Moderna Lebbeke met acht op een rij Snuffel wint in Kruibeke! [Punten scoren moeilijk Ivoor VC Zele Volleybalkalender Vlotter dan verwacht Nipte winst Een mindere Voorsprong prijsgegeven Juvenes Zele nog altijd op zoek naar een tweede zege De Voorpost - 8.2.1991 - 27 3*%4<m$ WONINGBOUW" VOLLEYBAL reklasse |VC Zele - Zellik 0-3 |(4-15, 10-15, 9-15) Ie heeft tegen topklub, het Brabantse illik, een betere repliek gegeven dan Idat de uitslag laat blijken. Het kon verscheidene malen de opslag mi afnemen, maar weinig zelf skoren als het zelf aan de opslag was. Zonder tot het uiterste te gaan namen de bezoekers afstand van de Oostvlamin gen. Een verdienstelijk Zele had te wei nig in huis, want de net- en achterveld verdediging vertoonde gaten en ze waren niet opgewassen tegen een inspiratierij- e spelverdeling van Ben Croes. Daaren- zag Zele in de voorbije weken Bruno Van den Zande opstappen. In de set opende Zellik met een 0-4, Zele sloeg terug bij 4-4, maar de gasten zorgden nadien voor een riante 4-15 zege. Tijdens de tweede set kon Zele tweemaal terugkomen. Zellik ken de opnieuw de beste start met een 0-5. Zele kwam terug tot 5-5, om nadien een 5-10 achterstand bij 10-13 goed te ma ken. Dit was in het bijzonder het werk van Eggermont in de receptie en de allround-inspanningen van Stooian en een paar puike aanvalsakties van Ferra- riu. Ook in de derde set kon Zele een 2-7 kloof dichten bij 8-9, maar in de eindfa se moesten ze de wet van de sterksten ondergaan, zodat er geen setwinst voor de thuisploeg inzat. Zele zit momenteel zonder oefenmeester en werd tegen Zel lik gecoachd door hulptrainer Noyen. Waarschijnlijk komt deze week nog de naam van de nieuwe trainer uit de bus. Zele, dat er nu alles op zet om alsnog een paar plaatsen op te schuiven in de rangschikking, om zich een plaatsje in de play-offs te bemachtigen, zal het heel moeilijk hebben om dit te realiseren. Dames - 2de provinciale Buggenhout 3 Steenhuize 0 Setstanden: 15-11,15-5,15-4 Tegen het gevreesde Steenhuize werd het voor Buggenhout een probleemloze zege. In de heenmatch werd Buggen hout geklopt zodat het toch uitkijken was naar de komst van deze topploeg uit tweede provinciale. Buggenhout, met de nieuwe trainer Etienne Van Uytfang op de bank, wilde er dan ook het beste van maken. Daarin is het volledig geslaagd. Volgens de Buggenhoutse bestuursmen sen ging het vlotter dan verwacht. Steen huize kon enkel weerwerk bieden in de eerste set toen het in de beginfaze gelij ke tred kon houden. Achteraf moest het de rol lossen. Buggenhout, dat zowel aanvallend als verdedigend de betere ploeg was, maak te er in de tweede set zelfs korte metten mee. Ook in de derde kwamen de bezoe kers er nauwelijks aan te pas. Van dit Steenhuize, waarvan men zegt dat het over een sterke aanval beschikt, kwam werkelijk niets in huis. Volgende week wordt er thuis gespeeld tegen Moderna Lebbeke. Een interes sant derby. Volleybal. Zele-ZeUik. Een smash van Houtberg geraakt niet voorbij het blok Ferrariu-Van den Eynde (Iv) Derde provinciale Volleybal. Zele-Zellik. Deze smash van Van der Hallen valt in het Zeelse kamp Zele-ZeUik. Een prachtige smash van Eggermont die via Ben Croes gaat (Iv) Heren Eerste provinciale 9 2: 20.00 u. W Temse-Vivik Kruibeke 10.2: 20.00 u. Adec Baasrode-Borsbeke Tweede provinciale A 9.2: 18.30 u. Kalken-Juvenes Zele 19 45 u. Thunderballs Berlare-Deurle Tweede provinciale B 9 2: 18.00 u. Kangoeroes Aalst-Steenhuize Derde provinciale B 9.2. 