FC Welkom als de revelatie Borsbeke ruim beloond met derbyuitslag Eerste provincialers in het Aalsterse Walivo Tweede provincialers in het Aalsterse Derde provincialers in Erpe-Mere Winnaars in Scheldewindeke Walivo's echo... 20 - 8.2.1991 - De Voorpost PE SVBA -1' BRUYNt VOETBAL Borsbeke-Burst 2-2 Deze burenstrijd kon inderdaad niet onopgemerkt voorbijgaan. Vooreerst is er nog de nostalgie die zegt dat beide clubs nooit eerder tegenover elkaar stonden. Natuurlijk wel tijdens de heen ronde, toen Burst met 2-0 won van Borsbeke. Dit eerste bezoek van Burst aan Borsbeke had natuurlijk wat meer om het lijf dan een nostalgisch verlan gen om mekaar eens recht in de ogen te kunnen kijken. Vooral Burst was hier van lang verstoken gebleven daar Bors beke reeds lang in hogere regionen ver toefde toen men in Burst allicht de schoenen aanbond. Borsbeke, nog steeds duidelijk in puntennood verke rend, kon zich moeilijk puntenverlies permitteren. Maar in de eerste helft wisten de lokalen weinig gevaarlijks te ondernemen voor het doel van Gilbert Van Steenberghe. Laatstgenoemde kreeg inderdaad weinig werk te verwerken, maar die luttele interventies spraken wel van klasse. Aan de overzijde had doelman Belaey het inderdaad stukken moeilijker. Hij diende vaak op de bevro ren grond voor schoten van Perreman en vooral Gerd De Clercq uit te komen. Éénmaal werkte Jan Van Wesemael zich handig vrij, maar hij besloot tenslotte op de lokale portier. Wat niemand eigenlijk verwachtte gebeurde toch. Nog voor de koffie zou Borsbeke op voorsprong ko men en zodoende een onverdiende rust stand op het bord schieten. Het gebe i de allemaal na een vrijschopdoelp van Van Der Steen. Van Steenberghe I geen verhaal daar de bal nog afweek een eigen verdediger. Burst zou het dus allicht weer moeil krijgen. Doch werd er na de rust orde zaken gesteld. Het was niet toevallig!:ni Dirk Perreman en Gerd De Clercq balans in het voordeel van de bezoekt deden overhellen. Zij waren ook gedurende de eerste hl 'er de gevaarlijkste heerschappen gewet Hun korte bewakers wisten hen mo zaam af te stoppen. Beiden ondervc den meer last van de betonnen ondt grond waarop de bal naar hartelust st SP terde. Die twee bezoekende doelpunl 'e[ rond het uur zouden wel volstaan vo de bezoekende eindzege. Dit werd s P aan door iedereen aangenomen, nu r good-old Marc Van Hege besliste di r anders over. Een ingestudeerd nui mertje leverde zijn ploeg nog een doe punt en meteen een punt op na e keurige vrijschop. le Borsbeke had meteen waarop het h gehoopt, maar dat gelijke spel had t orm veel voeten in de aarde gehad. 0 al kreeg men zondag geen voet in aarde, maar daar had de Weerman vom Jong Lede-Temse 1-1 Voor Jong Lede blijft het titeldebat over- minderd voortduren. De Ledenaars kre gen met het bezoek van Temse, alweer een concurrent inzake het behoud over de vloer. In de eerste helft was het alvast duidelijk dat beide ploegen nogal wat last hadden van de zenuwen. Verliezen zou immers voor beiden een zeer slech te zaak zijn geweest. Niet alleen de betonnen ondergrond gooide roet in het eten, maar vooral de druk die rustte op de schouders van beide ploegen. Toch had Temse daar blijkbaar minder mee te kampen. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat de bezoekers de meeste kansen kregen. Doelman De Luyck diende zich van zijn beste zijde te tonen op pogingen van Storms, Rodrigo en Pieters. Grote kansen waren het evenwel niet maar het waren toch enkele pikken, die duidelijk maakten dat de thuisploeg alweer voor een lastig parket zou wor den geplaatst. Geen doelpunten dus in die eerste helft. Na de rust werd dit gauw anders. Lede kwam het eerst dreigen en het was meteen raak. Een hoekschop van Impens werd door verdediger Vol- ckerick in eigen doel geduwd. Een ware opdoffer dus voor Temse, dat zich in de eerste helft het gevaarlijkst had aange boden. De lokale vreugde was evenwel van korte duur. Luttele minuten later geschiedde gerechtigheid. Steur bediende Rodrigo die met sukses overnam. De gelijkma ker was meteen een feit. Gele kaarten werden door een streng leidende ref terecht