Ernst in De Werf Workshop verkooptechniek in Aalst Podium-uitjes in De Werf «Aspekten van de Oosteuropese Muziek in de 19de Eeuw» Welkom in het Aalsters Denkatelier! Aalst deelt broederlijk voor Chileense vrouwen Verbeteringswerken in dorpskom te Meldert N.C.M.V. publiceert bedrijfsgids 'Aftrekbare bedrijfslasten' en 'Milieu-K.M.O.-wijzer' Gamma Herzele In Aalst rijdt men te snel 14 - 8.2.1991 - De Voorpost Vrijdag 15 februari om 20 uur in de Schouwburg: dansvoorstelling «Voyage» door het Ballet-Théatre l'Ensemble» van Micha Van Hoecke; toegangsprijs 300 fr., res. 053/76.13.12. Zondag 17 februari om 15.30 uur in de Schouwburg: matineekoncert door de Koninklijke Symfonische Kring «Door Eendracht Groot»; info en res. 053/70.48.61. - Zondag 17 februari om 14 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht «Kreatief leven maakt gelukkig», georganiseerd door vzw De Groe ne Dag; info 054/33.20.46. - Maandag 18 februari om 13.45 uur in de Schouwburg: voordracht «De Loge» door Baron Van Den Abeele, georganiseerd door Aktueel Denken en Leven; info 053/80.40.64. In de reeks 'Open Opleidingen' or- ganizeert de Kamer voor Koophan del van Aalst en Gewest in april een vierdaags praktijkgericht trainings programma 'Verkooptechniek'. Kunnen verkopen is afhankelijk van diverse faktoren; uw markt en uw konkurrentie spelen daar in mee. Kunnen verkopen is ook in grote mate afhankelijk van de verkoper zelf. Aanleg voor, en ervaring in de verkoop is niet weg te cijferen of te minimalizeren. Verkopen is geen kunst. Verkopen kan worden aan geleerd. De workshop verkooptechniek is gericht op het bijsturen van het ge dragvan verkopers en op het aanle ren van het bewust toepassen van verkooptechnieken. Tijdens de trai ning wordt veel aandacht besteed aan de individuele situaties, pro- dukten en markten van de indivi duele deelnemers. Gedurende de opleiding zelf wordt de teorie me teen getoetst aan de praktijk. De leiding van de workshops werd toe vertrouwd aan team Training, een kleine multinationale trainingsor- ganizatie die aktief is in 12 Europe se landen en in de Verenigde Sta ten. Het kantoor voor België be vindt zich in Aalst en wordt geleid door Jos Maesschalck. Team Trai ning ontwikkelde op maat gemaak te trainingsprogramma's voor tal van bedrijven in de meest uiteenlo pende branches. Het aantal deelnemers aan de workshop is beperkt tot 12 per groep. Groep 1 komt bijeen op 15- 16 en 22-23 april (4 dagen) en groep 2 op 18-19 en 25-26 april (4 dagen). De voorrang van deelname wordt gegeven in de volgorde van inschrij ving. Meerdere deelnemers van hetzelfde bedrijf worden bij voor keur gespreid over de twee groe pen. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de Kamer voor Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest, Kasteel Terlin den, Square J. Geerinckx 2 te 9300 Aalst (053/21.68.42.) Dansvoorstelling «Voyage» door Ballet-Théatre l'Ensemble Het was met studenten van Mudra Van Hoecke is met zijn Ballet dat Micha Van Hoecke in 1981 het Théatre l'Ensemble en zijn koreo- Ballet Théatre l'Ensemble opricht- grafie «Voyage» in de Schouwburg te, waarvan de eerste produktie van De Werf te zien op vrijdag 15 «Monsieur Monsieur» onmiddellijk februari om 20 uur. Toegangsprijs door het publiek en de kritici warm 300 fr., res. 053/76.13.12. werd onthaald. L. Na een uitmuntende carrière als so list bij het Ballet van de XXste Eeuw van de Belgische Fransman Maurice Béjart, was Micha Van Hoecke jarenlang direkteur van Mudra, de school voor moderne dans die door Béjart werd gesticht. De rijke ervaring die hij daar ver wierf, kwam later uitstekend van pas bij het kreëren van zijn eigen koreografieën. Geïnspireerd door het gelijknamige gedicht van Baudelaire, neemt Mi cha Van Hoecke ons in «Voyage» mee op reis doorheen de wereld van de grote gevoelens, schitterend in beeld gebracht op muziek van o.a. Miles Davis, Thelonius Monk en Johann Sebastian Bach. Kortom met deze produktie bewijst van Hoecke dat hij een waardig leerling is van de grootmeester Maurice Bé jart die hij vroeger toch was. Aalst. 