevoegd. Wel licht een koncert dat meer dan de moeite waard zal zijn! 10 - 8.2.1991 - De Voorpost

De Voorpost | 1991 | | pagina 10