r ^yfle/dewt ^£e</e De Voorpost - 1.3.1991 - 13 voor Monumenten- en Landschaps- zorg in Vlaanderen, heeft vandaag 26 februari, de definitieve belofte voor de restauratie van het Oud ?st® Schepenhuis en Belfort te Aalst on dertekend. De totale kostprijs zal 31.479.486 frank bedragen. Het Vlaams Ge west draagt 23.361.218 frank bij in de kosten. De Provincie Oost-Vlaanderen neemt 7.787.073 frank voor haar re kening. De stad Aalst past het reste rende bedrag bij. De werken zullen uitgevoerd wor den door de N.V. Vlaminck uit Ant- werpen-Deurne. Programma Helderziende Waarnemingen 15 maart: Mevr. Tinneke Schelle- kens - Psychometrie voor levenden en overledenen. 19 april: de Heer Bouw - Psycho metrie ('s anderendaags is er privé- consult). 10 mei: Mevr. Rita Van Holder - uitsluitend voor levenden. 7 juni: de Heer Peter Coppens - Bloemenscéance (breng een bloe metje mee), 's Anderendaags is er jrivé-consult. Cursus door Mevr. Chris Davé. Thema: Zelfontwikkeling in de Pa rapsychologie. Deze kursus zal plaatsvinden op vrijdagen: 8-22-29 maart en 5-12 april om 20 u. en dit in voor alle aanstaande trouwers van Moorsel, Meldert gaat door op maandag 4 maart te 20 uur. De tweede avond is verlegd naar maandag 18 maart te 20 uur omwille van de beschikbaarheid van de spre ker prof. Van Den Berge. Lering Op 6 maart gaat de voorbereiding voor het eerste jaar door in de kerk en voor het tweede jaar die week bij de catechist. Voor de ouders van plechtige com- munikanten 1991 is er vergadering op dinsdag 5 maart te 20 uur. Chiliavond Vrijdag 1 maart om 20 uur in de parochiezaal. Muziek en dans met «Camanchara» met voordracht uit de Canto Gene ral van Pablo Neruda door Hilde Stobbelaers. Kaarten aan 100 fr. Viering 10 jaar DJ. Celleken Op zaterdag 9 maart in de Parochie zaal. De Koornbloem (inschrijven vóór 1 maart a.u.b.). Alle voordrachten hebben plaats om 20 u. in Zaal De Koornbloem (bij Van Der Eist), Grote Markt te Aalst. ^Inlichtingen na 18.00 u.: 053/ 77.62.12 en 053/80.18.16. Dansklub Klubvergadering: vrijdag 1 maart te 20 uur in het Parochiehuis. Aalsterse Wijnmakersgilde Klubvergadering: vrijdag 1 maart te 20 uur in de Krypte Dia-avond Vakantiegenoegens Op zaterdag 2 maart stelt VG- Frangois, thans pastoor te Kalken, uitgenodigd. Voor deelname wordt 220 fr. gevraagd. Landelijke Gilde Erembodegem De Landelijke Gilde Erembode gem organizeert op vrijdag 1 maart in het Gerstenhof een grote belot- wedstrijd. 14.000 fr. vooruit. In schrijving mogelijk vanaf 19.30 u. Begin om 20 uur. K.A.V.-hobbynamiddag Maandag 4 maart te 13.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Voorbereiding Kapellekensdagen Vergadering: donderdag 7 maart te 20 uur in de wachtzaal van het Paro chiehuis. Parochiefeesten 1991 De Parochiefeesten 1991 (O.L.Vr. Hemelvaartparochie) zullen door gaan op 20 en 21 april. De menu- prijs bedraagt 290 fr. voor volwasse nen en 160 fr. voor kinderen. De afhaling van de kaarten door de kaartenverkopers zal gebeuren op dinsdag 5 maart a.s. vanaf 19 uur in het Parochiehuis. K.A.V. Praktische School De kursus «Gezond vermageren» is een reeks van 5 bijeenkomsten die doorgaan in de Krypte op 11,18 en 25 maart en 8 en 25 april 1991. Begin telkens om 19.30 uur. In deze kursus kan men leren omgaan met het begrip colorieën en met het be rekenen ervan in o.a. gerechten, maaltijden