Grandiozer kan niet Voorstelling van de Oudegemse Martin's Wielerclub in Aalst 32 - 8.2.1991 - De Voorpost Vorig jaar waren we present op de eerste voorstelling van Martin's Veloclub in 'De Voermansrust' te Wieze. We waren er zo overdonderd door de ontvangst dat we het onmogelijk achten ooit nog zoiets mee te maken. Toch heeft die sakkerse slager Martin Vermeir uit Oudegem het voor mekaar gekregen om een nog meer indrukwek kende avond in mekaar te boksen. In de barstensvolle zaal Beukenhof wa ren een honderdtachtig nieuwsgierigen samengestroomd, niet alleen om te ver nemen hoe het nu voortaan zal reilen en zeilen bij de renners maar ook om er te genieten van de attracties die organis ator Martin voor hen in petto had. Die attracties mochten er zeker zijn. Peter Mitchel, een zeer vlotte jongen met een bijzonder aangename stem, presenteerde de ganse avond en- af en toe vergastte hij het publiek op enkele zangnummers. Voorlopig nog vrij onbe kend maar een waar talent. Na hem verwachtten we Johan Lotti- giers, de broer van Helmuth Lotti en last but not least Wendy van Wanten. Een programma dat zowaar een gala-avond waardig was. Uiteraard werd er eerst aangeschoven voor het aperitief en men zag zo dat deze rennersfamilie blij was om mekaar te rug te ontmoeten na die lange winter maanden. Hier en daar zagen we een aankomend buikje maar tegen dat het seizoen aankomt zal dat wel wegge- traind zijn... Na een uurtje gezellig keuvelen werden de voeten onder tafel geschoven want er stond een echt feestmaal te wachten. We gaan niet in detail treden over de voorge schotelde spijzen want dat zou ons te ver leiden. We willen wel kwijt dat er liefst vier gangen waren en dat het ons bijzon der goed gesmaakt heeft. Nadat zo ongeveer alles verwerkt was kon het meer officiële gedeelte van de avond beginnen, nl. de voorstelling van de renners die dit jaar zullen rijden in de kleuren van Martins' Veloclub, Iedereen had ondertussen aan de ingang reeds de nieuwe truitjes kunnen bewonderen, al weer een ontwerp van Herman De Gent, die echter wegens een rugletsel pas later in de avond kon aanwezig zijn. Hij was er dan toch en kon dus ook volop meegenieten van de ploegvoorstelling en huldiging van de renners die vorig seizoen bijzonder goed presteerden, een hulde waarin hij ruim zijn deel kreeg. Hij was het trouwens die de tekst maakte voor de individuele voorstelling en die tekst laten we hier graag volgen. Voorstelling van de renners Dirkjansegers Deze Aalstenaar komt het moeilijkst op gang maar wint het gemakkelijkst aan kilo's. Dat komt omdat 'den Dizzen' elk weekend met zijn peetvader, Frans Neu- landt, moet gaan 'eetfestijnen' (uitge breid gaan eten). Dat wordt dan nog voorafgegaan door een wekelijkse drink met zijn baas Martin om het weekend in te zetten. Een gewoonte die hij stipt volgt. Dat alles ten koste van de konditie en ten voordele van de overtollige kiloo tjes. Iedereen hoopt dat 'den Dizzen' meer aan de bak mag komen dan vorig jaar, maar dan niet de bierbak... Georges Michiels Deze renner uit Aalter is een goede vriend en oud-mecanicien van Lucien Van Impe. Nu reeds is hij bezig aan de voorbereiding van het seizoen '91. Georges hoopt meer wedstrijden te kun nen betwisten hoewel hij er niet zal van afwijken om als mecanicien met een of andere ploeg mee te werken en zo zijn spaarvarkentje aan te vullen. Groot ge lijk. 