H.K.Waasmunster veroordeeld? Er zat meer in voor Lokeren Overgemotiveerd Leider Squadra sterker Verdediging minder secuur Tweede helft geeft hoop Brabo toont zich waardig leider Kosa Aalst in opmars Het klikt niet met die scheidsrechters Hanlbalkalender 28 - 8.2.1991 - De Voorpost HANDBAL le Nationale 2e Nationale H.iLWaasmunster - A.Kortrijk 14-16 Na het ongelukkig verlies in Eynatten een week voordien, verloor H.K. Waas munster nu ook van Kortrijk en met deze 0 op 4 lijkt het erop dat de ploeg uit de Heide-gemeente nu wel definitief een punt mag zetten achter het verblijf in eerste nationale. Dit is althans de me ning van de meeste waarnemers maar toch blijft er nog een sprankeitje hoop bij de HKW-optimisten. Inderdaad, Montegnée en Eynatten staan nog altijd slechts twee punten voor en de kompeti tie brengt nog HKW-Montegnée en op de laatste speeldag Hechtel-HKW. Dit is de strohalm waaraan sommigen zich vast grijpen en inderdaad, je weet nooit. In ieder geval voor de eerste maal dit seizoen toonde Eddy De Vlieger zich een ontgoochelde trainer omdat enkele ba sispionnen tegen Kortrijk hun verant woordelijkheid hebben ontvlucht. De opstelling van Damir Jakic was een gok, een gok die in de eerste helft vruchten leek af te werpen maar in de tweede helft toch falikant uitviel. De Joegoslaaf, die pas donderdag zijn spelerskaart zag gevalideerd worden, etaleerde, onge traind, een gebrek aan konditie in de tweede periode en na de wedstrijd vroe gen sommigen zich af waarom De Vlie ger niet zelf als speler op het terrein kwam. De wedstrijd startte nochtans hoopgevend voor HKW dat langs een schitterende Luypaert een 4-1 voor sprong had opgebouwd na 10'. W. Roels kreeg kort daarna een 2' straf aange smeerd - hij kwam er hiermee nog goed vanaf - -en hiervan kon Kortrijk gebruik maken om gelijk te stellen na een kwar tier (4-4), ook al omdat HKW in die periode weer zijn doelkansen niet voor bereidde. Jakic werd toen in de strijd geworpen en Kortrijk kreeg het opnieuw moeilijk (6-4) ajhoewel de Joegoslaaf geen meeval kende in de afwerking. Aan de rust stonden de ploegen opnieuw gelijk (8-8). In het begin van de tweede helft bevestigde doelman Van Renter- ghem direkt zijn knappe prestatie maar Dragnev zodat Kortrijk voor het eerste ging leiden na 37' (9-10). Het werd 9-12 na 42'. HKW had het bijzonder moeilijk met de provocatie van de westvlamingen op de hoekspelers en de spelverdeler maar toch raakte Luypaert langszij 10' voor het einde (13-13). Een leeggespeel- de Jakic leed dan balverlies, moest naar de noodrem grijpen en in overtal zorgde Dragnev voor 13-15." Borgers bracht nog enige hoop 3' voor het einde maar dan moest Agneessens naar de bank wegens een te opvallende fout en Kortrijk maak te er nog 14-16 van. HK Waasmunster: Van Renterghem, De Grave, T. De Grave, Agneessens 2, Luy paert 7, Jakic, De Bode 1, Roels 3, Vermeulen, W. De Groote, Borgers 1, Sanders. Beloften Hk Waasmunster - Kortrijk 23-19 De HKW beloften met zaterdag een knappe Leunis op het terrein, bevestig den hun goede prestaties van de laatste weken met een overwinning tegen Kort rijk. Na 10' leidde HKW al met 4-2 en vooral Desseaux zorgde voor een 11-7 voorsprong aan de rust. In de tweede helft bleef HKW bestendig de wedstrijd kontroleren (18-13) maar enige over moed bij de thuisploeg liet Kortrijk toe tot 21-18 te naderen zowat 5' voor het einde. Leunis zorgde zelf voor 22-18 en meteen was de overwinning een feit. HKW: Maes, Desseaux, Willaerts 2, Des seaux 7, De Meerschman, Leunis 4, Van Uden 1, De Clercq 2, Verhelst 3, Sanders 