Meldert en Lede geven opnieuw een puntje prijs Van Puyvelde voorkomt onrecht Trop, is te veel David verslaat Goliath Voetbal uitslagen S.R. Berlare in goede doen Berlare is nog lang niet uitgeteld VOETBAL Olympic Charleroi O Eendracht Zele 0 Rapide Lebbeke - T.K. Meldert 0-1 Schoonaarde-Melle 2-1 1 Vierde Provinciale F 18 - 8.2.1991 - De Voorpost Een kwartier voor tijd behoedde Danny Van Puyvelde zijn ploeg na een ingebeelde penaltyfout op Biluani van een nieuwe nederlaag. De Zeelse goalie pareerde met allure de goed geplaatste strafschop van Bert Dusbaba. Vijf minuten voor affluiten kneep ref Bechtholt opvallend de ogen dicht toen Filip Fiers in de strafschopzone langs achter werd neergehaald. Dit schoolvoorbeeld bleef onbestraft zodat de kans op een mogelijke overwinning definitief de mist inging. Deze gebeurtenissen brachten eens te meer de bevestiging dat Olympic in eigen huis gewillig kan rekenen op de hulp van een twaalfde man. Gelukkig verhinderde kapitein Van Puyvelde het dreigende onrecht. Danny speelde overigens een feilloze wedstrijd en kon zich eindelijk nog eens in het zonnetje plaatsen. Het was lang geleden vermits hij de laatste weken ongewild een te groot aantal treffers te verwerken kreeg. Rudy Haleydt liet bij de aftrap duidelijk blijken dat een defensievere aanpak primordiaal stond. De Eendrachttrainer speelde in zijn vijfmansdefensie Patrick Maache en Geert Christiaens uit als voorstoppers en koos voor Fabrice De Beule en Ronny Vervaet als flankverdedigers. In de spits draafde Alex Christiaens eerder onverwacht op zodat Seymortier en Van Renterghem vanop de invallersbank toekeken. «Na de voetballers van Olympic uit de heenronde boezemde de wedstrijd me toch enige schrik in», aldus Rudy Haleydt. «We zijn naar Olympic afgereisd voor een punt. Dat is ons gelukt ook al werden we in ons opzet bijna geflikt. Ik ben biezonder tevreden met het resultaat maar ook over de organisatie en discipline in de ploeg. De afspraken werden korrekt opgevolgd. Op dit harde veld kwamen we overigens ook aanvallend aan ons trekken zodat de kansen indachtig de uitslag ook 2-2 kon geweest zijn». 4JZ Robur-Eine 2-O.Jacky Lanno schiet naar doel. Benny Huylebroeck steekt er zijn voet voor en Eddy Van Bogaert kijkt toe (Iv) KAVD-Herentals 0-0. Opnieuw dringt Heyrman aan maar Wuyts is paraat (vh KA VD-Herentals 0-0. Heyrman lag voortdurend op vinkenslag maar in feite stond Wygonik eenzaam in de spits (vh) Het gaat de laatste periode een beetje minder goed bij Rapide Lebbeke. De neo-tweedeprovincialer verloor twee op eenvolgende wedstrijden. Niettemin be kleedt hij nog steeds een degelijke plaats in de rangschikking. 'Twee weken na mekaar verliezen zijn we niet gewend, mort sekretaris Eddy Van Overstraeten. Het was natuurlijk niet makkelijk voetballen op een steen hard bevroren veld, waarop de opponent zich blijkbaar beter voelde. Er gebeurde in het algemeen niet zo veel. Het enige KA VD-Herentals O-U. Ook Van de Perre kwam zich met de zaak bemoeien maar wapenfeit tijdens de eerste helft was een doelman Wuyts bracht redding (vh) ,U'M' van bezoeker Bombeke. Danny Van Puyvelde kon de bal tijdig van de lijn halen. We ontsnapten toen aan een Eerste provinciale De