bouwen en wonen Agalev: Hoeveel storten telt de Denderstreek? Raamschilderijen een teken van de Aalsterse spotlust Infobo Beurs van Karnavalkriebels Programma Karnaval Aalst Oinofte of ftrfLQ Aalst karnaval op Japanse televisie Tijdens het komend karnaval is een team van Japanse TV-mensen aktief. Ze maken er opnamen voor het programma 'The world catch me'. Ook onze nationale zender BRT zal opnamen maken welke men zal uitzenden in uitgesteld relais op woensdag 13 februari om 22 uur. VTM van zijn kant zal opnamen maken voor de nieuwsflash van zondag 10 februari. Karnavalpint kost 45 fr De horeca van het centrum besliste in een algemene vergadering de prijs voor een consumptie vast te stellen op 45 fr. Negen herbergen óp de Grote Markt zullen open zijn. Rijkswacht en politie werken samen voor veilig karnaval Traditioneel is er een goede samenwerking tussen de rijkswacht en de politie tijdens de karnavaldagen. Ministers zullen er dit jaar niet op de officiële tribunes zitten. Wel zullen een aantal ambassadeurs van landen waar ook een karnavalstraditie is postvatten op de eretribune. Rijkswacht in burger zal in de straten patrouilleren en de politie neemt de veiligheid van de karnavalisten voor haar rekening in de omgeving van Markt, Kerkstraat, Hopmarkt. Leden van het feestko- mitee zullen nauwlettend toekijken, vooral als de zogenaamde losse groepen instappen aan de Werf of alles wel door de beugel kan. Burgemeester De Maght spreekt zeker niet van censuur met betrek king tot het gebeuren in de Golf wel moet men er zorg voor dragen dat niemand van een bepaalde bevolkinsgroep zich gekwetst kan voelen met het getoonde karnavaltema. JM Heyman Zaterdag 9 februari om 14.00 uur: dekenij Dorp Erembodegem kinderkarnaval Centrum netwerk Ridderstraat kinderkarnaval Tragelsport karnaval rolschaatsfuif Om 18.00 uur in de Belfortzaal officiële aanstelling van Prins Karnaval 1991 gevolgd door de karnavalraadszitting Om 19.30 uur op de Grote Markt rondgang van de Oude Garde en afhaling van de kantiniere Karnavalbals: om 21.00 uur Braziliaans Karnaval in Netwerk in de Ridderstraat 28; karnavalfuif AKV De Schoimers in het Sociaal Centrum Rerum Novarumstraat 4 en Europese Muppetshow in de Keizershallen, georganizeerd door de Catharinisten Zondag 10 februari 14.00 uur in het centrum van Aalst de 63e karnavalstoet 14.00 uur karnaval in Hak 't Kioesken, Sint-Martinusplein 17.00 uur karnaval in Netwerk, Ridderstraat 28 Maandag 11 februari 10.00 uur rustoord Sint-Lieven bejaardenkarnaval 11.30 uur Aalsters Stedelijk Ziekenhuis bezoek van de prinsencaemere 13.30 uur Sint-Anna kinderkarnaval 14.30 uur Grote Markt bezemdans van de Aalsterse Gilles 15.00 uur Grote Markt dertigste Ajuinworp 15.00 uur Centrum tweede rondgang van de Aalsterse karnavalgroe- pen 19.30 uur Centrum kroegentocht 20.00 uur Keizershallen prijsuitreiking Aalsterse karnavalgroepen Dinsdag 12 februari 9.00 uur rustoord Hopperank bejaardenkarnaval 10.30 uur rustoord Sint-Job bejaardenkarnaval 12.00 uur Carlton karnavallunch 15.00 uur Grote Markt optocht van de Voil Jeannetten 19.00 uur Grote Markt taptoe 22.00 uur kultureel centrum De Werf optocht van de vastenavondpop 22.30 uur Grote Markt verbranding van 'Vastelauved' -■ 4 - 8.2.1991 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Gelijktijdig met beide beurzen richt Infobo een Kunsttentoonstelling in. Deze wordt gehouden in de zaal op het eerste verdiep van het nieuwe inkomgebouw. Deze tentoonstel ling die loopt onder het thema: "Lijn en kleur" zal voor de eerste maal gevuld zijn met uitgezochte werken van leraars en leerlingen van de Academie van Schone Kun sten. Schilderwerken, tekeningen, etsen en keramiek zullen er worden tentoongesteld. Het