frequent uitgedeeld. De minste snVl fout kon op de hard bevroren grasn zeker voor nare gevolgen zorgen, werd Stroobants na twee gele kartoi tjes richting douche gestuurd en verdween ook nog Impens onder dez de omstandigheden. Voor Lede was kous toen helemaal af. Alle aspiratie; een mogelijke overwinning, waren i teen verdwenen. Samen met Ertveldt Eine blijft Lede op een oncomfortai voorlaatste plaats. E. Meldert-Ertvelde 1-1 Het hemelsbreed verschil tussen be teams in de klassering, was zeker tijdi de eerste helft niet merkbaar. Die v liep vrij evenwichtig, ook al kreeg thuisploeg zeker de beste kansen. V meir en Roelands vielen daarin meeste op. Pogingen van de bezoek via Goethals en Langbeen kenden evt min sukses. Meldert was in de twee helft wel de gevaarlijkste ploeg, i men diende tot het slotkwartier te wa( ten vooraleer de lokale vreugde I losbarsten. De Brandt bediende i mans en die miste ditmaal de kans n Ertvelde leek nu verslagen, maar r was minder waar. De bezoekers gelod den nog in winstkansen en werden d voor beloond. Hallaert strafte ongenJ een aarzelen van doelman Tonnelief en schoot Ertvelde verrassend langs Meldert wou dan nog iets forceren laij Vermeir en Roelands, maar slaagde d; geenszins in. Ertvelde kaapte een b langrijk puntje weg. (n verder doorgedrongen door de winst bij FC Geywa. De meestal aandringende gasten skoorden er langs Mark Vercaute- ren en uit de weinige mogelijkheden, puurde FC Geywa kort voor de rust nog de gelijkmaker met Rik Drieghe. In de tweede helft knikte Rudy Van den Branden de bezoekers weer op winst en een weinig nadien, raakte Mark Vercau- teren voor FC Anitec nog de dwarsligger. Op een kwartuur van het einde werd het nogmaals gelijk met een goal van Hans Baert en Gilbert Van Cleemput, zorgde tenslotte nog voor de winst van FC Anitec waarbij doelman Ivan Maes nog werd uitgesloten... In de veldloop van Scheldewindeke behaalden twee atleten uit de streek een eerste plaats. Bij de juniores won AC Baasrode atleet Jan Blommaert de reeks van de juniores op een keihard bevro ren omloop in 22.03-08, Veteraan Jozef Claessens van Ham- me won zijn reeks in 22.23.70. Resultaten wedstrijdkonimissie: Geschorst voor drie speeldagen: Bart De Cock (FC Jong Pekton), Marce Van Eetveld (VK Troch Textiel) en Jurgen Verstraeten (FC Fortuna-Nantes). Geschorst voor vier speeldagen: Ferdy Van Hese (FC Bondgalm), Chris D< Ridder (FC De Cock-VKW 70) en Filip Cools (FC Van de Voorde). Geschorst voor vijf speeldagen: Ronny Eeckhoudt (FC De Nieuwe Sport vriend-FC Samara) en Roger Goeman (FC Fortuna-Nantes). Geschorst voor acht speeldagen: Ronny Van de Velde (FC Fortuna-Nantes] Geschorst tot verschijnen: Jan Stevens (FC 't Schrijverke). In het jongste weekend heeft Koning Winter voor het eerst fel toegeslagen. De omstandigheden voor de buitensporten waren trouwens weinig ideaal en door de onbespeelbaarheid van een aantal terreinen, werden die matchen dan ook In de zaterdagse eerste afdeling zijn de laatste twijfelaars over de titelkansen van DVL Avanti, nu wel helemaal over tuigd. De paarsen wonnen thans bij FC Portaels Sport en daardoor heeft de Sint-Niklase ploeg met de sterkste ver dediging uit de reeks, ook de leiding behouden. Als de voornaamste achter volger won FC Corner met de kleinste skore bij VKW 70. Toch voldoende voor de beide punten en met een oneven goal, namen de Wuitens al zevenmaal de volle winst in dit kampioenschap. In dien een vrijgesteld VK Den Bos de achterstallige match wint, blijft de kloof van vier punten tussen DVL Avanti en de Hammenaars behouden. Deze ploeg heeft inmiddels ook het gezelschap ge kregen van FC Welkom dat in een wed strijd met veel goals, de beide punten pakte bij FC Puivelde. De blauwbroeken zijn meteen ook de revelatie in de reeks en in de laatste zeven matchen met telkens puntenwinst heeft FC Bondgalm zich definitief veilig gesteld. Zelfs ook al het statuut van een degelijke midden moter veroverd en de positieve reeks, wordt nu door RC Raap onderbroken. In Hamme ook duidelijk de betere ploeg en deze won dan ook ruim verdiend. Door de drawn bij FC Oud Geel heeft VK