doelpunt. jg Na de hervatting kwam er bijzom tele weing verandering in het vertoon. M fere dert leek me wat vaker bij de bal, al v iouc er van een heud overwicht geen sprai Het werd alsmaar duidelijker dat kon scoren ook zou winnen. Daarin zjden: de bezoekers geslaagd, nadat Bombf R rr een terugspeelbal van Heyvaert had o de j derschept. Jammer dat we aan huis to nc punten kwijtspeelden. Over veerti sch: dagen moeten we de zaken in Sint-l ak vens-Houtem grondig aanpakken moeten we proberen om daar punten al v sprokkelen'. ind Het wordt meer en meer een uitzicht loos gevecht voor Meldert. Wil het de leiders nog het vuur aan de schenen leggen. Door gebrek aan geluk en koel bloedigheid slaagden ze er niet in de huidige primus Zultse - dat Ronse klopte - te verslaan, en verloren ze aansluiting met het kopduo. Tegen Ertvelde werd uit hetzelfde twijfelachtige vaatje getapt. Meldert was over de 90 minuten alles zins de betere ploeg, maar het miste net dat tikkeltje meeval dat beslissend is om het verschil te maken. De eerste helft was nog gelijkopgaand, met Meldertse kansen voor o.m. Vermeir en Roelands. Het scorebord bleef echter onaange roerd, iets waar de prestaties van de beide goalies voor verantwoordelijk was. In de tweede periode kwam er een wijziging van het spelbeeld: Meldert nam het heft stevig in handen, en drukte Ertvelde, dat tenslotte toch een degrada tiekandidaat is, terug op eigen helft. Toch leverde dit overwicht niet zoveel kansen op, en moesten we wachten tot het slotkwartier voor Meldert er eind elijk in slaagde de Ertveldse defensie te ontmantelen. Heymans reageerde ge past op een voorzet van collega De Brandt, en knalde de bal in doel. Mel dert stond dus eindelijk en redelijk ver diend op voorsprong, en slechts weini gen gaven het initiatief-arme Ertvelde nog een kans. Dat was echter buiten de Ertveldse waard gerekend, die profiteer de van een nogal onnozele aarzeling van doelman Tonnelier om de stand in even wicht te brengen. De l-l bleef op het bord, hoewel Vermeir en Roelands nog scoringsmogelijkheden kregen, die ze niet konden benutten. Zo kon het dat Meldert voor de zoveelste keer dit sei zoen niet kreeg waar het recht op had: de volle pot. Vooral opmerkelijk is dat Meldert in de onderlinge confrontaties met de beide eersten uit het klassement op zijn minst op gelijke spelhoogte stond. Een ploeg als Ertvelde kan het natuurlijk niet kwalijk genomen wor den, dat zij op een slinkse manier met een gevleide score aan de haal gaat, maar het maakt de idee van de tegen werkende voetbalgoden alleen maar prangender. In het klassement telt Mel dert nu vier punten achterstand op Ron se, en zes op de eerste, Zultse. Dat lijkt ons - met nog negen wedstrijden te gaan - een onoverbrugbare kloof. Lede boerde ook al niet te best tegen Temse. Het moest in dit onvervalste degradatieduel zijn gelijke erkennen in de Waaslanders, en mocht al bij al nog tevreden zijn met de puntendeling. In de eerste helft zagen we twee tastende en zoekende ploegen aan het werk, die verzuimden om ook nog een beetje het spektakel te verzorgen. Niet dat hen dat kwalijk kan genomen worden, tenslotte is de inzet van staartwedstrijden te groot om op de helling te worden gezet