SP Aalst wil vrede Ook Aalst heeft zijn huurdersbond Socio-kulturele werkgroep Parochiecentrum Meldert heeft weer grootse plannen Wedstrijd Belgische Hotelscholen in Aalst oud-Egyptische beschouwing in het Vredeshuis Karnavalisten worden herdacht Dienstplichtigen gratis uitgenodigd in Ancienne Belgique Slagers geven geld voor minder validen De Voorpost - 8.2.1991 - 11 Omdat de huurwetgeving een warboel van jewelste is voor de leek, omdat zogenaamde 'huisjesmelkers' nogal eens een loopje durven nemen met de huurprijzen en er vrij veel willoze slachtoffers zyn die zich laten doen, omdat wonen tenslotte een recht is en wonen dus betaalbaar moet zijn en blijven, om al die redenen en om nog vele andere, werd er in verschillende steden een 'Huurdersbond' opgericht. Dat is zo het geval in Gent, Antwer pen, Sint-Niklaas, Brugge en Genk. Aalst heeft zich nu aan dat lijstje toegevoegd. De 'Aalsterse huurdersbond' ging van start op 5 februari en men kan hem elke dinsdagavond bereiken van 18.00 tot 20.00 uur in het CGSO in de Cumontstraat 3 te Aalst. De werking van deze bond steunt op drie polen: adviesverlening, belang- enverdediging en vorming en infor matie. Wie 300 fr per jaar betaalt krijgt juridisch advies bij mogelijke huur- problemen, kan rekenen op hulp bij het schrijven van brieven, informa tie inwinnen over de procedures van minnelijke schikking en goede raad krijgen bij het opstellen van een verzoekschrift. Hij krijgt dan ook maandelijk (behalve tijdens de vakantiemaanden) het 'Huurders blad' toegestuurd en daarin is uit stekende informatie terug te vinden ter verdediging van de belangen van de huurders. De 'Aalsterse Huurdersbond' is ge groeid uit de Gentse bond die ook in Eeklo van start wil gaan. Samen vor men Aalst, Gent en Eeklo dan de Huurdersbond Oost-Vlaanderen. Dat men gekozen heeft voor Aalst is niet zo toevallig. In Aalst kampt men inderdaad met een ernstig huisvestingsprobleem. Het woning bestand is er verouders, er is veel leegstand, verkrotting en bij de so ciale woonmaatschappijen bestaan er lange, veel te lange wachtlijsten. Dat dit alles een forse stijging van de huurprijzen in de hand werkt, is logisch. Wonen in Aalst wordt een dure aangelegenheid. De Aalsterse Welzijnsorganizatie wordt over stelpt met huurproblemen en -kon- flikten. De 'Aalsterse Huurders bond' komt dus op zijn tijd. Problemen Het spreekt vanzelf dat er zich heel wat gelijkaardige problemen stel len. We denken dan aan de huur prijs, de opzeg, het uitblijven van herstellingswerken, de verkoop van het gehuurde pand, de waarborg, de kosten en de lasten. Over al die tema's bestaat er een wetgeving die zo ingewikkeld is dat men een flinke specialist moet zijn om er nog aan uit te kunnen. De 'Huurdersbond' wil in die gevallen bijspringen en de huurder bescherming bieden. En die bescherming beperkt zich niet tot individuele gevallen, ook groe pen huurders kunnen er terecht en men denkt hier aan de sociale woonwijken waar huurders vaak met eenzelfde probleem worden ge- konfronteerd. Een krankzinnig machtsvertoon houdt de wereld in zyn ban. Het is een bang afwachten van wat komen gaat. Op de drempel van 1990 gebeurde «at niemand voor mogelijk had geachter werd een definitief einde gesteld aan de koude oorlog. Over de hele wereld waaide een vredeswind. Helaas het heeft niet lang geduurd, het Oosteuropese kruitvat werd verschoven naar het Midden-Oosten waar ondertussen de oorlog in volle hevigheid De inzet voor de vrede van de Vlaamse socialisten is nooit gevoed geweest door een pacifisme dat blind of naief zou zijn. Zo werd gezegd op een bijeenkomst van de SP Aalst die een optocht voor de vrede hield. De Vlaamse socialisten zeggen duidelijk dat iets als 'militai re suksessen' niet bestaat. Zij zijn nog steeds van oordeel dat de mili taire optie, onder meer omdat ze zo gruwelijk kan zijn, zo onzeker is in principes die de SP al op 10 augus tus verdedigde: we verleenden