Aardgasverbruik kende enorme stijging De Voorpost Wase Kaaimannen winnen Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP Vinkenzetting Kampioenschap Sinte-Ceciliakwis Als gevolg van vele nieuwe klanten DE 3 KLOKKEN Electrabel Distributie Noord (het vroegere Intercom) heeft zijn cijfers voor 1990 voorgelegd en wat blijktals gevolg van tal van nieuwe klanten is het aardgasverbruik sterk toegenomen. Het verbruik van elektriciteit nam nauwelijks toe. Wat het elektriciteitsverbruik be- gelden of enige subsidiëring. Zo treft is er in vergelijking met 1989 kwam er in Aalst een produktie- een toename met 3,2 procent en dis eenheid van 35 MW. De prijzen van lager dan het nationaal gemiddelde, de elektriciteit bleven stabiel. Ze maar stemt ongeveer overeen met stijgen in ongeveer dezelfde mate de toename van de voorgaande ja- als de evolutie van de konsumptie- ren. Uitzondering daarop is 1987 prijzen. toen er een stijging met 6% werd Anders is het gesteld met aardgas, genoteerd. Uit de statistische gege- Het verbruik daarvan blijft steeds vens blijkt dat er bij alle industrieën toenemen. Wat niet verwonderlijk een belangrijke toename van ver- is, gezien het grote komfort voor de bruik is. Vooral in de dienstensek- gebruiker en anderzijds het steeds groeiende milieubesef. Aardgas is immers een milieuvriendelijke e- nergie. het spreekt vanzelf dat de temperatuur een belangrijke rol tor is deze stijging opmerkelijk. Voor het huishoudelijk verbruik kan men spreken van een aanzien lijke toename, gezien de zachte weersomstandigheden. De elektri- speelt in het verbruik van aardgas, citeitsproduktie in ons land steeg Een gemiddeld jaar kent 2.571 graa- met 5,1% en dat is een percentage dagen. In 1990 waren dat er maar dat hoger ligt dan de binnenlandse 2.163. En toch was er een sterke vraag. verbruikstoename. De reden daar in 1990 werd door Electrabel liefst voor ligt voor de hand heel wat voor 29 miljard frank geïnvesteerd nieuwe aansluitingen werden het in deze sektor. Dat zonder dat een voorbije jaar genoteerd. In 1990 beroep werd gedaan op overheids- sloten ook vele gemeenten voor het eerst aan op het net wat nieuwe klanten opleverde. De bedoeling is om op termijn alle gemeenten, waarmee Electrabel Distributie Noord samenwerkt, de mogelijk heid aan te bieden aan te sluiten op het aardgasnet. Maar dat zal nog enkele jaartjes in beslag nemen ver mits de uitbreiding gepaard gaat met hoge investeringskosten. Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand 1.150 F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Uitslag van de winnende paren op donderdag 31 januari Richting noord-zuid 1. Magda Secretin en Magda Weymans; 2. Monique Buydts en Tom Van Vooren; 3. Lucienne De Vis- scher en Albert Maes. Richting oost-west 1. Hubert De Troch en Georges Korte; 2. Ghislaine De Boeck en Paul Van Damme; 3. echtpaar Chris- tiaens. Bridge-avond elke donderdag om 20.00 uur in lokaal 'De Drie Klokken', Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis Dender monde Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Verkeerssignalizatie Enkele jaren al legt Electrabel zich ook toe op de verkeersignalizatie. En met veel sukses. Heel wat ge meenten maken ondertussen van deze dienstverlening gebruik. Elec trabel stelt hiervoor heel haar infra- struktuur en haar know how op het vlak van de electronica ter beschik king. De service wordt aan de ge meenten aan de kostende prijs aan geboden en dat scheelt wel een slok op de borrel. Nieuwe investeringen Op het vlak van de elektriciteit wil Intergem dit jaar 565 miljoen inves teren. Dat is 10% meer dan in 1990. Een groot deel van dat geld zal gaan naar de werken op het middenspan- ningsnet, de distributie) en disper- siekabines en een nieuw vijfjaren plan voor het ondergronds brengen van de bovengrondse netten. Voor de hoogspanning voorziet men werken in Aalst, Dendermon de en Hamme. Daarbij komen nog eens 58 nieuwe kabines in verschil