20.00 u. Real Testa Lokeren-Juvcnes Zele 19-00 u. Wetteren-VC Buggenhout 10.2: 17.00 u. Moderna Lebbeke-VC Drongen 19 45 u. VC Oudegem-Leeuwerik Lede Dames Eerste provinciale 9.2: 20.15 u. Sigivok St.-Gillis-W.-VC Oudegem 18.15 u. Rumbac Waasmunster-Appelterre 20.15 u. Scorpio Aaigem-Aalter 10.2: 18.15 u. Snuffel Gremb.-Wh. Star St.-Amandsb. Tweede provinciale A 9.2: 19.45 u. VC Berlare-Hebevoc Kruibeke Tweede provinciale B 9.2: 18.00 u. Kangoeroes Aalst-Wetteren 10.2: 17.00 u. Modema Lebbeke-Oudenaarde 19 00 u. Denderhoutem-VC Buggenhout Derde provinciale A 9.2: 15.30 u. VC Temse-Ertvelde 20.00 u. Real Testa Lokeren-Oostakker Derde provinciale B 9-2: 15.00 u. Nazareth-Gilvoc Dendermonde Jeugd Jongens kadetten 9.2: 10.00 u. Juvenes Zele-Assenede 16.00 u. Thunderballs Berlare-Assenede Jongens junioren 9 2: 13 45 u. Thunderballs Berlare-Oudenaarde Meisjes scholieren 9-2: 15.30 u. Rumbac Waasmunster-Zelzate 10.2: 17.00 u. Snuffel Grembergen-Sinaai 9.2: 13.45 u. VC Berlare-Geraardsbergen 15.30 u. Oostakker-VC Oudegem 17.00 u. Scorpio Aaigem-Merelbeke Derde VIV Divisie 9 2: 20.00 u. Blauwen Hoek Hamme-Torhout Tweede VIV Divisie dames 10.2: 18.00 u. Juvenes Zele-Sinda St.-Niklaas Heren 3de provinciale Buggenhout 3 Wetteren 2 Setstanden: 15-8,15-9,8-15,10-15,15-12 Buggenhout heeft meer tegenstand on dervonden van Wetteren dan aanvanke lijk werd gedacht. Het kon de eerste twee sets in de wacht slepen maar moest nadien nog hard knokken om de winst thuis te houden. In de eerste set bleef de thuisploeg voortdurend op voorsprong en alles wees erop dat men op een vlotte zege afstevende. In de derde set schar nierde de wedstrijd. Eerst werd met slechte opslagen aan Wetteren de kans gegeven om te scoren, wat het ook deed. Daarbij kwam nog dat in de volgende set ook de receptie in gebreke bleef, zodat die ook naar de bezoekers ging. De tie-break werd een moeizame zege voor Buggenhout. Toch kon men daar kijken naar een goede prestatie van Johan Van Nieuwenhove. De stand van de top-3: 1. Buggenhout met 0 verlieswedstrijden, 2. Lebbeke met 3 verlieswedstrijden en 3. Lokeren met vier verloren matchen. A_ Dames - 2de provinciale Wontergem - Moderna Lebbeke 1-3 (15-7, 4-15, 4-15, 4-15) De reserven hebben verdiend hun wed strijd gewonnen met 0-3 en dit met hele goede setcijfers: 4-15, 9-15 en 8-15. Zonder afbreuk te doen aan de kollekti- viteit van de ploeg, verdient nu Bart De Saedeleir een heel speciale vermelding. Hij heeft de meeste verdienste door zijn inzet en daarenboven liet hij zijn aanval lers snel en heel gevarieerd spelen. Zelfs Ives Verstrepen maakt van week tot week vorderingen zodat zijn intrede in de basisploeg niet heel ver meer afligt. Voor wat de basisploeg betreft, moest dit treffen in een onverwarmde zaal afge haspeld worden. Daarom waren beide ploegen in gemeen overleg met de scheidsrechter tot een akkoord geko men om de wedstrijd een kwart uur vroeger in gang te fluiten. Lebbeke open de het best en de bordjes wezen vrij vlug 0-3. Na deze goede start voor de bezoe kers, gingen de