'Arbeid na Kunst'presenteerde op zijn nieuwjaarsreceptie ook een klein /concert (a) Wil je jong van geest blijven? Hou je van puzzelen en hersengym nastiek? Doe dan mee in het Denkatelier! Men kan op veel plaatsen terecht als men zich wil vervolmaken in praktische zaken zoals koken, bloemschikken of schilderen. Men kan overal terecht om lichamelijk in conditie te blijven en lezingen te volgen. Maar in welke groep kan men te- Van juli tot december deed de politie in samenwerking met de rijkswacht kontrole over de snelheid in het centrum van de stad. Niet minder dan 24.692 voertuigen werden zowel overdag als 's nachts gekontroleerd. 859 snelheidsovertreders werden geverbaliseerd. Het merendeel van de kontroles -18.687 - werd uitgevoerd om na te gaan in hoeverre men de 60 km-grens naleefde. 645 overtreders werden met een gemiddelde snelheid van 93 km geverbaliseerd. Andere kontroles waren er over de 70, 80, 90 km grens. In deze laatste kategorie werd een pieksnelheid van 137 km per uur vastgesteld. JM Heyman recht als men geestelijk actief wil blijven en nog wat meer wil dan kruiswoordraadsels oplossen? Het Verbond van Senioren heeft een aanzet in de goede richting ge geven met de kursussen geheugen training. Meer dan 1500 senioren hebben de kursus intussen gevolgd. Men heeft er geleerd in te blijven gaan op nieuwe, verstandelijke uit dagingen. Op die manier houdt men de dagelijkse vergeetachtigheid on der kontrole en behoudt men het gevoel dat men nog meetelt. Wie van denk- en geheugentraining een hobby wil maken en deze wil beoefenen in een nieuwe vrienden kring, kan nu terecht in het 'denkatelier'. Ex-cursisten geheugentraining heb ben het voortouw genomen om in het kultureel centrum De Werf van Aalst, een denkatelier te starten. Het denkatelier komt wekelijks sa men op maandag, van 10 tot 12u30 om de hersens te oefenen. Het gaat om tema's zoals: aandach tig zijn, kreatief en logisch denken, onthouden, spreken voor een groep, argumentatie verdedigen, teksten bestuderen, kennis opfris sen en verruimen. Aktief zijn is voor de senioren van het denkatelier meer dan aandach tig een kursus, uitstap of voordracht volgen. Iedereen zorgt voor de in houdelijke ontwikkeling van de groep. Men draagt ook verantwoor delijkheid in de voorbereiding van de bijeenkomsten. Vind je dit ook een zinvolle vernieu wing? Ben je nieuwsgierig? Kontak- teer dan de verantwoordelijke: Paul Bijl, Hoogstraat 39,9310 Lede, 053- 80.55.79 Je kunt ook terecht bij de begelei der van de groep, Pierre Vermeulen van het Verbond van Senioren, Middaglijnstraat 23, 1030 Brussel, 02-218.27.19 (DB.) Musikoloog Roland Broeckaert verzorgt te Herzele een serie van drie geïllustreerde voordrachten over «Aspekten van de Oosteuro pese muziek in de 19de eeuw». De Werkgroep Muziek van de kul- turele vereniging Gamma organi seerde reeds eerder suksesvolle avonden over «Grote figuren uit de muziekgeschiedenis» en «Muziek in de 20ste Eeuw». En nu dus een mi niserie van drie avonden over de Oosteuropese muziek. In de 19de eeuw manifesteerden zich voor het eerst de mentale ver schillen tussen Oost en West op mu zikaal vlak. Deze bewustwording en de «Zugabe» van de oosteuropea nen tot het muziekidioom werd (in haar geniaalste produkten) interna tionaal aanvaard en werd als vol waardig en differentiërend deel van onze muzikale kuituur geabsor beerd. Deze kursus wil de eerste ontwikke lingen belichten en wil als dusdanig de basis leggen voor verdere kon- frontaties met soms zeer boeiende komponisten «uit het Oosten», die niet alleen in hun heimat maar ook heel dikwijls voor de ontwikkeling van de muziek in de 20ste eeuw van enorm belang zijn geweest. Alle voordrachten zullen natuurlijk geïllustreerd worden met muziek fragmenten. Deze kursus wordt ingericht in Hol te Rullegem, Peperstraat 24 te Her zele op donderdagen 21 en 28 fe bruari en 7 maart om 20 uur. Wie inschrijft voor de hele cyclus betaalt als Gamma-lid slechts 40(1 fr., als niet-lid 600 fr. per avond is de toegangsprijs 200 fr. Voor inlichtingen i.v.m. deze kursus kan men zich wenden tot Wilfried Durpel, Kamerstraat 34 te Resse- gem (053/62.72.05) of op het Gam- ma-Sekretariaat, Kerkstraat 4 te Herzele (053/62.21.95, rek. nr. 068- 0539190-91). Met een startavond, vorige week vrijdag in de Sint-Annazaal, begon de werkgroep 'Missie en Ontwikke lingssamenwerking' aan de aktie Broederlijk Delen 1991. Vorig jaar bracht deze aktie in de dekenij Aalst 3.183.260 fr op. Het dekanaat Aalst koos dit jaar voor het projekt 'Reik een hand aan de vrouwen in Chili' en meer bepaald voor een projekt Santa Clara. Marlies Adriaens, die twaalf jaar werkzaam was in Chili, vertelde wat meer over dit projekt in een wijk van Santiago. 