lende Intergemgemeenten. Voor gebouwen en bedrijfsvoertuigen vinden we in de vooruitzichten van 1991 de oprichting van een nieuw regiogebouw op het industrieter rein Hoogveld te Dendermonde te rug. Voor het aardgasnet bedragen de investeringen voor 1991 210,2 mil joen. Een belangrijk deel van dat geld gaat naar de ontsluiting van nieuwe gasgebieden. En ook voor de TV en FM distributie ligt er 113,6 miljoen klaar. Werken per gemeente Voor Aalst staan volgende werken op het programma beginnen we met de hoogspanning een verbin ding aan de Dennenlaan-Beuken laan in Erembodegem,; aan de Churchillsteenweg (Erembode gem) en de Bergstraat-Hoezestraat (Nieuwerkerken). In de Pontstraat wordt 700 meter hs kabel vervangen en in de Korte Nieuwstraat wordt een ondergrondse HS aansluiting naar de kabines voorzien. In de In dustrielaan te Erembodegem wordt de uitrusting van de dipertiekabine aangepast en dat is ook het geval voor de Korte Nieuwstraat, de kabi- ne Belfort en de Sint-Annastraat in Hofstade. Voor de laagspanningen openbare verlichting wordt het bo- vengrondsnet versterkt aan de Pad- denbroek te Aalst en het onder gronds net wordt versterkt in de Pontstraat, Gentsestraat en E. Bos- teelstraat. Een belangrijk deel van het bovengrondsnet zal onder gronds gebracht worden. Dat is het feval voor (een deel) van de V. De aedeleerstraat, de Zavelbaan, de Geldhofstraat, de Groenstraat, de Dennenlaan-Beukenlaan, Chur chillsteenweg, Sint-Annastraat, Kleinderbeek en Schoolstraat. Er is een uitbreiding van het onder gronds net voorzien in de verkave ling Hof te Leeuwergem, verkave ling Goudbloemstraat en Kleinder beek. Het openbaar verlichtingsnet wordt gemodernizeerd in de Zavel baan, Geldhofstraat, Eerdege- mstraat, Dennelaan, Beukenlaan, Churchillsteenweg, Wegvoerings traat, Sint-Annastraat, Kleinder beek en Schoolstraat. Voor het aardgas staan er ook werken op het programma in Erembodegem (Ni- novesteenweg), Hofstade (Molen- kouterstraat), Hof te Leeuwergem en Goudbloemstraat, Gentsesteen weg, Oude Gentbaan, Sint-Anna- baan en Verastenstraat. In het antennestation te Erembode gem wordt een FM tuner en appara tuur voor TV satellietprogramma's bijgeplaatst. Er is een uitbreiding van het TV-FM net in de Pont straat, Hof te Leeuwergem, Goud bloemstraat en Kleinderbeek. Het bovengronds TV-FM distributienet wordt ondergronds gebracht in de Gentsesteenweg, Zavelbaan, Geld hofstraat, Dennelaan, Beukenlaan, Churchillsteenweg, Kortenhoek- straat, Sint-Annastraat, Wegvoe ringstraat, Kleinderbeek, Berg straat, Hoezestraat en Schoolstraat. In Buggenhout wordt het laagspan- nings- en openbaar verlichtingsnet bovengronds versterkt in de Hoge Weg, Bosstraat en Bremstraat en in de Maricollenweg wordt het net on dergronds gebracht, terwijl in de Weiveld en Statiestraat het net van de openbare verlichting wordt ver nieuwd. In het antennestation te Buggenhout wordt een FM tuner en apparatuur voor TV satellietprogramma's geplaatst en in de Maricollenweg wordt het TV- FM net ondergronds gebracht. Ook in Dendermonde zijn er heel wat werken voorzien voor 1991. Te beginnen met de hoogspanning. Zo wordt er een verbinding op dat net voorzien aan het Hoogveld en aan sluitingen voor een nieuwe hoog- spanningskabine komen er aan de verkavelingen Elsbosen Hemelken. Er komt in de dipsertiekabine aan de Mechelsesteenweg een aanpas sing van de hoogspanninguitrusting en nieuwe distributiekabines ko men er aan de Sint-Gillislaan, de Fabriekstraat, de verkaveling He- melken en Elsbos. Het bovengronds laagspanning- en openbaar verlichtingsnet zal wor den versterkt in de Hoek (Oude- gem), Losweg, Korte Kasteelstraat, Migrostraat en Volaardestraat en worden uitgebreid in de Fortstraat, Smisstraat, Schippersdijk, Hage- wijkpark, Voetweg Heidestraat, Hemelken en Elsbos. Het net wordt ondergronds gebracht in de Cl. Heyvaertstraat, Buisstraat, Dijk en Veer. De openbare verlichting wordt vernieuwd in de Lambroek