iportlaureaten gehuldigd in Hamme Eendracht Aalst Digest Jeugdhandbal NISSAN jzen in Hamme. Atleet Jozef Claessens werd verkozen tot sportman van Sportprijzen in Hamme. Nadia Van Olmen werd verkozen tot sportvrouw van het jaar wegens haar jarenlange inzet voor de sport (vh) Miniemen Robuco Buggenhout - HK Waamunster 2: 4-16 Nu HKW met De Bode en Vercauteren ook meisjes in de groep heeft, kon Buggenhout - zelf met vier speelstertjes in de opstelling - de schade beperken. Via een 3-10 stand aan de rust ging het er in de tweede helft iets minder effici ënt aan toe. Robuco Buggenhout: Van Rossem, D.Buggenhout, Philips, Sandra Buggenhout, N.Thomas, M.Arijs, De Baerdemaecker, Philips 2, Verhelst, Wauters 1. Eerder moeizame overwinning van Ro buco dat 6-4 achter kwam alvorens de rust te bereiken met een 10-10 score. In de tweede helft werd het zelfs 18-15 HK Waasmunster: Verguit, Van Hoey, Draps, Van De Weghe 6, Vercauteren 7, Colpaert 3, Vercauteren, De Bode. HK Waasmunster - Ajax Lebbeke: 27-10 Ajax verdedigde zich voortreffelijk tegen de toekomstige Oostvlaamse kampioe nen. Via een 13-6 ruststand kon HKW nog een 27-10 overwinning bijeen wer pen. HK Waasmunster: Engels, Keymo- vooraleer Buggenhout de leiding kon overnemen. Robuco Buggenhout: T.De Baerdemaker, Scholliers 7, Buggenhout 1, Van Damme 3, Pieters 7, Thomas, De len 1, Dupont 1, De Groote 4, Van Der Ha 2, De Wale 7, Draps 3, Goris 4, Colpaert Ajax Lebbeke: Vanhenden, Van Peteg- hem 4, Van Biesen 5, De Cock 1, Calle- baut, Van Herreweghe, B.Callebaut, Van Praet, Huygens, Van Hamme. Kadetten Eeklo - Robuco Buggenhout: 19-21 Baerdemaker, Wouters 3. Deze week wordt er slechts matig geoefend. Volgens oefenmeester Fazekas moeten de batterijen op nieuw opgeladen worden om de rest van de kompetitie aan te vat ten. Fazekas hoopt nog steeds zijn manschappen naar de eindronde te kunnen loodsen via het eindklasse ment. Als versterking van zijn rechterflank hoopt hij zo snel mo gelijk Godtbil te kunnen rekupere- De Voorpost - 8.2.1991 - 25 nme heeft zaterdag in sporthal Meu- broek naar jaarlijkse gewoonte, de rtlaureaten gehuldigd. Deze werden dag daarvoor door de gemeentelijke rtraad bij geheime stemming verko- organisatoren hadden zich de vraag leid of het sukses op gebied van opkomst gelijk verleden jaar nog kon bereikt worden. Toen was er immers het bekende judo-idool Ingrid Bergmans te gast. Maar dit jaar waren er meer men sen aanwezig, zodat de initiatiefnemers echt in de wolken waren. Het gemeentelijk seniorenorkest ver welkomde de aanwezigen op muzikale wijze. Ze zouden trouwens de hele avond op een vrolijke manier begelei den. De voorzitter van de Sportraad, Albert Pieters, verwelkomde de aanwezigen. Deze zesde sportvedettenavond is een traditie geworden, om eigen mensen, die zich op sportgebied onderscheiden hebben, eens ekstra in de kijker te i lamme werd de wielerploeg van de brandweer gehuldigd. Theojïel Verhey- kreeg als nationaal en provinciaal kampioen uiteraard een aparte vermel- (vh) Minder bekende sporten werden via de monstraties in de schijnwerper ge plaatst, zoals de demonstratie van Tai jutsu en Tai Jutsu Kwai van Sint-Niklaas, verder nog minitrampoline en tumbling door de turngroep 'Rust Roest' van Sint-Niklaas. Meest bijval had wel Rudy Bollaert uit Hamme die een demonstra tie gaf van klimmen en speleologie, boven de hoofden van de aanwezigen. Belangrijk was het panelgesprek met de voetbaltrainers van Vigor Wuitens Ham me (Daniel