Lutterzele op weg naar tweede Hamme schiet er niet naast Eendracht Aalst: Geen 2de periodetitel F.C. Lutterzele: Niet toevallig leider K.A.V.D.- Digest rugse Ijsberen andermaal winnaar Lutterzele - Grembergen 3-0 Vorselaar - VW Hamme 0-5 zijn schik was, werd opgevolgd door Filip gevraagd. De weg is immers nog lang. Ik Joos. Ook Filip De Borger kwam minder ben er bovendien van overtuigd dat het aan zijn trekken. In zijn plaats kwam niet makkelijk zal zijn om Kapellen Robbie Blommaert'. voetje te lichten. Daniël De Paep is over de huidige gang Met Bornem-Kapellen wordt het zondag van zaken bij VW Hamme best tevreden. over acht dagen een beslissende match. 'Het was voor de aanvang van de kompe- Willen de Kleinbrabanders verder mee- titie niet de bedoeling om ons te mengen spelen in het titeldebat dan moeten zij in het titeldebat, zegt de Hamse trainer. de twee punten pakken. We zullen het Dat we nu zo'n gunstige positie bekleden hen niet kwalijk nemen mochten zij tot is eigenlijk tegen de verwachtingen in. zoiets in staat zijn. Voor ons is het op Het is evident dat, indien de kans zich z'ln m'nst even belangrijk dat we zelf voordoet om de promotie af te dwingen, huis tegen Denderhoutem de volle we zeker niet zullen aarzelen. Voorlopig 'nzet meepikken, wil ik echter een beetje bescheiden blij- EG ven. Dat heb ik ook aan de spelers Eendracht Aalst, dat tegen Harelbeke moest winnen om de tweede periodetitel te kunnen veilig stellen, geraakte in West-Vlaanderen niet verder dan een gelijkspel. Meteen kan het tweede periodekampioenschap opgedoekt worden. We zien inderdaad Beveren zijn uitgestelde wedstrijd tegen Tongeren zeker niet verliezen met afgetekende cijfers. Het was uiteraard moeilijk voetballen op het harde veld en met deze situatie scheen Chunga in het Aalsterse kamp nog het meest last te hebben. Na een gelijkopgaande eerste helft, met een logische 1-1 stand, pakte Aalst de tweede periode zeer enthousiast aan. Harelbeke kwam er nog nauwelijks bij te pas, maar ondanks dat overwicht slaagde Eendracht er niet in om nog een doelpunt te scoren. Dat is echter ondertussen al een oud zeer in Eendrachtrangen. Ook volgens klubsekretaris J.P. Van Droogenbroeck is het afgelopen voor de tweede periodetitel. 'Het is duidelijk dat Beveren de meest toonaangevende ploeg blijft in tweede klasse. Ik verwacht ze zeife als ongenaakbaar, ook tijdens het derde periodekampioenschap. Het was voor Eendracht alleszins moeilij ker te winnen tegen Harelbeke dan voor Beveren tegen Turnhout. Er blijven voor de rest van de kompetitie nog twintig punten te verdienen. Als we uit die pot twaalf punten kunnen halen, denk ik dat Eendracht zal geplaatst zijn bij de eerste vijf en zal kunnen deelnemen aan de eindronde', aldus de Aalsterse sekretaris. Lutterzele kon na zijn overtuigende zege tegen Grembergen de leiding in derde provinciale verstevigen. De komst van Grembergen zorgde nochtans vooraf voor enige angst. De mannen van voorzitter Burghgraeve zorgden in het verleden steeds voor serieus weerwerk op Lutterzele. Deze keer echter kon Moens met een fraai doelpunt na 10 minuten alle stress bij Lutterzele uitbannen. Na de kampwisseling werd de druk van de thuisploeg nog nadrukkelijker en begaf Grembergen in een wedstrijd, tijdens dewelke Lutterzele bewees dat het niet toevallig aan de leiding staat in derde provinciale. Lutterzele, dat verleden seizoen promoveerde, lokte