1, De Groote 3, Goossens. EVA 3e Afdeling Izegem - 1TB Lokeren 15-14 De eerste serieuze test zonder K. Verhof- stadt is voor Lokeren geëindigd met een lach en een traan. De afwezigheid van Verhofstadt zorgde verdedigend welis waar voor problemen maar aanvallend kon een grootste P. Verguit voor de aflossing zorgen. Het is dan ook jammer dat ITB naar het wedstrijdeinde toe - naast tegenslag - de open doelkansen niet kon benutten want de zege zat er zeker in. In de eerste helft gaven de ploegen elkaar geen duimbreed toe wat resulteerde in een logische 8-8 score aan de rust. In het eerste kwartier van de tweede helft zorgden enkele misverstan den in de Lokerse verdediging ervoor dat Izegem een 13-11 voorsprong opbouwde na 45' maar in een bitsige eindfase leek ITB het laken nog naar zich toe te zullen trekken. De vlotte tegenaanvallen leid den tot open doelkanse maar de nodige kalmte ontbrak om te scoren. Zo bleef Izegem 14-12 voor maar ook daarna nog miste Lokeren drie open doelkansen en als Verguit zijn raket dan op de paal zag stranden kon Izegem met een gevleide 15-14 uitpakken. Door deze nederlaag wordt een tweede plaats toch problema tisch voor de Waasianders. De opnieuw knappe prestatie van J. De Pauw zette onze Lokerse "informant" duidelijk in de verf. ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, Baert, Bocklandt 1, Verguit 7, De Smet 2, Van Cauwenberghe 1, De Pauw 2, Zaman Robuco Buggenhout - Middelkerke: 24-21 Wij weten niet wat er zaterdag aan de hand was bij Robuco maar iedereen liep iedereen op te jutten wat resulteerde in een totaal onnodig zenuwachtig gedoe waarin de ploeg duidelijk op de dool geraakte. Want een zaak bleef duidelijk, Middelkerke beschikte niet over genoeg klasse om van Robuco te kunnen win nen en dat het toch nog spannend werd, heeft Buggenhout enkel aan zichzelf te wijten. De thuisploeg startte nochtans goed. Didier Mannaert zorgde vanop de 7-m lijn voor een 5-2 voorsprong na 8' en ook na een kwartier was er nog niets aan de hand (9-5). Maar als Middelker ke plots verrassend naderde tot 11-9 na 10' ging het hek van de dam. Iedereen bij Robuco ging zich hypernerveus opstel len en in die omstandigheden is het logisch dat Middelkerke langs Claessens met 12-13 leidde aan de rust. In het begin van de tweede helft leek het erop dat Robuco zijn zenuwen in bedwang had. Maar lang duurde dat niet want via 22-18 na 50' naderden de bezoekers tot 22-21. Een aktie Didier en Filip Man naert zorgde voor 23-21 en bij 24-21 had Robuco toch de tegenwoordigheid van geest om de wedstrijd zonder het nemen van risico's uit te spelen. Toch opnieuw een overwinning van Robuco maar het ging te moeizaam om van een goede prestatie te kunnen spreken. Robuco Buggenhout: Van Sinay, G.Mannaert, Di dier Mannaert 6, F.Mannaert 8, P.Man- naert 2, Thijs 2, De Smedt 2, De Donder 1, Segers 1, Moyersoons 1, St.De Swaef, Verbestel. EVA Dameshandbal 2e Afdeling Squadra F.Lebbeke - Daza: 12-7 Het wordt meer en meer duidelijk dat de strijd om de titel zich toespitst tussen Squadra en Kortrijk. Inderdaad, alle an dere tegenstanders blijken niet opge wassen tegen de ploeg van B. Van Rans- beeck en ook Daza mag van geluk spre ken dat hen een afstraffing werd besp aard. In de eerste helft ging Squadra er onmiddellijk stevig tegenaan. Van Boven - nu ook al als afwerkster - De Croock en Guns zorgden voor 3-1 na 5' en via 5-2 na 24' ging het naar een 7-3 ruststand. Na 10' in de tweede helft was het 10-4 geworden en Squadra was tevreden, de basispionnen werden naar de bank ge roepen en met de