door onvoorzichtige spielereitjes. Kansen wa ren er wel, in die eerste periode: Temse tekende voor de belangrijkste ervan. Lede-keeper De Luyck kreeg het zwaar te verduren van O.M. Storms en Pieters, maar het lanceringssysteem van de Wa- se aanvallers stond blijkbaar verkeerd afgesteld, want hun schoten waren niet bepaald toonbeelden van uitzonderlijke precisie. Lede beperkte zich vooral tot het trachten te recupereren van de bal, en slaagde er niet in om zelfs maar de indruk te wekken dat het tot scoren in staat zou zijn. Na de rust was het hek van de dam: reeds in de eerste minuut nam Lede een hoekschop, die door de Tem- se-speler ongelukkigerwijs in eigen doel werd verwerkt. Lede aan het feest dus, maar de plaatselijke roes werd al vlug wreedaardig verstoord door Rodrigo, die Voetbal. Robur Moerzeke won nog eens en wel tegen Eine met 2-0 (vh) 2de nationale Harelbeke-E. Aalst 1-1 3de nationale A Charleroi-Zele 0-0 Bevordering B Vorselaar-Hamme 0-5 KAVD-Herentals 0-0 1ste Provinciale Robur-Eine 2-0 E.Meldert-Ertvelde 1-1 Denderleeuw-Lebbeke 2-1 Lede-Temse 1-1 2de Provinciale C Lebbeke-Meldert 0-1 Zottegem-Baasrode 1-0 Bambrugge-Wetteren 0-0 SK Aalst-Haaltert 1-0 3de Provinciale D Doggen-Herzele 0-1 Winnik-Erpe 3-0 E.Houtem-Aaigem uitg Terjoden-Kerksken 1-2 Mere-Lebeke 2-2 Borsbeke-Burst 2-2 3de Provinciale E Heikant-Baardegem 0-0 Schoonaarde-Melle 2-1 Oudegem-HO Kalken 4-1 W.Moorsel-SK Overmere 3-1 Hofstade-Serskamp 1-2 Gijzegem-Edeboys 2-1 Buggenh.-Schellebelle 0-1 3de Provinciale F Lutterzele-Grembergen 3-0 4de Provinciale D Erembodegem-Iddergem 0-0 Ede-Edixvelde 1-0 St.Antelinks-FC Aalst 0-0 4de Provinciale E Westrem-S.Moorsel uitg Opdorp-Letterhoutem 1-0 Appels-Opstal 3-1 Vlierzele-Wichelen 0-6 Herdersem-St.Gillis uitg Wieze-Massemen 2-0 Erondegem-Bavegem 1-0 Smetlede-Boonwijk 1-2 4de Provinciale F Valentino's-Lokeren 0-6 VK Hamme-Daknam 2-1 Berlare-Sinaai 3-0 nog in dezelfde minuut de bordjes in evenwicht bracht. Even later kreeg Stroobants een tweede gele kaart, wat leidde tot een storm van verontwaardiging onder de plaatselijke supporters. Ook de spelers op het ter rein bleven er niet geheel koel onder, in zoverre dat Impens voor een in wezen zeer onschuldig vergrijp, dat hij dan nog onopzettelijk deed, ook al de kleedka mers mocht gaan verwarmen. Tot voor die uitsluiting had Lede zijn best gedaan om degelijk gerichte aanvalsacties op het getouw te zetten, maar zonder Im pens viel de thuisploeg stil. De score bleef ongewijzigd tot aan het finale fluit signaal, en nadien spuide Lede-oefi meester Mergeay heel wat gal in richting van de scheidsrechter, die do een paar twijfelachtige beslissingen kansen van zijn team in diskrediet h gebracht. Met zijn drieën delen ze nu I voorlaatste plaats: Eine, Ertvelde en l t de tellen alle drie vijftien punten uit t; wedstrijden. Opvallend is dat Lede if alle eersteprovincialers het minste hl gescoord - achttien doelpunten -. Laf we ook nog vermelden dat rode lantaif Robur zijn partij won, zodat deze pij nog slechts drie punten achter ligt op 1 drietal. S.K. Berlare - Sinaai Vorige zondag mocht SK Berlare thuis spelen tegen het niet te onderschatten Sinaai. Berlare is de laatste weken goed op dreef en klopte