tastbaar punt voor K.A.V.D. Is er nog hoop voor Robur Moerzeke Op weg naar het behoud Geen diskussie VOETBAL .A.V.D. - Herentals 0-0 Oudegem - Kalken 4-1 Denderleeuw - S.K. Lebbeke 2-1 Robur Moerzeke - Eine 2-0 De Voorpost-8.2.1991 -19 tad o (je stug1 lis t« nooit i eerti schaarst nt-L jak forct en jrvenne nten al verhii S.K. Oudegem is goed op weg om het behoud in derde provinciale veilig te stellen. Vorig weekend kwamen de man nen van 'Haagem' vier keer tot scoren en toch ontbraken er nog enkele belang rijke pionnen op het appel: Danny Praet en Van den Hauwe waren geschorst en Bert Vercauter was op reis. 'We namen in elk geval een flinke start, zegt klubleider Hector Lambrecht. Na vijf minuten schoot De Brandt de ope ningstreffer tegen de touwen. Nog voor het halfuur bracht Hillaert ons op 2-0. Het zag er op dat moment dus wel erg rooskleurig uit. Tijdens die eerste helft waren we trouwens duidelijk de betere ploeg. De bezoekers brachten er im mers niet veel van terecht. Kort na de hervatting verhoogde Hillaert de stand na een doorsteekpas van Hans Hofmans. De weg naar de overwinning lag dus wagewijd open. Bezoeker Ver poel prikte weliswaar de eerredder op het bord maar later kon Van der Meulen de eindcijfers vastleggen. Komende week wordt er niet gevoetbald maar zaterdag over acht dagen zijn we te gast in Schellebelle. Tegen die tijd zullen we de onbeschikbaren van vorige week allicht wel rekupereren'. EG S.K. Lebbeke heeft tegen F.C. Dender leeuw de duimen moeten leggen. Een groot deel van de match bezat de thuis ploeg het overwicht, wat lonend bleek en resulteerde in een verdiende zege. 'Tijdens de eerste 25 minuten waren wij niet eens in de match, zegt speler-trai ner Guy De Baere. Denderleeuw scoorde in die periode waardoor we al meteen op achtervolgen waren aangewezen. In het derde kwartier kwamen we onze neus aan het venster steken, al konden we geen kansen scheppen. De hoop op meer sukses in de tweede helft ver zwond toen de voor Luc Schuddinck ingevallen Frank Schepens een tweede doelpunt tegen de touwen knalde. De nederlaag leek toen zo goed als onaf wendbaar, al hebben we van onze kant pogingen ondernomen om het tij te doen keren. Ik had echter de indruk dat verschillende van onze spelers blijkbaar meer last hadden van het bevroren veld dan de thuisspelers. Tien minuten voor het einde lukte Frans Peelman de aansluitingstreffer. Even la ter kreeg Floris Verstraeten een kans op de gelijkmaker. De objektiviteit gebiedt mij echter te zeggen dat er ook aan de overzijde een reuzekans werd gemist'. Nu zondag speelt S.K. Lebbeke op het Konkelgoed te 15uOO een oefenpartij tegen bevorderingsploeg K.A.V. Dender- mon(k- KA VD-Herentals 0-0. Wygonik wint het luchtduel maar de bal zal overgaan vh) E.G. VD-Herentals 0-0. Van Troos zal deze tegenstander voorbijgaan (vh) Dendermondse vierdeklasser heeft :h tegen Herentals volledig ingezet en kele doelrijpe kansen afgedwongen, derzijds toonde de tegenstrever meer en bleek vooral in de middenli- wat krachtiger, maar dat wis- paarsblauw vooraf ook. eerste helft waren de bezoe- meester van de situatie, al konden stug verdedigende thuisploeg vrij- nooit in verlegenheid brengen. Bij keren dat ze toch een door- forceerden, was keeper Kurt Van bij de pinken. Zeker twee hij een mogelijk doel- helft kreeg Thomasz Wygo- beste kans maar hij trapte de bal centimeters voorlangs voorbij de vanuit een vrij scherpe hoek. De supporters hielden wel even hun koude adem in. Alleen 'de Kalle' bleef even uitbundig zijn deuntjes zingen. Na de hervatting ging Herentals onmid dellijk op jacht naar een doelpunt, maar het botste op een uitstekend georgani seerde plaatselijke afweer. In die mo menten kon paarsblauw alleen maar counteren. 