De Aalsterse karnavalgroepen m 2 - 8.2.1991 - De Voorpost Zoals beloofd geven we ook deze week weer enkele Aalsterse karnavalgroe pen en wat zij tijdens de komende karnavaloptocht zullen uitbeelden. Fleis Voorzitter is Paul Blommaert en sekretaris Sven Roggeman. Zij komen naar het karnaval met Miss Euro Janet. Ze puurden hun inspiratie uit de prachtige affiche van dit jaar. Fleis treedt aan met een ingewikkelde konstruktie van bewegende en vaste elementen verwerkt rond twee perso nen. Vorig jaar hadden ze als tema gekozen 'Dezen ballong go ver ons ni op'. Sinds jaar en dag was alles toegelaten in het Aalsters karnavalwereld- je. 'Sinds de vraa on de maght es' aldus Fleis werd geprobeerd om de karnavalleure aan banden te leggen en dat doet zeer bij een rasechte karnavalist. Als het zo verder gaat, laten wij de zaak schieten. Klasjoeir Voorzitter is Lepiouf en sekretaris Eric Tackaert. Oilsjt Europees in 1991 of 1992 dat is de vraag die deze groep zich stelt. Men heeft in elk geval de douaniers van de 12 landen van de Europese Gemeenschap uitgenodigd om zich op een gekke manier te gedragen in de stoet. het schrijven van een roman. Vorig jaar beeldde de groep 'Skeetland' uit, want op den Tragel loopt alles op wieltjes. 't Es om zjiep Voorzitter is Hans Van der Stock en sekretaris is Geert De Coninck.1 groep heeft het over de grootste clown van ons land. Wie dat is ziet zondag in de karnavaloptocht. Vast staat dat Mobutoe allicht profijt halen uit de verjaardag van Bodo D'iete Pitoes Wier zwemmen 't isj doeng Voorzitter is. Kurt Wauters en sekretaris Gunther Geerts. Ook zij kozen voor de frigoboxtoeristen en brachten ze naar Oilsjt plaasj. De Zieke Zjieratten-Twiekierenniet Een van de Aalsterse supergroepen. Onder het dynamisch voorzitter schap van Patrick De Neve met als sekretaris Dirk Verleysen koos de groep voor het tema 'weir zen as de doeid ver struivoegelpolitiek'. Vorig jaar luidde het onderwerp elke zont in zen kot. Men plaatste daarbij de figuur van de clown, een van de oudste beroepen in het teaterleven, in een nieuw daglicht. Het werd een kleurrijk spektakel van dansende en spring ende grappenmakers. De clowns kon men in verschillende vormen aan treffen, tweehoofdig, dik, doorzichting, dun, enz. kaar e het h Jntmoi Voorzitter is Nancy Bruyland en sekretaris is Guido Buggenhout. Va trcj ei hen is Keizer Kamiel de centrale figuur. En wie Kamiel zegt, die ze meteen ook de Kamillekes. Kamiel verschijnt in zomerkledij en wor natuurlijk omringd door dansende Kamillekes. In de 62e karnavalsto maakten de Pitoes zich op als lakeien die madame de Pompadour omrinj den. Woinig Inspiroasje Voorzitter is Koen Amant, sekretaris Manu Herreman. Zij hebben minister De Haene een Don Quichote gemaakt maar in plaats van hei laten vechten tegen de traditionele windmolens wordt hij Don Quilacl die iedereen voor de gek houdt met zijn puntensysteem. In 1990 warei de Parkeerploisj spoiters. Sinds een tijdje is er in het Aalsterse parkeerprobleem. De stad heeft dan ook een nieuwe dienst in het lei geroepen: de parkeerplaatsspuiters. De groep stelt deze nieuwe di< voor. Op de meest onmogelijke plaatsen worden er parkeerplaatsei gemaakt. De dienst wordt gesubsidieerd door de opbrengst van de niei parkeermeters. Zwet Zat Voorzitter is Jan Van Nuffel, sekretaris is Rudy Van der Borght. Hu onderwerp is zo oud als de straatde meisjes van plezier. Zij brengen es ^jd- beeld van hoe het