Siera praktisch ook het behoud verzekerd. Het werd daar een goede wedstrijd met een logisch resultaat en waarbij de doel punten in de eerste helft werden ge- skoord. Met een strafschop bezorgde Dirk D'Hondt een voorsprong aan de gastheren en Mario Meert, stelde nadien de ploegen terug gelijk. In de zone der degradatie worden de behoudskansen van FC Hof van Grembergen fel afge zwakt. Vooral door het verlies bij de onmiddellijke konkurrenten van PW Hemelaer dat daarbij ook de eerste volle winst van het seizoen skoorde. In verband met de eerstitei in de za terdagse tweede afdeling A, eindigde de absolute topper tussen FC Sportarena en FC Stille Vrienden, in het voordeel van de ploeg uit Waasmunster. Een vrij vroeg en zeer omstreden doelpunt van Rudy Ronsmans, werd daarbij nog be slissend. Allemaal voldoende voor Walivo's match van de week en in de klassering, volgt FC Briel alleen op een vrij duidelijke achterstand. De rood groenen wonnen thans zonder veel moeilijkheden bij FC Wijnveld. Bijna dezelfde skore behaalde RC Grember gen ook op het veld van FC 1000 Appels. Twee ploegen met een positieve lijn in de jongste resultaten en die wordt nu alleen door de Denderploeg - welke zich ook revancheerde van de pandoe ring uit de heenronde - verder doorge trokken. Voor AVC De Vlasbloem werd het nog gemakkelijker tegen FC Tripoli. De ploeg uit Grembergen bij Dender- monde skoorde negenmaal met Freddy Van de Velde (4), Hugojacobs (2), Geert Claes, Stephan De Blende en Danny De Man. De moedige gasten geraakten daar niet eens aan een antwoord. Door de onbespeelbaarheid van de terreinen, werden in deze reeks de matchen tussen FC Pauls Videoklub tegen FC Wazoo, alsook VK Trappen Steels tegen SKMoer- heide afgelast. In de zaterdagse derde afdeling heeft FC Karree de stunt van de week bereikt. Die ploeg ontfutselde een punt aan reeksleider VK Woodstock 66 en de strijd om de titel is er nog niet gestreden. Ook al omdat FC Welkom Sport won tegen FC 't Schrijverke en de kloof, wordt nu gereduceerd tot twee punten. Ook FC Nelis kan voor de eerste plaats nog niet helemaal worden afgeschreven. Deze ploeg toen met tien, werd onlangs nog op een zijspoor geschoven door FC De Nieuwe Sportvriend. Door een duide lijke winst tegen LVK Ankerhof en de resultaten van de jongste speeldag, wordt in Zele terug de vlam der hoop aangewakkerd. In deze reeks was er ook nog de winst van FC Venco door het forfait van FC Den Helder. Geen wedstrijden voor de regioploegen in de zondagse eerste afdeling. Een aantal uitgestelde matchen in de zondagse tweede afdeling A. Daar won VK Siera zonder veel problemen van SK Moerheide en met een wedstrijd méér gespeeld, zijn de blauwhemden van Dré Mettepenningen tot op één punt van leider FC Portaels Sport genaderd. De jongste nederlaag van FC Briel tegen datzelfde VK Siera, werd op een passen de manier gewroken. Slachtoffer daar van werd SK Belsele dat de week voor dien nog twaalfmaal skoorde en thans in eigen huis, de punten met de kleinste skore aan FC Briel moest laten. Tijdens de eerste helft had SK Belsele nochtans voldoende kansen langs Maarten Hof man, Danny Carmeliet en Geert Strob- be. Allemaal vruchteloos evenwel en op een tiental minuten van het einde, skoorde Jan De Vlieger dan de winning goal voor FC Briel. Bekervoetbal Bij de zondagse tweedeklassers ook een aantal matchen in het bekervoetbal. Daar werden de achtste finales al ge speeld en FC Portaels Sport, bereikte de verdere kwalifikatie nog vrij gemak kelijk bij FC Jong KWB Elversele. In een echte cupmatch is FC Anitec ook Mere-Lebeke 2-2 Volledig terechte uitslag na een wed strijd waarin beide ploegen nogmaals bewezen dat zij uit hetzelfde hout gesne den zijn. In de strijd om de titel kan men echter stellen dat beide ploegen een punt verloren op het ruim leidende Herzele. De leidersploeg overleefde im mers zijn missie naar de Doggen, zodat Sint-Raphael werkelijk een gouden zaak deed. Alle naaste achtervolgers lieten punten liggen. De ruime vijfpuntenkloof lijkt nu een geruststellende vorm te gaan aannemen. In die sfeer kaderde dus de wedstrijd tussen het tweede