COPPENS J.P. BEGRAFENISSEN SAaAt 12-1.3.1991 - De Voorpost Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 Binocchio... V door Andante CC De Werf en Belfortzaai, van 8 Theatre (schoolvoorstelling) t.e.m. 30 maart 'Binocchio... V' is het verhaal van Aalst is de eerste stad die dez een marionet anno vandaag, verteld prachtige tentoonstelling binnej door zes 'zwarte' personages. haalt na het Filmfestival te Gent, In het sprookje van Carlo Collodi, Het is een overzichtstentoonstel moest Pinocchio braaf de goede ling van alle films die in Vlaandere raad van de fee en de krekel volgen, gedurende 25 jaar geregisseerd et als hij tenminste ooit een jongetje of geproduceerd werden, van vlees en bloed wou worden. Deze tentoonstelling tracht da En hoe zit dat vandaag? Welke goe- ook aan de hand van allerlei ai de raad zou de fee vandaag geven chiefstukken een overzicht te geve aan een marionet? Laat Binoc- van wat in deze periode werd g? chio... V de zwarte personages de presteerd. Als illustratie wordt ge touwtjes in handen nemen of vertelt bruik gemaakt van allerlei doca hij liever zelf zijn verhaal? mentatie zoals affiches, foto's En als je gewillig eenieders raad press-books, filmuittreksels, mi opvolgt, word je dan niet opnieuw ziek, attributen, rekwisieten, inter een marionet? nationale en nationale diploma'sei Vanaf 8 jaar. onderscheidingen, maar ook wot CC De Werf-Aalst, Schouwburg, den in vitrines allerlei herinnerin maandag 11 maart, 14 uur. gen uitgestald die een idee gevet Reservatie: 053/76.13.03. van wat er in deze 25 jaar wen Toegang scholen: 80 fr. (begelei- gepresteerd, dende leerkrachten hebben gratis Als extraatje is een bepaald luik vol toegang). ledig gewijd aan de Vlaamse Ani Individuele bezoekers: 100 fr. matiefilm met als uitschieters teke ningen uit het werk van Raoul Set Tenendans - Raatikko vais en Nicole Van Goethem die Tanssiteatteri (Finland) respectievelijk de Gouden Palmvas Bij het begin van de voorstelling Cannes (1977) en een Oscar (1988! ontmoeten twee in hoge hakken ge- wa, 1 sleepten met hun film stoken voeten elkaar in een kleine **arPya en Een Grieks poppenkast. Ze sluiten vriendschap ragedie en ontdoen zich van de hinderlijke Daarnaast is er tevens een verzamt schoenen enspelen wat operascè- Hng i.v.m. pré-cinema film appi nes. Plots verdwijnt de poppenkast ratuur van vóór 1965. en verschijnen er twee kleuterachti- Kortom, het is een reflektie ove ge wezentjes die absoluut niet opge- een kwarteeuw Vlaamse geschied? wassen zijn tegen hun handige voe- nis met hoogtepunten en diepte ten die hen steeds te slim en te vlug punten, met moedige initiatievei af zÜn- en hoopvolle resultaten. Dan volgt een intens gevecht van de De tentoonstelling '25 Jaar Vlaam twee om de heerschappij over hun Se Film' is een initiatief van Ber eigen voeten. Podevijn, verantwoordelijke voo Een dolkomisch leerproces, dat zc produktie en promotie bij de film met succes afronden: aan het einde dienst van het Ministerie van dt voeren ze als volleerde danseressen Vlaamse Gemeenschap en een or een stukje klassiek ballet op. ganisatie van de vzw Film Memo Vanaf 4 jaar. ries. Aalst. Op de ontvangst van de prinsengarde in het stadhuis waren ook t rasechte kamavalisten