er in deze sektor aantoe ging in de jaren 40 en 50. Vori jaar fungeerden ze nog als stratenmakers. Geen wonder want zowat ahi log ei straten van Aalst waren opgebroken of pas hersteld. De Makaberkes Krejeis Voorzitter Verschelden en sekretaris Gerrit Biebaut en hun mannen zetten de Belgen in hun blootje. Maar dan gezien door een karnavalcske bril. De groep geeft haar visie over de twee verjaardagen van koning Boudewijn. Men krijgt enkele typische Belgische en koninklijke situaties te zien. Vorig jaar opteerde men voor Koko Flanel, Coco Chanel, Koko Sjartel. Van 't ien komt 't ander Voorzitter is Johan De Schrijver en sekretaris is Ann Dooms. Als de haan zes keer kraait, wordt het rijbewijs weggemaaid. Wij arme onderdanen van onze minister van verkeer, rijden met onze rijke politici heen en weer. Een overtreding of 1 puntje meer of minder kan hen niet deren, wij mogen ze inkasseren. Zes punten komt ons duur te staan, terwijl zij zonder proble men vrijuit gaan. In 1990 kozen ze voor 'spieten of spaaghen'. Na een eerste mislukte poging, trachtte de Aalsterse brandweer met deze ludieke aktie haar doelstellingen te bereiken. De Perrewettemoakers Voorzitter is Rudy Schockaert en sekretaris is Dirk De Storcke. Zij kozen Schiefregt'Oever voor E(u)rotische taferelen, E(u)rotic Pitures, Pieces E(u)rotiques. E()rotische taferelen gezien door een Aalsterse bril. De rest moet men er Voorzitter is Rudy Willo en sekretaris is Jo Van den Wijngaerde. Zij zijn ze'f maar bij fantazeren. al geruime tijd de onbewtistbare nummer een van de grote groepen. Dit Vorig jaar Putte men uit de aktuele gebeurtenissen. In 1990 was dat de jaar brengen ze 'Ien en ien sien'. hereniging van Oost en West Berlijn. De Glasnost en de Perestrojka vierden hoogtij bij de hereniging van de linker- en rechteroever. 1 Possenje Voorzitter is Johan Viette en sekretaris Els Casteur. Zij opteerden voor een vlucht over Europa. Burgemeester De Maght en Margret Tatcher samen in de wolken, over het atomium, de Eifeltoren, de toren van Pisa. Europa gezien vanuit een deltavlieger. Vorig jaar brachten ze het sche pencollege op zijn schoonst op weg naar de opening van het nieuw hospitaal. Allemaal in pitteleer en per fiets of per bromfiets als gevolg van de hoopoplopende kosten aan het Nieuw Hopsitaal. Noig g'Ambeteird en vriejt gezjeneird Voorzitter is Koen De Ridder en sekretaris Raf Goossens. Zij hebben de karnavalmikrobe te pakken. Die karnavalmikrobe is eigenlijk een raad beest, het eet, drinkt en stampt, het laatje nooit met rust. Men voelt er zich ongemakkelijk mee. Vorig jaar had de groep de leden van het schepencol lege in een auto gestopt. Óp een ludieke wijze werden de verschillende stadsdiensten uitgebeeld en natuurlijk moesten de beleidsverantwoorde lijken het ontgelden bij de konfrontatie. Graaleken-Dest Deze groep bestaat al sedert 1985 en telt 20 leden. De voorzitter is niemand minder dan Bodo Meivis en serketaris is Kris Van Goethem. De groep heeft een grote bekendheid, ook buiten de stadsgrenzen. Vorig jaar trok ze zelfs op reis naar Rome. Julius Caesar werd toen uitgebeeld en zijn koets werd getrokken door twee Aalsterse paarden. De tempel werd omringd door vervaarlijk uitziende leeuwen en niet minder vervaarlijke tijgers. En natuurlijk ontbraken de nodige Cleopatra's niet. De Beddezjiekers Voorzitter is Karei De Leeuw, sekretaris Gunther Raes. De groep brengt een zonnetje onder de mensen. Ze