en dagmenu's. Ook wor- Aalst. ATB De Natuurvrienden organizeerde een geslaagde dia-avond (a) Op het programma van de Vlaamse Vereniging voor Familiekunde Af deling Aalst Woensdag 6 maart 1991 te 20 uur in 't Apostelken (nabii de kerk van lijlbeke: voordracht over «Het Grafelijk leenhof ten Steene te [Aalst» door Dr. H. Van Isterdael, rstaanwezend Assistent van het Rijksarchief Ronse. Geschiedenis en genealogie van de Familie Van Nedervelde (1296- 1990) Van de hand van Georges Van Ne- tvelode uit Erembodegem ver leen onlangs een boeiende fami- roniek. De auteur heeft de voor- drie jaren zijn sporen in de fa- iekunde in en rond 't Apostelken In Aalst verdiend! Ineenaangena- le schrijftaal belicht hij zijn voorza- :n met afwisselende anekdotes en :houwingen over hun lotgeval- :n en hun nederzettingen. Ook de .ïschiedenis van Opwijk, van Brus- sel en van Zegelsem, en veel nuttig "".nealogisch materiaal komen in :t boek aan bod. Dit voorbeeldig en verzorgd werk is rijk geïllus treerd en verkrijgbaar bij de auteur. loslTel. 053/70.49.23. Erembodegemnaar en thans pa stoor te Kalken, uitgenodigd. Voor deelname wordt 220 fr. ge vraagd. KAV praktische school De kursus "Gezond vermageren" is een reeks van 5 bijeenkomsten die doorgaan in de Krypte op 11,18 en 25 maart en 8 en 25 april '91. Begin telkens om 19.30 uur. In deze kursus kan men leren om gaan met het begrip calorieën en met het berekenen ervan in o.a. ge rechten, maaltijden en dagmenu s. Ook worden in de reeks alle aspek- ten van het vermageren en verdik ken besproken: wat is het ideale gewicht, hoe eetgewoonten veran deren, aandacht voor light-produk- ten. Er is ook een praktische bro chure over de lessenreeks beschik baar. Het inschrijvingsgeld bedraagt 400 fr. Inschrijven bij een KAV- kernlid of bij Jeanine Goetvinck, Bronlaan 25, Erembodegem. Reservaties: Meuleman-De Rid der, tel. 053.78.34.13. Aalst. De Capucinenlaan zoals ze er nu bijligt. Kaal. (a) Erembodegem (opnieuw) een dia avond op het programma. Angèle Malin en Hubert Verfaillie spreken over Bulgarije. Titel van ae dia- Overlijdens Frans De Block, wedn. van Jose- fine De Ridder, Europastraat 54. - De Saedeleer Serafien, echtg. De Coninck Maria, Spoorstraat 4. Trouwers De eerste avond in de parochiezaal voorstelling: «Zwerftocht door Bul garije». Aanvang om 19 uur in de Krypte. Inkom: 60 fr. (1 konsumptie inbegrepen). V.K.SJ.-Erembodegem Vergadering: zondag 3 maart te 14 uur in de Krypte. K.V.L.V.-Paasfeest Dit gezellig ledenfeest gaat door op zondag 3 maart om 14.30 u. in het Parochiehuis. Het bestuur zorgt voor de nodige ingrediënten opdat het (terug) een aangename namid dag zou worden met wat ernst en wat leute, een etentje en een verras sing. Als spreker werd E.H. Jozef den in de reeks alle aspekten van het vermageren en verdikken be sproken: wat is het ideale gewicht, hoe eetgewoonten veranderen, aandacht voor light-produkten. Er is ook een praktische brochure over de lessenreeks beschikbaar. Het inschrijvingsgeld bedraagt 400 fr. Inschrijven bij een K.A.V. kern lid of bij Jeanine Goetvinck, Bron- laan 25 Erembodegem. KVLV-ledenfeest Zondag 3 maart om 14.30 uur in het Parochiehuis zorgt het KVLV-be- stuur voor de nodige ingrediënten opdat het (terug) een aangename namiddag zou worden met wat ernst en wat leute, een etentje en een verrassing. Als spreker is E.H. Jozef Frangois, Schaakclub - De Toren Op vrijdag 8 maart te 20 uur heeft de maandelijkse wedstrijd plaats voor. volwassenen in het café St.