van de partij (a) CC De Werf-Aalst, Schouwburg, woensdag 6 maart, 15 uur. Reservatie: 053/76.13.03. Toegang: kinderen 100 fr./l strip- volwas.: 170 fr./2 strippen. Wolfgang Amadeus Mozart: een muzikaal talent Mozart stierf in 1791, twee eeuwen geleden. Hij liet de wereld een mu zikale erfenis na, die nog elke dag velen verbaast en inspireert. Daarom maken we van de gelegen heid gebruik om de vele facetten van deze Salzburger te belichten; niet enkel muziek om de muziek, maar Mozart als persoon met zijn impakt op de tijdsgeest en het be lang van zijn muzikaal erfgoed in 1991. Talrijke muziekillustraties helpen ons op de goede weg en vormen de voedingsbodem van onze ontleding. Mozart blijft brandend actueel, ze ker in 1991 zal er veel aandacht aan zijn oeuvre besteed worden. Aan u om de boot niet te missen! Begeleiding: Dhr. Luc Leupe - Le raar Muziekgeschiedenis. CC De Werf-Aalst, Studio. Data: maandagen 4 maart, 11 maart, 18 maart, 25 maart, 8 april, 15 april, 22 april, 29 april, 6 mei, 13 mei en 27 mei, telkens om 20.15 uur. Cursusgeld: 1.600 fr./deelnemer (inclusief nota's). Opération Fu door Drambakus Onlangs berichtten wij u dat de voorstelling 'Opération Fu' werd uitgesteld naar een latere datum wegens een chirurgische ingreep bij één van de spelers. Welnu, die nieuwe datum is over eengekomen met het gezelschap en zo zal de voorstelling alsnog plaats hebben op zaterdag 20 april 1991 om 20 uur. De gekochte tickets en gedane re serveringen blijven evenwel geldig voor deze nieuwe voorstelling. Personen die op de nieuwe datum onmogelijk kunnen aanwezig zijn, worden verzocht hun reservatie te annuleren. Voor de personen die al een ticket gekocht hebben, bestaat uiteraard de mogelijkheid om hun ticket(s) tegen de betaalde som te ruilen. Tentoonstelling '25 Jaar Vlaamse Film' Geleide rondleiding bij deze ten toonstelling op zondag 10 maart on 15 uur. Macbeth - Stuffed Puppet Theatn Het Stuffed Puppet Theatre staat ii een aantal opzichten lijnrecht te genover het traditionele poppen spel en de begrenzingen wordei door de Australische poppenspelei Neville Tranter bij elke nieuw voorstelling verder uitgehold. On langs werd hij voor zijn baanbre kend werk nog bekroond met de 1' Internationale Figurentheaterpri) Erlangen/Nürnberg. 'Macbeth' is gebaseerd Shakespeare's Macbeth, waarvat de rijkdom aan krachtige aards beelden zich uitstekend leent voo: theater met poppen. Neville speelt als acteur 'de van Macbeth'; Macbeth zelf en dt overige personages uit het verhas (poppen) worden door deze gees gemanipuleerd. CC De Werf-Aalst, Schouwbt zaterdag 9 maart, 20 uur. Reservatie: 053/76.13.12. Toegang: 300 fr. Jeugd en Muziek: Mozartkoncert Dit jaar- 1991 - is het tweehonden jaar geleden dat Mozart de eeuwig muziekvelden inging. Over de hele wereld zal zijn muzid klinken als een ode aan het univei sele muziekgenre 'Mozart'. Jeugd en Muziek Afdeling Aalst ef zijn Kamerorkest, laat deze herdet king niet ongemerkt voorbij gaan. Op vrijdag 8 maart '91 om 20 uur if de Schouwburg van C.C. De Weri speelt het Kamerorkest, met als di w rigent Frangois Schollaert, een conj cert met op het programma ee; keuze uit zijn bekendste werken.I Als solisten treden op: de reeds be fl faamde sopraan Diane Verdoöi en de getalenteerde en beloftevolle klarinettiste Lydia Rossignol. Toegang: 150 fr,; -30 jaar 100 ft- leden - abonnementen gratis. Reservatie: ophetsekretariaatva Jeugd en Muziek Aalst - tel. 05.' 