Infobo Beurs van bouwen en wonen Agalev: Hoeveel storten telt de Denderstreek? Aalsters 'Deiremonne aaft gerest ons flosjen',^ Provincie stuurt Leedse begroting terug Ros Ballatum ontluisterd ■■Pe iljaar Infobo De Voorpost izoekersaantal resse bij de ver Jitioneel wordt met de paasdagen opnieuw Infobo bouwbeurs gehou- terschap waar. Hij wordt trouw bij- in de Keizershallen te Aalst. Vorige zaterdag nodigde, Infobovoorzit- gestaan door Jozef Lammens, se- Hubert Vinck in kasteel De Rozerie, enkele vooraanstaanden uit, kretaris en Annemie Vinck, beheer- ironder schepenen De Meerleer, Bogaert en burgemeester De Maght, der. samen met de werkers van het eerste uur en de pers de viering in te De noodzaak voor het aanstellen jtten van tien jaar Infobo. van een vaste bediende drong zich Het was in 1981 dat Hubert Vinck 1 1 Kt de idee naar buiten kwam om in I ■- \alst een bouwbeurs op te richten. de beroepsvereniging voor zelf- zandige bouwberoepcn waarvan ij voorzitter was, vond hij onmid- H lellijk het nodige gehoor om dit initiatief uit te werken. Met de paas- lagen van 1982 werd in samenwer- p* '^jjm ing met het toenmalige stadsbe- f de eerste Infobo bouwbeurs JljMBpMry MÊêUMI in de school van het VTI 1 fl Voor de derde editie '^Pl men omwille van het steeds -.£j^ÉÉk 'wni /"..-'JJBH wordende sukses zowel wat het aantal bezoekers als het naar Vanaf dan zit In- in de lift. Jaarlijks stijgt het f en in- I UÊÊÉËêèÈÊÊÊM de mensen ^jjÊÈÊ^Ê in bouwberoep zijn, ^JjjH met de dag. Zodanig zelfs dat in 1988 een konstruktietent aan te bouwen om de stijgen- ïnvraagvan exposanten te kun- opvangen. Infobo vormt zich in tot een eigen zelfstandige vzw. aaD Se blijft samenwerken met de be ta Depsorganisatie van waaruit ze is wer-pgroeid. Bestuursleden van beide Df verenigingen zijn merendeel dezelf- v0<* kwat ook een sterkte is. Tijdens dit ver- kon men 20.000 geïnteresseer- k bezoekers noteren. 'X pend De tiende editie Voorzitter Hubert Vinck wordt hervallen door een nieuwe inspira- lf. Om dit te verwezenlijken tel ®jn echter ingrijpende wijzigingen nodig. Een herschikking en inkrim ping van het bestuur dringt zich op. *n groep van 5 mensen zullen «oortaan de zaak leiden. Is het toe val dat precies deze vijf er van bij de ïart ook al bijwaren? Hubert Vinck, initiatiefnemer 10 jaar gele- den en nog steeds de stuwende en vernieuwende kracht achter het ge heel, neemt nog steeds het voorzit- Aalst. Drukke besprekingen tijdens de Infobo vergadering in de Rozerie a Aalst. Het was gezellig tafelen tijdens de Infobo vergadering (a) Dendermonde. De buit is binnen. Trotspozeert de Dendermondse Prinsencaemere met de schilden en flosjen' die uit Aalst werden meegebracht (foto Piet Hermans) Het Ros Ballatum dat zondag aanstaande in de karnavalstoet van Aalst de spot dient te drijven met het echt Dendermonds Ros Beiaard, is ontluisterd. De Dendermondse prinsencaemere deed zondagnacht een raid op de verblijfplaats van het Ros Ballatum met de bedoeling het karnavalgedrocht te schaken en naar de Dendermonding over te brengen. Het Ros Ballatum is volgens de Ros Beiaardzonen echter zo lomp en, zwaar dat het niet gelukt is het uit zijn kot te loodsen. Wel werden heel wat attributen 'geroofd' en overgebracht naar het lokaal van de Dendermondse prinsen caemere. Het ligt in de bedoeling van de Dendermondse karnavalisten dat karnavalkeizer Kamiel Sergant of een andere Aalsterse karnavalvooraanstaande -men denkt aan kuituurschepen Gracienne Van Nieuwen- borgh die sinds de Ros Beiaardommegang in mei van vorig jaar geen onbekende meer is in Dendermonde naar de Ros Beiaardstad komt om er een knieval te maken om de Ros Ballatumversierselen weer in het bezit te krijgen. In ieder geval blijft de plezierige vete tussen Aalst en Dendermonde op deze wijze zeer levendig gehouden. (BAD) De rivaliteit tussen Aalst en Dendermonde wordt nog steeds zij het dan op straten telt en waar men met de folkloristische wijze in ere gehouden. Ter gelegenheid van de 'Ros wagen doorrijdt zonder het te be- Beiaardommegang' organiseerde de Draekenieren van Aalst een heuse seffen, een persoonlijkheid als de paardezitting. Aalst zorgde steeds voor de eerste aanzet, maar vorige keizer karnaval van Aalst wil ont- zondag sloegen de Dendermondse kopvleesfretters zelf toe. moeten. Ons fier Ros Ballatum werd van zijn flosjen en andere versierselen ont daan. Dat men daar in Aalst niet va» onder de indruk is kan elk intel ligent iemand wel begrijpen. Voorzitter van het Feestkomitee Odillon Mortier betreurde de feiten allerminst. 