- Antonius. Belottersclub - St. Antoniusvrien- den Maandelijkse wedstrijd op zaterdag 2 maart in café St.-Antonius. Davidsfonds Op zaterdag 2 en zondag 3 maart gaat het bezinningsweekend te Af- fligem door. Inleider is Luc Maes. Toneel Parochiaal Centrum Hofstade. Vrijdagen 15 en 22 maart, zaterda gen 16 en 23 maart, telkens om 20 uur. Zondag 24 maart om 19 uur. 'Fataal', van Paul Coppens. Voor verkoop: 100 fr. Toegang: 120 fr. it ei ^j51- Oudervereniging voor de Moraal organizeerde een bierproefavond Aalst. Heel wat Aalstenaars namen deel aan de Aalsterse vredesbetoging. We herkennen onder meer Jos De Geyter (a) I Aalst. Erwin Van de Velde, bestuurslid van de Oudervereniging voorde Moraal Aals{ De Vriendenkring De Levensboom druk in vergadering (a ontkurkt enkele flessen van de beste Belgische bieren (a) Vrijwillige bloedgevers Meldert - Baardegem Op vrijdag 8 maart '91 heeft om 19 uur in het Parochiecentrum, Ste- vensveldstraat te Meldert, de huldi ging plaats van 30 bijzondere do nors. Om 20.15 uur heeft nadien een belotting plaats in dezelfde lokalen. Iedereen heeft prijs in geld en in natura. Gemeentelijke basisschool Op zaterdag 9 maart heeft er om 15 uur een rommelmarkt plaats. Eveneens in de lokalen van de school is er die dag wafel- en panne- koekenslag. Eendracht Meldert De voetbalclub Eendracht Meldert nodigt U nu reeds uit op zijn jaar lijks eetfestijn. Dit gaat door op 16 en 17 maart e.k. Zaterdag van 18 tot 22 uur en zondag van 11.30 u. tot 14.30 u. Trouwers 1991 In Meldert: - Op 19 april: Moons Danny en Moeyersoons Maggy. - Op 25 mei: Verbeken Wim en Van den Steen Kristel - Op 8 juni: Van Mulders Kris en Buyl Lieve - Op 8 juni: De Greve Pascal en Philips Rita - Op 8 juni: Van Den Cruyce Fran- sie en Uyttendaele Isabelle. - Op 28 juni: Debouvry Germain en Vermeircn Myriam. - Op 12 juli: Claeys Peter en Van Der Haegen Sabine. - Op 27 juli: De Backer Ivo en Buyl Hilde. - Op 2 augustus: De Winde Luc en Nieuwlanat Anja. - Op 31 augustus: Sterckx Raf en De Meyst Veerle. Buiten Meldert: - Op 22 maart in St. Martinus te Aalst: De Mil Dirk en De Smet Inge - Op 13 april te Denderbelle: Van Langenhove Franky en Philips Me- linda. - Op 4 mei te Moorsel: Sanders Guido en Van Hove Vera. - Op 4 mei te Hasselt: De Schrijder Benny en Cools Fabienne - Op 5 juli in Walfergem: Mergan Mare en Ballon Inge. - Op 3 augustus te Peisegem: De Cock Erwin en Meskens Nancy - Op 17 augustus in Terjoden: Her zeel Ronny en D'Haese Greta. Belottersclub 't Centrum Op zaterdag 2 maart te 20 u. maan delijkse wedstrijd. Jotam Aan de oproep om bij het koor Jo tam aan te sluiten is positief gevolg gegeven. Verschillende volwasse nen zijn het koor komen vervoegen. Uit ervaring weten wij dat de eerste stap de moeilijkste is, doch dit mag geen hinder zijn om eens kennis te komen nemen bij de groep. Voor zangliefhebbers loont het wel de moeite. We weten ook dat de repetitie op een zondagvoormiddag voor veel vrouwen die aan de kook pot staan een slecht-gekozen dag is. Tot en met Pasen echter kan er tot ons spijt, door uitzonderlijke om standigheden geen verandering worden aangebracht. Het is wel voorzien om na Pasen de