bestuur van In fobo en van de Academie staan er op dat deze tentoonstelling "het van het" dient te zijn. Infobo 1991 dient zich aan als de "topper" in haar 10-jarige loopbaan, dit mede door de nieuwe initiatieven en gesteund door een nog verder doorgedreven publiciteit. Deze laatste kenmerkt zich vooral door een nieuw "aange paste" muuraffiche, door een groot aantal 20m2 affiches en het opdrij ven van de hoeveelheid 4m2 borden. Deze reklame bestrijkt benevens de regio Aalst ook de streken Zotte- gem, Geraardsbergen, Dender leeuw, Ninove, Vlaams Brabant, Asse, Opwijk, Lebbeke, Dender- monde, Wetteren. Met de statio naffiches bestrijkt Infobo naast de stations van voornoemde gemeen ten ook nog de stations van Brussel, Gent, St.Niklaas. Voor de regionale publiciteit werkt Infobo samen met het Gouden Blad. Niettegenstaande de inrich ting van dergelijk initiatief reeds heel wat tijd en inspanningen vraagt, leek dit voor het bestuur nog niet genoeg. Om de mensen nog beter te kunnen helpen, zijn zij sa men met haar beroepsvereniging gestart met een "dienstencentrum" dat speciaal gericht is naar mensen uit de bouwberoepen. "Onderne mingsservice" noemt dit, waarbij vooral aandacht zal gaan naar be ginnende zelfstandigen. Ook bij dit nieuw initiatief komt heel wat kij ken. Om die dienst optimaal te kun nen uitwerken gaat men hiervoor samenwerken met het Algemeen Middenstandsverbond. Dienstver lening aan de beroepsmensen uit de bouwgroepen is voor Infobo geen ijdel woord. Overzicht van de aktiviteiten met de Paasbeurzen 1991 Donderdag 28 maart 20u. Opening van de Kunsttentoonstelling "Lijn en Kleur" door mevrouw Gracien- ne Van Nieuwenborgh, schepen van kuituur. Vrijdag 29 maart 17u. Offi ciële openstelling van Infobo, Beurs voor Bouwen en Wonen en het Tuinsalon, door Mevrouw Anny De Maght, burgemeester. Huldiging van exposanten en medewerkers. Gelegenheidstoespraak door de Heer Dirk De Meerleer, schepen van leefmilieu. 20.30u. Feestmaal in het restaurant van de beurs (mits inschrijving). Paaszondag 9u. Dankmis (in tuinsalon). llu. Aan komst van de Paasklokken. 12u. Ap- peritief van de voorzitter. Dinsdag 2 april: 20u. Sluiting met Vervolg van blz. 1 in de karakterisatiefase, voor 42 in de saneringsfase (onderzoek, ont werp, daarom is de sanering zelf nog niet bezig!). Volgens het ont- werp-afvalstoffenplan zullen de voorbereidingen van de sanering van 14 storten de volgende 5 jaar worden afgewerkt. In een aantal ge vallen hiervan zal de sanering ook echt worden aangepakt. OVAM schat dat er in Vlaanderen 9000 black points zijn. Waar die al lemaal liggen en om welke afval het gaat weet OVAM niet. Na 5 jaar staat de aanpak van de black points in Vlaanderen nog maar in zijn kin derschoenen. Een tijdsschema om de black points systematisch aan te Taptoe door de Koninklijke Fanfa re "De Jonge Garde" van Moorsel en gezellig samenzijn. Al de tentoonstellingen zijn ge opend voor het publiek: vrijdag 29 maart van 19 tot 21 uur, zaterdag 30 maart van 14 tot 21 uur, zondag 31 maart en maandag 1 april van 10 tot 21 uur en dinsdag 2 april van 16 tot 21 uur. JM Heymans pakken is in het ontwerp-afvalstof- fenplan niet te bevinden. Agalev wil duidelijk stellen dat het hiermee niet op OVAM mikt als schuldige. Agalev verwijt wel minis ter Kelchtermans dat hij OVAM niet het nodige personeel en de no dige werkingskosten geeft om hier werk van te maken. Minister Kelch termans wil of durft het probleem niet ten gronde aanpakken. Blijk baar aarzelt hij om de industrie te laten betalen om haar eigen rommel op te kuisen. Dat het leefmilieu on dertussen verder wordt aangetast, lijkt hem geen grote zorg te zijn. Agalev Voor de groenen is dit een hoogst- dringende materie. Het kan niet