77.41.07. Restauratie Oud Schepenhuis en Belfort Gemeenschapsminister voor Ruin1 I telijke Ordening en Huisvesting,® heer L.G. Waltniel, tevens bevoeg» Aalst. De prinsengarde heeft er een nieuw lid bij, Prins Michelleken (a) Aalst. En of er plezier werd gemaakt tijdens de ontvangst van de prinsengarde in het stadhuis (a) Human Resources Het NCMV-arrondissement Aalst, organiseert op 5 maart om 20 uur, een studieavond met als tema 'Hu- man Resources' in Kasteel de Roze- rie, Brusselsesteenweg 75 te Aalst. Inleider is A. Meert, bedrijfspsy chologe. Items van de avond: - de juiste persoon op de juiste plaats - sollicitatiegesprekken - opstellen van een personeelsad vertentie - selektieprocedures - personeelskost. Botsing Op de Brusselsesteenweg gebeurde een botsing tussen de auto's be stuurd door Hans Van der Biest en Jurgen Lelon. Wielertoerist gewond Zondagavond kwam op de Brussel sesteenweg wielertoerist Freddy De Grom, Molendries 7 te Aalst ten val. Hij werd vrij ernstig gewond overgebracht naar het ziekenhuis van Aalst. Wegenwerken zorgen voor ongeval - Aan het kruispunt van de Ar- beidsstraat en de Capucienenlaan kwam de 24-jarige Erik Spinoy in wegenwerken terecht en liep hierbij verwondingen op. - Op de Capucienenlaan kwam Norma Muylaert met haar wagen tegen de verkeerssignalisatie te recht en werd hierbij gewond. Vluchtmisdrijf Op het kruispunt van de Leopold- laan en de Moorselbaan werd fiet ser Wim De Saedeleer uit Aalst aangereden door een personenwa gen waarvan de bestuurder de vlucht nam. De 21-jarige De Saede leer werd hierbij gewond. Een onderzoek werd ingesteld. Wedstrijd Arbeid en Milieu in Aalst Het ACW 'Aalst organiseert een verhandelingswedstrijd voor leer lingen van het laatste en het voor laatste jaar secundair onderwijs en tot alle leerlingen van het technisch onderwijs, met als thema: 'Arbeid en Milieu'. Er werd een brochure uitgewerkt met alle informatie. Deze is gratis te bekomen op de vormingsdienst, Hopmarkt 41 in Aalst. Tweedehandsbeurs Op zaterdag 16 maart organiseert de bond van Grote en Jonge Gezin nen van Aalst, voor de elfde keer een tweedehandsbeurs, in het cen trum Netwerk, in de Ridderstraat. Van 9 tot 14 uur vindt men er alle baby- en kinderkleding tot 12 jaar, kinderwagens, -buggy's, kinderpar ken, kinderstoelen, speelgoed... Inschrijven voor de verkoop kan bij de familie De Bruyn-De Schepper, Berkenlaan 14 te Aalst, telefoon 053/77.78.86 of de familie Willems- De Brauwer, Korte Zoutstraat 42 in Aalst, telefoon 053/21.36.55. Disney on Ice Op zondag 10 maart neemt VTB- VAB Aalst de liefhebbers van Dis ney on Ice, mee naar Flanders' Ex po in Gent. In een familiespektakel waarin Pinochio de centrale figuur is, komen alle Disneyfiguren ten to nele. De show vangt aan om 17.30 u. en duurt ongeveer 2 uur. Plaatsen op de bus en kaarten voor eerste rang-plaatsen kosten 780 fr. voor VTB-leden; 850 fr. voor niet- leden. Inschrijven kan bij: Geert Van Cleemput, tel. 053/78.06.34. Kinderkarnaval Op zaterdag 2 maart