De Paepe), RoburMoerzeke (Jacques Van den Berghe) en VK Ham me (Walter Mertens). Vooral voor de twee eersten zijn het belangrijke dagen: Vigor Wuitens kampt met een tweede plaats in Bevordering nog altijd voor de titel. En voor Robur is er de inzet om zich staande te houden in l"c Provincia le. Verder was er het interview met Freddy De Kerpel, een crack op boksgebied en zijn twee Oegandese leerlingen. Plaketten werden uitgereikt en hulde werd gebracht aan de provinciale kam pioenen. En dat waren Theofiel Verhey- den (Wielerverbond Brandweer), Pierre Mettepenningen (Wielerverbond Brand weer), Zaalvoetbalklub Van Huychem- De Blende (Belgische Zaalvoetbalbond, dames- en herenploeg), Steven De Wilde (Vlaamse Judofederatie), Sammy Steels (Vlaamse Judofederatie), Frans Messa- gie (Vlaamse Tafeltennisfederatie), Rap en Vlug Kastel (Nationale Kaatsbond), Pierre D'Haen (Cross Vlaamse Atletiek- liga kategorie Veteranen), Jozef Claes sens (1.500 meter en 3 000 steeple Vlaamse Atletiekliga, kategorie vetera nen), Sarah Jacob (800 meter Vlaamse Atletiekliga, kategorie miniemen). Ben Quintelier (800 meter Atletiekliga, kate gorie miniemen), Joris Moernaut (60 prijzen in Hamme. Bij de sportverenigingen ging de eer naar de sportploeg 'e brandweer (vh) ortprijzen in Hamme. Al de nationale kampioenen uit Hamme op één foto en dat zijn er heelwat (vh) meter horden Vlaamse Atletiekliga, ka tegorie pupillen), Gunther De Smet (Fietsencross: Belgische Liefhebbers Fietsencross Bond), Theofiel Verheyden (Wielerbond Brandweer), Alfons Du- rinck (5.000 meter Vlaamse Atletiekliga, kategorie veteranen), Jean Bocklandt (1.500 meter Belgische Atletiekbond, kategorie veteranen), Gino Van Geyte (1.500 meter Belgisch leger), Sarah Ja cobs (Cross Belgische Atletiekbond, ka tegorie miniemen), Frans Messagie (Vlaamse Tafeltennisfederatie). Verder kregen nog een speciale vermel ding: Jean Portaels, tweede plaats in het Europees kampioenschap en 9* plaats in het Wereldkampioenschap. Beide pres taties werden geleverd in de reeks wiel rennen openbare diensten, plus 60-jari- gen. Hulde werd gebracht aan degenen die zilver veroverden: Leonard Ivens (Unie voor alle hondendisciplines), Jean-Pier re Wauters (Vlaamse Vereniging van Hengelsportverbonden), Frans Messagie (Tafeltennisfederatie Belgische Posteri jen). Brons was er voor Bruno Van Damme (Belgische Jiu-Jitsu Kampioenschap), Yvens-De Neve (Belgische Jiu-Jitsu Kam pioenschap), Nancy Kinders (Vlaamse Judofederatie), Jozef Claessens (3.000 meter steeple Belgische Atletiekbond, kategorie veteranen), Gino Van Geyte (Cross Belgische Atletiekbond, kategorie senioren), Karen Quintelier (1.500 me ter Belgische Atletiekbond, kategorie ka detten), Katrien Van Hecke (Cross Belgi sche Atletiekbond, miniemen). Verder waren er de verschillende kam- pioenenploegen: FC Welkom, die in Wa- livo kampioen werden, VAG-Mijs, de kampioenen en Cornerboys, de beker winnaars in het Hamse kaatsverbond. FC Corner, die eveneens kampioen wer den in Walivo, S.V. Hardy Sint-Anna, die de titel haalden in KVS, Wandelldub 't Hoeksken, omwille van hun aktie in het kader van 'Kom op tegen Kanker', De Verenigde Hamse Boogschutters, Atletic Club Hamme, ter gelegenheid van hun 25-jarig bestaan. Op het einde van de avond kwam dan de proklamatie van de verschillende prij zen. In de reeks paraspórten waren er vier kandidaten". Winnaar werd hier de Ver enigde Vissers van De Gespoelde Put. Deze hengelklub is de grootste van