straat, Hoekstraat, Vlassenbroek- straat, Vlasbloemstraat, Scheutla- ge, Ringstraat, Kloostergoedstraat, Gasthuisstraat, Hekkenhoek, Ei kelstraat, Schoolstraat, Hoogte straat, Krijgem, Wolvestraat en Schuitepias. En dan is er het aard gasnet. Dat zal worden uitgebreid met poleythyleenleidingen in de verkaveling Elsbos, de Fortstraat, de Smisstraat, de verkaveling He melken en de Rosstraat. Het lage- druknet wordt vervangen in de ver kaveling Hof ten Rode, Dorpsplein, Th. Vermeylenstraat en Weldadig heidsstraat en doorverbonden in het Hoogveld, Th. Vermeylenstraat en Boonwijkstraat. Wat de TV-FM distributie betreft, dat net zal on dergronds worden gebracht aan de Cl Heyvaertstraat en het Veer en worden uitgebreid in de Fortstraat, Dendermonde. Sint-Ceciliakwis. De antwoorden worden ijverig genoteerd e de stand bijgehouden (foto Piet Hermans) Dendermonde. Sint-Ceciliakwis. Volgend jaar beter, het zal wel moeten foto F Piet hermans) Smisstraat, Schippersdijk, Hemel ken en Elsbos. Erpe-Mere. Daar wordt voor de aansluiting van de nieuwe kabine in de Aaigembergstraat-Delestraat aan de Aaigembergstraat-Dele straat en de kabine in het dorp van Bambrugge wordt vervangen. De hoogspanning uitrusting zal worden aangepast in de bestaande kabines van de Grobbestraat en de Zeven- kootstraat. De laagspannings- en openbaar ver lichtingsnet wordt ondergronds ge bracht in het Dorp en de Sint-Anne- straat te Bambrugge, in de Oude- naardsestraat te Erpe en de Berg straat te Mere. Het wordt versterkt in de Bosstraat, Putstraat en Kraai- neststraat in Erpe en in de Goot- straat en Lindekouterstraat te Me re. Het laagspanningsnet wordt ont dubbeld in de Oudenaardsesteen- weg, Oude Dijk, Zandstraat, Oude- naardsestraat, Jeruzalemstraat. Edestraat en Steenstraat en het openbaar verlichtingsnet wordt ver nieuwd in Dorp en Sint-Annastraat te Bambrugge, Ouden Dijk te Burst, Zandstraat te Erondegem en Steen- en Bergstraat te Mere. Het TV-FM distributienet wordt ondergronds gebracht in het Dorp, de Sint-Annastraat, Zandstraat, Oudenaarsestraat en Bergstraat en ontdubbeld aan de Oudenaardse- steenweg, Jeruzalemstraat, Ede straat, Steenstraat en Zandstraat en uitgebreid in de Binnenstraat en aan de verkaveling NLM te Erpe. In Hamme wordt het hoogspan ningsnet in de Nijverheidstraat doorverbonden en wordt de uitrus ting van de bestaande kabines in de Nijverheidsstraat (Tassibel) en Dendermondsesteenweg aange past. Het bovengronds laagspan nings- en openbaar verlichtingsnet wordt ondergronds gebracht in de Buntstraat, de Kan. De Meyerlaan, de Vredcstraat, de Dijkstraat, de Oostkouterstraat, Theet en Den- dermondesteenweg. Het boven gronds net wordt versterkt in de Killestraat, de Evangeliestraat en Hooigat. In de Boonstraat en de Burgemeester Lemmensstraat en het Hooigat wordt het laagspan ningsnet ontdubbeld. Aan Hooirt wordt het net uitgebreid en het De: openbaar verlichtingsnet wordt ver nieuwd in de Sint-Annstraat, de tel Polderstraat, Buntstraat, Kerk- w straat, Hoogstraat, Borkcstraat udt Biezestraat, Noubroekstraat, Evan R v geliestraat en Markt. Het lagedruknet van het aardg. wordt uitgebreid aan de verkavehnj Vigor Wuitens en vervangen dooi polyethyleenbuizen in de Kan. De tn Meyerlaan, Dijkstraat, Damput- »rzc straat, Dennenstraat, Het prieel, len Theet en Dendermondsesteenwei Het TV-FM net wordt ondergrond gebracht in de Vredestraat, dej^ë, Oostkouterstraat en de Dender mondsesteenweg. Voor de verkave ling aan Hooirt wordt het net uitge- breid en het wordt gewijzigd in de 'nz< Buntstraat en de Dijkstraat. In de st- Boonstraat en de Koerspleinstraat wordt ondergronds net ontdubbeld, it b Dte In Lebbeke worden nieuwe hoog- öro spanningskabines opgericht aan de |gjni Lange Breestraat, Baardege- ren mstraat, Poelstraat en VisstraaL Het bovengrondss laangspannings- en openbaar verlichtingsnet wordt versterkt aan de Potaarde, Heide- kant, Bontegem en Fabriekstraat Het laagspanningsnet wordt ont dubbeld