organiseert de Arendschool in de Binnenstraat haar traditionele kinderkarnaval. Van 14 tot 18 uur brengen alle leer lingen een unieke show. Ook de Prins Michelleken, zal aanwezig zijn samen met Arendprins Evert en de Jeugdprins(es) van onzen Arend. Heel wat leden van het feestkomitee beloofden door hun aanwezigheid het geheel meer lui ster te geven. Brand in keuken In de woning van Patrick Moeyer- soon aan de Ledebaan, brak brand uit in de keuken, door een defekt aan een elektrisch apparaat. Door het snel optreden van de brandweer bleef de schade beperkt. Hulde bij Hoger Op Het voorbije weekend vierde to neelkring Hoger Op zijn jubileum en huldigde een aantal verdien stelijke leden. Louis Pauwels, Frans Philips en Frans Verhulst kregen van AKVT- voorzitter, Leo Vertonge, een gou den ereteken opgespeld voor 40 jaar dienst in de vereniging. Een zilveren medaille voor 25 jaar me dewerking was voor Frangois Mat- thieu. Lies Pauwels, Monique Van de Velde en Henri Vlieghe. Eerste zaterdag belot Op de parochie van Sint-Antonius vindt maandelijks, de eerste zater dag, een belotavond plaats. Het klassement: Jeanne Arijs 24465, R. Van Cooningsloo 24385, H. De Grauwe 23838, C. De Brandt 23459, Van Der Sticht R. 23183 en K. Van den Steen 23000. Oprichting en informatieavond Dienst voor Opvanggezinnen Om het bestaan en werking van de ze dienst bekend te maken, wordt een informatieavond georganiseerd op woensdag 27 februari 1991 om 19.30 uur in de studio van het Kul tu- reel Centrum 'De Werf, Molen straat 57, Aalst. Een deskundig panel, bestaande uit o.a. dhr. R. Van den Heede, Inspec- teur-hoofd van de dienst Toezicht Kinderzorgvoorzieningen bij Kind en Gezin en mevr. T. Denis, verant woordelijke dienst voor opvangge zinnen Brugge, zullen er meer uitleg geven omtrent de voorwaarden waaraan een kandidaat-opvangge- zin moet voldoen om aanvaard te worden door een dienst voor op vanggezinnen, de aftrekbaarheid van belastingen, de voordelen enz. Met vragen of indien u als kandi- daat-opvanggezin wenst aan te slui ten bij bovengenoemde dienst, kan u elke maandag- en donderdagna middag van 13 tot 16.45 uur terecht bij mevr. Michèle Paelstermans, verantwoordelijke van de dienst voor opvanggezinnen. Iedereen is van harte welkom op deze info-avond. Informatieavond voor suikerzieken De Belgische Vereniging voor Sui kerzieken, afdeling Aalst, organi seert in samenwerking met het stadsbestuur, op vrijdag 22 maart 1991 om 19.30 uur in ae feestzaal van het stadhuis, Grote Markt, Aalst een informatieavond voor sui kerzieken, hun familieleden en be langstellenden. Als gastspreker ver welkomen we ditmaal Dr. D. Van Nimmen, internist die in zijn uiteen zetting zal handelen over: 'Ziekte en diabetes mellitus'. Na de inleiding staat de spreker ter beschikking van het publiek voor het beantwoorden van vragen. De toegang is gratis en alle geïnteres seerden zijn van harte welkom. Kursussen in Netwerk: - Rock Roll Voor de rock roll-explosie is het dansen op populaire westerse mu ziek over het algemeen een be schaafde aangelegenheid. Eind de jaren vijftig gooit de jeugd op de aantrekkelijke r r-platen van o.m. Elvis Presley, Chuck Berry en Little Richard de remmen los. Het zogenaamde r r-dansen blijft op kleine schaal ook latere jonge gene raties aanspreken. (OOR pop-en cyclopedie). Vanaf 21 februari kan je, onder be geleiding van Pol Van Assche, ko men swingen in Centrum Netwerk. 