onlangs nog regerend leider Sint-Pauwels. Aanvankelijk was het spel gelijkopgaand met mooie uitbraken langs beide kan ten. Dat duurde tot de 2'ste minuut. Toen scoorde Jo De Bock met het hoofd: 1-0. Nog geen drie minuten later werd het 2-0 toen Gino Raemdonck een ge meten voorzet gaf aan William Janssens, die er niet naast schoot. De rust werd met deze 2-0 stand inge gaan. In de tweede helft was er op voetbalge- bied niet veel meer te vermelden. De bezoekers bleken zich neer te leggen het lokale meesterschap. Rond het halfuur kwam Sinaai toch ej de neus aan het venster steken ma; Berlaarse doelman De Rouck kon r een enorme reflex de loeier bovenf dwarslat punchen. Hij speelde overige een voortreffelijke partij, Tien minuten voor het einde werd li dan toch 3-0 via Bart Van de Walle. f Al bij al werd het een vrij gemakkelij| winst voor Berlare dat nu tot op t punten van de beide leiders genaderd! Het vertrouwen is er zeker en wa; geen ambities koesteren? Niemand had het voor mogelijk gehou den dat het bescheiden Juventus Schoonaarde, als rode lantaarndrager de grootste kanshebber op degradatie, er zou in slagen om leider Melle een nederlaag toe te dienen. De wonderen zijn echter de wereld niet uit. Danny Van Hauwermeiren kon tweemaal scoren. Het bezoekende team slaagde er niet in om de moedige thuisploeg terug te drin gen en had zelfs een strafschop nodig om de eer te redden. 'We begonnen met een gehandicapt elf tal, zegt sekretaris Oscar Beuckelare. Gert Claessens en Gunther Beelaert wa ren gekwetst. Jean-Pierre Coorde was geschorst. Hector Van Mossevelde k< niet aantreden wegens familiale of standigheden. Die plaatsen werden genomen door de jongeren Wim Adat Stijn Uyttendaele, Tom Van Caneght en Chris Govaert, Ze hebben een hoorlijke verrichting geleverd. Omstreeks het kwartier kwamen we voorsprong. Tijdens die eerste helft ren we de betere ploeg. Ook na hervatting was dat het geval, al kwami de leiders even op gelijke hoogte. Mf' heeft ons zeker niet bekoord noch geï poneerd, We hebben hier al betere pl( gen aan het werk gezien. \VL Berlare ontpopt zich meer en meer tot een belangrijke outsider in deze reeks. Nadat het lange tijd in de subtop van het klassement vertoefde, sluipt het op kou sevoeten naar de leiders toe. Nog slechts twee punten scheiden Berlare van Lo- christi en St.-Pauwels, die bovenaan de lakens uitdelen. Berlare won verdiend zijn partij tegen Sinaai. In de eerste helft stonden ze reeds op 2-0, via De Bock en Janssens. Na de rust was het Van de Walle die de 3-0 eindscore op het bord prikte. Berlare is dus derde, met 29 punten. Met Hamme gaat het ondertussen ook al een beetje beter: tegen Daknam, ni< meteen een topploeg in vierde E, wei I met 2-1 cijfers gewonnen. Quintelii scoorde twee doelpunten, en Schalkel maakte er eentje tussendoor. Met punten bevindt Hamme zich in de mil delste regionen van het klassement. Overmere kreeg nog maar eens het del sel op de neus, ditmaal van SK Lokerei dat maar liefst zesmaal kwam scoren het terrein van de Valentino's. Overme is voorlaatste, met elf punten. Al bij al I de nederlaag van leider St.-Pauwels ei goede zaak voor Berlare, dat nu volü zijn kans moet gaan...

De Voorpost | 1991 | | pagina 18