'Het ijzer smeden terwijl het heet is, José Sterckx Nummer drie in de opgaande lijst is José Sterckx uit Erembodegem. Hij is een mannetje apart. Vanuit het verleden we ten we dat José een sterke eindsprint heeft, maar dat voordeel heeft hem in '90 alleen maar windeieren gelegd. Het was telkens voor de ereplaatsen dat Sterckx het laken naar zich toe trok. Anderzijds heeft hij dat spreekwoordelij ke laken niet nodig want deze streekge noot heeft een zwak voor exhibitionisme Wat blote nummertjes betreft is José een fenomeen want na elke wedstrijd trakteert deze 'pin-up-racer' meestal zijn stalgenoten van het M-V-team op een denderende strip-show... Frank Veldeman Het refereert misschien een beetje naar de bekende tv-serie maar deze 'flying docter' is een heuse arts uit Appels (Oudegem). Deze onverslijtbare sportman handelt steeds bescheiden en weloverwogen ook in de kontakten met zijn ploegmaats en zijn tegenstanders. Hij ziet het allemaal vrij amateuristisch en daarom zijn een pint of een lekker glaasje wijn 's avonds na de wedstrijd niet te versmaden. Zijn dame, Lutgard, is tevens één van de sponsors van Martin's Veloclub in de vorm van Axi-form, de sportartikelen qua voeding en massage die volledig ter beschikking staan van deze renners. Marcel van Impe Een renner uit Erpe-Mere en hoe kan het anders, hij is de broer van het rennertje dat in '76 als laatste Belg de Ronde van Frankrijk won. Marcel heeft een zwak voor zijn vrienden maar spijtig genoeg zijn die meestal van de concur rentie. De ene vriendendienst is natuur lijk de andere waard Wim De Clercq Wim zakt naar onze streken af vanuit het Antwerpse Schelle om hier zijn koer sen te komen betwisten. Met sukses trouwens want Wim wint geregeld zijn 'koersje'. Hij hoopt in '91 de begeerde tricolore trui te bemachtigen, hetgeen hem zeker gegund is maar gemakkelijk zal dat niet gaan. Wim is immers niet supersnel en is meestal aangewezen op een solozege. Antoine De Cabouter Uit Grimbergen komt Antoine De Ca bouter, een eenvoudige jongen die steeds bereid is om zich voor de kar te spannen en die dan nog meestal niet beloond wordt voor zijn inzet. Hij is dikwijls mee met de goede ontsnapping maar mankeert dan wat kracht om op m ptf.-fP Wielrennen. In het midden wereldkampioen Patrick Van Renterghem met voor zich een exemplaar van de nieuwe truitjes, waarin de renners van Martin's veloclub volgend seizoen zullen aantreden (da) HlStO! Alf -sportdirecteur Ésmor iotanav I--SIOÜ J Wielrennen. De lokale fotograaf heeft Heirweg is nog bij de pinken (xl) gezien maar Zeienaar Dirk m Wielrennen. Wendy van Wanten tussen enkele bekende gezichten. We zieno.m. Willy Scheers, Guido Reybroeck, Wendy, Lucien Van Impe, Vic Van Schil en Paul De Paepe (xl) Wielrennen. Alle sponsors van Martin's Veloclub op een rijtje. De Oudegemse slager Martin heeft het weer eens voor mekaar gekregen (da) geschied en Patrick behaalde zijn twee {R de wereldtitel, een knalprestatie Uiteraard spelen de sponsors een be- et langrijke rol in de instandhouding van legi een dergelijke amateurs-wielerclub ro Zonder hen is het onmogelijk om de Toe renners degelijk uitgerust de weg op li ik sturen, daarom ook een vermelding, hc Histor Verven Vooral bij de beroepsrenners is bekend maar de heren De Smedt en ;ar Teirlinck hebben het belang ingezien laj van deze nevenbonden die toch zeer volk lokken. In deze bonden is hojnie trouwens nog steeds om het prestige doen en blijft koersen een hobby, bekende firmanaam op de truitje^3 smukt natuurlijk het blazoen Martin's Veloclub op. Dima Sport Deze fietsenzaak uit Berlare wordt ui! w, gebaat door Giuseppe Manimana. lij )v heeft steeds voorde" en was ooit het Belgische Boccacio. Uiteraard via de wielersport bekendheid geven zijn bedrijf. Buslot Autobedrijf Willy Buslot uit Dendermonde, van Audi-VW is reeds voor de opeenvolgende maal sponsor Martin's Veloclub en dus meteen trouwste in de rij, Martin zelf derd natuurlijk. Maar onder telt men dat niet. Olandy Delicatessen Van deze sponsor is ons voorlopig weinig bekend maar we beloven d> zers dat we er de eerstvolgende uitgebreider gaan op terugkomen. Slagerij Martin De belangrijkste van al deze uiteraard Slagerij Martin zelf, met tin natuurlijk, zijn vrouwtje Hilde en onvervangbare moeder Rosa. Rosa verdient deze kleine