gasten in de fout. Een onzekere receptie, gevolgd door foutief geslagen aanvallen, lieten de thuisspe- lers toe de Moderna Boys onder druk te zetten. De jonge veulens van Moderna zijn echte raspaardjes, maar wanneer de onzekerheid in hun rangen sloop, gaan ze heel nerveus akteren en dat speelde hen soms parten. Zeer snel werd tegen een 14-4 achterstand aangekeken. Gelukkig voor Lebbeke vertoeven er ook nog enkele routinerijke spelers in hun rangen, met name Ives Obus en Erik De Smedt. Obus, de laatste weken in min dere doen, kon zich nu op het voorplan spelen en hij hield nu een zwalpend Lebbeke recht. Onder zijn impuls kon Lebbeke nog enkele punten skoren vooraleer de openingsset met 15-7 naar de thuisploeg ging. Het was zeven wedstrijden geleden dat Moderna nog een tegenset moest inkas- seren. Dit setveriies kwam dan ook heel hard aan. Maar na de klassieke bolwas- sing tijdens de kampwisseling, begon Lebbeke met een schone lei. Spelverde ler Erik De Smedt bracht zijn ploeg in een hogere versnelling. Iedereen vond zijn zelfvertrouwen terug, Dirk Van Kerckhove moest nog even stoom afla ten en hij werd dan ook op de gepaste tijd naar de bank gehaald en vervangen door Bart De Pauw. Met 4-15 werd de setstand in evenwicht gebracht. Van af de start van de derde set raasde Lebbeke als een TGV verder en zij sloe gen alle illusies van de thuisspelers aan dig^len. In respektievelijk negen en zeven minuten blokten en smashten de bezoekers tweemaal 4-15 op het skore- bord. Ondanks het rampzalig verlies van de eerste set, was er grote tevredenheid in het Lebbeekse kamp. Dit was de achtste opeenvolgende overwinning. De ploeg wordt week na week mentaal ster ker. Terecht wordt door de sekretaris Gaston Buyl, hardop gedroomd van een promotie naar tweede provinciale. Maar eerst moet de kaap Drongen nog over wonnen worden, en dan zien. Dames 1ste provinciale PARDAF KRUIBEKE SNUFFEL GREMBERGEN Waar lang op gehoopt werd maar nau welijks nog verwacht is zondag gebeurd. Snuffel Grambergen won tegen een ster ker geachte tegenstander en wordt met een beloond voor de niet aflatende ploegmotivatie in ondankbare omstan digheden. Coach Hans Van Aerschot kon Geraardsbergen 3 Lebbeke 0 Lebbeke heeft de goede prestatie tegen Michelbeke deze keer niet kunnen bevestigen. Het werd een wedstrijd die de leider tot het uiterste dwong. Op Geraardsbergen moest Lebbeke op kijken naar een beter team, dat aanval lend heel sterk naar voren kwam. De bezoekers moesten het aanvallend laten afweten want de thuisploeg kon hen met een goed blok een halt toeroepen. In geen enkele van de drie sets kon Lebbe ke voorsprong verwerven. In de eerste set werd het 15-7 en in de tweede zat er niet meer in dan een schamele 15-6. Men verwachtte dat de wending in de fameuze derde set zou komen, maar men kwam bedrogen uit. Ook daar droge 15-7 cijfers, Alles samen een wedstrijd om zo gauw mogelijk te vergeten. A. Volleybal. Marita Waegeman van Snuffel Grembergen startte in de ba sisploeg tegen Pardaf Kruibeke (arch) Dames - 2de provinciale geen beroep doen op studente K. Baert en opteerde voor de ervaring van M. Waegeman in de basisopstelling. Deze speelster deed het uitstekend maar ook N. Verheyden en Sj. De Ridder die regel matig werden ingebracht om