Oost-Vlaanderen en telt niet minder dan 280 leden. Elk jaar organiseren ze het Kampioenschap van Hamme. Verder be zitten ze verschillende kampioenen bij hun klub, zoals Gilbert Heirman, Pierre De Ruysscher, Jean-Pierre Wauters. Hondensporter Leonard Ivens kwam als tweede uit de bus. Deze werd verleden jaar vice-kampioen van België bij de gezelschapshonden, werd verder voor de derde maal klubkampioen en win naar van acht nationale wedstrijden. Op de derde plaats kwam dan de hon- denklub 'De Trouwe Hond'. Ze hebben 92 aangesloten leden. Ze veroverden een tweede plaats in het Kampioenschap van België, Ereklasse en Bevordering. In reeks 2 - sportverenigingen, ging de voorkeur naar de Sportklub Brandweer Hamme, die vooral aktief is op gebied van wielrennen. Deze zeer bedrijvige klub kan heel wat prestaties voorleggen. Ondermeer werd Pierre Mettepennin- Sportprijzen in Hamme. Albert Pieters is tien jaar voorzitter van de sportraad en kreeg van sportschepen De Graef een mooi aandenken (vh) Sportprijzen in Hamme. Bij de parasportenwon vissersklub De Gespoelde' (vh) gen provinciaal kampioen, categorie C, Theofiel Verheyden werd Kampioen van Vlaanderen en veroverde de klub de wisselbeker in het eindklassement. Op de tweede plaats kwam hier de mi- niemenploeg van Robur Moerzeke die de gewestelijke reeks won. Ze scoorde niet minder dan 195 doelpunten en de Robur-keeper moest zich amper zeven keer omdraaien. Nummer drie werd hier het TTC Wui- ténsteam. Een koordtrekkersklub die verschillende eerste plaatsen veroverde. Ondermeer in het open Limburgs Kam pioenschap, Beker van Vlaanderen, Open Zeeuws Vlaams Kampioenschap, enz. Nummer vier was de zaalvoetbalklub Van Huychem-De Blende, die zowel met .hun dames- als hun herenploeg kampi oen werden. In reeks 3 - sportman of sportvrouw van het jaar, ging de eerste plaats naar Jozef Claessens. In het voorbije jaar kwam hij verschillende malen op het ereschavo tje. Hij werd ondermeer provinciaal kampioen op de 1.500 meter en op de 3.000 meter steeple. Op het Belgisch kampioenschap werd hij derde. Nummer twee werd de jonge Vicky Maes, een ontluikende tennisster. Ze werd ondermeer Belgisch kampioene scholieren meisjes enkel, kampioene scholieren dubbel, provinciaal kampi oen B indoor dames, provinciaal kampi oen scholieren dames. Op de derde plaats eindigde de tafelten nisspeler Frans Messagie. Hij werd in het voorbije jaar voor de tiende maal lokaal kampioen, werd aangeduid voor de Postpioeg voor Zweden en Saarbrüc- ken, werd met Patro KVKT kampioen 15IC afdeling en won met deze ploeg ook de eindfinale in Schelle. Tenslotte was er kategorie 4: jarenlange sportverdienste. Hier werd Nadine Van Olmen de lau reaat. Ze is al twintig jaar aktief in de damesvoetbal. Op haar 251* jaar begon ze met voetbal met VK Hamme en 10 jaar lang zou ze deze ploeg trouw blij ven. Bij het openen van sporthal De Wuiten, schakelde ze over op zaalvoet bal en startte met de ZVC De Stijve Laars. Ze lag aan de basis van de oprichting van de Hamse Liga. Met een klein verschil kwam Edmond D'Hoeye op de tweede plaats. Al van in 1972 was hij lid van de Hamse Atletic Club en zette zich daar ondermeer in voor het ouderkomitee, werd jury-lid en bestuurslid van deze lokale atletiekklub. Als derde kwam hier Jos De Loose, iemand die gekend is in de wereld van de hondensport. Als voorzitter van 'De Trouwe Hond' was hij de stuwende kracht om deze klub in leven te houden. HVC

De Voorpost | 1991 | | pagina 25