Vlierkouter vecht voor de derde plaats Voorbereiding op nationale jeugdkampioenschappen Veertigste Kampioenschap van Hamme Hoe sterk is Patro-A K.V.K.T.- I 5 uitslagen 30 - 8.2.1991 - De Voorpost In de eerste afdeling van de KVKT-kom- petitie kon Eendracht-A zich gemakke lijk de meerdere tonen van Sterke Stut- A. Het werd een vlotte 2-8 overwinning, al deed de thuisploeg in het begin vlot mee (2-2). Vooral Bart Vermoesen en Frank De Hertog deden het geweldig met elk drie overwinningen. In de tweede afdeling vecht Vlierkouter- A voor de derde plaats, waaraan een promotieticket vasthangt. In zijn wed strijd tegen Eendracht-B pakten de be zoekers de eerste twee wedstrijden vlot mee: 0-2, maar daarna waren de Een- drachtjongens uitgeteld en ging Vlier- kouter naar een 8-2 zege. Eric Joos was met drie overwinningen de beste lokale man. In derde afdeling kreeg Juvenes-B geen problemen. Het inbrengen van Mest- dagh verhoogde de kansen van de Juve- nesploeg, die deze keer Okapi-A met 9-1 van de wijs bracht. Alleen Luc Daniëls kon de bezoekende eer redden. Lede-A liet zich in eigen midden in de luren leggen door Teneramonda-A. Vooral bij de start deed de thuisploeg het slecht. Ze won geen enkele keer, al dient gezegd dat er zonder tegenslag andere cijfers op het bord hadden gestaan dan een 0-6 achterstand. Lede kon de neder laag niet meer ontlopen en werd door Teneramonda verslagen met 3-7. Fran cois De Proft was de grote figuur bij de bezoekers. Een nipte maar verdiende zege van Vlierkouter-B, dat op Triumf-A de volle buit ging weghalen met de kleinste cij fers: 4-6. Het was zeer spannend: 3-3 en nadien gingen de bezoekers op de zege af. Bij de thuisploeg bood Kristof Neyt het meeste weerstand en won alles wat hij kon winnen. In deze reeks stonden Okapi-A en Lede- A ook tegenover elkaar. Het werd een echt spannende wedstrijd die naar het einde toe kantelde in het voordeel van de lokale ploeg: 6-4, hoewel bezoeker Guy Van Melckebeke door niemand werd geklopt. Hij kreeg echter niet veel hulp van zijn medemaats. Daniëls en Luc De Rechter wonnen elk tweemaal voor de thuisploeg en dat gaf de doorslag bij de eindafrekening. In vierde afdeling A een gemakkelijke zege voor Okapi-B dat in eigen lokaal BZP ontving en een dikke 9-1 zege lukte. Alleen Noël Wittock kon de bezoekende eer redden door Francois Present in drie sets te verslaan. BZP zou naderhand wraak nemen en in eigen lokaal met 7-3 winnen tegen Dynamica-B. Aanvanke lijk scheen het spannend te zullen wor den: 3-3 maar dan brak de bezoekende weerstand en de thuisploeg stevende regelrecht op de zege af. Peter Smet en André Van de Voorde waren niet te pakken. Op zeker moment moest Juvenes-D te gen een 0-3 achterstand aankijken maar het zou zich herpakken en flink terug slaan. Het won de drie volgende wed strijden: 3-3. Na de enkels stond het 4-5. Hoe de thuisploeg ook aandrong ze kon haar slag niet slaan in de dubbels en zag de bezoekers met de zege aan de haal gaan. Pardaf-A heeft er goed aan gedaan door in eigen huis te winnen tegen Triumf-B. Aanvankelijk was Pardaf-A heer en meester maar naarmate de wedstrijd vorderde kreeg het tegenwind van de bezoekers met een sterke Eric Ceule- mans. Toch werd het 6-4. Dat Pardaf-A de punten thuis hield was vooral het werk van Sven Palet die alles won. Tenslotte is er nog de fikse zege Van Pardaf-C dat op bezoek bij Stekene-C de lokalen geen schijn van een kans gaf. Paul van Puyseleire redde de lokale eer. In de B-reeks een echte formaliteit voor Ons Huis-B dat bezoeker Madelon-C zo rap als tellen met 10-0 naar huis stuur de. Lede-B deed het bijna even goed en knuppelde het bezoekende Teneramon- da-B met 8-2 neer. De Dendermonde- naars wonnen het dubbel en Ronny Callaert klopte Denis De Mol. Jean-Ma- rie Degrez en Gunter De Mol waren de beste lokale elementen. Sterke Stut-B ging beide punten wegka pen bij Eendracht-D