'Al bij al ben ik best met dat ééne punt tevreden, zegde Marek Kusto. Herentals heeft een sterke ploeg en enkele bijzon dere individualiteiten en mag zeker tot de betere ploegen van de reeks gerekend worden. Weinigen hadden voorspeld dat we een punt gingen halen. We mogen niet vergeten dat Herentals tot voor en kele weken een belangrijk titelkandidaat was en dat het zich alleen maar de laatste weken op enkele uitschuivers liet betrappen. Het puntje dat het bij ons verloor kan hen duur te staan komen. Wij blijven knokken voor het behoud, al verbetert de situatie stilaan. Toch zijn de posities achteraan nog niet helemaal ingenomen. De belangrijkste vaststelling is dat ieder een zich voor meer dan honderd pro cent inzet om dat doel te bereiken'. K.A.V.D staat momenteel op de 9de plaats met 18 punten uit 20 matchen. Het heeft zes wedstrijden gewonnen, acht verloren en zes drawns gespeeld. Het maakte 30 goals en inkasseerde er 31. Om een gunstige goalaverage te vin den moeten we opklimmen tot de vijfde plaats, waar Borgerhout de verhouding 32-25 heeft. We kunnen moeilijk bewe ren dat KAVD niet genoeg scoort. Qua gemaakte goals staat het bij de betere groep. De volgende wedstrijd gaat paarsblauw op verplaatsing naar Duffel. Dat wordt een kruciale match want Duffel heeft één puntje minder. De week nadien krijgt KAVD Leest op bezoek en die ploeg bengelt momenteel helemaal onderaan met 10 punten. Ze behoort samen met Vorselaar tot de waarschijnlijke dalers, al blijven er nog tien matchen te spelen en kunnen er dus nog twintig punten (theoretisch) verdiend worden. Dan komen de zware kanonnen naar de Bakkerstraat in Grembergen: VW Ham- me, Bornem en Kapellen. De matchen op verplaatsing moeten gespeeld wor den tegen rechtstreekse konkurrenten en dus krijgen de Dendermondenaars zeker geen gemakkelijk programma voorgeschoteld. EG s - 2-0. Kris Ferket schoot de strafschop binnen en legde daarmee de vast (vh) KAVD-Herentals 0-0. Kusto speelde een hele match mee. Hij kon moeilijk anders want KAVD moest o.m. Jacobs, Goemaere en nog enkele anderen missen (vh) Robur heeft vorige zondag tegen Eine nog eens twee punten behaald. De doel punten kwamen tot stand in de tweede helft. Voor de rust was het bezoekende team nochtans meester op het terrein en tot in het begin van de tweede helft zag het er niet naar uit dat Eine nog het onderspit zou moeten delven. 'Voor ons was het de match van de laatste kans, zegt de Moerzeekse klub leider Freddy De Maere. Bij een nederlaag hadden we al meteen de boeken kunnen dichtdoen. Zelfs één punt was te weinig geweest. Nu blijven de mogelijkheden tot behoud open, al zijn we er ons van bewust dat het niet genlakkelijk, zeg maar zeer moeilijk, zal gaan. De laatste weken hebben we degelijk gepresteerd, al behaalden we amper één punt uit drie matchen. Vergeet niet dat we te maken hadden met net die ploe gen die nu de top drie uitmaken. Tegen Eine zijn we bijzonder voorzichtig van stapel gelopen. We wisten dat een bezoekend doelpunt fatale gevolgen kon hebben, vandaar dat we voor een meer defensieve ingesteldheid opteerden. In de eerste helft lieten de bezoekers een betere indruk. Zij waren ook vaker bij de bal en een paar keer hebben zij doelman Laureys op de korrel geno men. Ook wij zijn even gevaarlijk geweest langs Tony Van Hauwermeiren. Hij bots te echter op een flinke bezoekende doel man. Na de rust leek het erop dat de gasten het initiatief zouden behouden. Toen we echter na een kwartier tot scoren kwamen, keerden de rollen. Het bezoekende team raakte blijkbaar de trappers kwijt en was niet echt bij machte om krachtig terug te slaan. Pas in de laatste minuten organiseerden zij een offensief in de hoop in extremis een punt te pakken. Toen kwam keeper Laureys op de proppen en die liet zich niet verschalken. Een penalty, genoe- men door Kris Ferket bezegelde het lot van de bezoekers. Als we zondag over acht dagen een punt kunnen pakken op Ertvelde, dan zijn we op de goede weg'. E.G. Hier kwam Heyrman dan toch dicht bij een doelpunt. De mooiste kans kreeg echtei wnik, de eenzame spits (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19