wisselspeelsters op hel terrein werd er weliswaar niet gesc oord maar een sterk spelende Van Nieuwenhuyse in het Lebbeekse doel, geholpen door een attente verdedigings gordel liet Daza geen greintje hoop. Het werd uiteindelijk een 12-7 voor Squadra, score die beslist niet overdreven is. S. Lebbeke: Van Nieuwenhuyze, Van Bo ven 2, Bijl 4, Steppé 1, Van Den Broeck, Hygens 1, De Croock 1, Van Hove, Coo- reman, Bosteels, Guns 2. EVA 3e Afdeling Robuco Buggenhout - Stehabo: 17-6 Dat A.M. Bleyaert tegen een rode kaart opkeek voor aanhoudende kommentaar tegen de scheidsrechters is zowat het enige •"verniddenswaardige feit an de wedstr vijd. Inderdaad voor hetiverige werd I net een walkover voor d thuis ploeg t^lie met 7-0 leidde na een kartier. Verviers - Ajax Lebbeke: 24-28 Ajax Lebbeke zette ook in Verviers zijn reeks overwinningen verder maar de Lebbekenaars kregen het moeilijker dan werd voorzien. Inderdaad, Verviers bleek sterker dan verwacht en aangezien de Ajax-defensie het slechts matig deed moest er lang geknokt worden om de Walen af te schudden. Vooral in de eerste helft kreeg Ajax het op een be paald moment moeilijk. Een regelmatig vrijgespeeldej. Christiaens zorgde welis waar voor een 2-5 voorsprong na 10' maar dan ging het defensief fout bij Ajax. Verviers ging vooral langs de hoekspe lers aan 100% afwerken en Ajax moest een 9-8 achterstand verwerken na 23'. Van Ransbeeck zorgde er dan voor dat Ajax nog voor de rust de leiding opnieuw in handen nam (rust 13-14). In de twee de helft moest coach Van Uytfange over gaan tot een mandekking op de effi ciëntste Waalse afwerker en er was een bijzonder opportune Verlinden nodig om Ajax een 18-21 voorsprong te bezor gen na 45'. J. Pultau kwam weer weinig in het stuk voor zodat een hardwerken de De Proft en een opnieuw op niveau komende Bosman zijn schuttersrol moesten overnemen. Verlinden en Van Ransbeeck zorgden dan voor 20-25,10' voor het einde en meteen had Ajax zijn schaapjes op het droge. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 4, Vlassenroot, Christiaens 3, Pultau 1, Verlinden 9, Bosman 2, Van Ransbeeck 8, De Hauwere, Cleymans, G. De Decker 1. Beloften Verviers - Lebbeke 12-17 Ajax, met B. Van Den Borre lang op de bank, raakte 5-2 achter in de eerste helft maar kon net voor de rust toch gelijk stellen (rust 5-5). In het tweede wed strijdgedeelte toonde de Lebbeekse lei- dersploeg dan zijn ware mogelijkheden. Via 8-13 na 42' werd het een 12-17 overwinning. Ajax Lebbeke: Van Ros sem, Van Bosbeke, Vlassenroot, De Hau were 3, De Busschere 2, Van Den Borre 5, De Decker 1, Paermentier, Heyvaert 1, Van Biesen, Cleymans 3, De Man. EVA SOFTWARE HARDwfiftti» loMPUTERSUPPLI Handbal. Geert Bosman van Aiat Lebbeke (foto guy) 1, Van Hille, Wouters, Van Den Berghe, Jamei. Reserven: Izegem - Lokeren 21-17 Na een zeer degelijke eerste helft (rust 9-11) met treffers van Van Den Berghe en Jamei onderging Lokeren de wed strijd in de tweede helft. Langs Mouton en Van Driessche werd er nog even aangeklampt maar een zich sterker to nend Izegem won verdiend met 21-17. ITB Lokeren: Baert, Van Vaerenbergh, Jamei 4, Van Den Berghe 6, Scheir, Van Driessche 4, Van Den Bosch 1, Vermei- ren, Mouton 2, Wouters, Vervaet. EVA E.V.Aalst -Jemeppe: 17-22 Tijdens de eerste helft was het weer huilen met de pet op voor Aalst dat aanvallend zowat niets betekende, Je meppe kon zich in die periode zelfs veroorloven "vedette" Cuk op de bank te houden en het was enkel dankzij de gewoonweg schitterende prestatie van doelman Mertens dat Eendracht in die periode de schade kon