met de kleinste cijfers. Het was spannend bij 3-3 en 4-4, maar in de laatste twee wedstrijden gingen de overwinningen naar de bezoe kers. Vooral Johnny De Moor was in zijn schik met drie overwinningen. In 5de afdeling-A doet SintPauwels-B het wonderwel. Bij KWB-B won het met een fraaie 2-8 en dat was vooral het werk, van Marc Franckaert en Erik Suy, die voor niemand wilde buigen. KWB-C sloeg deze week sterk terug tij dens de ontmoeting met Troelant-A. Het werd 3-7 en ondervond weinig tegen stand. Halfweg stond het 2-4 maar Ver- schooren en Van Bogaert waren oersterk en plaatsten Troelant voor onoverkome lijke problemen. Troelant-C werd ook wandelen gestuurd op Sint-Niklase-B met 7-3, toch had het een 1-3 voorsprong. Verder is het niet geraakt. Bij de winnaars was Faem het beste element. Pardaf-D heeft Sint-Niklase-A netjes van de zege gehouden met 3-7. Alleen Kristi- aan Koeckelenbergh kon driemaal win nen voor de thuisploeg. De anderen kwamen er niet aan te pas. Tenslotte waren er nog Troelant-A en -C die tegenover elkaar stonden. Het was een evenwichtige ontmoeting die uitein delijk door de A-ploeg werd gewonnen met 6-4 na een 3-3 score halfweg. L. Vercauteren won alles en was dus de beste van die dag. In de B-reeks bood Dynamica-C vrijwel geen weerstand tegen Triumf-D. De gasten werden met zware 10-0 cijfers verpletterd. Ze lukten zelfs geen setje. Een zwaar verdikt ook voor het thuisspe- lend Teneramonda-D dat geklopt werd met 1-9 door Triumf-C. Jan Van de Wiele redde de eer. Okapi-C behaalde een moeizame over winning op Juvenes-F met 4-6. Bij 3-3 en 4-5 was het bijzonder boeiend, maar de bezoekers konden in het dubbel de volle winst naar zich toehalen. Hoewel Luc Permentier alles won voor de thuis ploeg, zagen de gastheren de zege ont glippen. In de C-reeks een probleemloze ont moeting voor Madelon-D dat op Vlier- kouter-D won met 1-9. De thuisploeg kon enkel het dubbel winnen. In de D-reeks een Sterke Stut-C-forma- tie die een 10-0 lukte op Juvenes-A, hoewel de bezoekers wel wat setjes kon den laten noteren. Een zege zat er niet in. Ook een zege voor Opwijk-A, dat bezoe ker Eendracht-F naar huis stuurde met een forse 10-0. Een draw op Troelant-B waar Juvenes-E te gast was. De bezoekende tegenstand kwam vooral van Goossens die driemaal won. In de sporthal van Buggenhout liet Een- dracht-E zich de zege ontfutselen door het bezoekende Erpe-A met 4-6, hoewel de lokale Emiel Van Biesen alles won. uiig 9-1 9-1 8-2 6-4 8-2 1-9 1-9 3-7 9-1 7-3 8-2 2-8 6-4 6-4 6-4 7-3 5-5 3-7 6-4 8-2 7-3 9-1 7-3 nm. 4-6 1-9 4-6 7-3 6-4 nm. 10-0 2-8 3-7 5-5 10-0 8-2 7-3 10-0 6-4 Het is geen geheim dat voor de tafeltennisfreaks het jaarlijks Kampioenschap van Hamme één der hoogtepunten van het seizoen is geworden. Vooral de laatste jaren is het een volwaardig kampioenschap geworden. Niet alleen omdat er niet minder dan zeven reeksen geprogrammeerd zijn maar ook omdat het aantal inschrijvingen met de jaren boven de honderd schommelt. Verleden jaar waren er iets meer dan 130. Dit jaar wil men minstens hetzelfde aantal bereiken. Op zaterdag 9 en zondag 10 februari is Patro opnieuw, zoals al zovele jaren, organisator van dit lokaal kampioenschap. Frans Messagie heeft vorig jaar voor de tiende keer de titel in de wacht gesleept. Ook al stond hij in de finale tegen Guido De Block met 0-2 achter. Nadien won hij met 3-2. De kruciale vraag is dus: 'Zal Messagie ook dit jaar de titel pakken Dat hij één van de belangrijkste kandidaten is blijft duidelijk, ook al zegt Frans zelf dat hij aan één van de slechtste seizoenen van zijn loopbaan bezig is. Wij weten echter uit ondervinding dat Frans tijdens een dergelijk steresserend tornooi altijd iets sterker is dan de anderen. Meteen is het duidelijk dat dit lokaal kampioenschap opnieuw spannend zal worden. Elk jaar gaat er meer en meer belangstelling naar de verschillende