effi ciënte steun aan de toepassing van het internationaal embargo en aan de kontrole ervan; ons land was aktief betrokken bij en nam zelf initiatieven voor diploma tieke inspanningen op basis van de UNO-resoluties; zich ingeschreven in een defensie ve, humanitaire en beperkt mili tair-ondersteunende tussenkomst. Niet minder dan 28 hotelscholen treft, het klaarmaken van gastrono- waren zaterdag in de keizershallen mische hapjes die moeten samen- van Aalst te gast voor de wedstrijd gaan met de opgelegde drankkeuze van Laureaat van de Belgische Ho telscholen. Per school werden twee leerlingen ingezet die voorafgaan delijk in hun eigen school geselek- teerd werden. Ze werden gewikt en gewogen op de presentatie van het schenken van bier en koffie. Dit jaar waren de doelstellingen van de wed strijd drieërlei. Het niveau van de ajn gevolgen. De SP pleit voor an- We betreuren de oorlogsslachtof- Aakt TrnaiUAv i. studenten verhogen wat het berei- iere mtddelen. Het embareo en de fers aan heide kanten e„™„ da, dfïV.!™?:? "■^'"Jdvolopaandegangwas, werd er onder de aanwezigen den dere middelen. Het embargo en de diplomatie bievoorbeeld. In het Midden-Oosten kan geen duurza me vrede komen, wanneer ook de Palestijnse kwestie, de krisis in Li banon en het geheel van de resolu ties die daarmee samenhangen niet *orden opgelost. Zes lange maanden les maanden heeft de internatio- ile gemeenschap vergeefse pogin- Jjm gedaan om Saddam Hoessein (tol betere gevoelens te brengen en zich terug te trekken uit Koeweit. Ultieme diplomatieke inspannin gen en voorstellen bleven zonder jevolg. Het Irak van Hoessein heeft de vredesinspanningen geen enkele kans gegeven. Anderzijds kan de SP zich niet van de indruk ontdoen dat enkele 'havikken' in het Pentagon enig wapengeweld niet ongelegen kwam. Waarvoor zo vaak werd ge- «marschuwd is nu gebeurd. Hoes sein wil de macht over de Arabische wereld naar zich toetrekken en hij wil zijn doel bereiken via destabili- zatie. In deze dramatische omstandighe den steunt de SP fraktie ten volle de ondubbelzinnige beslissingen en de houding van de Belgische regering. Deze passen zonder meer in de fers aan beide kanten en vragen dat druk nagepraat over wat er gebeurde (a) ons land alles in het werk zou stellen en serveren van produkten be- om een gevaarlijke oorlogsescalatie te vermijden. De landen van de Eu ropese Gemeenschap moeten een effektieve bijdrage leveren aan de internationale druk die daarvoor noodzakelijk is. Vandaar deze ak- tieve deelname aan de twee vredes- betogingen. Door het lozen van olie in de Golf drijft Irak de wereld naar een milieuramp zonder voorgaan de. Het milieuterrorisme en de schending van de Konventie van Geneve in verband met de behan deling van de krijsgevangenen door Irak moeten scherp veroordeeld worden. De Belgische regering mag zich niet engageren tot deelname aan gevechtsoperaties. Van Turkije en van de Navo verwacht de SP eenzelfde houding. De SP is trou wens van oordeel dat moet ge streefd worden naar een blijvende ontwapening in de regio, waar ook het ekonomisch herstel moet wor den uitgewerkt. Belangrijker nog is het inplanten van de demokratie. De volkeren dienen het recht te krijgen hun leiders te kiezen en de te volgen politiek te bepalen en te kontroleren, aldus de SP Aalst tij dens de vredesaktie. (da) Reeds een paar jaar is uit de Algemene Parochiecentrumraad van Meldert een Socio-kulturele werkgroep ontstaan die het complex Parochiecen trum-Steengroeve meer wil evalueren en laten uitgroeien tot een geheel waar heel wat plaatselijke aktiviteiten op velerlei terrein kunnen plaats vinden. Donderdag 1.1. vergaderde opnieuw ten geworden, ten laatste op 20 fe- genoemde werkgroep om na de eva- bruari '91 bij Guy De Backer, Huize- luatie van voorbije aktiviteiten op- kensstraat 5 te Meldert. In de nieuw een aantal projecten voor uit- maand mei of juni wordt een wan- werking voor te stellen. In de