hulde al lan want zij springt in als Martin al een door al die drukke bezigheden ort breekt, wat natuurlijk ook door Mild wordt opgevangen. Zij deelt het wel wee van de club en deelt al eens in d I brokken. Toch is de ganse ploeg éd blok en dat is nooit stuk te krijgen m Ploegverantwoordelijken Martin Vermeir, Hofstraat 25, 9200 Ou "r Herman De Gent, Koeistraat 51, 9301 Aalst Dat voor wat de voorstelling van de plofl betreft. Even werden we nog in spanning gebotn den want voor Patrick Van Renterghed was als wereldkampioen een speciale trofee voorzien. Het werd een prachtige collier in goud met een fraai juweel een renner voorstelt. Het geheel wen! geschonken door John Claessens vanl' Buddy's Gold, dat zaken heeft op de Aalsterse Houtmarkt en in de nabijhe van de Brusselse Grote Markt. In b$< verkoopt en koopt men oud en nieu goud en uiteraard allerlei juwelen van alle prijsklassen. Hoogtepunt van de avond was natuurll het optreden van Wendy van Wanten, di< de zaal deed verbaasd staan met haa talent en dat was nu niet direkt wat «1 vooraf hadden gedacht. Een mooie da me alleszins, met daarbij nog een merit waardige stem. En of ze sukses had- Toen we dan in de late uurtjes onz jassen zochten bemerkten we nog eei enorm Breugheliaans buffet, waarva veel te weinig was gegeten, tot grote spij van Martin die er echt zijn werk had va gemaakt. Kortom, het kon niet op. Als de renner nu ook nog presteren in verhouding M deze avond dan kan er niets misgaan. We houden u op de hoogte... Patrick Van Renterghem Wereldkampioen van alle vrije wie lerbonden Patrick slaagde erin de wereldtitel te behalen na een indrukwekkende solo van zo'n 20 km, na eerst zijn drie metgezellen te hebben afgeschud. Wel besteed want achter de schermen was er Wielrennen. Sponsor Martin van Martin's Veloclub uit Oudegem mocht toch danig gewerkt om Patrick van de start wel eens aUeen op het plaatje met Wendy, zeker weg te houden. Gerechtigheid is echter het einde zijn werk af te maken. Toine heeft deze winter hard gewerkt om deze handicap weg te werken zodat hij dit seizoen enkele palmen gaat binnenrij ven. Hij wordt op de voet gevolgd. Luc Van der Eecken Als iedereen klaar is en alles netjes opgeborgen heeft om zich naar de prijs- uitdeling te begeven, dan schiet hij in aktie. Wassen, fiets opbergen, sporttas in de wagen leggen, enz. Juist voor het afsluiten van de tijdsgrens komt hij er aan. Deze inwoner van Kerksken, onbe zorgd om al die drukdoende organisato ren en délégués, stapt dan binnen om zijn prijs af te halen en/of zijn dorst te lessen. Bewonderenswaardig als men weet dat andere renners super-nerveus op de uitslagen staan te wachten om dan snel naar huis te gaan. Maar die inivi- duen zijn raar in Martin's Veloclub. Antoine De Mitz Met deze man uit Waarschoot begint het zwaar geschut. De boezemvriend van Patrick Van Renterghem zal het jaar 1990 niet snel vergeten en vooral de nu opgedoekte BWCL niet. Al die heisa kon Toine net deren want samen met Patrick heeft hij het hoofddoel van het seizoen bereikt en dat bleek voor hem het be langrijkste. De relaxe sfeer binnen de club zorgt ervoor dat nare gebeurtenis sen snel in de vergeethoek geraken en dat het moreel op zenith staat om met geslepen messen het nieuwe seizoen aan te pakken. Willy Van Dijck Deze halve sinjoor uit Boom ervoer dat er vorig jaar niet gewandeld werd tijdens de wedstrijden en dat een koers naar zijn hand zetten niet zo eenvoudig is. Toch is Willy op een haartje na kampi oen van België geworden in de A-reeks, ware het niet dat 'Cisse' De Ridder hem in de laatste kilometers bijbeende met de rest van de groep en zo zijn eigen positie ideaal maakte om met een ver nietigende eindsprint uit te pakken. Weg was de begeerde driekleur...Daarom zal Willy allicht dit seizoen niet meer treu ren.

De Voorpost | 1991 | | pagina 32