'Santa Clara is een margi nale woonwijk aan de rand van San tiago. De woningen zijn er amper 36 m2 en worden vaak door twee fami lies bewoond. Dat betekent 5 tot 10 mensen. In de omgeving is er geen industrie. De werkloosheid in de wijk is dan ook zeer hoog, zo een 30%, zelfs rekening houdend met tijdelijke jobs en klusjeswerk. De kinderen uit de wijk brengen vaak hun dagen op straat door. De nabijheid van zandputten en braak terrein verhoogt de misdadigheid. Er heerst veel drugverslaving (voor al bij de jongeren), alkoholisme, prostitutie, neuroses en ziektes. De gezinnen zijn weinig stabiel, de voe ding vaak ontoereikend en eenzij dig. De vrouwen van de wijk verenigden zich in groepen van waaruit de di verse problemen worden aange pakt: peutertuin, studiebegeleiding, vakantiekolonie, centrum eerste hulp bij ongevallen, produktiegroe- pen. Voortbouwend op het sukses van deze groepen werd gestart met een vormingsprogramma om zo de op gedane ervaringen aan te wenden voor het ondersteunen van andere basisgroepen en bekwame monito ren te vormen. Aan bekwame jon geren wordt een studiebeurs toege kend. Een aantal medewerkers wordt bezoldigd'. Kies het 'Zij-spoor' Waarom de aktie 'Kies het Zij spoor'? Een woordvoerder van Broederlijk Delen drukte het zo uit. Evenals jongeren hebben vrouwen in feite de sleutels van de toekomst in handen. Ook al wordt hun stem nauwelijks gehoord en hun bijdrage niet voldoende erkend. Ondanks de centrale plaats die de vrouw in de samenleving bekleedt, wordt zij op een zij-spoor gezet. De dekenij Aalst koos onder het motto 'Kies het Zij-spoor' voor de ondersteu ning van de inspanningen van de vrouwen-, jongeren- en vormings- groepen van Santa Clara. De omhalingen voor Broederlijk Delen hebben plaats tijdens het weekend van 9 en 10 maart en 23 en 24 maart in de verschillende paro chiekerken en de vrije scholen. Mensen die hun bijdrage willen storten, kunnen dat doen op reke ningnummer 000-0000092-92 van Broederlijk Delen Brussel met ver melding van de naam van de paro chie. Voor stortingen vanaf l.OOOfr zal een fiskaal attest worden ge stuurd. (JMH) Onlangs ontvingen de bewoners van de Dorpsstraat (weg nr. 6) een bericht vanwege het college van Burgemeester en Schepenen, waar in werd meegedeeld dat er aan hun straat ingrijpende verbeteringswer ken zullen worden uitgevoerd. Vanaf 1 februari zal het beeld van de dorpskern overheerst worden door steenhopen, wegversperringen en allerhande werken aan het wegdek en dit voor lange tijd want, als alles volgens planning verloopt zal de uitvoeringstermijn 110 dagen belo pen, zonder rekening te houden met feestdagen, betaald verlof en verletdagen. De uitvoering van de werken werd na openbare aanbe steding toevertrouwd aan N.V. Kempische Bouw- en Wegenwer- ken uit Dessel. Om de ongemakken voor inwoners en verkeer zoveel mogelijk te be perken, dient de aannemer, onder opdracht van het stadsbestuur, er voor te zorgen dat het voetgangers verkeer steeds in behoorlijke en vei lige omstandigheden kan gebeuren. Het doorgaand verkeer zal onder broken worden maar het plaatselijk verkeer zal niet langer dan vijf op eenvolgende dagen onmogelijk zijn en dan zal ook dit 48 uur vooraf verwittigd worden. Belanghebbenden en geïnteres seerden kunnen verdere inlichtin gen van technische aard krijgen, wanneer zij kontakt opnemen met de ontwerper I.C.D. BVBA in de St.