eerste plaats is reeds vastgelegd dat rond Pasen het volgende nummer van «Rond de Zandsteen», het tijd schriftje dat in elke brievenbus van elke inwoner van Meldert gratis ge deponeerd wordt, zal verschijnen. Naast een aantal berichten van de verschillende organisaties zal ook Meldert» zal de werkgroep zoveel mogelijk werken van kunstenaars en uitoefenaars van kunstambach ten uit Meldert of een Meiderts fa cet behandelend bij mekaar bren gen. Niet alleen wat in het verleden rond dit tema is gebeurd maar ook De Week van de Soldaat, wordt op 9 februari '91 afgesloten met een knal optreden van 'The Popgun', 'Pitti Polak' en 'The Radios en Bart Peeters' in de Ancienne Belgique te Brussel om 18 u. Het is de bedoeling om in een gezellig kader en met een losse babbel het afsluiten van de Week van de Soldaat te bebabbelen en te vieren. Op de podia zullen de drie groepen voor de nodige sfeer zorgen. Alle, maar dan ook alle dienstplichtigen kunnen gratis binnenkomen. Bovendien zal de dienstplichtige er niet als solde, maar als een waardebon in levende lijve fungeren. Op vertoon van je vergunnings- kaart of militair paspoort mogen ook vrienden, kameraden, lieven... voor de halve prijs binnen. Een kans en ontmoeting om niet te missen. deling in het dorp en omgeving uit gewerkt onder de vorm van een in teressante voetrally. In de maanden oktober, november wat nu nog gebeurt zal hierin zijn en december wordt opnieuw een plaatsje krijgen. Personen die in dit dorpskwis gelanceerd naar analogie verband een bijdrage kunnen en van wat een aantal jaren terug zo willen leveren zijn hierbij dan ook een enorm sukses kende. uitgenodigd om kontakt op te ne- De jaarlijkse Steengoevefeesten, men met een van de leden van de voor het komende jaargedeelte de die doorgaan in de maand septem- werkgroep, algemene aktiviteiten kalender uit- ber, zullen eveneens in een nieuw Dat de werkgroep blijvend begaan kleedje gestoken worden en nog is met het socio-kulturele leven van grootser zijn dan in het verleden. zijn dorp hoeft geen betoog; zij her- De speciale tentoonstelling in het halen daarom ook hun oproep tot parochiecentrum op Allerheiligen alle geïnteresseerden in het aktive- zal dit jaar voor de derde maal een ren van het dorpsleven, bij hen aan tema aansnijden dat iedereen van te sluiten. Neem kontakt op met een Meldert en omstreken zal aanspre- van de leden, iedereen is van harte ken. Onder de slagzin: «Nog even welkom. gewerkt zijn. In dit verband doet de werkgroep nogmaals een oproep naar de voorzitters van de verschil lende verenigingen om zo vlug mo gelijk de gegevens aan te brengen. Verder is iedere inwoner opnieuw uitgenodigd om artikels te publice- ren. Dit alles wordt gevraagd te la- en het zoeken naar een forum waar scholen en bedrijven harmonisch kunnen samenwerken aan de slogan België Lekkerland. Aan verschillende standjes, die soms wat klein bleken uit te vallen, omwille van de ruime belangstel ling, konden de toeschouwers zich te goed doen aan Belgische bieren of koffie met fijnproevertjes, terwijl men informatie kon inwinnen over de mogelijkheden tot het volgen van lessen in de desbetreffende school. De keizershallen, leek een werkhal vol aktiviteit, waar de organisatoren oog hadden voor een mooie 'look'. Met bloemen en bomen aange bracht door de la'ndschaps- en tuin- architektuurafdeling en de afdeling tuinbouw van het COOVI werden deze hallen nog fleuriger dan ooit. Straatmuzikanten uit Ninove zorg den voor de nodige ambiance. Tegen 18 uur kon de voorzitter van de organisatie de heer Humblet de punten bekend maken. Hij dankte vooreerst Burgemeester De Maght voor haar gastvrijheid, een troef voor de Aalstenaar, waarna hij de einduitslag gaf. Algemeen laureaat koffie en bierschenken werd Ste- faan Plaisier, die momenteel het ze vende specialesatiejaar dranken- kennis volgt aan de Brugse Hotel school Ter Groene Poorte. Ook de laureaat Koffiezetten Sam Storme