dat ons leefmilieu verder wordt aange tast door tal van onwettelijke stor ten. Minister Kelchtermans moet OVAM voldoende geld en perso neel geven om dit probleem ver sneld aan te pakken. Het kan niet dat de minister de leefmilieuproble men waarbij hij op de gevoelige te nen van de industrie zou kunnen treden, ontwijkt! Agalev richt zich ook tot alle ge meentebesturen van het arrondis sement. Volgens de groenen kan de gemeentelijke administratie OVAM helpen bij de inventarisatie van de black points. Zij zijn immers veelal goed op de hoogte van de huidige en vroegere industriële ak tiviteiten in de gemeente. Door hun informatie door te spelen aan OVAM wordt het onderzoek een flink stuk geholpen. De kosten voor de sanering moeten zoals in de wet voorzien betaald worden door de verantwoordelijke voor de vervuiling. Er moet goed op gewaakt worden dat bedrijven en eigenaars de kosten voor de sane ring van de black points niet afwen telen op de gemeenschap. De gewo ne burger mag niet opdraaien voor de jarenlange vervuiling van de in dustrie! Organisatie Artaria organizeert een 'Inter nationaal Mozart Festival' met 54 exklu sieve koncerten. Het festival gaal van stf op 28 januari en eindigt op 6 december Voor meer informatie bvba Antares Musit Market, Sinl-Michielsstraat 17 te 900t Gent (091/25.92.75) De provincies Zeeland, West-Vlaandero en Oosl-Vlaanderen hebben een gemeen schappelijk ontwikkclingskoncept uitge werkt voor de Euregio Scheldemond me een bijhorend meerjarenprojektenpttf gramma. Koopkrachtevolutie in België, een studie van het Insituut van de Onderneming houdt rekening met de fuskalc hervormH van 1989 en stelt een verbetering vast van de koopkracht in vergelijking met het verle den. De studie is verkrijgbaar aan ISOfrpe' eksemplaar bij het Ivo, EendrachtstratA 1050 Brussel (02/514.22.65.) Ter gelegenheid van karnaval ziet men vaak Jef Michiels, Luk Van Canegem en leerlingen van onze Aalsterse akademie ramen schilde ren van horecazaken. Men speelt er in op wat in die bepaalde herberg gebeurde, wat in Aalst aktueel was of nationaal een aandachtspunt was. Aan de Grote Markt in Kaffee De Klok heeft men het over de presta ties van VK Aalst. Op de Hout markt wordt de vroegere voorzitter van het Aalsters Karnavalverbond Paco Milou, als het 'Schoensjte moederkindtj' voorgesteld. Aan het Gulden Vlies herinnert men aan de interpellatie van Jan Caudron in de gemeenteraad over Decibels van het lawaai in de Kaffee's. Hij wordt verwezen naar de Ijzer in de Vlaanderenstraat, naar zijn bu reel in de Kerkstraat of de vlucht naar... Aan de drugs brengt men een hulde aan de 'Boitselierdynastie' dat men Fransky, Jean Paul en ei zo na Yvan geboren kon worden, maar waar Michelleken een stokje voorstak. Aan de andere vitrine zagen we Ro land Van Styvendaele dat na veertig jaren aktieve dienst bij de dienst 100 eindelijk op pensioen is. Dit is ook het onderwerp in Taverne Dirk Martens in de Molenstraat. Het Europees Karnaval ontbreekt ook niet als karnavaltema dat zien we o.a. in taverne Atlanta aan het Stationsplein. Keizer Kamiel viel van het podium tijdens de verkie zing van de Aalsterse karnavalprins en op het Stationsplein is dit ook te zien op een raamtekening. Normalerwijze wordt het Station mooi versiert met karnaval, i door de herstellings en restauratij werken is dit niet mogelijk, feestkomitee en het stadsbestuur gaven nu aan iedereen de kans on in Graffitystijl toch wat kleur aant« brengen en met wat een resultaat, We kunnen onmogelijk alle vitrine en vensterramen hier beschrijven maar een tocht door de centrum straten kan best een aangenamj verpozing zijn of een laatste opwar ming voor onze zotte driedaagse. JM Heyman

De Voorpost | 1991 | | pagina 4