-Rochusstraat 21, te Nieuwerker- ken - Aalst. Telefoon: 053/83.33.63. Dit kan eveneens op de stedelijke technische dienst t.a.v. Ir. Van Gin- derdeuren. Tel. 053/77.11.11 toestel 292. Uiteraard worden ook belangrijke voorafgaande werken door de nuts- maatschappijen uitgevoerd. Verbeteringswerken zijn noodzake lijk maar niettegenstaande dat, kij- Aaft 0ns vast ken de inwoners van de Dorpsstraat toch wat angstig uit naar de onver mijdelijke tijdelijke ongemakken die deze infrastructuurwerken met zich zullen meebrengen. De Sjiepeerekes Een karnavalgroep die al heel wat jaren aktief is in het Aalsterse. Jef Va Neck, karnavalist vanbij zijn geboorte, is als vele jaren de voorzitter van d groep. Zoon Steven treedt in de voetsporen van zijn vader en is sekretari Voor dit jaar kozen ze voor een klinkende inhoud :'Loat ze mor zjeverei wei doengt'. Om dat laatste is het natuurlijk allemaal te doen. Het milie en de kuisvrouwen die het zwart werken worden gehekeld. De groep is sedert 1975 aktief en bestaat uit 22 leden. Vele groepen gaan de Europese toer op, zo ook de mannen van Vriet m< hun Europoilsjt. De verdediging van de keizerlijke stede tegen de Europe se indringers gedurende de Europese karnavalontmoeting is het tem! Voorzitter van de groep is Yvan De Poorter en sekretaris de gewezen prin karnaval Chris De Poorter. Vorig jaar pakte men uit met de new beat rag Voorzitter is Martin De Vulder en sekretaris is Michel Van der Straetei Dat men de groep het vuur aan de schenen legt, tot daar toe. Daar kan me allicht nog tegen. Maar de vastenavond die is heilig en daar mag nieman aan raken. Zopas publiceerde het N.C.M.V. de praktische bedrijfsgids 'Aftrekbare bedrijfslasten'. De gids is in heldere taal geschreven door N.C.M.V.-fis- kaal adviseur Kris Peeters verbon den aan de N.C.M.V.-studiedienst en zeer toegankelijk ook voor niet- fiskalisten. In een eerste deel wordt ingegaan op de bedrijfsuitgaven. Het on derscheid wordt toegelicht tussen de forfaitaire en de werkelijke be drijfsuitgaven. De auteur geeft ver volgens een overzicht van de aftrek bare bedrijfsuitgaven in het alge meen om in een volgend hoofdstuk elke aftrekbare bedrijfsuitgave ge detailleerd te bespreken. Een tweede deel handelt over de fiskale vrijstellingen. Het gaat on der meer om de belastingsvrijstel ling van geboekte waardevermin deringen voor waarschijnlijke ver liezen of vorderingen en voorzie ningen voor risiko's en lasten, de vrijstelling voor bijkomend perso neel voor wetenschappelijk onder zoek, de investeringsaftrek en de toekenning aan de medewerkende echtgenoot. Tenslotte somt hij ook de inmiddels afgeschafte vrijstellin gen op. In een derde deel gaat fiskaal advi seur Peeters dieper in op de aftrek ken van het totaal netto-bedrijfsin- komen. De gids 'Aftrekbare bedrijfslasten' sluit met een reeks belangrijke parlementaire vragen over de auto-, restaurant-, receptie- en kledingkosten. Milieuwijzer voor de K.M.O. Voor de onderneming in het alge meen en de kleine en middelgrote ondernemingen in het bijzonder speelt een aangepast milieubeleid een steeds grotere rol. In het kader van een aangepaste K.M.O.-infor- matie over deze vaak ingewikkelde materie publiceerde het N.C.M.V. zopas 'De Milieuwijzer voor de K.M.O.'. De brochure geeft een overzicht van de recentste beslissin gen die inzake milieuwetgeving zijn genomen. Na een eerste hoofdstuk de nood zaak van milieuzorg binnen de on derneming te hebben toegelicht geeft hoofdstuk II een overzicht val de nieuwste milieuwetgeving. B wordt onder meer dieper ingegaai op de bouw- en milieuvergunning de verplichtingen inzake afval- ei grondwater, afvalstoffen, lucht, bo dem en geluid en gevaarlijke stof fen. In een derde hoofdstuk wordei de nieuwe Vlaamse milieu-instel lingen voorgesteld. Hoofdstuk h tenslotte licht de overheidstoelage' toe voor milieu-investeringen het Vlaams milieu-impulsprograro ma voor milieutechnologie. De gids 'Aftrekbare bedrijfslasten is geheel gratis voor N.C.M.V.-le den, niet-leden betalen 500 fr. (vei zendingskosten inbegrepen). De 'Milieuwijzer voor de K.M.O kost 250 fr. (verzendingskosten in begrepen). Beide gidsen kunnen worden be steld door storting op rekening nummer 426-3010081-52 van be N.C.M.V., Spastraat 8,1040 Brusse

De Voorpost | 1991 | | pagina 14