was van dit instituut afkomstig. Lau reaat Bierschenken was Georges Van der Veken van de Turnhoutse Hotelschool. Volgens de organisatoren zou men voor de volgende editie van de wed strijd laureaat van de Belgische Ho telscholen opnieuw opteren voor de Keizershallen. Men is reeds aan de vijfde editie toe! JM Heyman Aan de Vrije Universiteit van Brussel wordt Het aantal inschrijvingen van nieuwe per een biezondere licentie menselijke ecologie sonenwagens steeg in 1990 met 7,67% en gestart op 28 januari Voor meer informa- er werd een historisch rekord bereikt van tie Sekretariaat Menselijke Ecologie, VUB, 473.507 eenheden. Het sukses van het In- Pleinlaan 2 te 1050 Brussel (02/641.34.24 temationaal Autosalon is niet vreemd aan of02/641.36.17. deze sterke toename. Zaterdag 9 februari 1991 om 20 u in het Vredeshuis te Aalst gaat een gespreksavond door over 'De oud- Egyptische wereldbeschouwing' door Mohamed Holail. enige verbijstering en kunnen ons niet voorstellen welke betekenis en nut ze ooit zouden gehad hebben. Het scheppingsverhaal klinkt ons heel vertrouwd in de oren maar is Alvorens de karnavalroes in te gaan lang niet hetzelfde scheppingsver- kan men zich eerst bezinnen over de haal uit onze bijbel. oorsprong van onze beschaving. Mohamed Holail is een Neder landssprekend Egyptenaar die ons zal onderhouden over de gods dienst van de farao's. Het oude Egypte heeft ons kolossa le tempels en reusachtige grafmo- straat 26 te 9300 Aalst. numenten met muren vol hiëroglie fen nagelaten. Wij bezien ze met Aalst. Het bestuur van de slagersgilde (a) Vorige maandag werd in aanwezig heid van schepen Bourlon en Hoog- huys, raadsleden Juliaan Vinck en Chris Borms, door de voorzitter van het syndikaat van de verenigde Vleeshouwers A. 't Kind, in de trouwzaal van het stadhuis een che- que overhandigd aan vijf instellin- zondag29septembe'r'tadëKeiïêrë' gen voor anders-validen. hallen. Het eetfestijn dat doorging op zon- Traditioneel worden de zondag ren zijn wijze slotwoorden, voor karnaval de afgestorven karna- Rond 11 uur had een eucharistievie- valisten herdacht. In aanwezigheid ring plaats in de Sint-Martinuskerk van schepen Doorns, burgemeester ter nagedachtenis van de afgestor- r»0 ven karnavalisten. Dit is een initia tief van de prinsencaemere en we Aalsterse kerkhof en legden er betreuren dan ook dat niemand van bloemen neer op het graf van oud- het schepencollege aanwezig was. feestkomiteevoorzitter Fons Singe- We bemerkten wel raadslid Vinck, leyn. Grote afwezige bij dit gebeu- een ruime delegatie van de prinsen- ren was de nieuwe prins Michelle- caemere met o.m. ex-prins Louis, Antoine, Popoll, Simon, enkele le den van het feestkomitee en karna valisten van vroeger: Etienne Van Heek, Jozef Van Mulders... -o—, E.H. Phillips memoreerde tijdens de beschuttende werkplaats Hij zag het gebeuren op het kerkhof de eucharistieviering al de afgestor- Met de positie van de vrouw in het oude Egypte staan we wel helemaal perpleks. De feministen kunnen hier wel wat uit leren. Afspraak op zaterdag 9 februari om De Maght, raadslid 5r Kemel' 20 uur in het Vredeshuis, Zonne- trokken een 30-tal mensen naar het JM Heyman ken. Aan een ander grafmonument gaf dag 2 december in de Keizershallen feestkomiteevoorzitter Odillon bracht toch nog 120.000 fr op. De Mortier een korte maar ontroeren- gelden gingen naar Levensvreugde, de toespraak. RLSBO Erpe, Don Bosco en RIB- SO. als een hulde aan de zovele anonie me karnavalisten die in hun leven Het elfde slagersfestijn gaat door op een stukje vreugde, vriendschap en J - vrede brachten. 'Meer dan anders moet het karna- JM Heyman va' een beetje vrede brengen', wa ven karnavalisten. Jammer dat deze aktiviteit niet opgenomen wordt in de officiële karnavalkalender. Een tip misschien voor de programmatic volgend jaar! JM Heyman Aalst. De SP wil dat ook deze onzinnige oorlog wordt stop gezet (a

De Voorpost | 1991 | | pagina 11