beperken. W. Van Der Borght had weliswaar vanop de 7m-lijn de score geopend maar daarna lukte er bij Aalst aanvallend niets meer. Het werd 1-4 na een kwartier en een 3-7 ruststand was, dankzij Mertens, erg goedkoop voor de thuisploeg. Wat er in de tweede helft gebeurde is dan weer niet te begrijpen. Plots stond Aalst te spelen met een pak zelfvertrouwen en via 6-10 na 37' werd het 8-11 na 41', Jemeppe had ondertussen alle hens aan dek geroepen maar het was alleen de ondertussen op het terrein verschenen Cuk, ondanks een strikte mandekking van Van Der Borght, die de Waalse meu belen kon redden. Eendracht bleef ech ter beuken en 7' voor het einde waren de Ajuinen zowaar tot op één doelpunt genaderd (16-17). Cuk bleef echter sco ren - Van Der Borght deed nochtans meer dan van hem werd verwacht - en Mertens moest zich gewonnen geven. De Joegoslaaf zorgde vanop de 7-m lijn voor 16-18 en met nog drie bijkomende treffers zorgde hij voor de Waalse over winning. In deze tweede helft, waarin Aalst een ware metamorfose had onder gaan, bleek dat Eendracht nog niet alle hoop heeft opgegeven. EV Aalst: Mer tens, Podevijn, Trienpont 3, T.Well kens, Van Eygem, B.Arijs 3, Van Dj] Borght 6, De Troch 3, Arijs, Bomon Beloften EV Aalst - Jemeppe 18-19 Alhoewel de Eendracht beloften zow de ganse wedstrijd de leiding in hande !l hadden, werden het nog een nederlaj met het kleinste verschil. Via 12-11 aa y de rust zorgden Van Der Stock en I Bayens voor 16-1410' in de tweede hel maar via 17-16 kon Jemeppe naar h wedstrijdeinde toe de leiding overm1^ men (17-19). EV Aalst: Podevijn, Me tens, Van Der Borght, Steenhout 2, Ari et 2, Van Der Stock 6, Bomon 2, Bosnia jde Bayens 6. ho pl 4e Afdeling 'U{ Roeselare - Brabo Denderbelle: 14-17 Met een overwinning in Roeselare is het nu definitief duidelijk dat de strijd om de titel zich toespitst op een tweekamp tussen Brabo en Zwijnaarde. Tegen Roe selare dat enkele weken geleden Zwijn aarde versloeg, toonde Brabo dat het niet toevallig leider is. De ploeg van M. De Proft gaf blijk van voldoende maturi teit, ging vrijwel niet in de fout en was bereid voor elke bal te knokken. Aan motivatie ontbrak het zeker niet en se cretaris Van Vossole was vooral tevreden over de collectiviteit die Brabo tentoon spreidde. Het begon ook goed voor Den derbelle dat via P. Vermeir en een 7m- worp van Hendrickx 0-2 voorgeraakte na 7'. De Brabo-verdediging, met een goed afgeschermde Vermaesen in het doel, bleef opvallend geconcentreerd spelen en via 2-6 na 20' werd de rust bereikt met een 4-9 voorsprong. Het werd langs Van Damme onmiddellijk 4-10 na de rust maar een niet aflatend Roeselare kreeg dan meer vat op het wedstrijdver loop zodat het 10-12 werd 11' voor het einde. Brabo bleef echter koelbloedig onder dit Westvlaams offensief. Hen drickx bleef de 7-m worpen feilloos omzetten en enkel tegenslag in de af werking belette Brabo een kloof te sla- rd( r( 8 gen. Zo kon Roeselare de schade bepc ken tot 12-14 maar Brabo maakte 12-16 van 4' voor het einde en metei moest Roeselare opnieuw definitief a haken. Met een 14-17 overwinning he Brabo de westvlamingen teruggewezf naar een 6-punten achterstand die he 'L vrijwel kansloos laat in het titeldebat. Brabo Denderbelle: Vermaesen, J.Ve 'ei meir, P.Vermeir 1, De Block 1, Va !ns Goethem, Van Keer 1, Walraevens 2,1 Batselier 1, Hendrickx 8, Van Damme L De Proft, Van Goethem Danny. Het duurde tot de 17e minuut vooraleer de bezoekers een doelpunt scoorden en aan de rust leidde Robuco met 9-2. In de tweede helft liet Robuco dan wat stoom af maar via 