'Die van Dendermonde bewijzen hiermee dat hun aftandse knol alleen maar 'een ferme stoef- kabbas es'.'Hebben ze daar in dat godvergeten gat beneden onze Dender dan zo weinig inspiratie dat ze hun schamel 'Bijspaard' moeten laten pronken met de flosjen van Aalst'. Aalst zou zijn flosjen terugkrijgen indien Keizer Kamiel voor de Den dermondse prins zou knielen. Van- op zijn ziekenbed laat Keizer Ka miel weten dat hij best verstaat, dat men in het dorp dat slechts twee Voor onze keizer loont het echter niet de moeite. Het Ros Beiaard mag gerust de ge stolen flosjen behouden zodat het ook eens fatsoenlijk gekleed is. Tij dens de karnavaldagen zal men op de planton een kollektebus zetten waar men een gift zal kunnen doen voor nieuwe flosjen voor ons paard. 'Mijn paard, schoon paard'!! JM Heyman Naar aanleiding van het ontwerp-afvalstoffenplan vroeg Agalev-volksver- tegenwoordiger Jo Cuyvers aan OVAM hoeveel 'black points' er in ons arrondissement z(jn. Black points zijn storten die onwettelijk zijn, of dateren van voor het bestaan van OVAM. In sommige gevallen gaat het om onschuldig bouwafval, in andere gevallen is de bodem en zelfs het grond water verontreinigd wegens het doorsijpelen van giftige stoffen. Als we het dus hebben over 'black points', wil dat niet zeggen dat het hier noodzake lijk om gifstorten gaat. De gouverneur van de provincie Oost-Vlaanderen heeft de begroting 1991 van Lede teruggestuurd na klachten van de oppositie. Als reden gaf de gouverneur in grote lijnen dezelfde als de bezwaren die door de oppositie werden geuit io de laatste gemeenteraad. Onder andere onvolledige dossiers, gebrek aan begeleidende nota en bijlagen zoals synthese van de begroting, een beleidsno ta, een overzicht van de toestand van het bestuur en van de gemeentezaken tn een memorie van toelichting. Daarenboven had de gouverneur bezwaar tegen de vorm van presentatie van begroting, waarbij alle posten afzonderlijk moeten worden behandeld met in- en uitgaven, terwijl de begroting werd aangeboden met gebundelde in- en uitgaven. Dat heeft zware gevolgen voor de gemeente-ontvanger. Dat betekent Immers dat vanaf maandag niet meer mag gewerkt worden met het principe vin de automatische voorlopige twaalfden, een situatie waarvoor de oppositie iödgewaarschuwd.. De oppositie had daarenboven de burgemeester de raad Weven voorlopige twaalfden te stemmen zodat het gevaar dat het automatis me zou wegvallen, voorkomen zou worden. De meerderheid had daar echter Wn oor naar en weigerde de stemming van de voorlopige twaalfden alsnog k laten doorgaan. Dus de gemeente ligt financieel lam tot wanneer een speciale gemeenteraad bijeengeroepen zal worden met waarschijnlijk als fnige punt op de agenda stemming voorlopige twaalfden. En dat moet vlug Baan, zoniet komt de financiering van karnaval met onder andere de uitbetaling van de deelnemers, uitbetaling van de geldprijzen, enz. in het §edrang. al een hele tijd op. Ondanks de hoge kostprijs neemt men ook deze be slissing. Hilde Van Mosselvelde voelde zich geroepen en heeft zich op korte tijd al aardig weten in te werken, wat voor de inrichters een hele opluchting betekent. Men wordt al vlug gewaar welk verschil tegen vroeger en hoeveel vlotter al les nu draait. Wat voor nieuw brengt deze nieuwe ploeg nu voor de eerstkomende Paasbeurs? Door een herschikking van sommi ge plaatsen en het mede-inschake len van de vernieuwde inkom van de Keizershallen zijn