nevenreek sen, waarin de jeugdreeksen een steeds grotere rol gaan spelen. Elk jaar immers groeit het aantal jeugdspelers aan en wordt de kwaliteit beter. Meer dan de helft van de deelnemers kunnen bij de jeugd worden geklasseerd. Hoe dan ook, deze jubileumuitgave wordt ongetwijfeld een voltreffer. Het staat open voor alle spelers (speelsters), al dan niet aangesloten bij een klub maar men moet wel in Groot-Hamme wonen. Traditioneel zullen afgevaardigden van het college van burgemeester en schepenen aanwezig zijn op de verschil lende finales en nadien de plaketten en diploma's aan de laureaten overhandi gen. Konkreet Zaterdag en zondag 9 en 10 februari organiseert TTC Patro het Kampioenschap van Hamme voor alle spelers, al dan niet aangesloten bij een klub, maar wonend in Hamme. Plaats: Zaal Familia, P. Vander Jeugdlaan. Programma: Zaterdag: 9 februari: 9u00 mikroben, miniemen, kadetten; 10u30: juniores; 13u30: jeugd-open (mikroben, miniemen, kadetten en juniores); I6u00: seniores-geklasseerd en seniores niet-geklasseerd; 17u00 veteranen en da mesreeks; 18u00: open reeks 'Kampioenschap van Hamme'. Zondag 10 februari: 9u00, l/8ste finales reeks open 'Kampioenschap van Hamme; lOuOO finale van de jeugd; JluOO finale reeks open 'Kampioenschap van Hamme'. HVC lste afdeling Ons Huis A-Juvenes A Bac A-Dynamica A Eendracht A-Madelon A Patro A-Sterke Stut A Patro C-Patro B 2de afdeling Pardaf A-Madelon B Patro D-Wetteren A Herleving A-Stekene A Eendracht B-Patro E Vlierkouter A-BAC B 3de afdeling Eendracht C-KWB A Okapi A-Patro F Teneramonda A-Juvenes B St.Pauweis A-Lede A Triumf A-Vlierkouter B 4de afdeling A Stekene C-Juvenes D Okapi B-Stekene B Dynamica A-Juvenes C Pardaf A-BZP Triumf B-Pardaf C 4de afdeling B Madeion C-Ons Huis C Sterke Stut B-Ons Huis B Teneramonda B-Eendracht D Viktory A-Lede B Vlammers-Teneramonda C 5de afdeling A Pardaf D-Sint-Niklase B St.Pauweis B-Troelant A Troelant C-KWB C Sint-Niklase A-KWB B 5de afdeling B Okapi C-Triumf C Dynamica A-Teneramonda D Juvenes C-Triumf D Troelant B-Juvenes F 5de afdeling C Patro H-Opwijk B Vlierkouter C-Patro G Madeion D-Herleving A Ons Huis D-Vlierkouter D 5d afdeling D Eendracht F-Erpe C Erpe A-Opwijk A Wetteren B-Eendracht E Sterke Stut C-Erpe B Opwijk C-Juvenes D BADMINTON Badminton. Er waren zoveel kandidaten om deel te nemen aan het Lotto-jeugdtornooi van Drive Denden inschrijvingen moesten geweigerd worden (foto Piet Hermans) Voor de vierde opeenvolgende keer orga niseerde Drive uit St. Gillis-Dendermon- de haar ondertussen goed gekend LOT TO jeugdtonooi. Met 87 inschrijvingen is dit nationaal LOTTO jeugdtornooi niet alleen uniek in onze provincie, maar is zo gekend in de andere provincies dat nu inschrijvingen moesten worden ge weigerd. Drie weken voor de nationale jeugd kampioenschappen te Charleroi is dit jeugdtornooi ideaal als test. Daarom mocht Drive weer de inschrijvingen no teren van nationaal kampioen bij de miniemen enkel en dubbel van Kristof Van Landschoot en Hans Willems. Deze laatste was niet al te best en ver koos daarom alleen deel te nemen aan de dubbel. Drie poules bij de miniemen. Hier speelden poulewinnaars Michael Van Der Sijpt (Anderlecht), Gert Thoné (Merksplas) en Gregory Verpoorten (Mechelen) finale. Een rustig en tak- tisch sterk spelende Gert Thoné was hier heer en meester. Bij de kadetten jongens werd na de vijf poules verder uitgebouwd naar een fina le met rechtstreekse uitschakeling. De 15-1 en 15-2 uitslag voor winnaar Kristof Van Landschoot (Adegemse) laat een vlotte overwinning vermoeden. Maar niets is minder waar. Tom Claessens (Reinaert) en Van Landschoot speelden een van de langsdurende finales van het Drive LOTTO jeugdtornooi. Vermoeid maar gelukkig vertelde een vroeg vol wassen Claessens dat Van Landschoot taktisch zo perfekt speelde dat hij moei lijk zou te pakken zijn te Charleroi. De grootste reeks