in feite geen grote versterking aan. Alleen Eddy Van Keer (34) werd in het middenveld gedropt als regisseur voor de jongeren en achteraan verscheen libero Leo Dierickx, die veel ondervinding opdeed bij KAV Dendermonde en SK Lebbeke. Vooraan is het vooral de snelle Peter Moens die het verschil maakt. Voorzitter Reid: 'We beschikken momenteel over een stevig geheel, waarin men moeilijk uitblinkers kan citeren. Men kan het een kollektief geheel noemen. Bovendien is ons terrein gelegen in een volkrijke buurt en de inwoners leven werkelijk mee met de ploeg'. Zondag 17 februari staat de topper Kieldrecht-Lutterzele op het programma. Dat wordt voor de poulains van voorzitter Reid een moeilijke klus vermits Lutterzele de diensten zal moeten missen van de geschorsten Eddy Van Keer en Eddy Van Bosbeke. Zondag om 15uOO speelt KAV. Dendermonde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen S.K. Lebbeke op het Konkelgoed. Voor wie de kou wil trotseren zal dit allicht een aan genaam partijtje voetbal kunnen worden, nu er in de buurt toch niet veel te beleven valt op voetbalge- bied. Voetbal. WiUy Meersman (arch) Er doen geruchten de ronde dat KAVD nog dit jaar beroep zal doen op Willy Meersman om op te treden als oefenmeester. Uiteraard zou dat kontrakt lopen tot minstens eind volgend seizoen. Helemaal zeker zijn we er niet van, maar het ligt alleszins binnen de mogelijkheden. Willy Meersman is immers een trai ner met veel ervaring. VW Hamme bijvoorbeeld deed meermaals op hem beroep en indien we ons niet vergissen heeft hij ook dienst ge daan bij SK Sint-Niklaas. S.K. Grembergen kwam er in het derby- tegen Lutterzele niet dikwijls aan te pas. Alleen in het begin van de match kon groen-wit enigszins gelijke tred houden maar toen Peter Moens zijn ploeg op voorsprong bracht, begon de Gremberg- se afweer langzaam maar zeker af te brokkelen. Na de koffie was Lutterzele heer en meester, wat resulteerde in twee bij komende doelpunten. Peter Moens, die er twee keer de auteur van was, toonde zich ook op andere vlakken een verdienstelijk voetballer. De 'kleine' Van keer ontbrak en dat liet toch wel sporen na in het Lutterzeelse kamp. 'Ondanks deze verzwakking heeft Grem bergen ons nooit echt kunnen bestoken, zegt klubleider Paul Roels. Ruim een uur hebben we het overwicht gehad, een periode waarin we drie doelpunten heb ben gescoord. We blijven hierdoor post vatten als leider. Voor onze buren uit Grembergen ziet de toekomst er niet rooskleurig uit. Ik heb de indruk dat ze het moeilijk zullen hebben om hun behoud te verzekeren. Wij zijn een beetje onverwacht leider geworden. Doet zich echter de kans voor met bei^^lderTgrijpen211''60 Lutterzele-Grembergen 3-0. Van Keer rukt opnieuw op naar het Grembergse doel (vh) forenfestival in Dendermonde. Deze knaap heeft zijn baantje gezwommen en kan nu warmere oorden gaan opzoeken, "toet het toch maar doen (foto Piet hermans) laar het vijftigste kompetitiedoelpunt. 