repetities op de zaterdag in de vroe ge avond (bv. 18 uur) te houden. Aktiviteiten in het Parochiecentrum - Maandag 4 maart: van 14 tot 16 uur - voetverzorging. - Op dezelfde maandag 4 maart wordt opnieuw gestart met de knut sel-, praat- en kaartnamiddag van de gepensioneerden. Verlonfrienontmoetingen Voor de regio Baardegem, Moorsel en meldert worden er twee ontmoe tingen ingericht te Baardegem op maandag 4 en II maart. De plaats van samenkomen is het parochie centrum van Baardegem, Dorp 46 van 20 tot 22.30 uur. Plechtige en Eerste Kommunie '91 De datum van de plechtige kommu nie is zondag 28 april. Op dinsdag 30 april wordt het vorm sel toegediend door de bisschop zelf. Op zonderdag 9 mei gebeurt de eer ste communie. Pikkeling De Pikkeling zoekt gastgezinnen. Een volksdansgroep uit een ander land wordt uitgenodigd op de Pik keling. Wie graag één of twee leden van deze groep voor een 4-tal dagen wil herbergen kan terecht bij Frans Lievens, Putstraat 53 te Meldert. Tel.: 02/452.70.36 Periode: 26-30ju li 1991. Gastheren in het Parochiecentrum 2-3 maart: Alfons en Anny De Maght. 9-10 maart: Jozef en Josepha Ver- reyeken. Uitkalender - V.F.S.G. - afd. Lede: er wordt de leden hiermede ter kennis ge bracht dat, wegens onvoorziene omstandigheden, het geplande kip- pefestijn NIET zal doorgaan op zondag 24 februari, DOCH WEL op zondag 17 maart in zaal 'Riva', Markt 19 te Lede. Aanvullende uit leg volgt later. - Vakantiegenoegens Lede: op zondag 24 februari, winterwande- ling te Herzele. - De Kongregatie der Zwarte Zus ters, huize Ronkenburg, de bestu ren van Davidsfonds Lede en Heemschut Lede, nodigen U uit op een tentoonstelling: 'Gery Helderenberg': Leven en Werk n.a.v. de geboorte van de priester dichter 100 jaar terug. Op zaterdag 2 en zondag 3 maart is de tentoon stelling doorlopend te bezichtigen van 14 tot 18 uur in de eetzaal van huizen Ronkenburg. De klemtoon van de herdenking ligt op zondag voormiddag. Om 9 uur is er een eucharistieviering in de kapel, om 10 uur spreekt Anton Van Wildero- de met voordracht door Lien Smol ders, om 11 uur bezoek aan de ten toonstelling onder de begeleiding van prof. dr. Piet Thomas. Verleen den hun medewerking: Het Ge meentebestuur van Lede, De Pro vinciale Uitleendienst en Noorstar- fonds V.Z.W. - Natuurgroep 'De Gemzen' - Le de: op zondag 3 maart, zware wan deling doorheen de wouden van Cerfontaine en Senzeille (provincie Namen, 10 km. ten Zuid-Westen van Philippeville). Talloze riviertjes doorkerven deze wouden in diep ingesneden valleien, met steile ta luds tot 100 m. diep! Op Gemzen- maat gesneden dus. Vertrek om 7 uur aan het lokaal. Carpoolprijs: 250 fr. per kop. Afstand: een goeie 20 Gemzenkilometers. Ronkenburg zingt Het jeugd- en Kinderkoor Ronkenburg brengt op zondag 3 maart om 15.00 uur in het kultureel centrum De Werf te Aalst zijn lentekoncert. Dat staat dit jaar in het teken van tien jaar Ronkenburg. Het koor wordt zoals steeds geleid door dirigent Joost De Smcdt. Kaarten zijn verkrijgbaar in voorverkoop aan de prijs van 200 fr en aan de kassa aan 250 fr. In Weekberichten het jongste nummer van de Kredietbank wordt gehandeld over de invloed van de konjunktuur op de verbrui ker. Volgens de vooruitzichten zal de trend die zich in 1990 reeds aftekende, zich in 1991 ook voortzetten.

De Voorpost | 1991 | | pagina 13