5 donderdagavonden telkens van Point en VZW Kunstwerk. Vrijdag 1 maart, 20.30 u. Toegang: 120/ 100,-. Schaduwduikers, een Vooruit thea- ter-produktie. Zaterdag 2 maart 1991, 20.30 u. Toegang: 250/200,-. La nuit est une sorcière, een LOD muziek-produktie. Vrijdag 8 maart, 20.30 u. Toegang: 250/200,-. Wandelsportvereniging 'De Kadees Aalst' Op zondag 3 maart 1991 heeft de 15' wandeltocht van De Kadees plaats: 'Rondom Aaigem'. Met start en aankomst Zaal Torengalm, Aaige- mdorp 94, Aaigem-Erpe/Mere. Wandelafstanden: 6 km. - minder- validen - 7, 10,15, 22, 25 en 31 km. Aan de wandeling kan begonnen worden tussen 8 en 15.00 u,, aan komst ten laatste om 18.00 uur. Deelnemen kost 30 fr. met aanden ken. Deze wandeltocht is een wisselbe- Aalst. Prinselijke heren maken hun opwachting, Patrick en Frank, bij de ontvangst van de prinsengarde in het stadhuis (a) 20.00 tot 21.30 u. Bijdrage: 1.200/1.000,-. Vooraf inschrijven is noodzakelijk (tel. 053/78.89.81). - Video voor tieners Via speloefeningen leer je met een eenvoudige videocamera werken en raak je het gewoon jezelf op het beeldscherm te zien. Zonder veel moeite kan je in beeld verschijnen en plots weer verdwijnen, door een muur heenlopen, van de derde ver dieping naar beneden vallen... door het te doen ontdek je alle speelse mogelijkheden van de camera. We maken een draaiboek: een plan ningvan hoe en wat we gaan filmen. We verdelen de taken en maken de opnamen. Is er voldoende tijd, dan maken we een 'stomme' film, reklamespots voor onbestaande produkten, vi deoclips, een kort animatiefilmp je,... Voor jongens en meisjes van 12 tot 15 jaar. Ma. 8, di. 9, wo. 10 april van 9.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.30 u. Begeleiding: VZW Spelewei. Bijdrage: 1,900/1.700,-. Max. aantal deelnemers: 10. Inschrijven vooraf is noodzakelijk (tel. 053/78.89.81). Optredens in Netwerk Point poëzie, een organisatie van kertocht V.W.J.L. Groepen met minstens 20 deelne mers ontvangen bij de prijsuitrei king om 16.00 uur een groepstrofee. Iedereen is welkorp, 1990 2.550 deelnemers! Meer inlichtingen: Langelet Willy, Rozendreef 49, 9300 Aalst, tel.: 053/21.11.62. De Vos Wilfried, Oude Gentbaan 239, 9300 Asalst, tel.: 053/70.10.01. 'Capucientje' herofg&.' .."-ijdag 1 ma;' 'art 1991 led ereen welkom! Na een stevige opfrissingjeurt en gro ndige aanpassingsweten die voo Hr een heel gezellig intceur heb ben gezorgd, zwaaien de duren van 't C"l'apucientje op 1 maaropnieuw^ uitnodigend ópen. Ongetwijfeld zullen velen spoedig de weg dfaarheen vinden en zal een bloeiend parochiaal centrum uitge bouwd worden voor kulturele, godsdienstige, feestelijke en sociale gebeurtenissen. Een centrum van ontspanning, ver dieping en bezinning waar Kerk en leven verder openbloeien. Tussen 20 en 22 uur worden alle bezoekers op vrijdag 1 maart a.s. vergast op een welkomstdrankje. Hartelijk welkom aan allen die deze feestelijke heropening willen mee maken. Aalst. Bij Eerlijk en Vrij Aalst wordt maandelijks gekaart (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 12