Schoonaarde ontketent ware paleisrevolutie! ppels wint topper tegen Ipstal! •rwzouTl :rde Provinciale E Derde Provinciale E De Voorpost - 8.2.1991 - 21 ULtMUTGBROE RlLE SPEafiUTEITI BPPELS KERK f IftERT 1QE BRIL Appels-Opstal 3-1. Met een fraai schot knalt De Mey een vrijschop tegen de Opstalse touwen (vh) st sPron8- latste L-l im/KBi, mFf&rrZi*- - vee trzele-Grembergen 3-0. Moens van Lutterzele zal deze bal van De Wael im Hpen en scoren (vh) 'fiiNi VOETBAL lillis kreeg een dagje vrij, op deze nen op het veld van Vlierzele: liefst 0-6 van Moens de 1-2 eindstand op het bord 10ejj i speeldag, doordat de partij op het werd het daar. Eeckhoudt, De Winter, bracht. )rde van Herdersem werd uitgesteld, Rivera - strafschop -, Goedegebeur - Bovenaan blijft het dus enorm span- Jljgi ïis de voor de hand liggende rede- owngoal -, nogmaals Rivera en Van Der nend, al lijkt het erop dat voorlopig TCq Putten zorgden voor de wel zeer zware Opstal degene van de vier is, die het :0e(ü rdoor kon Appels Dries, mits het cijfers, die echter uitstekend reflecteren minst aanspraak kan maken op promo- al versloeg, tot op gelijke hoogte hoe men in Wichelen gebrand zit te tie. Hoewel dat natuurlijk pure specula- te len van de vleugellamme leiders, wachten op een kans om de leiders het tie blijft. Er zijn nog negen speeldagen te vlak na de aftrap wisten de sup- vuur aan de schenen te leggen. Net zoals gaan in vierde provinciale E, en het hoe laat het was: De Mey knalde Opstal telt Wichelen 32 punten. Vlierzele zullen fel bevochte speeldagen worden, trap tegen de bezoekende net- hangt ergens onderaan, met elf scha- bracht daarmee zijn ploeg op melde puntjes. Christiaens zorgde voor de Op liefst zeven punten van Wichelen pun#6"' due> en Opstal moest het alle- staat de vijfde, Massemen. Om u maar n w I lijdzaam ondergaan. Toch lieten even van het klasseverschil in deze reeks rd s »sten zich niet in de luren leggen, te laten proeven... Massemen ging met nog in de eerste helft konden e 2-0 de boot in op het terrein van Wieze. tot 2-1, langs Van den Bos- Toch zag het er lang naar uit dat de 0-0 op het bord zou blijven. Even voor tijd pauze verliep het spel behoorlijk werd het nog 1-0 langs Van Driessche die maar de score bleef tot in de een strafschop mocht nemen. Vlak voor minuut zoals - ie was: toen het affluiten maakte Bornauw er dan Goossens er nog 3-1 van, me- nog 2-0 van. Wieze bekleedt een weinig genadeslag voor Opstal. Opstal tot de verbeelding sprekende midden- ei o Idus een beetje lossen, en weet dit motorplaats. Met 22 punten uit 21 wed- in ii aan het niet beschikbaar zijn van strijden is het achtste. n yj untal titularissen. Appels laat deze Opdorp won tegen Letterhouttem met voor de vaak niet aan zijn hart één enkel doelpuntje verschil, dat door en neemt niet voor het eerst dit De Wachter werd aangetekend. Daar- zijn plaats aan de leiding van het mee blijft Opdorp in de subtop van de opnieuw in. Net zoals St. reeks, met 23 punten, telt het 33 punten. Opstal telt 32 Boonwijk ging de volle buit wegsnoepen en is dus nog lang niet uitgeteld op het terrein van Smetlede. Eerst kwam titeldebat. het op achterstand, maar Callaert maak- geldt zeker ook voor Wiche- te er nog in de eerste periode 1-1 van, een monsterscore liet opteke- waarna in de tweede helft een doelpunt ploeg er zowaar in de eerste uit het klassement te kloppen. Van