presenteert zich als de zonnegoden van Aalst met veel glitter en charme. Maar vooral met veel moed en ambiance om de Aalsterse karnavalstoet 1991 te laten lukken. Gekloetj Voorzitter is Hans Goubert en sekretaris Rudy Mallefroy. Voor hen is het leven en welzijn van Jean-Pierre het onderwerp voor de stoet. Men moet weten dat Jean-Pierre (Van Rossem) het voorbije jaar heel wat heeft meegemaakt. Er is de dood van zijn eerste vrouw, de diepvriesperikelen met haar graf, zijn tweede huwelijk, het gebruik van een stoomtrein, het faillissement en zijn gevangenisbezoek waar hij zijn tijd doorbracht met den »r d irnai Sneeuw of geen sneeuw, wintersporten kan men altijd, zelfs op ee fj-j! satirische wijze. Dat bewijzen de mannen van voorzitter Thybaert e ^rzj sekretaris Mare Moernaut. Vorig jaar waren zij de Oilsjterse Pik up CIul [(je j waarmee ze de draak staken met het Nederlandse en bij ons druk bekeka programma Pin Up club. Ook hier werd met het onderwerp de draai gestoken. Hoofden met uitpuilende ogen werden meegdragen en bi klapstuk was een vrouw met een sterk overdreven boezem. Pladasj De solden is en blijft in talrijke huisgezinnen het ideale moment voor< aankopen. Blijkbaar is dit blijven nazinderen in talrijke Pladasjhoofde Voorzitter Hein De Witte en sekretaris Kurt De Vrieze zetten samen de anderen het licht op groen. Dat men voor de uitbeelding van dit ten naar Aalsterse situaties greep, zal niemand verwonderen. 'Groeite soldi oever 't woater' en dat betekent dat burgemeester De Maght naar Eng land is geweest om inkopen te doen. Het was daar grote uitverkoop en heeft heel wat meegebracht. Onder meer een ijzeren vrouw om de zwar man op de Grote Markt te vervangen, een stuk chunnel om onder de sti te leggen en zo het verkeersprobleem op te lossen. En ook een peloti soldaten dat haar moet beschermen tegen de vele betogingen en and< gladio-len. De Zwietollekes Voorzitter is Yvan De Ridder en sekretaris Annick Cassiman. Hul onderwerp' is "t Muzieksken van 't halverdroi donker', 't Muziekskeni speciaal door de stad uitgenodigd om de animatie op de Grote Markt !t| verzekeren met de popverbranding. De Steijnzoel'n De Treetzakken Voorzitter is Norbert De Smet en sekretaris is Patrick Van Damme. Voor deze groep blijft Aalst de karnavalhoofstad nummer een van Euro-Ij pa. Bovendien houdt Aalst de andere Europese landen gevangen in de i armen van een octopus. De Biersckelkens Zij treden dit jaar aan met 'Oilsjt for president'. Voorzitter is Hl Corthals en sekretaris Johan De Wolf. De president in het zo vaak d< Dendermonde al belaagd stadje Aalst is Annie De Maght, de eerste vrou» die het Aalst heeft gewaagd deze post te ambiëren. Nu de Europese eenmaking voor de deur staat, is Aalst als Europese karnavalstad drie dagen paraat. Terwijl de Ajuinen naar de twaalf landen gaan, heeft Rio na deze vastenavond gedaan. Dit te mogen meemaken vinden de Biersckel kens fijn en daarom zullen ze steeds voor Aalst karnaval te vinden zijn. Van kop tot tiejn, Graalek gemiejn De groep wordt geleid door Eddy Van Overstraeten en sekretaris Alain Devos. Voor 1991 is het onderwerp Aalst is gekozen als Europese stad en overal hebben ze uitnodigingen ontvangen. Dat Aalst zich voor dat Voorzitter Serge Van de Poel en sekretaris Geert Vijverman kozen vot feest ook opdofte ligt voor de hand. Universeel Fiesjt in Oilsjt. Zet de eerste letters van deze woorden na «n

De Voorpost | 1991 | | pagina 2