er verschillende standen meer gecreëerd. Inkom en exporuimten zullen dus zeker een totaal vernieuwde indruk geven. In aangebouwde konstruktietenten wordt afzonderlijk een Tuinsalon ingericht. Ook dit loopt vlot van stapel. Twee tenten zijn al bijna vol zet. Dit Tuinsalon dat is opgevat als een "groene long" in de bouwbeurs, gaat zeker al onmiddellijk naar een groot succes. Niettegenstaande de ze overtuiging zijn de inrichters toch ook boordevol nieuwsgierig heid om het uiteindelijk resultaat. Vervolg op blz. 4 Situatie Uit de brief in bijlage blijkt dat er bij OVAM 7 black points in onze streek bekend zijn. Het valt op dat men in 5 gevallen slechts in de inventarisatiefase staat. Het gaat hier dus enkel om de kennisname van een stort. Men is nog niet ter plaatse geweest en weet niet wat voor afval het stort eigen lijk bevat. In 2 andere gevallen (Er- pe-Mere en Sint-Lievens-Houtem) staat men in de registratiefase: uit een plaatsbezoek weet men onge veer over welk afval het gaat, maar nog niet in welke mate en door wel ke stoffen het stort en eventueel de omgeving verontreinigd is. Enkel voor het stort van Fabelta Ninove staat men in de karakterisatiefase. Hier heeft men dus al analyses laten uitvoeren. We kunnen alvast besluiten: - gezien de huidige en vroegere drukke industriële aktiviteiten in ons arrondissement, is het niet mogelijk dat er maar 7 black points in onze streek zijn! De in ventarisatie van OVAM gebeurt dus veel te traag. - het onderzoek van de storten zelf gebeurt ook veel te traag; voor Sint-Lievens-Houtem gaat het ook om klajse 1 afval (industrieel afval) en men weet nog niet eens om wat het juist gaat! We willen opmerken dat inrichtin gen met activiteiten rond schroot en/of voertuigwrakken niet zijn op genomen in de inventaris (de 'autokerkhoven'). Volgens OVAM zelf telt Vlaanderen zo'n 2000 van die inrichtingen. 83% heeft niet de nodige vergunning. In een aantal gevallen is de bodem zwaar veront reinigd door afvalolie e.d. OVAM wil in de volgende jaren deze sector saneren. Hoe het met deze sector in onze streek gesteld is, hebben we het raden naar. De zeven storten A. Danckaert te Erpe-Mere Danckaert Steenfabriek en Stortbe- heer: Gentsestraat 103, 9420 Burst (Erpe-Mere), tel. 053/62.21.19. Het gaat hier om 'put 1': een ontgin- ningsput die volgestort en afgedekt is en dus niet meer als stort gebruikt wordt. Danckaert heeft OVAM om advies gevraagd om de site te sane ren. B. Fabelta, Ninove Fabelta Ninove: D. De Bodtkaai 27, 9400 Ninove, tel. 054/32.53.25. Agalev Ninove bracht hierover in juni een persmededeling uit. Het gaat hier om een stort met slib dat zeer zwaar verontreinigd is door zware metalen, vooral zink, cadmi um en lood. Het grondwater is nog niet verontreinigd door zware me talen, maar wel door sulfaten. Het stort was al in 1984 aan OVAM be kend. Zes jaar later is van een sane ringsplan nog steeds geen sprake. C. PVBA HIA, Sint-Lievens-Hou tem Het gaat hier om de vroegere firma 'De Letter'. Het stort is gelegen te Vlierzele, naast het vergunde stort van de Interkommunale Land van Aalst. Het is ondertussen door OVAM gesloten. D. Kennof, Lede RC Kennof, Hoging 59, 9340 Oor- degem-Lede, tel. 091/69.23.94. De firma voert grond- en asfaltwer- ken uit en verkoopt tevens butaan- en propaangas. Het stort is een terrein achter de firma bezaaid met bouwafval, voer tuigwrakken e.d. E. Van de Nest, Aalst Op dit stort bevindt zich o.a. het kankerverwekkende asbest. Het werd gesloten en verzegeld door OVAM. Momenteel is het stort be dekt met planten, die op zich voor een zekere afdek zorgen. Maar vol gens leefmilieuspecialisten zou er gevaar zijn voor afspoeling van het asbest naar de Dender toe. F. Stad Aalst, Aalst Voor beide storten gaat het om sloopafval en is sanering (praktisch) rond. De aanpak van minister Kelchter- mans en OVAM OVAM heeft sinds 1985 zo'n 500 black points in Vlaanderen geïn ventariseerd. Voor 43 ervan zit men Lees door blz. 4 Piflé

De Voorpost | 1991 | | pagina 1