was zoals verwacht de jongens-scholieren enkel. Na uitwerken van de 7 poules werd ook hier geopteerd voor een KO systeem. Joost Van Den Branden (Mintons) pakte Badminton. B.C. Drive uit Dendermonde organiseerde het Lotto-jeugdtornol in de sporthal van Oudegem (foto Piet Hermans) hier in halve Jurgen Kerre (Drive) en naamgenoot Joost Van Den Brande (Merchtem) verloor van clubgenoot Björn Van Gerwen. Het werd een evenwichtige en mooie finale die na drie kwartier uiteindelijk door Van Gerwen werd gewonnen. Gunther Aelbrecht (Opwijk), Ive De Ruysscher (Drive) en Christof Vonck (Mintons) werden poulewinnaar bij de jongens junioren. Ontegensprekelijk beheerste Gunther Aelbrecht deze reeks. Vonck verloor zijn twee wedstrijden zodat de onderlinge wedstrijd tussen Aelbrecht en De Ruys scher beslissend was. Met 15-1, 5-15 en 15-6 werd Gunther Aelbrecht hier winnaar. Ook met club- genoot Koen Meskens was hij de in de dubbel. Isabel Van Landschi (Adegemse) en Nadine Bergm; (Merchtem) speelden finale in de reek ra miniemen/kadetten. Provinciaal gesf rai lecteerde Isabel Van Landschoot raasd gewoon over Bergmans heen. En da nog te weten dat het Adegemse meisj miniem is. Bij de meisjes scholiere stond er geen maat op Nathalie De Paw (Adegemse). met twee keer 11-0 deedz Elke Van Cauter (Merchtem) rood aan lopen. Laatstejaars juniore Ilse De Puysseleil [g (Mintons) kwam en overwon. Elke De Rop (Opwijk) kwam niet verde dan een 11-1 en 11-2 verlies. L.C La 0«tv 'E Deze week valt er opnieuw een beslis sing in het titelduel. Patro-A, op één punt van leider Sleidinge-A, trekt naar Ronse-A, een formatie die op de derde plaats staat te trappelen om de leiding over te nemen. De Hamse formatie moet er winnen om de kansen gaaf te houden, maar is ze daarvoor sterk ge noeg? In eerste provinciale heeft Patro-A het de laatste tijd flink gedaan. Bij Kiel- drecht-C haalde het een gemakkelijke 1-15 overwinning weg. Deze week haalde het in eigen Familiazaal een 13-3 zege tegen Sleidinge-B en dat ging zeer vlot. Patro-B, veilig in de middenmoot van de rangschikking, verloor bij Sint-Niklase- B met 11-5. Tegen Knal-A uit Deinze behaalde het thuis een 11-5 overwin ning. De B-ploeg kwam wel gehandicapt achter de tafels. Invaller Davy Van Cau- teren deed het echter goed en sleepte twee overwinningen uit de brand. Patro-C vecht in tweede provinciale voor een tweede plaats, die een testwedstrijd inhoudt tegen de tweede uit de andere tweede afdeling. In Balegem-A kende het geen moeite om de 1-15 cijfers vast te leggen, maar thuis tegen Oudenaarde was het er niet gerust in. Het ontbreken van Carl Goossens en Mike D'Hollander was de oorzaak van deze twijfeld. Toch werd het een vlotte 10-6 overwinning. Paul De Schoesitter was de beste met vier zeges. Invaller Mario De Smet won SK Aalst-Haaltert 1-0. De Aalstenaars in de aanval maar het Haaltertse fl'f wordt goed afgeschermd (da) drie wedstrijden en er zat voor hem nog een vierde zege in. In de belle had hij een 11-19 achterstand opgelopen. Nadat hij tot 19-19 gelijk was gekomen, zakte hij in mekaar. Hilaire Straetman (1) en Mare Stallaert (2) deden de rest. Patro-D doet het de laatste tijd iets minder in derde provinciale. Eerst ver loor het op Kieldrecht-D met 13-3 en deze week verloor het thuis met 7-9 tegen Madelon-Opstal. Spanning was er genoeg, maar het feit dat invaller Erik Verdonck niets kon winnen was fataal: Walter De Rijcke (2), Bart Van Couwen berghe (2) en Francois Van Dender (3) Tenslotte is er nog Patro-D in vijfdi provinciale en dat staat aan de leiding Overal zette het grote overwinningen o| het bord. Deze week versloeg het Erem bodegem-A met zware 12-4 cijfers. Hete nu uitkijken naar de match tegen twee J de geklasseerde Immerseel-B die li beslissen over de titel. Veel laat vermoe den dat het zonder puntenverlies de tile P[ zal pakken. HVC

De Voorpost | 1991 | | pagina 30