H. Van Haute en A. Stuyven af te lossen, ren deerden optimaal. A. Van Boterdael, C. Claes en K. Depouillon bleken dus goed omringd om de ploeg een collectief gave prestatie te laten neerzetten. Dit werd al duidelijk in de eerste set waarin een 11-3 achterstand tot 11-8 werd beperkt voor aleer Kruibeke won met 15-10. Meteen was het vertrouwen er en in de tweede set domineerde Snuffel zijn tegenstan der. Via 0-5 en 6-13 stelde Grembergen gelijk (6-15)In de derde set was het dan weer Kruibeke dat het laken naar zich toe trok met 15-5 alhoewel alle taktische registers werden opengetrokken. De vierde set werd een dubbeltje op zijn kant. Een sterk spelend Snuffel zag wel iswaar een 9-12 voorsprong teloor gaan maar ondanks de 13-13 stand liet men zich niet van de wijs brengen en via 13-15 setwinst ging men naar een tie-break. In die beslissende set toonde Grembergen zich ook mentaal erg sterk. Er werd gewisseld van kamp met een 3-8 voor- sprong, Kruibeke ging nog dreigen maar met het inbrengen van H. Van Haute aan de opslag stokte het Wase eindoffensief. Zowel coach als spelers hadden alles gegeven, de vreugde om deze onver- Volleybal. Nancy Verheyden van Snuf- fel-Grembergen viel in tijdens de eerste set en speelde meteen een opgemerkte wedstrijd (foto Piet Hermans) wachte winst was er des te uitbundiger om. Snuffel speelde met C. Claes, K. Depouil lon, A. Van Boterdael, H. Van Haute, N. Verheyden, M. Waegeman, S. De Ridder, A. Stuyven, V. Van Aerschot en I. Verbe ken. EVA Zelzate 3 Berlare 2 Bij Berlare was men niet te spreken over de spelleiding maar tegen Zelzate is dat niet verwonderlijk gezien de banden met het Provinciaal Komitee. In de eerste set kon men nipt de neder laag vermijden en winnen met 15-17. In de tweede ging het plost heelwat vlotter bij de bezoekers, die met 3-15 setwinst haalden. In de derde set begon het. Berlare kreeg dan de leiding tegen zich. Kaat Bracke lag dikwijls in diskussie met de ref maar dat veranderde niets aan de situatie. De derde en de vierde set ein digden op 15-9- In de tie-break liep de thuisploeg uit tot 8-5. Berlare kon nog even een twee punten-achterstand houden, maar de thuisploeg zou toch uitmaken: 15-11. Berlare staat nu op de vijfde plaats in de klassering en er zijn dus geen proble men voor het behoud. Wel zal er moeten gestreden worden voor een ereplaats. Berlare moet dan wel uit een ander vaatje tappen. Zoals er te Zelzate ge speeld werd gaat er weinig gevaar uit van dit team als het aanvalt. Daaraan moet nog wat gesleuteld worden. A. Tweede VIV Divisie MALDEGEM 3 JUVENES ZELE 0 17-16,15-13,15-5 Juvenes speelde een verdienstelijke wedstrijd en het verdiende setwinst. Ze ker als we de eerste set in ogenschouw nemen. Zele kwam zelfs aan een riante 3-10 voorsprong, maar de thuisploeg ging nadien in één ruk naar 11-10. Het wercl in de eindfase van de openingsset een nek aan nek race tot 16-16, maar de gastvrouwen skoorden het verlossende zeventiende punt. Ook tijdens de tweede set kon Juvenes tot 13-13 stand houden, maar ze moesten opnieuw in een pran gende eindfase nipt de duimen leggen. Aangeslagen door zoveel onkans waren de Zeelse meisjes ontmoedigd zodat er nog maar weinig weerstand werd gebo den in de derde set.

De Voorpost | 1991 | | pagina 27