14-4 na 49' zorgden vooral De Freyne en Lieve Caluwaerts voor een 17-6 eindresultaat. Robuco Buggenhout: Verschueren, Bouwmeester 1, Bleyaert 3, Heyvaert 1, Ilse Caluwaerts 2, L. Caluwaerts 5, De Freyne 5, Arijs, N.Thomas. EVA Merchtem 2 - Kosa Aalst: 13-20 Na een moeilijke heenronde bevestigde Kosa zijn opmars ook tegen Merchtem 2. Een week vroeger werd G.Bijgaarden kansloos gelaten (21-10) en het ziet er naar uit dat Aalst, wellicht te laat om zich in het titeldebat te mengen, de rol van scheidsrechter tussen Kortrijk en Temse kan vervullen. In de eerste helft kon Merchtem nochtans goed meespe len. via 3-4 na 13' werd het 8-10 aan de rust maar in de tweede helft zorgden E.Van Goethem en P.Bomon voor een vlugge 10-14 voorsprong. Meteen brak de veer bij de thuisploeg die via 11-18 5' voor het einde een 13-20 nederlaag moest incasseren. Kosa Aalst: E.Van Malderen, Coen, D.Van Nieuwbergh 1, L.Van Nieuwbergh 2, W.Van Nieuw bergh, P.De Letter, E.Van Goethem 4, P.Bomon 10, De Doncker, G.Van Malde ren 3. HBC Dendermonde - A.Kortrijk 3: 18-31 Kortrijk liet een erg sterke indruk in Dendermonde dat weliswaar erg gehan dicapt partij moest geven. Maar het snel le en efficiënte Kortrijk leidde na een kwartier al met 3-11 en een 8-18 score aan de rust spreekt voor zichzelf. Via 13-25 na 46' werden de 18-31 eindcijfers bereikt. HBC Dendermonde 2: Ravijts, Claessens, De Lille 1, Callaerts 1, Raemd onck, Verleyen 5, Merckx, Verhelst I Van Steen 3, Van Beveren 3, Bouteille| Moyson. Brabo Denderbelle 2 - P.Gent 3 30-11 Eenrichtingswedstrijd die via 4-0 na naar een 20-6 ruststand leidde. Na 43f leidde een te sterk Brabo met 24-8| Brabo Denderbelle 2: Van Keer, Llyt sprot 2, Van Goethem 8, Van Der Potei b, Guns 5, Vinck 4, De Cock 3, De Smöj 2. Jeugd: Miniemen: Zat. 10/2 te 13 uur HK Waasmunster - Robuco Buggenhout Kadetten: Zat. 10/2 te 14 uur HK Waasmunster - Robuco Buggenhout Pupillen: Zat. 10/2 te 15 uur Sporthal Hoogendonk Waasmunster. EVA Desselgem - HBC Dendermonde: 15-19 Voor de derde maal dit seizoen klikte het niet tussen scheidsrechter Van Doorne- Cordonni en HBC Dendermonde. HBC verwijt deze mannen in het zwart bijzon der home-getint te zijn en inderdaad deze klacht hoorden wij ook reeds uit een andere hoek. In de eerste helft liet niets veronderstellen dat de wedstrijd leiding in vraag zou worden gesteld. Ondanks een "resem" onbeschikbare fanionspelers leidde HBC met 2-9 na 20' en vooral het duo P.De Swaef - J.Van Beveren toonde zich bijzonder efficiënt. Een 6-12 ruststand duidde de overmacht van HBC aan. Maar plots begint het minder vlot te lopen bij de bezoekers zodat Desselgem naderde tot 10-14 na 48'. Deze situatie brengt plots de scheidsrechters in beeld als HBC enkele beslissingen niet begrijpt en de een na de andere 7-m worp krijgt aange smeerd. Ook vallen er een resem Den- dermondse tijdstraffen en het werd zo erg dat trainer Eddy Van Geel op het terrein moest om rust te brengen in zijn ploeg. Gelukkig pakte Coppens zowat alles - ook acht 7-m worpen in die periode - en 10' voor het einde, ondanks bestendig ondertal, heeft HBC opnieuw een 5-punten voorsprong (12-17). Den dermonde wil nu de verantwoordelij vragen dit bepaald scheidsrechtersd niet meer aan te duiden voor hun strijden al was het maar om bij ied de emoties te laten bezinken. Onderl sen bezet de ploeg van secretaris leyen de vierde plaats en dat is zeker n! mis... HBC Dendermonde: Coppens, Van terghem, Van Geel, Vereecken 3 Beveren 4, De Mayer 1, De Swaef Merckx, Impens, Van Steen 1, Bouteill

De Voorpost | 1991 | | pagina 28