Hauwer- meire bracht de nu eens niet door te genslag geplaagde gastheren op voor sprong. Toch was deze vreugde van eer der korte duur: Blomme mocht voor Melle een strafschop nemen, en bracht de bezoekers daarmee op gelijke hoog te. Wie dacht dat Schoonaarde het vanaf dan wel mocht vergeten, had het volko men mis. Van Hauwermeire zette de lokale kroon op het werk met een twee de doelpunt, waarmee hij de eindstand van Schoonaarde-Melle op 2-1 bracht. Een ware stunt voor de thuisploeg, die al veel te lang noor onkans geplaagd werd. Onderaan kruipt Schoonaarde min of meer van die laatste stelling weg, want hoewel het evenveel punten telt als Kal ken - elf-, heeft het een beter doelsaldo. Voor het eerst sinds lang hebben we dus onderaan een andere rode lantaarn. Voor Melle heeft deze nederlaag uitein delijk weinig belang: enkel een flink deel van zijn prestige zal erdoor aangetast zijn. In de stand heeft Melle nog steeds zeven punten voorsprong op naaste con current Edeboys - 34 tegen 27. Ook Edeboys verging het niet te best, op deze 21ste speeldag: op het terrein van Gijzegem werd met 2-1 cijfers verloren. In de beginfaze waren de bezoekers de beteren, maar ze slaagden er niet in om de lokale goalkeeper te verschalken. De thuisploeg deed dat wel, via De Vulder en Steenhout, waardoor Gijzegem op rozen kwam te zitten. Vlak voor het eindsi gnaal kon Troch een tegendoelpunt aan tekenen, maar het was te laat voor de bezoekers om nog iets te forceren. Deze nederlaag laat weinig goeds verhopen voor een eventuele strijd bovenaan. Ze ven punten achterstand goedkmaken op negen wedstrijden lijkt niet bepaald rea listisch. Gijzegem telt 22 punten, en bekleedt daarmee een plaats in het cen- ke ils-Opstal 3-1. De Mey van Appels kon de gevallen Opstalse doelman trum van de reeks. Bij deze ploeg valt op, de ijken maar via de paal ging de bal buiten (vh) dat zij na Melle het hoogste aantal ge scoorde doelpunten op haar naam heeft. Buggenhout moest ook al in het zand bijten, thuis tegen Schellebelle. Was de thuisploeg in de eerste periode duidelijk het sterkste elftal, dan keerde deze druk geleidelijk. Buggenhout slaagde er niet in om dat oorspronkelijke overwicht in doelpunten om te zetten, en dat brak het uiteindelijk nog zwaar op. Even voor tijd kon Schellebelle-speler Van den Hede de volle buit meegraaien voor de bezoe kers. Een zwaar verdict voor de gasthe ren, die in de eerste helft verzuimd hadden de klus te klaren. Buggenhout blijft, ondanks deze nederlaag, derde met 26 punten, één minder dan Ede boys. Schellebelle heeft 23 punten, en hangt ergens in het midden van de rt"mMëÊMÊI s Oordegem-Heusden werd dan nog eens lil 111 mi ui 111 een wedstriJd waarin de krachtverhou- s)' dingen, zoals die uit het klassement ■Opstal 3-1. Hoewel het nog geen karnaval was, waren er toch al maskers naar voren komen werden gerespec- M) teerd. Meer nog, Oordegem maakte er Er woedde een ware paleisrevolutie in een waar doelpuntenfestijn van, dat op- verdicht voor de bezoekers. Oordegem derde E: de top-dne moest in het zand geluisterd werd met zes verschillende telt 25 punten, en voert daarmee het bitten tegen lager geklasseerde ploegen, goalgetters. In de eerste helft brachten klassement der middenmoters aan. De meest opgemerkte prestatie wta wel Fack, De Smet en Burms de thuisploeg Heusden, dat het minste doelpunten die van rode