in Denderbelle aan de Hfr ge Brug en in de Hoogstraat en in Lebbeke in de Fochelstraat. Het openbaar verlichtingsnet wordt ver- p nieuwd aan de Potaarde, Heide- t kant, Fabriekstraat, Hulstwijk en Baasrodestraat. De aardgas lage- drukent wordt doorverbonden in de Laurierstraat, het Astridplein de Beukestraatn Opwijkstraat en Meysveld en in de Fochelstraat cn de Hoogstraat wordt het TV-FM net ontdubbeld. De club Isabelvink uit Ai_r. organizeert op 9 mei het kam pioenschap Midden-België vin kenzetting. Het kampioen schap vangt aan om 10.00 uur op de dijk langs de Ooibrug. Bij die gelegenheid zal de dijk tijdelijk verkeersvrij worden gehouden. 16 - 8.2.1991 - De Voorpost Het achttiende Appelse Sinte-Ceciliakwistornooi eindigde met een boeien de flnaleavond. Iedereen had een overwinning van één van de AKV-ploe- gen verwacht maar het werden De Kaaimannen die de overwinning in het oudste kwistornooi in Vlaanderen pakten. De ploeg uit Temse haalde profgt uit de goed geplaatste jokers. 24 ploegen hadden na twee schif tingsavonden en een herkansings avond een ticket voor de finale op zak. Kwismaster Willy Verleysen wist welk vlees hij in de kuip had en hij zou het dat elitegezelschap niet makkelijk maken. Het Appelse Sin te-Ceciliakwistornooi dreef weer op uitzonderlijk hoog niveau. De winnaars van de schiftingsron den Team en de Plansierkwissers kwamen als de favorieten aan de kwistafels. Ook wanneer zij het zou den laten afweten twijfelde toch niemand aan de zege voor één van de ploegen uit het Appels Kwisber- bond (AKV). Het waren trouwen! Knok en Meerhof-Willebroek die na de eerste tien vragen het hoogsi scoorden. De Russische auteui Tourgeniev, de Gallische overwin ning bij Sergovia en de Italiaanse schilder Veronese brachten veel punten op en de Brigantijn vaarde alleen voor Unaniem. Het eigenaardige en vaak voor ver rassingen zorgende jokersysteem had tien vragen verder het klasse ment weer totaal overhoop ge haald. Loco had met de solo op de Japanse admiraal Osawa recht op het hoogste puntenaantal en de ploeg uit Aalst-Lede schoof naar de kop. Voor de pauze vormde de ba- birousa, een geweldig dier uit Cele bes, de Noorse dwerg Dwalin en de Great Society van president John son de laatste struikelblokken. Het waren de Antwerpse Gokkers die voor Meerhof en de Kaaimannen de toon zetten. Van dit trio was alleen Meerhof bedrijvig in het AKV. Na de pauze werd het nog een stuk moeilijker. In Indische Tandori, de Klongs uit Bangkok en de grote droge Welwitsea uit Nami bië ontnamen veel jokerende ploe gen de laatste hoop op een ere plaats. Niemand haalde de jazzmu zikant en bandleider Spanier of de chicannebocht Sainte-Devolette in Monaco. Tien vragen voor het einde bleef de onzekerheid over de afloop van een boeiend kwisduel. Meerhof en de Kaaimannen gingen zij aan zij de laatste vragenreeks in maar Volgend Jaar Beter, Wodeis- medoade en de Plansierkwissers hadden nog een grote jokerkaart in de hand. De eerste twee ploegen zagen dat kleinood door komponist Saint-Saens verscheurd, de Plan sierkwissers sleurden er in extremis nog een ereplaats mee uit de brand. De zege was voor de Wase Kaai mannen. De ploeg uit Temse, die het ook in het verleden op de Sinte- Ceciliakwis al altijd goed deed, hield de AKV-ploegen Meerhof en Plansierkwissers achter zich. Het achttien jaar oude Sinte-Ceciliator- nooi beweest eens te meer niet al leen het oudste maar ook één van de beste tornooien in Vlaanderen te zijn. HA. De finaleuitslag: 1. Kaaimannen 128, 2. Meer hof 123, 3. Plansierkwissers 120 4. Loco 120, 5. Val 115,' o U3' 7- Unaniem 109, 8. Gokkers 99, 9. VJB 98, 12 Feniks^&f 13 E 8l' ^en^ermon^e- Sint-Ceciliabvis. De Meerhofploeg (foto Piet Hermans) 14. Wodeismedoade 79, 15. Tora Tora 77, 16. Wanhoop 67, 17. Club '13 66, 18. Kwintet 64, 19. Juventus 60, 20. Pleeboys 55, 21. Idefix 54, 22. Hopduvels 49 23. Polderpeinsers 47, 24 Be: i .mm iren 37. I. Hf j

De Voorpost | 1991 | | pagina 16