'De thuisploeg leverde enkel in de eerste twintig minuten enig weerwerk, zegt trainer Daniël De Paepe. Ze wilde ons duidelijk het scoren beletten om de 0-0 op het bord te houden. Na twintig minu ten heeft zij deze principes moeten op geven. Guido Vergeylen scoorde toen de eerste treffer. Peter Van Caelenberg ver dubbelde die voorsprong met de rust in zicht. Aan zijn doelpunt ging een kombi- natie vooraf, waarbij Jo Verbruggen, Rik Van de Velde en Claudio De Paep betrok ken waren. Na de hervatting nam de thuisploeg risiko's, wat natuurlijk in ons voordeel speelde. Halfweg de tweede helft trapte Guido Vergeylen tegen het doelhout en Rik Van de Velde maakte het karwei af. Meteen hadden we zeker heid over de punten en konden we de zaken wat rustiger aanpakken. Claudio De Paep scoorde snel het vierde doel punt en daarmee was de lokale kous helemaal af. In de loop van de tweede helft wisselde ik enkele spelers. Peter Van Caelenberg, die op het steenharde veld minder in ierenfestival in Dendermonde. Nu zijn ze duchtig ingepakt maar in het rnde water voelden ze zich in hun sas (foto Piet Hermans) VW Hamme blijft na de forse winst tegen Vorselaar in de tred van Kapellen. Het verschil met de leider bedraagt nu één punt. Herentals en Bornem verloren van hun pluimen en hebben, voorlopig al thans, de rol gelost. In de huidige om standigheden is het natuurlijk te vroeg om al meteen besluiten te trekken. Po sitieve vaststelling is dat Hamme een opmerkelijke produktiviteit aan de dag legt. Rik Van de Velde scoorde in Vorse- ir de veertiende maal organiseerde Dendermondse ijsberen hun festival cr de vijver aan het Olympos-zwembad. keer geen gemor in de rangen want rk was ideaal weer voor wie ervan iat udt natuurlijk. Terwijl de toeschou- aiv is verkleumd van de kou stonden te ppelen sprongen de meisjes en kna- gezwind in de ijsvrij gemaakte baan- dat het een lust was om zien. Deleraard waren alle nodige veiligheids- irzorgen genomen en niet alleen de ;el, len van Duikklub 't Zeepaardje waren ca sent, ook het Rode Kruis had een 1(ïs leling ter plaatse gestuurd. Men kan diners nooit weten, or dit festival waren 110 deelnemers men opdagen uit Brugge, Boom, inze, Ninove, Beveren, Huy, Theux, de 1st, Mortsel, Sint-Amandsberg, Sint- aal Waas en uiteraard Dendermonde. ld. t bewijst dat deze organisatie een Me faam geniet in het Belgische emwereldje. leindelijk bleken de 45 aanwezige ijs- ren van Brugge opnieuw de sterksten onder begeleiding van 'Het Klein ^j, uziekske' werden ze in triomf inge haald op het Olymposzwembad, waar het zoals steeds een gezellige boel was. Uitslagen Uiteraard gaan we hier enkel de deelnemers vermelden uit de regio. 25 m schoolslag jongens-13 jaar 2. Mark De Deyn - DYB 27.94 3. Luk De Deyn - DYB 37.36 50 m schoolslag heren - reeks A 4. Luc Van De Velde - DYB 47.77 Reeks B 1. Guido Luypaert - DYB 37.88 Reeks C 3. Frank Van Varenbergh - ZNA 41.56 50 m schoolslag dames Reeks A 2. Leen Nuydts - DYB 51.14 4. Patricia Coppens - DYB 54.94 50 m vrije slag heren - reeks C 1. Guido Luypaert - DYB 30.39 50 m schoolslag dames - reeks A 1. Daisy Callebaut - DNA 49-88 2. Anne Bijloos - DYB 56.61 B-reeks 1. Diane Merckx - DYB 1.03.41 3. Claire De Tremerie - DYB 1.07.50 50 m vrije slag heren - 35 jaar en ouder Reeks A 4. Johnny Ruiz - DYB 1.00.39 4x25m aflossing schoolslag dames 3. De Gucht J., Bijloos A., Diane Merckx, C.De Tremerie - DYB 1.52.24 4x25m aflossing schoolslag heren reeks B 1. Walter Heyvaert, Luc Van de Velde, Ivan Goossens en Guido Luypaert - DYB 1.14.50 Uitslag wisselbeker DYB 1. Brugse Ijsberen 88 p. 2. Ijsberen Boom 20 p. Dendermondse Ijsberen 20 p. 4. White Star Deinze 13 p. Beverse Zwemkring 13 p. 6. Kikkertjes Ninove 10 p. 7. Neptunus Aalst 5 p. Royal Natation Huy 5 p. 9. Theux Natation 4 p. 10. Sint-Amandsberg 2 p.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17