en het derde geklasseerde Lebeke. Beide ploegen los ten elkaar van geen vin en dit werd gedurende de ganse wedstrijd merk baar. Van Den Driessche en Van Berlei- mont jasten in een evenwichtige eerste helft elk één bal tegen de touwen. Na de koffie toonde Lebeke zich agressiever en kwam dan ook verdiend op voorsprong langs Van Der Hoeven. Maar het slot kwartier verliep volledig in het voordeel van de thuisploeg. Dit illustreerde Ruys- sinck tenslotte met een doelpunt. Een zeer billijk eindresultaat stond meteen op de plank. Mere behoudt zo zijn twee de plaats in de rangschikking en zorgt ervoor dat er op het veld van Herzele een onvervalste topper staat geprogram meerd. Winnik-Erpe 3-0 Aan de zegereeks van Erpe is dan toch een einde gekomen. Dit gebeurde alle maal op het veld van Winnik. Erpe toon de nochtals veel inzet en wil, maar in de zone van de aanval ging het vaak mis. Voor de thuisploeg liep het afwerken veel vlotter. Van Schepdaal liet zich in dat experiment vooral opmerken. (nic) SKAalst-Haaltert 1-0. Ook deze derby eindigde in een mooie Aalsterse zege (da) SR Aalst-Haaltert 1-0 Voor SK Aalst blijft het avontuur in de kop van de klassering verder duren. De Ajuinen duiken nu stilaan een moei lijke periode in, maar zijn alvast in hun eerste opdracht geslaagd. Zo'n derby tegen Haaltert mag geenszins onder schat worden. Dit was ook al duidelijk tijdens de heenwedstrijd waarin Aalst met 0-0 afscheid nam van Haaltert. Nu had die overwinning weer veel voeten in de aarde. Na tien minuten was Aalst evenwel op voorsprong geklommen via Van Den Bergh. Hij graaide een bal mee in de bezoekende defensie en versloeg koel doelman De Cnijf. Aalst bleef wel de betere ploeg, maar wist de voorsprong niet te verdubbelen. Het bleef dus bang afwachten. De Cnijf speelde hierin geen onbelangrijke rol. Kopbalpogingen van Matthijs en Piron werden door hem verzilverd. Nu opdrachten tegen TK Mel dert en Sint-Lievens-Houtem staan ge programmeerd, komt deze overwinning voor Aalst zeer goed uit. Als SK Aalst de loodzware februarimaand kan door staan, stijgen de promotiekansen met een ruk. Tegenstander Zottegem wordt dan duidelijk stevig onder druk gezet in wedstrijden tegen identieke tegenstre vers. Aalst heeft nu meer dan ooit zijn lot in eigen handen. Lebbeke-Meldert 0-1 Meldert heeft zijn vierde plaats in de klassering weer te pakken. Na de nederlaag van Meerbeke aan huis tegen Sint-Lievens-Houtem heeft TK dit weten voor mekaar te brengen, dankzij een uitzege bij Lebbeke. Niet onaardig dus. Reeds in de eerste helft wist Meldert zijn wil op te dringen. De lokalen kon den daar weinig tegen beginnen. Een poging van Bombeke werd nog nipt op de doellijn door Van Puyvelde wegge veegd. Voor de koffie wist Meldert zijn veldoverwicht niet in doelpunten om te zetten. Dit gebeurde wel in de tweede helft. Eén treffer zou achteraf voldoende blijken om Lebbeke onderuit te halen. Alles gebeurde rond het uur. Een slordi ge terugspeelbal van Heyvaert was de directe aanleiding tot de enige treffer in deze partij. Bombeke, steeds op de loer, was er nu ook als de kippen bij om dit misverstand in de verdediging af te straf fen. Het volstond voor Meldert om de verdiende zege binnen te rijven. Bambrugge-Rac Wetteren 0-0 Het treffen tussen Bambrugge en Wette ren werd inderdaad een magere bedoe ning zoals de score nu terecht laat ver moeden. Veel kansen kwamen er niet, zodat beide doelmannen zich aan wei nig schoten konden opwarmen. Eén en kele keer was er wel gevaar, nadat Van Herzeele zijn kans ging, maar de bal in hoekschop werd verwerkt. Wetteren haalde een belangrijk puntje weg te Bambrugge, en dit is alvast het enige positieve nieuws na deze matige partij. (nic) Borsbeke-Burst. Ieder bij zijn mannetje. Kapitein Johan De Meerleer hield Peter Perreman in de gaten en Franky Verdonck bewaakt Johan Van Aerde. Borsbeke was in die eerste helft wel op verdedigen aangewezen (nic) Borsbeke-Burst. Gerd De Clercq voelde zich wel in zijn sas. Hier moet Franky Verdonck ich reppen. Marc Van Mege kijkt gespannen toe (nic)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20