lantaarn Schoonaarde te- op 3-0. Na de koffie redde Heusden de aantekende in derde E - 5 -, is met gen letder Me Ie. Met een elftal piepton- eer langs Uvin, maar Verhoeven, Van dertien punten helemaal onderaan te- ge en relatief onervaren spelers - de den Croone en Troch lieten de score nog rug te vinden. In de wetenschap dat anciens uitgezonderd- slaagde de thuis- oplopen tot 6-1, een wel heel zwaar Schoonaarde stilaan zijn elan aait het Lutterzele-Grembergen 3-0. De lokale speler Meersman in de aanval fv/i> Appels-Opstal 3-1. De Groot kan de sliding van de Buggenhoutse verdediger ontwijken (vh) heropgraven is, een uiterst gevaarlijke situatie- De wedstrijd Heikant-Baardegem ein digde zoals - ie begonnen was: met een scoreloos gelijkspel. Toch zou het niet eerlijk zijn de prestaties van beide ploe gen neerbuigend te bekijken, enkel om dat zij de weg naar het doel kwijt waren: in de eerste helft slaagde de thuisploeg erin verschillende ekren de bezoekende defensie onder vuur te nemen, maar deze hield stevig stand, 't Kindt en Van Lookeren misten de mogelijkheid om hun team op rozen te zetten. Na de pauze bleef Heikant de forcing voeren, maar Baardegem gaf geen krimp. Hei kant heeft nu 24 punten, en beschikt over de sterkste verdediging in de reeks, met slechts 20 tegendoelpunten. Baar degem vinden we een ietsje lager, met 23 punten. Serskamp haalde het bij Hofstade, in een matige partij. Coppens maakte er 0-1 van in de eerste helft. Hofstade miste dan een strafschop, en Coppens maakte er 0-2 van, waarmee deze wedstrijd in een beslissende plooi werd gelegd. We liswaar zou Van Weyenbergh de thuis ploeg nog laten terugkomen tót i-2, maar verder dan dat kwamen de gasthe ren niet meer. Serskamp bevindt zich in het peloton der 23-puntigen, Hofstade is er met 19 punten een beetje minder goed aan toe. Op het veld van Moorsel ^ngOvetroere onderuit in het laatste hatfuur, nadat de partij naar een rustig matcheinde leekte kabbelen. Niets bleef echter minder waar, want in dat laatste gedeelte van de wedstrijd scoorde eerst Merckx voor Moorsel, waarna Berckens gelijkstelde. Van Nuffel slaagde erin om nog twee doelpunten aan te tekenen, waarmee hij de thuisploeg een 3-1 overwinning be zorgde. Moorsel telt 20, Overmere 17 punten. Oudegem moest gehandicapt het veld op tegen Kalken, maar ondanks het gemis van een paar belangrijke pion nen, zoals Vercauteren en Van den Hau- we, nam de thuisploeg gpmoirwiijb- maat van de nieuwe rode lantaarn in derde E. De Brandt en Hillaert brachten de ruststand op 2-0. Na de koffie was het opnieuw Hillaert die nummer drie tegen de netten joeg, waarna Kalken milderde tot 3-1. Vandermeulen zette met een vierde thuisdoelpunt de kroon op het werk, en bewees daarmee dat het Lip penseffect reeds begint te werken. In de stand is Oudegem met achttien punten op de twaalfde plaats terug te vinden, Kalken is zoals gezegd de nieuwe «om gekeerde lijstaanvoerder» in derde E. Bovenaan lijkt het er sterk op dat de strijd gestreden is, zelfs al kon Melle zijn wedstrijd niet winnen. Onderaan is de situatie ons inziens heel wat interessan ter, met een voor de zoveelste keer herrezen Schoonaarde, dat Heusden voor zich uit ziet. Wie weet ontloopt Schoonaarde nog de afdaling naar vierde provinciale? TDB Appels-Opstal 3-1. Christiaens zal dit duel winnen (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21